Октомврийчетата малки, с надежда чакат февруарските пързалки

  • 12 554
  • 271
  •   1
Отговори
# 30
Волтажче благодарности за линка за отучването от биба! и аз мисля да пробвам като отрежа върха.
не знам защо не ми е излязал постинга. аз толкова рядко пиша, а той да се загуби  Sad.

Ирка честита щерка!!! лесно да я гледаш и много да те радва!

Надинка, какво е това нейл-арт. прости на невежите Embarassed

Еми браво за палеца. за пръв път чувам за такъв магичен препарат.
Чао засега.

# 31
  • Мнения: 1 046
Здравейте и от нас,
и аз да кажа не че има кой знае какво ново, но да се отчета.
Честито бебче на Ирка-здрава, палава и усмихната    bouquet
За 14 февруари, какво да кажа,може би най-хубавия празник, приспахме бебо, опънахме си дивана в хола, запалихме си един куп свещи, бяло вино (че не пия червено) и се върнахме в младините на нашата връзка. Беше супер приятно и романтично, бъбрехме си за изминалите години , е и малко за бъдещите и скромно скромно в 10.30 се прехвърлихме при бебо и заспахме, тъй тъй на младини до 3-4 сутринта, сега 10-11 в леглото.
Другото интересно беше, че свекъра ми взе сина си на един семинар , и като бонус и компенсация ми доведе жена си . Бях доста лошо настроена, нали все пак е свекърва. Но си изкарахме добре, тя си го гледаше, аз си излизах спокойно, миеше непрекъснато чинии, една лъжичка да оставя и само да се обърна да взема и чашата и вече е измита, С премълчаване и взаимен компромис си изкарахме чудно и даже пак ми се иска да дойде, че наистина си беше релакс.
Сега за Коко, -к'во за него и аз незнам. Поради наличието на крака , не иска да седи в кошарата изобщо, което не  е добре, че не мога да свърша нищо.КОгато е извън нея, се занимава само с чанти , ключове, и отваря и затваря едно шкафче,, прибира си там скъпоценностите и после пак си ги взима.И това е с часове.Не е лошо. Бърбори непрекъснато с нужната интонация, и жестове , но нищо не се разбира, когато иска нещо използва -ъ-ъ-ъ-ъ- и сочене с пръст.единствено животните ги знае.
От здравословна гледна точка, да кажем че благодарение на лекарствата, които пие е закрепил положението с отделителната система.
Любимата му дума е пабу-което е пари, и всичко все пари, храна , вода , предмети, все е пари и не иска да ги пипне, ама така е по-добре, че поне има някаква спирка от печката. Ама пари е само когато той реши, ако му кажеш -не там, че пари, с голямо недоверие гледа.
Другото е, че е безумна клюкарка, когато излезем на разходка, се спира пред някой човек и докато не му се обърне внимание на мърда, седи пред човека и колкото и да му викам няма резултат.Най- се кефя като се спре пред група баби или дядовци, седи отстрани и наблюдава разказа им, и току изтърси чао-чао и хората и да не са го забелязали се обръщат.
Пораснал е много на височина, подариха му за нова година едно конче, на което вече се качва сам и се придвижва из цялата стая. Докопва се до всичко, което уж е скрито и прибрано на по-високо.
Абе с две думи всичко си е стандартно , като вашите мъници.
айде чао че кефа на кошарата свърши, трябва да го пусна да вандалства.

# 32
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Nadina като прочетох поста ти си помислих, че е писано за мойто слънчице Simple Smile. Той също е голяма клюкарка. Не пропуска да отиде веднага до вратат щом чуе , че се чука или пък влиза някой. Ако си е в кощарката започва да издава въпросителни звуци, които аз си ги превеждам като "кой е?" Simple Smile. Същата работа и на улицата. Един ден видя жени, който чистеха площада и тръгна след тях и така през цялата разходка. Накрая пожела да хване той метлата Simple Smile. Общо взето е голям любопитко. Сега ме чака да сменим памперса и да го пусна да шава из стаите Simple Smile.

# 33
  • Мнения: 391
ИРКА, ЧЕСТИТО МОМИЧЕНЦЕ! МНОГО СЕ РАДВАМ, ЧЕ ВСИЧКО Е МИНАЛО ДОБРЕ И СИ ИМАТЕ ОЩЕ ЕДНО ЖИВО И ЗДРАВО СЛЪНЧИЦЕ!

Гея, страхотни снимки, голяма мераклийка си, просто нямам думи. А и кухнята след ремонта е станала супер.

Ние много добре си починахме на Юндола. Рали беше страшно послушна и много се радваше на снега. Голяма разходка си направихме, даже я качихме и на конче. Ето малко снимки, на който му се гледа:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=7848&AlbumId=87151

# 34
  • Мнения: 1 440
Здравейте,мили мами!  bouquet
Време е и аз да се разпиша,че нещо се поизгубих.Ама какво прекрасно време,а?
Ние сме добре,слава на Бога!Утре съм на ЖК.Дано да си видя бебчето,че много се вълнувам и точно това очаквам-среща с мъника!
А в неделя заминаваме с Натали за Димитровград.Ей,ама така се радвам,че мога да отида някъде,че нещо ми писна еднообразието,Люлин и т.н.А при братлето и фемили си почивам истински-свободна от домакински задължения всякакви. GrinningПък и така си ги обичам-брат,снаха и племеннички.Сега е голям спора по между им,едната иска братовчед,а другата-братовчедка.Е,при всички случаи страшно ще се радват на още едно бебче! Grinning
И да не забравя,
ИРКА,ЧЕСТИТО ТИ МОМА! newsm51ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА,МНОГО РАДОСТ И ЩАСТИЕ В СЕМЕЙСТВОТО ВИ!ТИ СИ МАЙКА ГЕРОИНЯ!
Ири,добре дошла на теб и малък Цецко! welcomeИмам много роднини в Козлодуй и се радвам да познавам още някой от там!
Момичета,желая ви весел и успешен ден!Целувки от мен и Нати. lovekiss

# 35
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Благодаря пак на всички за топлото посрещане Simple Smile.
bini_og идваш ли понякога в Козлодуй? Може да ми кажеш кои са роднините ти, нищо чудно да ги познавам Simple Smile.

Ние днес малко си объркахме режима. След като се прибрахме от разходката преди обяд малкия заспа и се събуди в 14ч, тогава обядва и сега се чудя дали да му давам следобедна закуска или направо да яде на вечеря. Въпреки че спа толкова много сега пак се е укротил и си мърка леко в кошарката Simple Smile. Ще изчакам да се върне баща му от работа и ги пращам на разходка, за да мога аз да изчистя.

# 36
  • Мнения: 95
Лелеее, Ири, като пишеш как си ляга сам в кошарата и така завиииждам... Кошарата ни е най-омразното място. Всеки ден се лъжем с какво ли не само да го накарам да влезе вътре. А вечер- единственият начин е шишето с мляко- гушка го и пие мляко преди да заспи. Една вечер забравих да купя мляко и рев, рев... така и не се съгласи да влезе в кошарата, та заспа на леглото ни  ooooh! Ей ,голям инат става! И като си измисли някакви такива ритуали, не разрешава промени, традиционалист  Laughing
 newsm78 мен сега ме е обхванала манията и чувството на вина, че досега не сме мили зъбките. Като чета по другите теми- почнали с появата на първото зъбче... Тия дни вече купувам паста и да видим как ще потръгне  Thinking Чакам още малко да се постопли и почвам да действам и с гърнето, че предния ми опит беше неуспешен и реших да поотложа още малко и тази процедура. Абе, явно, очакват ни пак много нови емоции  Joy
Хайде, поздрави на всички, и да ви слушат мъниците!

# 37
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Здравейте, мацки!
Изпратих таткото при техните да гледа мач, приспах малкия и драсвам някой ред, че после ме чака книжка и слънчоглед  Laughing
Днес цъфнах, така че не очаквайте втора лентичка и от мен! Честно казано не ми се искаше да съм "непразна" /стар термин за бременност  Mr. Green /, защото съм си планувала това лято да водя Сами на море, на планина, все такива хубавини за моето сладко момченце  Laughing Живот и здраве наесен като се върне майсторът ще му правим братче или сестриче!  Rolling Eyes
Да ви похваля Самуил - от днес вече го оставям сам да се храни и то много успешно - наобяд мусака, вечерта доматена супа. Само му хващам ръчичката и му помагам да гребе от купичката.
Вече каза "ето" /като подава нещо/, тик-так звучи като ттатти. Има едни много сладки книжки със стихчета - поредица с чудесни илюстарции. Не са никак скъпи 1.90 лв. Имаме "Слонче край реката". Ако ви попадне вземете я, Сами много им се кефи.
Ето ви едно стихче-подарък от мен  Heart Eyes:
Сипали на Сашка
мляко пълна чашка.
Сашето се муси-
Няма да закуси!
Кой каймак обича?
Котенцето тича
бързо без да чака
лакомо и мило
заедно с каймака
млякото изпило. 

Самуил отдавна заспива сам в кошарата и наобяд, и вечерта. Много добре му се отрази преместването в отделна стая.
Дилянка, не се притеснявай за зъбките. Аз Сами го почнах още от 7-8 месец, но едно време като не са ни мили зъбките до 2-3 г. как е било?! По-важното е да не си ляга без да си изплакне устата от нещо сладко - бисквити и т.н., или пък от кисело мляко-чувала съм, че млечната киселина не действала добре на зъбите.  На мен Самуил сам ми напомня да мием зъбките вечер. Аз съм му взела на Ненедент напръстника с пастичката, и след като му обтрия няколко пъти зъбките, му давам четката да си я поджвака  Wink
И гърнето го почнахме отрано 6-7 месец /като почна да сяда/, и то само с идеята да разбере какво се очаква от него да върши на гърнето. Ползваме го по предназначение, но не му пречи да стои и 30 мин да си играе с нещо и да не свърши нищо в него.
Бини, много вълнуващи срещи и моменти те очакват с малкото човече!  Hug Много ти се радвам!
Гея, неотразима както винаги в подготовката на интериора за празника! Само че си случила и на мъж, който да оцени празника!  Wink Хареса ми и кухнята, както е станала след ремонта!
Изчезвам  Heart Eyes

# 38
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Ами то и ние още не сме мили зъбките. От няколко дена се каня да купя паста за зъби, но все забравям  Embarassed. Не знаем да сядаме и на гърне, като го сложа започва да пищи или пък да мрънка. Но знае вече къде стоят памперсите и като се събуди сочи с ръчичка, че е време за смяна Simple Smile. Не знам дали ви се е случвало, но напоследък памперсите ни пропускат, защото Цецко спи с вирнато дупе. Ако не всеки ден, то през ден е мокър сутринта, а памперсът всъщност не е пълен. Пробвах с по-голям номер памперси, но пак същото. Ползвам Pampers 4+. Не знам дали да не пробвам с други ... Вие какви ползвате?

# 39
  • София
  • Мнения: 4 575
Здравейте мами.
Бини, приятен преглед!
Мишленце, много хубави снимки. И моят мъж се е заканил да ме води на Велинград след 10 дни. Ама само двамата Mr. Green.
Боги, и аз вечер така - книга/филм и слънчоглед. Даже ми се кара вече мъж ми. Crossing Arms
И Вал заспива в леглото с бибата. А Наско още го приспивам и спи между нас, но за нея няма ммясто, затова си заспива в леглото с биба. Толкова ми е удобно, че не ми се мисли като трябва да я махаме.
Ири и ние сме с 4+ на Памперс. Но момичетата го пълнят надолу, а момчетата отпред, трябва да минеш на други памперси, с ластичета.
Светле, оздравя ли?

# 40
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Таня П. тези с ластичетата пак ли са на Памперс. Аз не съм виждала тук такива. Да не са тези, които са като гащички /сещам се от една реклама Simple Smile/?
Аз пък вечер ако не съм на компа шия гоблен Simple Smile. И едновременно с това си гледам телевизия. Много се успокоявам така.

# 41
  • София
  • Мнения: 4 575
Ири, не са на Памперс. Пробвай други марки - Хъджис, Мамиа, отзад на кръста имат ластик. Може и други да има. Но за момчета, по-добре мисля с ластик. Ей, аз пък не можах да се науча да шия гоблени. Ама като изуча Фотошопа, който още не съм започнала, ще пробвам и гоблени. Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 930
Къде сте бе, мами Thinking,
Викам си тези ще са изписали 10 страници тука, а то....нещо напуснахте кораба -майка, а Laughing.
Аз и Фори продължаваме да сме болни, в понеделник бяхме на док и ни изписа антибиотици и на двамата, ама до днес аз не се оправям ми се влошавам- вдигам постоянно Т, болят ме всички стави, кожата даже. Опитах да се епилирам с последни сили- егати болката, никога не ме е боляло така. Абе наредихме се.
Та днес на Преско Педито ми удари една слушалка и айдеее-нов антибиотик, вика онзи ама изобщо не е подходящ, ще ми разболеете пациента.
Вече и не чувам- да, тва сериозно, така са ми заглъхнали ушите, първо едното, вече и двете, че само викам- а? а?, и кънтят.
Викам на мъж ми нарочно ми го донесе тоя вирус от работа, да се гътна и да вземеш някоя засукана млада мацка......ма тъпкано ще му го върна.
Бе добре, че е той, че сутрин не мога да стана да си оправя детето. Чак към 9 ми идва проблясъка.
Айде толкова засега,нямам търпение да се оправяме вече, щото няма кой да ни гледа детето да му се невиди- хвани единия, удари другия Crazy

# 43
  • Мнения: 95
Ири, и моят синковец спи само с дупето нагоре и доскоро беше всяка сутрин мокър на корема. Наистина му смени памперсите - аз ползвам Хъджис, отзад са с ластик- номер 11-25 кг. Една година ползвахме Памперс, ама като направи ноември един памперс-дерматит... лелеее... лошо ми става като си спомня, 2 седмици не можем да го оправим- дупето на пъпки, чак кръвчица избиваше, през цялото време го оставях да тича вкъщи по голо дупе, и в тетра се киснахме... ужас, да не ви се случва! Та оттогава минахме на Хъджис, добри са. Иначе памперс-гащите са много хубави, но на всички фирми са скъпи- към 60-70 ст. По едно време ги купувах само за през нощта. Те са удобни, когато бебо се научи на гърнето, защото се събуват и обуват.
Гея, да оздравявате, и никакви вируси повече да не ви ловят! Ей, лоша работа са това болестите.
А, само за статистиката - интересно ми е колко нови бебчета чакаме тази година? Извинявам се, но не съм чела доста странички и може да съм пропуснала някоя хубава новина  Embarassed
Хайде, чао, че напоследък доста досаждам тук...  Twisted Evil

# 44
  • Мнения: 651
Здравейте,мили момичета,
надявам се,че не сте ни забравили,днес ми пуснаха нет и бързах след работа да ви драсна два реда,че много ми липсвате  bouquet Hug
Не съм ви чела,но видях,че има страхотни новини за Ирка и Бини!
Ирка,да ти е живо и здраво момиченцето и много да ви радва!  bouquet
Бини,много се радвам и за теб!Леко бременеене!  bouquet
Да кажа на бързо и за нас-добре сме,аз работя вече от месец като счетоводител към същата фирма,където бях преди да забременея,но на нова длъжност.Вики живее в Каспичан от месец при родителите ми и адски много ми липсва,всеки уикенд сме с нея,но не е същото.Хубавото е,че от април ще започне ясла във Варна,а до тогава няма много.Сега я гледа баба ми и добре се справят,яде кухня,много бърбори,много бели прави и изобщо не се спира за секунда.Апартамента ни е готов,но не съвсем-готов от строителя и сега започва нашата работа-боядисване,ламинати,мебелите са поръчани,но вече не го бързаме,защото си живеем в къщата ни в Тополи (което е на 10 минути от Варна с кола) и е много хубаво да си живееш в къща на село-релакс.
Сега смятам да надничам по-често тук и да пиша,а скоро обещавам да покажа и снимки на Вики,че сигурно сте и забравили физиономията.
много се радвам,че отново имам възможност да чета форума,защото много ми липсвахте!
Целувки на всички малки слънчица от мен! Hug

Общи условия

Активация на акаунт