Ма-ма, ба-ба, та-та, ЮЛЧЕ вика пак родата!

  • 9 588
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 184
Честито на днешните месечинки!!!    bouquet
Оле момичета, кога успяхте да се наспите? Аз още не мога да отворя очи  Tired. Как ми се пие едно хубаво кафенце, а вие на разходки сте трагнали. Браво на вас.
Жоржи, успокой се миличка. Нали знаеш, че живота е на фази - сега ти е лошата фаза с болести и трудни решения, но след това ще дойде добрата и дори може да не си спомниш за днешните неприятности. Горе главата  Hug.
Бетаnewsm10 за темичката. Много е свежа. Ех, пролет идеее...
 Hug

# 31
  • Габрово
  • Мнения: 366
 newsm78Момичета по колко каша давате на едно хранене, че не ми се smile3529, а скоро вече ще сме на пълна порция.
Няма да пиша, защото съм  newsm66 благодарение на онази "мила" женица afwitch, която е родила мъжа ми.
На тази свежа тема не подхождат такива настроения.

# 32
  • Мнения: 359
radostina33 Тъкмо се канех да пиша за объркването ми във връзка с количествата. Заместила съм 1 хранене това което е със зеленчуково пюре, а следобед давам плодово с малко каша и после Цвети си досуква. При заместеното хранене изяжда без проблеми около 200мл. но всъщност те се равняват на около 240-250гр. и не мога да преценя това много ли е или нормално, знам че нормалното количество е 180-200 но дали сатваше въпрос за грамове или милилитри не мога да разбера някъде чето гр. някъде мл.
Искам още да питам късно захранилите майки дават ли вече червено цвекло, копър, магданоз и киви. Сега смятам също да въвеждам и спанак. Въвела съм картоф, морков, тиквичка, тиква, карфиол, броколи, грах и зелена пиперка, а от плодовете ябълка, круша, банан, сини сливи.

# 33
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 092
st.g., за милилитри става въпрос. 200 мл е добре Peace И аз давам по толкова - и пюре на обед и каша следобед Peace

# 34
  • Мнения: 1 294
Eli83 това са(надявам се сега да са активни)
http://www.harpseals.org/
http://www.stopthesealhunt.ca/site/pp.asp?c=dhKPI1PFIqE&b=437193
Ужас, нямам думи!И всичко това се субсидира от канадското правителство, защото им било ТРАДИЦИЯ.Не могха да повярвам, че това може да се случва във века в който живеем.Ние тук поне като си колим прасето после си го изяждаме #2gunfireСнощи с мъжа ми пуснахме такава тема и в http://photo-forum.net,  нека и там да го видят.

radostina33 аз кашата я правя повечко, за да дам възможност на Мимето да определи сама количеството което ще яде, к'вот остане хвърлям.Аз за всичко на този принцип я карам, не ги гледам тия таблици.По принцип количеството вода за 7 месеца е 200 мл.
st.g аз захраних на 5 месеца Мимето.Давала съм и само магданоз.Кивито ми е много екзотично, ще го давам след годинката.За копър и червено цвекло нищо не съм чела за сега.
А от тези с които си захранила вече, аз грах, тиквички и карфиол не съм давала още.

# 35
  • Мнения: 1 866
Ааа, сега се сетих, че и малко грах съм давала, значи наистина са 10 зеленчуците...
Червено цвекло съм давала на мишел, но не си спомням точно в кой месец. Киви не бих дала преди годинката, колкото и да е полезно.
И аз като Слънчо давам и млякото и пюрето колкото си иска. Получава се между 200 и 240 гр, но понякога може да изпие и само 60 гр, което ме навява на мисълта, че мога да намаля храненията и се опитвам, но не мога да ги докарам на 4. Но вие ме хвърлихте в тъч с тези гр и мл...Това нещо с кашата ли специално е свързано или по принцип има разлика в измерванията. Защото имам тука едно бурканче специално за пюре със скала за грамовете и като сравня с шипето за мляко обемът е точно един и същ за 200 гр/мл например newsm78

Тези линкове да не са за убитите животни, че не смея да ги отворя...Виждала съм ги веднъж преди време във форума, оттогава са ги пускали често, но първият път ми стигна! Даже не успях да ги видя всичките, много са шокиращи и бях потресена! Ако е това, аз лично нямам думи! Не знам какви хора могат да направят това! #Cussing out

# 36
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Привет!
Моят мъник става днес на 7 месеца и да почерпим по случая   cook  food002 beer smile3510 Popcorn cook
Вече е 8700 и 73 см, пораснал е с 1см и е наддал 500 гр! Пишката ни е само от едната страна забелена, вече ще папа попарка и месни пюренца!
Да ви попитам- по колко вода или сок изпиват вашите бебчета на ден! Алекс пие сок, разреден с вода и изпива от 100 до 200 мл на ден!

# 37
  • Мнения: 444
 Как сте днес мили мами? newsm53
Ние цял ден се шляхме навън с Данката, времето е /беше/чудесно.
 st.g : И аз съм въвела почти същите неща като теб с изключение на карфиола и грах. А от кашите съм дала оризова, бананова и съм взела с Елда на Hipp, но ще я дам след 2-3 дни. Киви не бих дала на този етап...а за копъра и магданоза- защо не, но ако ги има в готовите пюрета. Ако ли  не,ще изчакам пресни от градинката на баба и дядо. Peace   
Isi_kam : Прецени мила, решението е твое.Ти най-добре знаеш как се чувстваш. Hug
radostina33 : Аз все още слагам по малко каша в пюрето и не мога да те ориентирам. Горе - долу се получава половин бурканче пюре +каша/1:1 може и малко повече пюре/от малките на hipp. Мисля скоро да увелича количеството на обедното пюре и постепенно да заместя кърменето с него.
ivka76: Охо, и вие сте напред със зъбетата! PeaceИ нашата консултация все я отлагаме, преди заради грипа, сега заради хремата. Още не сме дали кръв и урина, а и противохепатитната не са му били...Но по-добре напълно да оздравее, има време. Между другото двамата с Данката са родени на една дата.:о))
red_heart : Вече все по-по малко ще растат. А може и да не са го измерили правилно.
popova: Приятна разходка и поздрави на Синеочка. Joy
                                                                   Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 17:34 от Nanny

# 38
  • Мнения: 1 341

popova: Приятна разходка и поздрави на Синеочка. Joy
                                                                  

Хаха,мерси,ние вече се прибрахме,утре като я видя лично ще й предам поздравите  Peace  Joy
Видяхме се днес с Пиги-много готина мацка.Свежарка,не й личи че е раждала 3 деца.  Peace
Отивам да правя вечерята,че цял ден хайманосвам.

# 39
  • Мнения: 590
Здравейте и от мен, честито на всички, празнували тези дни!  bouquet  bouquet  bouquet
Честит Свети Валентин и Трифон Зарезан на патерици! Обичайте се много и бъдете щастливи!
Честити днешни месечинки!
Мъжът ми е в отпуск и нямам време да влизам често, непрекъснато сме в движение.От време на време хвърлям по един поглед, но не мога да ви смогна.
Jorji  Hug Дано Дито оздравее бързо, но и аз мисля, че не са му сложили правилно диагнозата, на моята прителка бебето имаше бронхиолит и беше в болница няколко дни, не са му давали антибиотик, а са му правили нещо като инхалации. Незная точно.
Диди, и Ева няма още зъбче, не сте единствени.
Бета, и на мен много ми хареса новата тема, аз по принцип много обичам цветята.
Щях да пиша много неща, но трябва да се върна назад да прочета.
Межда другото на Ева вчера и се появиха някакви малки червени петънца като пъпчици по телцето? Нямам идея от какво може да са. Преди няколко дни дадох броколи, след 4 дни 1 лъжичка ориз newsm78

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 488
Здравейте и от нас  wavey аз и предната тема пропуснах да се разпиша но пък я изчетох подробно  Whistling  ooooh!
Честито на патерица на всички празнували тези дни месечинки болестите да стоят далеч от вас   love001 
А за вчерашните празници се надявам че сте ги отбелязали подобаващо  1dating  luvbed
Да се отчетем сега че ходихме на мерки и теглилки 300гр и 1см т.е. 8700 и 75см
didi_81 и popova  welcome отново при нас
radostina33 аз давам каша така : слагам по толкова мл вода по колкото правя и АМ т.е. по 180 и добавям кашата после но всичко си е индивидуално може и повече може и по малко следвам се по нея колкото и се яде давам  Peace
st.g аз дадох червено цвекло за сега се прие добре и то доста добре за магданоз не ми се купува от пазарите и затова за сега не давам а киви май ще е по нататък  newsm78 не съм решила кога
didi_81 ние до скоро не пиехме нищо сега сме на сок + малко вода общо 80-90мл и това ние за деня
isi_cam здравето верно е най важно но ако може да почака малко и така че да се съчетаят и двете неща ще е най - добре
Jorji дано скоро всичко се нареди при вас  Praynig много верно ви се събра време е да изгрее слънце   Nature Sunny и на вашата улица
lala много кофти случка с тая сестра ужас  ooooh!
Бета темата е супер свежарска бравос  smile3501
Оххххххххх сигурно пропуснах много неща но сори по памет карам ще пиша пак ако ви смогна де


# 41
  • Мнения: 123
Здравейте мами,
 Аз отдавна не съм писала но редовно ви чета и се опитвам да следя какво става с вас
 
    Ние сме добре, имаме по едно зъбче вече (на Ники проби днес ). Много сме дебели  Embarassed  но не знам как стана - уж бяха болни и зъби растнаха и предимно на кърма и каша караха, а Ники пак е качил 700 гр .
  За кашата  -правя около 200 мл, но не винаги я изяждат цялата. А и не давам всеки ден каша  - редувам с плодово пюре или с кисел.
 Вече седят стабилно на дупето си и от скоро искат  да стоят на крачета  - Любо се задържа прав подпрян на дивана за около 5 минути Simple Smile
 Иначе ядем попара от скоро , зеленчукови и местни пюрета и каша. Аз ги пазих доста усърдно до 6 месеца, но сега давам по-смело разни неща и за сега няма алергии слава богу . Дано и за напред да е така

# 42
  • Мнения: 660
Ей, нямах нет 2 дена, а вие сте вече в следваща тема!

Бета, много е свежа първата страница, обожавам розово!  bouquet

Аз да се отчета, че вече сме 75 см и 9,700 кг, и отивам да чета, пък ако ми остане време после /или ако пак не ми спрат нета/ и малко върху оформлението да поработя, че съвсем се изкалпазаних напоследък  Embarassed

# 43
  • Мнения: 444
Dreamy_world : Казваш, че ги кърмиш...как се справяш с двамата юнаци? ooooh! newsm78 Joy

# 44
  • Мнения: 1 584
Привет и от мен!

Бяхме повече от 2 часа навън - тук е супер слънчево и цели 14 градуса  Shocked
Да се похваля и аз - вече сме в отбора на озъбилите се. От понеделник се усеща едно зъбче и се вижда като бяла резка Simple Smile

ДжорджиHug дано всичко мине бързо!

Лала, не се учудвам за артишока от Франция. Все пак там е доста обичан. Аспержите и тук са много предпочитани, но на мен са ми супер безвкусни. Но пюрета аспержи няма де ....Една мама беше писала за френско пюре с мед за 4м #Crazy

Не знам в България как е ама тук ми се струва доста беден избора от към зеленчуци (тях поне засега гледам подробно). Хайде за захранването (след 4м) няма какво повече от картоф, морков, пащърнак, тиква, тиквички, карфиол и броколи, ама като гледам за бъдеще (над 6 и 8 м) зеленчуците са същите само дето пюретата май са по-едро смлени newsm78
Чушка тук в пюре изобщо няма newsm78 Ще трябва да я добавям допълнително като ни дойде времето.

Малеее 75см и 10кг - с какво ги храните тези деца бе Mr. Green Това по моята табличка отговаря на дете на 1г #Crazy Моята преди месец беше 6800 и 65 см ама така е като има шило в задника и 1мин, каква ти минута - 1 секудна не седи мирно  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт