Мъж или мечка?

  • 8 469
  • 338
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 666
Тези толкова антимъжки настроени момиченца ще реват с глас за някой мъж наблизо в момента, в който зърнат мечка из забутаните баири. Не че теоретичният мъж ще надвие мечката, дори да се случи наблизо де - нали после ще го обвинят в toxic masculinity.

# 76
  • Мнения: 7 080
Явно не схващате каква е целта на това проучване. В тик ток е много популярна темата. Всъщност става въпрос за rape culture главно в САЩ.
Скрит текст:
Ще цитирам някои от отговорите на жени по памет и бел. ред.
"Мечката няма да се налага да я виждам на семейни събирания"
"Поне хората ще ми повярват"
"Хората няма да ме питат с какво съм била облечена като съм я срещнала"
"Хората няма да си помислят, че съм искала мечката да ме изяде"
"Няма да се налага да живея с мечката и да й се усмихвам"
"Мечката няма да разкаже на всички други мечки и да ми се подиграват"
"Мечката няма да ме снима и да ме пусне в интернет"
"Мечката поне ще ме убие"
,...........
Коментарите са хиляди. Става въпрос за изнасилвания и как обществото в много случаи всъщност защитава/оправдава мъжа, защото "ама тя с какво е била облечена, ама тя как се е държала, ама тя що е отишла там, ама тя......

 Затова жените масово избират мечката.

На глупостите в тик ток проучване ли им се казва вече?

Да, явно сме несхватливи и не разбираме американките. Затова се шегуваме до дупка с техните съкровени кошмари, да не би случайно да ги погледне някой колега, или случайно да ги докосне. Веднага подскачат, че било сексуално насилие. До там са стигнали с криворазбрания феминизъм, че предпочитат мечката. А цитираните отговори направо няма смисъл да ги коментираме.
Схващаме я целта много добре -  промиване на мозъци. Хайде да не си привнасяме чуждите комплекси. И да не преекспонираме темата с насилието - имало го е, има го и винаги ще го има, но не е това начинът за превенция и борба с него.

Радвам се, че българката си остава здравомислеща и със запазено чувство за хумор.
Пък и не бяга от мъже.

ПС Но те и мъжете у нас са си мъже, а не мъжени. Поне повечето.

Последна редакция: сб, 11 май 2024, 14:12 от Diorela

# 77
  • Мнения: 658
Е да, друго си е български мъж - некъпан, с немити зъби, непосещаващ зъболекар, с размъкнати стари потни дрехи, за обувките да не говорим. А за езика на общуване... ох мале...
И като прибавим и миризмата на цигари и алкохол....
Предпочитам другите, как ги нарекохте? А да - мъжени.

Предпочитам да срещна мечка. По-добре убита, отколкото изнасилена и/или убита.

Последна редакция: сб, 11 май 2024, 12:51 от Velma125

# 78
  • Мнения: 7 080
В гората ли ги намирате тези описаните?  Laughing

Мъжените не си падат по жени, колкото и да ги предпочитате.

# 79
  • Мнения: 3 724
Явно не схващате каква е целта на това проучване. В тик ток е много популярна темата. Всъщност става въпрос за rape culture главно в САЩ. Ще цитирам някои от отговорите на жени по памет и бел. ред.
"Мечката няма да се налага да я виждам на семейни събирания"
"Поне хората ще ми повярват"
"Хората няма да ме питат с какво съм била облечена като съм я срещнала"
"Хората няма да си помислят, че съм искала мечката да ме изяде"
"Няма да се налага да живея с мечката и да й се усмихвам"
"Мечката няма да разкаже на всички други мечки и да ми се подиграват"
"Мечката няма да ме снима и да ме пусне в интернет"
"Мечката поне ще ме убие"
,...........
Коментарите са хиляди. Става въпрос за изнасилвания и как обществото в много случаи всъщност защитава/оправдава мъжа, защото "ама тя с какво е била облечена, ама тя как се е държала, ама тя що е отишла там, ама тя......

 Затова жените масово избират мечката.
Бе схващаме, когато някой си прави гаргара и търси под вола теле.

# 80
  • Мнения: 658
В гората ли ги намирате тези описаните?  Laughing

Не, работя с хора в голям град в България. Виждам ги всеки ден и пътувам с тях в градския транспорт.

Аз лично имам приятели, които се поддържат,  обличат се добре със стил, умеят да се изразяват, регулират емоциите си, не изговарят просташки думи, напротив много интелигентни и умерени са, не пият и не пушат, обичат животни и деца и колкото и да ви е чудно, хетеросексуални са. Просто това са млади хора до около 30 годишни. Разбирате, ползващи интернет ежедневно и сголямо влияние от покварения Запад и Америка. Не гледат българска телевизия.
Онези описаните горе по-често се срещат и все са около 40+ годишни. Те имат други интереси и няма как да си паснем.

Последна редакция: сб, 11 май 2024, 13:10 от Velma125

# 81
  • Мнения: 32 525
Ха, добре че нямам тик ток.

# 82
  • Мнения: 1 809
Аз съм много анти тази омраза към мъжете. Не всички са изнасилвачи, както и не всички жени са хрисими и добри.

Ясно какъв е философският поглед върху въпроса, но смятам, че е по-логично да избереш познатото зло. Срещу мечката не е като да имаш шанс, сръвниците пацифисти не са много голям брой.

Плюс това, нещо малко по-странично, дразнят ме американските проучвания и налагането им в Европа, в частност и в България. Сори, но не е като да изнасилват хора по улицата. Живеем в сравнително безопасни държави, все пак.

Всички такива проучвания са ми като извадени от някой подкаст.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 666
Абе мечката едва ли може да се похвали с по-поддържани зъби и по-добра култура на общуване. И аз не че съм фен на описания от Велма персонаж, просто казвам, че в Тик-Ток всяко момиченце може да си философства както иска, ама изреве ли ѝ мечката, с триста ще тича към най-близкия некъпан и вмирисан хомо сапиенс. И чорапите ще му изпере, и сандвич ще му направи...

# 84
  • Washington,USA
  • Мнения: 993
То в САЩ мъж да направи комплимент на жена веднага ще го изядат с парцалите. Ще го снимат и качат във фейсбук с табелка извратен.

И най-любимото, ако жена хвърля погледи на мъж примерно щото е добре облечен някой ще скочи и ще каже представи си ролите да бяха обърнати.

# 85
  • Мнения: 2 029
Мъж категорично . Със сигурност, ще съм мръсна, гладна и изнервена..а мечките са защитен вид
Явно не схващате каква е целта на това проучване. В тик ток е много популярна темата. Всъщност става въпрос за rape culture главно в САЩ. Ще цитирам някои от отговорите на жени по памет и бел. ред.
"Мечката няма да се налага да я виждам на семейни събирания"
"Поне хората ще ми повярват"
"Хората няма да ме питат с какво съм била облечена като съм я срещнала"
"Хората няма да си помислят, че съм искала мечката да ме изяде"
"Няма да се налага да живея с мечката и да й се усмихвам"
"Мечката няма да разкаже на всички други мечки и да ми се подиграват"
"Мечката няма да ме снима и да ме пусне в интернет"
"Мечката поне ще ме убие"
,...........
Коментарите са хиляди. Става въпрос за изнасилвания и как обществото в много случаи всъщност защитава/оправдава мъжа, защото "ама тя с какво е била облечена, ама тя как се е държала, ама тя що е отишла там, ама тя......

 Затова жените масово избират мечката.
Отговорът ми си е по темата , намеквам, че ще пречукам този който ми посегне , но мечките са застрашен вид, и после ще ме съдят дълго,та глоби та мъки  а мъже бол Grinning . И лека закачка, че понякога ние жените сме по страшната твар. Това разбира се , сред нормалните хора.
Сега по сериозно, по темата, май няма смисъл. В меката на на задаващите въпросът сме, и лошото е ,че по-често са жени
Въпросът за насилниците  е много сериозен, и именно това е съпоставката на темата - среща мъж/мечка , т.е унижение и тормоз или сигурна смърт . И не визира обикновеният нормален  мъж. А упрекът е към обществото ни, което се състои и от мъже и жени

# 86
  • Мнения: 32 525
Хм, разхождам се аз в гората, напада ме мечка, по чудо успявам да я убия. Може би имам я нож, я оръжи и ме осъждат за това.
Няма как да се случи.

# 87
  • Мнения: 2 339
Почва да ми става жал за мечката, дето ще срещне жена.
Не е лесна и нейната.

# 88
  • Мнения: 7 157
Ако трябва да се водим по американките и техните криви разбирания - леле мале. Много е права Diorela. А пък Тик-Ток е такава невероятна тъпотия, че никак не се учудвам, че американците са много активни там. Тъпа платформа за тъпа нация.

# 89
  • Мнения: 6 901
Радвам се, че мислите така. Явно никога не ви е било страх да вървите сами по улиците вечер. Или да минете през някой парк по тъмно... Или да отидете на нощно заведение само жени.... И никога не са ви нападали откачалници... И никога никой не ви е посягал против волята ви...
 Защото ако беше, щеше да ви е ясно защо стотици хиляди жени са избрали мечката.
Естествено, че не са всички мъже такива, и не само мъже са такива. Никой не твърди обратното. Но е много хубаво да има обществено порицание за такива и истинска защита и помощ за жертвите. Темата изобщо не е смешна и е обидно да се коментира с присмех.

Общи условия

Активация на акаунт