Цветолечението на д-р Бах

  • 138 238
  • 669
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 926
Благодаря, Гризката.
Направих си един от по-горе посочените тестове и си направих сместта, в резултат на което тези дни се чувствам доста по-спокойно.
Кистата не знам какъв е, ще установят когато я махнат.
Иначе опитите са ми 4 месеца, времето е ужасно малко, но аз като че ли имах някаква лъжлива нагласа,че ще стане веднага и сега имам чувството след всеки изминал месец,че това никога няма да стане.

# 601
  • Мнения: 1 400
А някой имал ли е ядове с доставката? Confused
Пуснала съм мейл до Веридия, но ....нъцки....
Вие по телефона ли си ги поръчвате?

# 602
  • Мнения: 7 914
Карамел`
 в даден момент се свиква със сътоянието с капките, но в момента, в който ги спреш и се усеща липсата ми Mr. Green

Вейдър
аз си ги поръчах директно по телефона от д-р Пашкулев, но и аз чаках около 7-10 дена докато ми ги пратят Peace

# 603
  • Мнения: 2 926
Вейдър аз ги получих онзи ден - 3 дни след поръчката.
Но от мейла на Веридия ми отговориха,че този мейл се проверява рядко и е по-добре да се поръчат на мейла на Пашкулев.

# 604
  • Мнения: 644
Здравейте,имам едно спешно питане /100% е коментиран подобен слу4ай ,но нямам физи4еската възможност да поровя/...
Сина ми тръгна на ясла и е някакъв ад-писъци,ревове...
Седи до обяд и лелите само кършат ръце  newsm78...
Препоръ4аха ми да взема Орех и Трепетлика и да му ги давам...
Интересува ме,колко време се дават,и дали са уда4ните "цвет4ета" ?
За Ореха съм сигурна,защото преди време бях 4ела не4ий коментар,но трепетликата?
Какво д ао4аквам като реакция от детето?
Много мерси предварително,наистина съм шаш,с баткото не беше толкова тежък слу4ая....

# 605
  • Мнения: 2 926
Аз да споделя, че се чувствам много добре откакто си пийвам капките.
Изключително съм доволна.

# 606
  • Мнения: 209
Виждам,че тук има доста просветени,ще ми помогне ли някой какво трябва да пия за паническо разстройство,ако някой не е наясно какво е ПР-това е получаване на панически атаки със сърцебиене ,световъртеж,прималяванеПри мен е най силно изразено когато изляза навън когато е топло и когато има много хора.Най общо казано страх от излизане навън.Ще се радвам ако някой пише възможно най скоро  bouquet

# 607
do nelito
Забравяш ли собствените си нужди? Правиш ли много за да се почувстваш обичана от другите? Търсиш ли любовта на другите чрез това, което правиш?От какво или от кого бягаш?

# 608
  • Мнения: 644
А за мен един отговор може ли?  Embarassed
Никой не споделя,какво мисли по моя проблем  Rolling Eyes!
Само да добавя,4е му давам освен Орех и Трепетлика,и Мимулус.

# 609
  • Мнения: 836
ще ми помогне ли някой какво трябва да пия за паническо разстройство

nellito,

от сайта на vlkomarov
Цитат
Rock Rose, No 26, Хелиантум (лат. Helianthemum nummularium)

  26: Rock Rose, по Пати Аспен
  Цветето на куража
  Основни симптоми: Човекът се намира временно в състояние на шок, паника или силен страх.
  Положителни ефекти:
    Отпускане на хватката на страха.
    Проясняване на ума и спокойствие.
    Душевно спокойствие в кризисни моменти.
    Прояви на героична смелост в опасни ситуации.

  26: Rock Rose, по Бах
  Спасителен лек. Средство за спешни случаи, дори когато изглежда, че няма никаква надежда. При нещастен случай или внезапна болест, или когато пациентът е много уплашен или ужасен, или ако състоянието е достатъчно сериозно, че да причини силен страх у заобикалящите. Ако пациентът е в безсъзнание могат да се мокрят устните му. В допълнение може да са необходими и други есенции, като например, ако пациентът е в безсъзнание - Clematis; ако се измъчва - Agrimony, и т.н.

  26: Rock Rose, по Пашкулев
  "Баховият Aconitum". Средство за бързо въздействие върху стреса и объркването, паниката и ступора при злополуки и остри заболявания. Намалява прекалената фиксираност в собственото състояние. Насърчава смелостта и себеотрицанието. Може да е от полза при вегетативни дистонии със сърцебиене, обилно потене и напрежение във слънчевия сплит, както и при кошмарни сънища. В цветотерапевтичната практика често се заменя с Rescue Remedy, в която то е първата съставка.
  (Понякога се превежда и буквално от английски като "скална роза".)

  Другите есенции от групата "За онези, които изпитват страх" са:
    Mimulus | Cherry Plum | Aspen | Red Chestnut


аз бих ти препоръчала спешни капки, защото е по-комплексно средство, а и съдържа 2 есенции срещу страх - rock rose и Cherry Plum .

грешка за mimulus-a  Embarassed
Arcturians , мерси за поправката  Peace

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 15:23 от esme_bolger

# 610
Ето тези извлеци се съдържат в рескю ремеди:
Рок Роуз срещу паника и неочакван страх и истерия,
Импейшънс срещу възбуда и вътрешно напре¬жение,
Клематис срещу припадък или травматична дезориентация,
Чери Плъм срещу страх от загуба на контрол,
Стар оф Бетлеем срещу травма на физическо и психическо ниво.

# 611
  • Мнения: 836
[Препоръ4аха ми да взема Орех и Трепетлика и да му ги давам...
Интересува ме,колко време се дават,и дали са уда4ните "цвет4ета" ?
За Ореха съм сигурна,защото преди време бях 4ела не4ий коментар,но трепетликата?
Какво д а о4аквам като реакция от детето?

това е за орех http://info.biozona.eu/index.php?option=com_content&task=vie … d=41 за промяната

това е от сайта на vlkomarov
Цитат
Walnut, No 33, Орех (лат. Juglans regia)

  33: Walnut, по Пати Аспен
  Цветето на обновлението
  Основни симптоми: Личността е неуверена, непостоянна и лесно се поддава на чуждо влияние, защото се намира в повратна точка на живота си.
  Положителни ефекти:
    Възстановяване на доверието в себе си.
    Придобиване на увереност за правене на първата крачка.
    Изработване на защита от външните въздействия.
    Продължаване на собствения път на живота.

  33: Walnut, по Бах
  За онези, които имат конкретни идеи и амбиции в живота и ги постигат, но в някои случаи се изкушават да се откажат от своя път, от своите идеи, цели и дейност и се подвеждат чрез ентусиазъм, убеждаване или чрез твърдо изказаните мнения на други хора.
  Есенцията дава постоянство и предпазва от външни влияния.

  33: Walnut, по Пашкулев
  Често прилагано средство. Коригира повишената податливост към външно влияние, помага при големите промени в живота, например, пубертет, менопауза, отбиване на кърмаче, смяна на професия, дом, партньор, жизнена насока.
  Прилага се също и при външни пречки от рода на консервативно отношение от страна на близки хора или служебни ръководители, началници.
  Орехът е допълнително средство при лечението на гръбначни изкривявания и сърбящи кожни обриви.
  Съдейства за по-бърза адаптация при критичните фази на биоритмите. Подсилва аурата и пречи на проникването на нежелателни влияния.

  Другите есенции от групата "За прекомерно чувствителните към влияния и идеи" са:
    Agrimony | Centaury | Holly




а това за трепетлика http://info.biozona.eu/index.php?option=com_content&task=vie … =41&Itemid=41 за страха

това е от сайта на vlkomarov

Цитат
Aspen, No 2, Трепетлика (лат. Populus tremula)

  2: Aspen, по Пати Аспен
  Цветето на предзнаменованието
  Основни симптоми: Необясним страх и предчувствия за нещо неминуемо и опасно измъчват човека.
  Положителни ефекти:
    Значителна възприемчивост.
    Осъзнаване на собствената чувствителност и способност да бъде използвана конструктивно.
    Кураж да се продължи напред.
    Възможност да се влезе в контакт с по-фини нива и да се установят връзки.

  2: Aspen, по Бах
  Неясни страхове и такива с неизвестен произход, за които не може да се даде никаква причина и никакво обяснение.
  И все пак пациентът може да е ужасен от нещо страшно, което би могло да се случи, но което той съвсем не знае какво е.
  Този неясен, необясним страх може да тормози човека денем и нощем, постоянно.
  Страдащите често се страхуват да разкрият тревогата си на друг човек.

  2: Aspen, по Пашкулев
  Въздейства върху ужаса от неизвестното - това е дифузно и неясно безпокойство. Сънят на хората, нуждаещи се от тази есенция е неспокоен (бълнуват), понякога се разтреперват под въздействието на собствените си мисли, страхуват се от невидими сили, от тъмнина, насилие и смърт. Фаталисти. Могат да съобщят и за "халюцинации", въпреки че това са проекции на твърде яркото, плашещо въображение.
  Физически "Трепетликите" могат да страдат от отслабен имунитет с трески, кашлици, цистити, нарушено храносмилане с подуване на корема от газове и др.
  По духовния път този лек е важен при дисхармония между степента на "отваряне" и способността тя да се реинтигрира в стабилно (центрирано) равновесие.
  Това е едно от най-често предписваните Бахови средства, като често се комбинира с Гарвански лук (Star of Bethlehem).



защо не направиш един тест, ти си познаваш хлапето по-добре и да му подбереш комбинация?

# 612
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
А за мен един отговор може ли?  Embarassed
Никой не споделя,какво мисли по моя проблем  Rolling Eyes!
Само да добавя,4е му давам освен Орех и Трепетлика,и Мимулус.

ами аз ще ти напиша нещо което беше написала Хъни тук
"комбинация от Червен кестен, Орех и Киселица(Ябълка). Орехът се дава при всяка промяна в живота на човека, а тръгването на ясла и откъсването й от средата, в която е израстнала е едно от най-неприятните изживявания... Червеният кестен се дава за прекомерна привързаност, да не плаче толкова много за вас. Киселицата ще помогне на малката по-лесно да се бори с болестите, които неминуемо ще се появят"

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 11:33 от Солетка

# 613
  • Мнения: 644
Ами аз то4но от тук видях,какво са препоръ4али ...
И затова се насо4их към Орех и Трепетлика...
Бях забравила и Мимулуса и го купих в петъка...
Сега давам по 2 капки от 3те на 3 4аса,отделно има във водата му /200мл. шише/ по 2 капки от 3те...
Не знам,дали правилно давам оба4е?
Сутрин преди яслата му давам веднъж и после си пие водата от шишето,като го взех на обяд му дадох ...

Факт е ,4е днес само като влезе в двора на градината, се обърна веднага да си ходи...
Може и да е от това,4е събота и неделя беше "по4ивка" ...
Утре ве4е ще е по цял ден,не о4аквам вълшебство,но ми се искаше някак да му "помогна" със стреса...

# 614
  • Мнения: 209
Благодаря за инфото  bouquetа като цена как са,скъи ли са много?

Общи условия

Активация на акаунт