Изпотява се

  • 948
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Един от признаците на рахита е потенето на главичката и вратлето! Но това не означава, че щом се поти има рахит! Нека педито прегледа детенцето и си каже мнението!
И на моето момче винаги му се поти челцето и са му мокри вратлето и косичката след ядене!

# 16
  • Мнения: 596
Алиса като по- малка , а и сега ( когато млякото и е по- топло) се поти докато се храни. Мисля, че е нормално. Говори с педиатъра за твое успокоение.   bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 127
леле това за рахита е мн. стряскащо. мислех да отложа пак консултацията, ама май ще тичаме скоро скоро при педито... не давам вигантол от 1/2г

# 18
  • Мнения: 287
А ръчичките и крачетата потят ли се?

Не искам да ви паникьосвам, но едни от симптомите за евентуален рахит са:
- потене по време на хранене
- изпотяване на дланите и стъпалата

Моят така се потеше: аз споделих с докторката и тя ми изписа Вигантол. След като почнах да давам Вигантил потенето изчезна. Възможно е двете събития да не са свързани.

Недейте обаче да си мислите: "Лелеее! Детето ми има рахит!" Напълно е възможно да се потят от усилията при хранене. Ако все пак се поти ужасно много и му се потят дланите и стъпалата- споделете с педката. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 3 787
И Калоян така се потеше по главичката като сучеше.За това се изискват доста усилия,все пак.Нормално е.
Изпотяването при рахита е доста по-обилно,доколкото знам,а има и други симптоми.Ако се притесняваш,все пак се консултирай с педиатъра на детето Peace

Общи условия

Активация на акаунт