Октомврийчетата малки, с надежда чакат февруарските пързалки

  • 12 553
  • 271
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 930
Добре завърнала се, Галееееееее  bouquet!!!
Много се радвам, че ще можеш да пишеш!

# 46
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Dilyana, стана ми мъчно като каза това за дупенцето. Цеци веднъж се беше изринал по дупето, но беше от разстройство. Изглеждаше като ожарено с коприва. Ще видя дали има от тези памперси в наше село Simple Smile. И лев да струват ще му взимам поне за през нощта. Така като спи мокър и отвит ще го разболея.

Мами да ви питам - водили ли сте дечица на ортопед? Аз едва днес от една тема разбрах, че се пращали бебетата до 6 месец на профилактичен преглед. Нашият личен лекар изглежда не е знаел за това. Сега и за това требва да се притеснявам. Не че му има нещо на Цеци, ама все пак ... поне да ми беше казала. То в козлодуй май няма ортопеди, но поне щяхме да отидем другаде.

Гея, оздравявай по-бързо. Хареса ми много кухнята ти. И аз имам подобни идеи за моята, но все още са си в главата ми, без планове за осъществяване Simple Smile.

# 47
  • Мнения: 703
Мила Ира,честито бебче! 
 Да ти е жива и здрава,много щастие и късмет да има винаги в живота си, и да топли майчиното ти сърце с хубост и добрина!Целуни я от мен!


Здравейте в този мрачен февруарски ден!
За разлика от предишните,този май ще ни ограничи повече вкъщи!
Тук ,гледам,добре,че са новите мами,та да пише някой!
Гале,добре дошла отново!Пожелавам ти от сърце бързо-бързо да дойде април,за да не сте разделени и ти завиждам мъъъъничко за къщичката извън града!
Ири,аз ползвам Либеро и съм много доволна!Те са с ластик отзад,което наистина е по-удобно за нашите пикльовци,а и са качествени,не предизвикват обриви и алергии.Взимала съм от Метро и Дайперс веднъж,също са с ластик отзад и не са лоши,но са по-ненадеждни като подсушаване,просто трябва по-често да се сменят,това е!Иначе и от тях бях доволна!Памперса не че са лоши,но са по-подходящи за момичета,а и имат много фалшиви по магазините,трябва непременно да гледаш производителя на опаковката,защото в началото и Тони се обрина от едни турски и прекратих пазаруването на всякакви техни видове!Пробвай Либеро най-добре!
За ортопеда-да,трябва да идете,то си е задължителен преглед,да се види как са крачетата и структурата като цяло,нищо страшно,но е важно!Искай направление от педиатъра ви,длъжни са да дават,макар и да сте закъснели малко.
Дилянка,аз къде съм те пропуснала в бързината?Седях почти месец в Асеновград ,нали бях на очни и спя там ,при леля ми,можехме да се видим!
За зъбите-мия ги  от първото-второто зъбче,но не е голям пропуск,ако сега почвате!Ниеу също ползваме Ненедент и накрайника,много съм доволна,Тони също се забавлява и вече иска сам да ги мие!
Гея,оздравявайте бързо и не вини Форката,моля ти се!Имаш си второ слънце вкъщи!
Бини,как мина срещатаааа?Какво прави малкото човече?
Навън днес просто е ужасно!Поне тук,в София!Сега и някаква мъгла ни затисна,студ!Много гадно!
А мен май ме почва пролетна умора,постоянно ми се спи и ме мързи,ама много!Имам 6 изпита до края на май и толкова четене ме чака,но си питам ушите още!Дай ми само разходки и мързелуване пред телевизора!Какво ми става?Ще трябва обаче да се стегна малко,щото имам и планове за ремонти и т.н.т,как ще я карам тая пролет,незнам!
Исках да ви питам-вашите деца по колко вода изпиват на ден? Аз имам чувството ,че си имам жабче,постоянно се налива!Денем,нощем,постоянно се пие вода!То не че е лошо,напротив,но пък ме е страх да не си разшири стомаха така!
Ето и малко СНИМКИ от нас!
Приятен ден!

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 11:08 от __ZLATO__

# 48
  • София
  • Мнения: 4 575
Ири, аз не съм водила децата при ортопед. Желателно е, но не задължително.
Злато, не се отварят снимките. Ние сега се връщаме от разходка до яслата и до магазина, не е много студено.

# 49
  • Мнения: 703
Оправих ги!Мерси,Танче!Да,май се попоправя времето навън,даже и слънце изгрява!Е,приятни разходки на всички!

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 11:13 от __ZLATO__

# 50
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Айде като гледам бая позабравени физиономии се появяват та и аз да пиша. А и Мандаринката с тази снимка ме разчувства.
Знам че се затрих и сигурно сте ми сърдити, ама първо време нямам, а и форума като се заточи... вчера се опитах да вляза щото кака ви Гея ме нарита и цял ден ми забива на втората страница на темата. Егати дивотията. Нямам нерви да го чакам. Освен това си имах лични, семейни и служебни грижи та не ми беше до писане.

Гледам обаче нови мами, нови бременнилки, нови бебчета...

Ирка мила честита ти дъщеря. Да ви е жива и здрава. Целувки на адаша.

Ние сме живи и здрави (да чукам на дърво). Борим се с живота и заемите, гледаме се сами и така...

Пепи е порастнал много. Много е кротък и послушен. Научил се е да си играе и да се занимава самичък. Освен това се научи и да заспива на обяд сам без мама наоколо, което си е голямо постижение за нас. Вечер си лягаме цялата фамилия в кревата и така заспиваме. Той ляга късно - към 10:30-11. Пробвах какво ли не, но просто късно заспива. Иначе друго нищо ново. Джиткаме насам, натам с другарчетата от квартала. Чат-пак ходя на женски партита организирани от една мама от септемврийките. Живота си тече.

Ами туй за сега. Другата седмица отивам при майка ми и там нямам нет, но като се върна вкъщи ще се опитам да съм по редовна. Стига да ми издържат нервите да го чакам тоя форум да се зарежда...

Хайде чао за сега. Хубав ден и целувки на мъниците.

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 11:47 от Drina

# 51
  • Мнения: 2 433
Ехеееее...щом и Дринка се разписа....срамота е аз да си чета.... Embarassed
Та здравейте мами Hug
Добре дошла Галка Hugдавай снимки на Вики че сме се заскучали да знаеш. Много се радвам и на апартамента. Аз може и да съм откачена/ама нали съм пристрастена към ремотите/ смятам че най-хубавата работа предстои. Избиране на бои, тапети и мебели...килими, ламинати и лампи...УХА!!!!! Peace Crazy
Гея, и ние сме болни!!Отново!!За 3-ти път тази зима - месец не пропускаме: декември, януари,февруари... незнам този път какво е но е без Т, само дето е по зле от другите 2 грипа дето ги изкарахме. Яни не яде вече 3ти ден. Ама като казвам не яде - имам в предвид че НИЩО не яде. Като види лъжицата и стиска зъби и върти глава. Като види шишето - го мята на разтояние... Единственото което успях за тези 3 дена да пъхна в устата му е 4-5 вилички снежанка, едно парче шоколад и 50мл. мляко което на сън му го дадох преди да се усети. Голяма мъка е. Направо незнам какво ще правим с това неядене... Съвети приемам всякакви.
За памперсите ползвам Хъджис - много трудно се сдобивам с тях но просто си заслужават - не текат, антибактериални са и  никога не сме се изприщвали от тях.
Айде - пак ще пиша -
Лека вечер от нас!!! Heart Eyes
 

# 52
  • Мнения: 1 930
Джулка, много съжалявам да чуя , че сте пак болни. Представям си кво ти е  с детенце, дето не ще да яде. Дано скоро се оправите, ама много скоро. Добре де, чайчета поне, не иска ли?
Пращам ви приятелски прегръдки и да гоним вирусите  bouquet!
Чух се с Бини, добре е бебо, ама тя ще пише предполагам утре, другиден, преди да тръгнат на пътешествие.
Гледам форума се пораздвижи..... Аз понеже от както се сформира октомврийската група.....ехееее, преди 100 години и ми е кеф да пиша и чета.
И за добро , и за лошо, вие сте ми приятелки, тук всичко си казвам, дето се вика, да ми олекне на душицата, пък и знам, че сте готини.
А колко истински приятелки намерих тук Heart Eyes, та затова ми е любимо местенце.
Исках просто да кажа, че е хубаво да си клюклюклюкаме, затва е тая тема.
Айде, че много се разчуствах.
Пазете се от грипа, мами, пазете и дечковците  bouquet

# 53
  • Мнения: 5 288
Привет, момичета! Отдавна не съм се разписвала  Embarassed, но ви чета Wink!
Нещо ми е едно такова-никакво, сигурно закъсняла следродилна депресия  Mr. Green. И ми се поплаква, но още не съм...
Малката тича с превишена скорост, пада и казва "опа" (упала - на руски), на татито казваше както се полага "папа", но днес реши че е "апа", любимата дума "дай, дай, дай", "ае" - ало, "бапа" - батко. Спря да ми дава да и мия зъбки, направо не знам какво да правя. Пръстчето смуче не зависимо от лака, с който мажем пръстчето. Много смешно ни се кара, като размахва двете ръчички и бърбори, а тирадите са доста дълги  Joy. Ако нещо не и харесва, започва да ни пляска  Thinking, после гали. Дебне, когато сменям памперс и бяга, и не мога да я хвана.  Да попитам, ползващите Хъджис - изрязвате ли лепенки-закопчалки? На Валерия баджачета са много пухкави и, ако не изрежа част от закопчалките, направо се забиват  в крачета  ooooh!. От вчера постоянно ми изключва РС-то  Crazy. Чака само да се отвори вратата на кухня и изчезва за секунди. "Напада" шкафчета.  Изобщо - живота е песен.

Ира!!! Честито ти момиченце! Голям герой си! Да ти е жива и здрава, и много щастлива, и красива!!


                                     

Целувки на всички. И бързо оздравяване на болни дечица  Hug!

# 54
  • София
  • Мнения: 4 575
Честит имен ден на всичко именици днес! Да са живи и здрави, весели и щастливи.   bouquet
Джулка, съжалявам, че сте болни. И аз очаквам включване след 15-на дни, защото децата тръгват на ясла и градина Tired. Мама се умори да си седи вкъщи 5 години и ще си търси работа.  Joy
Хайде да се разписват и всички останали... Много хора се губят...

# 55
  • Мнения: 346
Честит Имен Ден на именниците днес!!!

Ние вече сме на линия шарката отмина и забравихме за нея/ не че не очаквам включване от баткото/, но ни почнаха кътниците, само като си помисля че ни остават още 7 кътника и 4 кучешки ми призлява. Толкова трудно пробиват, и нищо не помага..... Sad

За памперсите ние ползваме Памперс, и засега съм доволна .

За зъбките  - мартина си ги мие сама и се справя доста успешно може би защото гледа от батко си и двамата много се забавляват с това упражнение.

Дринка ами то затова е форума да споделиш , ако може да ти помогнем ако не друго то поне с топли думи, лично мнение разбира се.


Лек ден

# 56
  • Мнения: 2 494
Честит имен ден на всички именници!!!!!
Гея, Джулка, много, ама много бързо да се оправяте, тия болести да бягат вече!!!
Ние сме здрави, да не казвам голяма дума!
За водата-Йони пие страшно много вода, тя винаги е била така, но и пишка много, така че не ме притеснява. Шишето или чашата са и все в устата.
За памперсите-Памперс, но през нощта спи по коремче и се мокри отпред, като момченце го пълни отпред, така че за нощния памперс мисля да пробвам либеро.
За зъбките-отдавна ги мием, първо аз търкам, после и давам и тя се забавлява като си вре нещо четката из устата  Mr. Green
Напоследък имаме напредък, заиграва се сама, но на 15-20 минутки идва и нещо ми показва, чертем книжката, рисуваме и после пак сама. Това е голямо постижение за нас.
Вече ходим и до магазина без количка и си върви дотам и обратно  Hug
Почна обаче много да се затичва и пада съотвено повече, ама това е положението. Катери се навсякъде и обича да ходи права по леглата, което пък доведе до едно падане и рев до несето, ама и това мина  Thinking И пак се качва.......
На обяд заспива много бързо, но не я слагам, а като се умори много носи ми шишето, ляга в мен и почва да пие вода и след 1 минута е заспала. Ако я сложа да спи в леглото се ядосва и 1 час не може да се приспим.Вечер заспиваме заедно на спалнята, после я пренасям в нейното легло и така после като се събуди пак при нас и най-често сутрините се будим в нашето легло  Crazy Ама няма как.
От 2 нощи съм махнала бибката, не реве за неям така че с това поне се справихме бързо. Тя по принцип си иска вода, а не бибка, така че няма проблеми с това.

Целувки на всички!
Ирааааааааа, покажи малката принцеса де  baby_neutral

# 57
  • София
  • Мнения: 203
Хайде и аз да се разпиша  Grinning. Преслава е болна в сряда вдигна 39 градуса в 10 ч. сутринта. Нямаше хрема, нито кашлица - само температура. Ходихме при джипката и да я прегледа 2 пъти. Една пенсионерка се възмути, че ние нямаме час, а ще влезем преди нея (тя беше за изписване на лекарства) - та малко оставаше да я залюскам  #Cussing out #2gunfire.  Имаме и проблеми с изследванията за ясла. Джипката ни е дала направление само за микробиологичните изследвания на фекална маса, не и за паразитология. Оказа се, че от тази година не се поемат от здравна каса, но тя не знаеше и аз се разкарвах като преял кон между нея и лабораторията. Най-накрая отидох до ХЕИ и ги дадох. Надявам се да са добре, че покрай това боледуване да не излезе някой лош резултат. Аз от 3 седмици съм с ужасно подути лимфни възли, та ходих на куп изследвания. Оказа се някакъв паравирус, който тотално ми е сринал имунитета и имам и гъби в гърления секрет та сега се лекувам с НИСТАТИН. За имунитета нищо не ми изписаха, аз ям лимони и мед, ма полза няма. Много се радвам за Ира , да и е живо и здраво детенцето. Гея, много лошо, че сте се трупясали с мъжа ти. Знам колко е трудно, като няма баби наблизо. Оздравявайте бързо и пазете Пресиян, носете маски от тези еднократните, в аптеките се продават.

# 58
  • Мнения: 391
Здравейте и от мен!
Гея, Джулка, дано да бягят по-бързо болестите от вас. Ние засега сме здрави, но може би защото Ралката яде чесън Mr. Green Аз я пробвах, като изобщо не очаквах, че ще й хареса, нооо детето си го хапва. А за разни сълати с чесън, направо си умира.

За водата - и тя пие доста, постоянно пие нещо, или сок или вода. Соковете не й ги купувам готови, а й цедим ние. Пие всичко, включително и лимон и грейпфрут, но тях със захар и малко вода. Правиме и чайове от всякакви билки и в шишето също добавям близо половин лимон.

За памперсите - ние сме на Либеро и съм доволна, не мисля да ги сменям засега.

И ние ходим много без количка, но за по-дълги разходки си я взимаме.
Вече казва и по няколко думички заедно, например - Мамооо дай да/вода/, Аи пъпе/Рали ще се къпе/, общо взето е голяма бърборивка, просто не се спира да приказва, разбира се на неин си език.

Лек ден на всички!


 

# 59
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Цецко също пие много водичка. Докато не свърши това, което съм му сипала в шишенцето, не спира. Жабче Simple Smile. Сипвам му по малко - 50 мл, за да не препие и да вземе да повърне, защото и това се е случвало. Когато му остане водичка в шишето той щипе бибероната и се мокри. Купих му неразливаща чаша, но не съм много доволна от нея - като пие от нея му се стича по брадичката и много се мокри. Сокчета също много пие, но аз му купувам, защото не харесва изцедените - не ги пие и ги хвърлям после, или аз ги изпивам. Сега много му харесва банан и морков. Иначе си хапва плодове. Аз си мисля, че просто не харесва вкуса на портокал, лимон, грейпфурт - плодовете които сега ги има. Ябълка може би ненавижда, защото като по-малък само такъв му правех Simple Smile.
Ние също не излизаме с количката напоследък, защото почна много да ми тежи да я мъкна. А и Цеци обича много да ходи. Тук всичко ни е наблизо, така че нямаме проблеми Simple Smile.
Обаче упорито отказва да говори Sad.

Общи условия

Активация на акаунт