ICQ - много странно...

  • 1 731
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 183
затова е най-добре да не получавате нищо по icq,аз вече само от милото отварям файлове и то само ако преди това самият той в разговора ми е казъл,че ще ми прати нещо от други не,защото не знам на кой колко му е читава анти-вирусната програма и по скайпа също защото и там,често анти вирусната ми отчита вируси

# 16
  • Мнения: 2 229
Оооо линкове от непознати никога не отварям, да не съм луда! Naughty

Абе бъгава работа, но много неприятна! Спомням си преди няколко седмици ми бяха изловили паролата за my space, а за мейла ми е същата и щях да умра. Sick Онова там карай да върви, обаче на мейла имам важни неща, добре че се усетих навреме! #2gunfire

# 17
  • Мнения: 12 803
Много е гадно това наистина
Преди време ми се беше случило почти същото - от човек от списъка ми с контакти получавам съобщение с някакъв линк. Както си ми е навик, преди да го отворя, пратих запитване какво е, но не получих отговор. Естествено, не го отворих. След някое време (на същия или на другия ден) получавам от същия човек същия линк, че и от друг, който със сигурност е в неговия списък. Не помня дали обърнах внимание дали линкът беше един и същ.
След няколко дни се видяхме и им казах - и двамата бяха много изненадани да разберат, че съм получавала нещо от тях...
Засега не съм пострадала, ама си ми е практика когато получавам линкове или файлове от някого, първо да го попитам изрично за какво става въпрос, без значение от кого е

# 18
  • Мнения: 920
писах по-горе че го сканирах - няма вируси Rolling Eyes ...

Сканирай с поне още един вид програма, потърси си онлайн скан за вируси - за тази се сещам в момента panda, но имаше и други. Случвало ми се е някоя от програмите да открива неща, които друга не е открила.

# 19
  • Мнения: 3 423
Аз не съм влизала от векове в кю-о.
Май даже съм забравила коя бях.
Че и паролата. Но никога не отварях
неканени файлове. И не го инсталирах.

# 20
  • Мнения: 2 229
писах по-горе че го сканирах - няма вируси Rolling Eyes ...

Сканирай с поне още един вид програма, потърси си онлайн скан за вируси - за тази се сещам в момента panda, но имаше и други. Случвало ми се е някоя от програмите да открива неща, които друга не е открила.



 Joy
Карък, че няма накъде, дадох му скан с тоя сайт, но ми каза че трябва да свали 8 МБ нещо си за да стане - дадох ОК и Аваст-а се разпищя, че имало вирус - червей пишеше. Confused И това 2 пъти, няма да пробвам пак...

# 21
  • Мнения: 920
Ама не е лошо да си спреш антивирусната, че иначе си "спорят"  Whistling .

# 22
  • Мнения: 2 229
Ама не е лошо да си спреш антивирусната, че иначе си "спорят"  Whistling .


Ок, ама то като казва че има вирус. newsm78 Не казва, че има друга антивирусна ми че е открило вирус...това нормално ли е? Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 920
Принципно няма логика да го смята за вирус, обаче може и да може една антивирусна да смята друга за вирус. При онлайн скана също така е добре да се дане нулева интернет активност (т.е. след като я дръпнеш и се стартира, софтуерно да изключиш мрежовата карта или да и извадиш кабела). Така при самото сканиране няма как да придобиеш нов вирус, въпреки че си спряла антивирусната си - няма нет.

Ето малко полезни линкове за вирусите Mетоди за откриване на подозрителна активност в компютъра  и полезни препратки

# 24
  • Мнения: 1 111
 Аз от мъжа ми знам, че има антивирусни, които имат заложени вируси в тях.Нищо чудно това да ти се е случило.Поне знаеш, че Аваста работи. Laughing
  М/у другото и аз цяло лято получавах от един познат разни неща, които той твърдеше, че не е изпращал.Накрая го изтрих от листа с контактите и от тогава нищо.

# 25
  • Мнения: 490
На мен няколко пъти ми се случва да ми изписва докато е включено ,че се ползва от друг компютър и всичко ми блокираше -смених паролите и сега няма проблеми.

# 26
  • Мнения: 183
На мен няколко пъти ми се случва да ми изписва докато е включено ,че се ползва от друг компютър и всичко ми блокираше -смених паролите и сега няма проблеми.
това означава,че някой друг в същият момент ти използа кю-то

Общи условия

Активация на акаунт