АПРИЛски бебета 2024 - тема 1

  • 7 256
  • 292
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 735
И аз кърмя с протектори, ексклузивно. Като количество знам, че си хапва, защото го меря на кантарче до грам Wink но!! Кога яде, кога спи само той си знае. Никакъв режим Sad ориентировъчно спазва да се буди през деня на 2-3часа, но нощем от 21ч до 6ч сутринта е както ти си показала. Има интервали и на нон стоп цоцкане и не е да ме ползва за биберон, защото по протектора виждам, че си смуче кърма. Как и кога ще се регулират храненията и ще влезем в режим направо незнам:(
Между другото имам приятелка, която си спомням , че слагаше на гърда през 40 мин... и двамата си юнака... ще я питам до кога е продължило Simple Smile

# 106
  • София
  • Мнения: 295
Много сте писали, трябваше ми време да изчета всичко 🤓

По темата с момчетата - на баткото забелваме съвсем леко колкото да измием хубаво, но не докрай. Той ще свърши тази работа, когато порасне.

При малката маратона с кърменето започва към 6-7 сутринта и продължава през ок. 3-4 часа. Колики я мъчат и постоянно ръмжи и пъшка. Най-вече нощно време. Зърната и мен ме наболяват, но не колкото в началото.

# 107
  • Мнения: 385
nikolaja Спаскуприл е хомеопатичен вариант ,който може да замести Но-шпа и може при кърмене.

Относно забелването с баткото забелвахме докато беше малък, но започнахме от 1 годишна възраст. Като порасна уж трябваше да сам да се справи, но на 13 го водих на уролог, за да го забели имаше малко кръв и с мазане с риванол се оправи. Сега имаме друг проблем ,казват, че му е къса юздичката и ще трябва цепване и се чудя какво да правя . Сега с малкия се чудя как да процедираме. Още не съм решила.

Ние се кърмим на 2 часа , но понякога има дни в които сме на всеки час. Единственото което помага в тези дни е бебе носенето в слинг или раница, тогава охладнява на 2 часа.

# 108
  • Мнения: 374
В болницата казаха, че забелването може да попне от 2рия месец. Ще консултирам и с ЛЛ и ще преценя за себе си

# 109
  • Мнения: 127
Вашите бебета спят ли през деня.? При нашето е страшно... от два дни през деня едвам се събират по два три часа сън.
Рита с крачета и размахва ръце енергично и не спира все едно не съм дала мляко, а кафе...

# 110
  • Мнения: 93
Спи между храненията, понякога по 1 час, 1 час и половина, понякога по 20 Мин. След обяд и вечер по-малко, само като се изтощи от рев. Навън в количката може и два часа да откара.

# 111
  • Варна
  • Мнения: 446
И нашата трудно спи през деня... аз все се притеснявам като гледам какво интервали на будуване трябва да се спазват, ама в крайна сметка такова е положението. Никакъв шанс нямам да я приспя, ако тя не иска

# 112
  • София
  • Мнения: 3 572
Спи по 3-4 пъти. В някои дни и по 2-3-4 часа накуп й се събират, в други е точно разпокъсано по 1-2 часа или по 30-40мин. Ето сега стана към 8:20-8:30, яде, рита и маха с ръце, оставена е в гнездото, а аз малко подреждам в нас. Заспа сама, без тръскане, без люлеене, без биба и без да съм до нея. Иначе вечер ако щеш и концерт на приспивна песен да й изнесеш, решила ли е, че няма да заспи, не заспива. Интервали гледам горе-долу, ама не ги спазвам особено.

# 113
  • Мнения: 385
При нас е на моменти. Има дни в които си спи като по учебник, но има и дни в които му се събират едва 2 часа спане през светлата част на деня. Добре че поне нощем спи 🥴.

# 114
  • Мнения: 133
Пак съм аз с въпроси Grinning
Продължавате ли и ако да до кога мислите да стерилизирате шишетата и да гладите дрехите?
Пише уж до третия месец специално за стерилизацията ама за дрехите мисля вече да приключа, че вече много ме хващат нервите да гладя по цяла сушилка всеки ден с миниатюрни крачоли и ръкави Grinning

# 115
  • Мнения: 127
Още от първия ден не гладя, сушилнята убива всичко.
За стерилизация съм чувала, че като пролазят,,, то тогава вече няма и смисъл от нея.

# 116
  • Мнения: 93
Някъде по-рано се коментираше гладенето. Никога нищо не съм гладила и с двете деца.
Стерилизирам обаче шишета и биберони по веднъж на ден докато пие мляко (с каката до 2 години). Защото млякото е перфектната среда за развитие на бактерии.

# 117
  • София
  • Мнения: 3 572
Мисля до края на лятото да стерилизирам, просто често оставям шишетата неизмити (само накиснати), а става горещо време и да поутрепвам бактериите. Пускам сутрин и вечер, не ми отнема особено време. С баткото стерилизирах до 3тия месец и не е имало проблеми. Принципно не съм привърженик на дългата стерилизация и стерилната среда като цяло.

За гладенето - гладя дрехите за навън. На всички и винаги дори и да са минали сушилня дрехите. Не за стерилизация, а за добър външен вид. Някъде на предните страници обсъждахме.

Ние най-накрая тези дни влезнахме в ритъм (от към хранене и сън). Не знам колко ще продължи, но се радвам на макс засега. Яденето е 5 пъти на ден, вечерно хранене няма. Преди сън хапва към 20:30-21:30 и после чак към 5:00-5:30. Тези дни се понаспах определено. Личи й, че расте. Тези дни навършва 2м Grinning

# 118
  • Мнения: 385
Аз гладя всичко на бебето, а на останалите само тези за излизане.
Стерилизирам и ще го правя докато приема мляко , защото много лесно се развиват бактерии в него .
JayRay завиждам за режима. При нас (50 дни) се радвам на едното 3 часово спане през нощта. Останалите са все още на 2 часа Sad

# 119
  • София
  • Мнения: 332
Браво за режима, при нас на 40 ден все още яде по 8 пъти на ден смесено хранене. 😀

Общи условия

Активация на акаунт