Баба Марта бързала, на ДЕКЕМВРИйче мартеничка вързала

  • 10 175
  • 281
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 728
Ели,мъжо излиза в отпуск на 21.02 и ще дойдем някой ден след тази дата в Добрич на разходка и да се видим! Hug Аз пак ще ти звънна като решим точно кога ще идваме! Peace
Вики,много ти благодаря за виртуалния подарък и дано наистина стане реалност!!!
 Praynig  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig
Тази вечер ми предложиха да започна работа като сервитьорка в едно кафе тук...шефката ми звънна и ме попита,като аз и казах,че няма да работя докъато Ивко стане на 3 но тя каза да си помисля все пак...
Няма какво да мисля-ще си гледам детенцето,ще следя порастването му,ще се радваме и плачем заедно,защото те-нашите бебенца имат нужда най-много от нас-майките!
Лека и спокойна нощ на всички! 

# 31
  • София
  • Мнения: 528
Добро вечероутро!
Simple Smile

И верно много философски теми сте подхванали...

Аз ще се въздържа от подробности, но искам да ви обърна внимание на факта, че Хотмама писа "жената, с която работя", а вие всички говорите за "момиче". Не искам да ви плаша, но възрастта има значение. yes Наред с останалите 1 млн. фактора, разбира се. Wink Нормално е всеки да гледа от своята камбанария, но е хубаво ако не друго, поне да се има предвид, че гледката от различните камбанарии не е хич даже еднаква.  no

Относно майчинството - и тук медалът има две страни. Не може да се каже коя е по-добрата, по-красивата и по-ценната. Прекрасно е, когато имаме избор! Не мисля, че сме в правото си (не някой конкретно, а хората като цяло) да съдим този или онзи за това, дали гледа детето си сам или не. Тук, както и в повечето сфери на живота, всеки е прав за себе си. Аз съм мислила доста по този въпрос и малко изместих акцента, като стигнах до извода, че независимо от това кой гледа децата, по-важното е да се раждат деца! Защото според мен ако и тези, които могат да си позволят гледачки, престанат да раждат, тогава сме заникъде! thumbsup

Спокойна нощ и прекрасен уикенд желая!
  bouquet

# 32
  • Мнения: 728
Добро утро! Hug
Днес при нас времето е студено и влажно и няма да излизаме-ще сме на линия цял ден! Peace
Почерпката за събуждане днес е от мен:

Надявам се да има активност в темичката!  bouquet
Целуффффффф! Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 728
Ехооооооооо къде сте всички днес? Thinking
Защо няма никой? newsm78
Я вземете се разпишете в темата,че ще умрете от мързел....
Naughty

# 34
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228


Вижте Георги като кукер Mr. Green

# 35
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Веси, така е, нали е събота.  Laughing Всички гледаме да обърнем повече внимание на половинките и близките ни, та затова не е активна темата през weekend-а.  Wink Наско пък другата седмица няма да го има, но ти се обади като идвате.  Peace Hug
Зечи, кукера хем много хубав, хем много страшен, ама нали е кукер.  Mr. Green Hug
Ние току що си изпратихме бабата и дядото от Несебър. Бяха ни дошли на гости!  Party Много весело си изкарахме и Борис си показа всички магарии.  Mr. Green

Хайде бай за сега!   bouquet

# 36
  • Мнения: 82
    Привет на всички! Simple Smile
Първо:   bouquetЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ, КОИТО СА ИМАЛИ ПОВОД ДА ПРАЗНУВАТ СКОРО!!!!
  
vesenceto_85  НА ТЕБ ПОЖЕЛАВАМ ВСИЧКИТЕ ТИ МЕЧТИ ДА СТАНАТ РЕАЛНОСТ!!!!  bouquet
Зори ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА БРАТ ТИ!!! Да е жив и здав и късметът и щастието да го съпътстват навсякъде!!!
Хотмаме малката Радуна е невероятна Hug БРАВО на нея!
Зечова Това фото е ВЪРХЪТ Peace Уникално и прекрасно е това кукерче бе!!!!!! Heart Eyes Hug
 По темата : Елси напълно те разбирам. Аз много по- рано изпитвах подобно чувство.
Сега работя, но  май ми е по-тежко от преди. Някои дни виждам малкото ми ангелче за някакви си 1-2 часа. Гадно ми е, че не съм с нея и в същото време ми е съвестно, че не прекарваме повече време заедно.
  Май като се замисля.....и  двата случая не е ме устройват. Хем ми  писваше от всичко преди, когато си се гледкахме, хем и сега (когато работя) пак ми е едно такова депресиращо, некомфортно.....Абе по- принцип съм си чешит и трудно ми се угажда.  Но сега Симонка е по- голяма, по- лесно се гледа и ми се струва, че по- добре бих се чувствала в къщи с нея да се гледкаме и да се забавляваме. Освен това родителите ми , а и тези на мъж ми , много ни помагат в отглеждането на малкото "зверче" та не ми тежат толкоз грижите по нея.
  За времето когато бях бременна- бях ОК, чувствах се добре и въпреки многото кила, които бях натрупала,  бях жизнена и щастлива.
 Та накрая да кажа за Симонка- разбира всичко, започна да ни се кара , когато нещо е недоволна от нас ( бръщолеви нещо на бебешкия си език, но с боботещ тон). Реди си сама кубчетата и вечер  си приспива любимата играчка ( колям плюшен тъгър), като го завива слага му възглавка и го храни с нейното шише. С кукли хич не си играе. Предпочита да бута колички и всякави други неща, които имат колелета и вика "буууууууууууу"  hahahaЗапочна да се заиграва сама за по-дълго време, но не обича да е сама в стаята.
 От два дни  нищо, ама нищо не яде. Само с вода се нагива. Това неядене ме плаши Confused Започна да не яде след като и биха ваксината. Не съм сигурна дали това е причината, ама не знам и с какво друго да го свържа. А като казвам неядене имам в предвид точно НИЩО. Всичко отказва категорично, даже и любимите и солети. Само вода пие и това е. Иначе е спокойна.
  Отивам, че стана и пак ще се мъчим да ядем.
     ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ!
 

# 37
  • Мнения: 992
здравейте мацки
айде и аз да се разпиша в новата темичка , че май одавна не ми се случвало  Embarassed
хотмаме браво за уменията на радунка писунка, и стискам палци да мине всичко наред с гледачката, а по въпроса за бременността, аз бях толкова щастлива. Наслаждавах се на всеки един миг, с такова удоволствие наблюдавах как ми растеше тумбачето, как мърдаше от ритничета, за миг не съм възроптяла от състоянието си.А тази майка дето постоянно негодува ме съмнява дали изобщо ще си обича и бебето като се роди  newsm78
Елси а по твойто въпросче- не ми е тежало майчинството и за секунда. Толкова се радвах да си гледам принцесата как се изменя със всеки един ден, но за съжаление трябваше рано да се върна на работа от финансова гледна точка. А за ясла - най вероятно от края на март началото на април ще я даваме малката. Но честно да си кажа още ми е едно такова раздвоено хем ми се дава , хем не. Не че принципно имам кой знае къв избор, нали баба ми я гледа и не мога да я накарам 2 години или 3 да я гледа та за това и с чслата ще избързаме малко. Но така или иначе имам още малко време, не аз де а баба, че и тя хем вика някой път ми е трудно, пък после аз ще си я гледам няма да я даваш на ясла. Та такива ми ти объркани истории. Но в никакъв случай няма да я дам защото там ще я науат на гърне или да се храни сама или ред други подобни такива, а по принуда.
Зори да е жив и здрав брат ти
И честито на всички които са имали повод за празнуване докато не се вясках
зечи страшен кукер си имаш, много е сладък  Heart Eyes
Иначе на мен ми свърши сесията успешно, слава богу и вече ми е по спокойно. Мирела почти е проходила но още се страхува съвсем сама да се пусне да ходи. Иначе за разбиране всичко разбира. но за слушането е друга работа. Като реши ме слуша като реши прави всичко обратно квото й говоря
Вики страхотен подарък ти е направил твоя Дан, пожелавам ти това което си замислила да го осъществиш в най скоро време, а щом имаш желание сигурна съм че ще го постигнеш
айде прекратявам сега, но обещавам да съм по редовна вече

# 38
  • Мнения: 9 487
"Човешкото тяло"-DVD  на BBC /притурка към в-к Капитал/
Току-що го гледах-много е добро, определено ще си взема и втора серия.
Преди имаше подобен филм на National Geographic.
В първата става въпрос за бремеността-доста подробно проследяват една бременост.
Препоръчвам ви го!

# 39
  • София
  • Мнения: 528
И аз си купих "Капитал". Не че го чета. Не че ще го чета. В плика имаше точно 6 рекламни списанийца. Но DVD-то, заради което изобщо го взех този вестник, го нямаше!!!  newsm61

MTV, искрено ти завиждам и сега съвсем настоятелно ще търся филма!   thumbsup

# 40
  • Мнения: 195
благодаря за отговорите ви! много ми беше приятно да чета.

за камбанарията съм съгласна. нека поясня - таз мома, за която говоря стана може би на около 28-30 миналата седмица (не мога да питам!). идва от много заможно семейство. позволява си стандарт на живот, който гледате в ОС (освен с мен работи с частна фитнес инструкторка, през ден е на козметични процедури, фризьори...) има собствен бизнес с агенция за банкови кадри на високо ниво. смята да вземе ЕДИН месец почивка, през който ще има бебешка мед сестра у тях денонощно. Смята да кърми първия месец понеже "така и така се налага да седи в къщи". След това ще има гледачка през деня у тях. Не иска и да чуе да изкара до края бременността си (попита ме как може да откажа като доктора предложил да ме предизвика в 37гс понеже било "готово"?!), ако й предложат предизвикване ще го приеме, ако не - ще го поиска. терминът й е средата на юли, а тя все казва "още 4 месеца"!

понякога ме ядосва, понякога ме дразни (ох, духа ми, ох, не е достатъчно топло <правим йога на 38-40С!!!!>, ох тия хора ме разсейват дето минават пред вратата, ох, хормоните ми са разбъркани), понякога и най-вече ми става мъчно. дето казва ланг, не е паднала от високо, ама тука май ще е сложна драма след като роди. ако сега, когати си 2 в 1 не можеш да се отпуснеш и да приемеш, че животът се променя всеки ден, то как ще стане като имаш малкото на ръце. на няколко пъти, много предпазливо, предложих медитация, но тя има шило в гащите. не ще! не знам колко знаете за йога, но физическата практика е едно, но накрая винаги се свършва с 10-15 минути в лежаща поза за релаксация. тук не мога да я накарам 1 минута да лежи без да мърда...
съжалявам, ако съм досадила, но само исках да илюстрирам пред всички, че независимо колко пари имаш - щастие не се купува...

майчинството - то е като брака или съжителството, но може би по-безкористно. приликата е, че 100% от времето нещата се променят, трябва да хванеш момента, трябва да отсяваш съществено от глупаво или дребнаво, трябва да прощаваш, трябва да се опиташ да видиш света през другите очи. а тук говорим за едно малки и любопитни очи! на мен ми носи огромно удоволствие и ми е мъчно да мисля дори за градина. успяваме да живеем и без моите мижави доходи, но на този етап рада има нужда от други деца. тя е изключително екстровертна и контакнта, най-щастлива е сред хора. както с отбиването, сега усещам, че е време. не ми тежи да я гледам, но съм много, много, много уморена. осъзнавам, че може да ви се струва нищожно или дори да не ви кефи да си давате детето 1-2 месечно на баба, ама ако нямате тези 1-2пъти - ей го на, нямам сили.
е, да, разбира се, то е защото се бъхтам по студията, може би ако само си стоя с нея ще съм по-тонизирана, но и на мен ми липсват контакти...ако не ходя на класове съм много сама всъщност, пък който ме е виждал знае, че не може да ми затвориш устата, трябва да излезе нанякъде, на рада й писна да ме слуша. оня ден половин час му се гъзих на горкото докато накрая с инат успях да направя стойка на ръце като скоча/ритна с 2 крака едновременно хеххе.

оффф, много ме боли канчето, ще полегна, лека неделя!!

# 41
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
Здравейте и от мене,
Точно когато реша да пиша май форума се оказва,че не е на промоция и става страшно и почвам само да се ядосвам с него.
Маме, според мен тази мацка е май за психотерапевт. Май не е приела още самата бременност и не осъзнава какво се случва с нея. Може и да е много уплашена, но не смее да си го признае. Някой изкоментира, че може да е лоша майка и след това.Не съм много съгласна с това. Аз лично не съм го изпитала, но съм говорила с много майки, които са раждали преди мен и са ми казвали, че "майченсткото" чувство се е проявило чак когато са го взели или след 2-3дена. Нещо се променяло в тях. Така, че докато не стане, не може да се каже каква ще бъде. Може и да е "лоша", а може и да е "добра". Слагам ги в кавички, защото е въпрос на тълкуване. А и всеки по различен начин изживява бременността си. Някои обичат и да са център на внимание, но са готини мами след това.
Аз лично бях много щастлива направо сияех когато разбрах, че съм бременна. А за мъжа ми да не говоря. Той направо се разрева като магаре. Имах много лека бременност(като изключа само първите 2-3месеца гадения).Но през целия период ходих пеша, карах велогометър до 9месец, ходих на работа 5дена преди да родя бях изпълнена със страшно много енергия.Още повече бях изпълнена с такова страхотно внимание от приятели, познати, близки и роднини. Има даже моменти когато гледам бременни и се появява една носталгия по доброто старо време. А да не говорим за това приятно чувство, което чувстваш когато нещо шава там долу, а тя беше направо като футболистка та даже си мислих в началото, че ще е момче. За мене никога не е било важно пола. Да е здраво!!!Това е най-важното!!!
Преди да се роди Андреа ме питаха кога ще се върна на работа и аз им казах като стане на 1год се връщам.Мислех, че няма да издържа в къщи. Само памперси, ежедневие, а и достата ми познати бяха започнали работа доста рано едва навършило 4-5месеца и айде. Но нещата при мен се обърнаха на 180гр. още от 2-3месец си мислех как да направя така, че да не се връщам на работа поне до 2г.(просто за повече никой няма да ме чака), а все пак работата ми е хубава. Обожавам да се занимавам и да си играя с малкия бонбон и да я гледам как расте и как прави една след друга нова и нова дивотия.Как мога да и ги пропусна. Е има моменти когато изпадам малко в едно лошо настроение, ама затова не ми е виновно детенце. Разочароваш се в такива моменти от много хора и то от такива,които не си и очаквал. Но твърдо от септември сме на ясла. Трябва да е с деца. Не може да е само с майка си или с баба си. А и все пак по-бързо се приспособяват и свикват с новото положение.Единственият проблем са болестите, но и детската градина ще ги има. Няма как.
Елс не си "побъркана". Ако си, пиши ме и мен в тази категория. Mr. Green.
Маме ние отдавна си знаем, че Радунка си ти е едно генийче.!!!А ние ама никакви тенденции за говорене. Само ъ,ъ и това е. Е може като е в настроение да ми каже "мами", "тата" или "виж". Иначе всичко се сочи и се ъка.
Ние днес бяхме на детски рожден ден. Голяма игра.Ама айде утре или някой друг ден ще пиша и снимки ще кача, че да видим дали ще мога да го публикувам.
Е Зечова супер кукер си имаш в къщи. Направо ще го изям!!! Laughing
Ще ме извините май доста се отплеснах и се надявам да не съм ви досадила с моите разсъждения, а и май са ми доста разхвърлени.
Лека вечер и приятна неделя!

# 42
  • Мнения: 940
Аааа хотмаме трябваше с това да започнеш,нормално е за подобен тип фръцли да се държат така.И аз съм се сблъсквала с подобен тип заблудени овчици,на мен са ми много смешни..ама айде тази дето я описваш явно така е отраснала и възпитана(като Парис Хилтън) а има такива които впоследствие стават такива.
 Само мога да кажа горкото детенце ...и него за съжаление ще го възпитат така,да кажеш че тя е млада и може да се промени ...ама...като ни е почти набор оправия няма.

Сигурна съм че се дразни защото тялото и се променя и отива на кино,аз също държах много най вече на коремните ми мускули преди да родя,даже имах и така наречените плочки,но когато забременях с радост си казах че ще се разделя с тях само за да си гушкам това съкровище което спи в другата стая.
А иначе да хубаво е да медитираш след йога сесия и особенно бременна!

------------
 
Аз мисля че не е просто важно да си се раждат деца ... а да се раждат желани деца,мисля че има голяма разлика.Иначе деца едва ли ще спрат да се раждат,но ако всички са желани и отгледани с обич...е тогава ще се получи това със световния мир.
------------

Много съм радостна защото Елла от 3 дена си пие млекцето самичка  Mr. Green,тя от преди също хващаше бутилката и цокаше но не се святкаше че трябва да вдигне шишето,сега се светна най накрая.Елла също не говори кой знае колко думи (върти 4-5),другото е възклицания бебешки език и пее песни за патето,пее"патеее-патеее...." много сладко ,казала съм че ще я пращам на американския идол  Laughing .Но не си затваря устата цял ден все нещо бръщолеви,ама при мене трудна работа,само мене слуша на БГ,няма от кой друг да прихване нещо...но всичко с времето си.
Искам да кажа само да не се притесняват тези на които дечицата не казват много,ще проговорят всички...няма къде да ходят..и това не означава че не са умни ако не говорят вече.Все едно да кажем че тези дето прохождат 1ви ще станат по добри атлети от тези дето прохождат последни.Няма такъв филм (това прихванах от ББ3)  Laughing

Понеже във фитнеса където ходя гледат дечицата докато родителите тренират ,реших че ще я водя Елла и да видиме какво ще стане,гледам я и нея вече почна да и харесва да прави контакт и ще ми е интересно да видя дали може без мене на непознато място.Само трябва да се наканя  Rolling Eyes,ама май нарочно го отлагам  Rolling Eyes.Това шубето голяма работа. Confused
Иначе маймуната маха на всеки човек в магазините,някои погълнати в ежедневието не я виждат ..но тя толкова настоятелно им се навира в лицето и маха..маха докато не я видят  Laughing,после им се усмихва  и им маха за чао.....абе пълна програма  Laughing.Хората винаги ме заговарят по този повод и си представете колко разговора провеждам като излезна с нея.Казах на кума ни който не е женен да я вземе с него и веднага ще му намери жена Laughing.

пс...хотмаме ти за свещ ли обясняваш,аз така и не можах да я направя преди да родя а за сега даже и не смея да мисля.......не че се старах много де ама пробвах няколко пъти ,иначе Дан също я прави позата и аз много завиждам   Crossing Arms ,и той май я прави с двата крака едновременно но не съм сигурна ще забележа следващия път!

# 43
  • Мнения: 195
вики, елла ги утрепва май в атланта хахаха. ние сега се мъчим с концепцията за чаша със сламка, ама рада не може да вдене:)
позата е таз http://www.flickr.com/photos/kelco/292144931/, свещ май е http://www.flickr.com/photos/colita/250310193/in/set-72157594245384033/

жани, знам, че майчинското чувство не е вродено при всеки и понякога иска време...мисля, че момичето може и да се справи, но ми е кофти като я гледам как се напъва да не се промени или да не се "прекърши" един вид...вики е права - тя е ужасена, че ще пълнее (вече, макар и минимално, се вижда качване на мазнини), а не е да се храни безразборно - съвсем здравословно дори се храни.

ох какво правя на форум среднощ?! отивам да спя, нещо от пълнолунието се опулих.

ланг, ти гладува ли?

цунки

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 08:13 от hotmama73

# 44
  • Мнения: 728
Добро утро и от нас... Hug
Времето тук е голям студ и сме си вкъщи,няма да излизаме!Пак ще се търкаляме и ще си играем с шошо-мошо!  Joy
Днес Ивко става на 1 годинка и 2 месеца!Правих му снимки до сега,понеже го снимам при навършването на всеки месец! Peace
Аз няма да обсъждам повече тази жена,която не и е приятна бременноста-за мен тя не е в час! #Crazy
Сега ставам,че Ивко ще изяде кабела на мишката ако не стана.....днес е нещо кисел... newsm78
Цял ден съм на линия и ще се включвам!
Целувки на всички! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт