Пак убито дете!!!

  • 2 074
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 619
Ще оценяват риска за такива деца и ще предприемат мерки преди да се е случило нещо такова.
И ще изискват.
Нима вярваш, че всички родители полагат грижи за децата си?!?!?!
Държавата знае за този тип "родители", ама не прави нищо по въпроса.
Нали не очакваш те да се самопоправят!!!

# 16
  • Мнения: 656
Убийства на деца винаги е имало.
Имало и разни хора с психични отклонения, имало и е извратеняци.
Повече ме притеснява поведението на "общата маса", или по-скоро на "средностатистическия българин"...

Иначе казано - в каква посока залитат нормалните

# 17
  • Мнения: 68
Писна ми от това клише за държавата за щяло и нещяло...


На някои хора все някой им е виновен, най-лесно е да се обвини държвата.  Конкретно за случая не знам защо е било детето навън, може и да  е излязло без майката да разбере, докато е в др. стая  например, но защо ми се струва, че най-вероятно си е било оставено без контрол. Все пак говорим за 5-годишно дете.... Кой, ако не майката трябва да следи къде е и какво прави? Кого да изпрати държавата да го пази, полицай ли, социален ли...кой???

# 18
  • Мнения: 3 447
Най-добре държавата да подлага превантивно на стерилизация всички, които оцени като рискови бъдещи родители... чиста работа, сума ти главоболия спестява.

# 19
  • Мнения: 3 116
Държавата има едно основно задължение: да осигури на гражданите си право на живот, т.е. рецидивистите в затворите, хората със сериозни психически проблеми да се лекуват в съответните заведения и т.н.

А сега и затворниците стачкуват, искат на свобода хората, лоши им били условията, а аз ги храня, а те са убийци и крадци. И всеки един от тези които сега ще освободят е потенциален убиец !


Не ме разбирайте погрешно,  не защитавам майката, да, оставила си е детето без надзор, обаче това можеше да не се случи ако изрода убиец е бил там където му е мястото, в затвора !

Просто съм бясна  #Cussing out

# 20
  • Мнения: 2 292

Иначе казано - в каква посока залитат нормалните

именно, виждали ли сте картинки от комикси напоследък? на момиченца с огромни zасмяни очи, стърчащи плитчици, наведена срамежливо главичка и zагатнат бюст? как да пейстна картинка в темата?
е наскоро ходих до ена туристическа агенция. Имаха каталоzи zа раzлични държави с раzлични zабележителности на кориците. Имаше един, zа коя държава е , zабравих , но на корицата имаше снимка на малко черно момиченце с огромни красиви очи с широка усмивка , тялото леко в профил иzпъчило нещо като бюст (zащото не можеше да има бюст такова малко дете) ... просто беше zагатнато. Как може такова нещо????????????

# 21
  • Мнения: 15 619
Колкото хората - толкова и истините.
В такива случаи невинни няма....

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Вярно е, че държавата не може (и не й е работата) да ни пази децата.
Но пък от друга страна нищо, ама нищичко не може да попречи на един такъв (с отклонения или не) да дебне и да примами детето.
На колко от вас се е случвало детето да изчезне - ей-така, докато погледнете на една страна и то изведнъж не е до вас? На мен ми се е случвало, а аз го следя като орел мишка.
Мисля си, докога ще го държа за ръка? Докога трябва да го водя и взимам от училище? Мога ли да го науча да се пази сам?
Ами ако похитителите са повече от един? Ако са с кола и просто го набутат в колата?
Не, не искам държавата да ми гледа детето, не искам да го пази и смешните й пари (или както се казват там - надбавки) не ща.
Искам сурови наказания, искам преди да му хрумне въобще да посегне на дете, мръсният му урод, хубавичко да си помисли.
Щом може да измисли план за отвличане, ще може и да мисли за последствията.

# 23
  • Мнения: 3 323
Хванах края на новините, не ми стана ясно защо детето е било само навън... Може просто да е отишло до външна тоалетна или да вземе нещо от двора... Но все едно, нищо не оправдава факта че убиват децата ни! Че освидетелствани и неосвидетелствани луди се разхождат на свобода! Че заведенията за подобни, отварят врати поради липса на средства! Защо не смеем да оставим децата си да отидат до двора, да си вземат забравена играчка? Точно заради това че навън бродят неизвестен брой ненормалници! Кой е отговорен за тях?! И кой е длъжен да ги спре? Пак ли ние!
Вярно е, че държавата не може (и не й е работата) да ни пази децата.
Но пък от друга страна нищо, ама нищичко не може да попречи на един такъв (с отклонения или не) да дебне и да примами детето.
На колко от вас се е случвало детето да изчезне - ей-така, докато погледнете на една страна и то изведнъж не е до вас? На мен ми се е случвало, а аз го следя като орел мишка.
Мисля си, докога ще го държа за ръка? Докога трябва да го водя и взимам от училище? Мога ли да го науча да се пази сам?
Ами ако похитителите са повече от един? Ако са с кола и просто го набутат в колата?
Не, не искам държавата да ми гледа детето, не искам да го пази и смешните й пари (или както се казват там - надбавки) не ща.
Искам сурови наказания, искам преди да му хрумне въобще да посегне на дете, мръсният му урод, хубавичко да си помисли.
Щом може да измисли план за отвличане, ще може и да мисли за последствията.

Да и аз си пазя мойте и не ги пускам сами, ама така докога!? Да ги вържа за мен ли, що ли? Синът ми е на 15 години, кое да избера - да го прибирам от училище и да няма никакво право на личен живот, или да го оставя на произвола и да треперя дали и днес ще си дойде? Да го осакатя психически или да разчитам че днес лудницата работи?

# 24
  • Мнения: 15 619
Аз съм отговорна за своето дете, отговорна съм и за това, което ми виждат очите и което касае чуждите деца..., и държавата също е отговорна. Не бягаме ли от отговорността?!?
Мисля, че много трябва да се променяме още, да порастнем и да не се ограничаваме само до приказки. И това важи за всички.

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 16:08 от luna

# 25
  • Мнения: 3 622
Само като чета и настръхвам цялата.  Този изрод трябва да го  #2gunfire

# 26
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
каквото и да си говорим не сме полицейска държава, нито скоро ще влезем в релси. така че трябва да се съобразяваме с условията, в които живеем, колкото и да не ни се иска.
на 5 годишно дете не му е мястото вън в 9 часа вечерта зимно време.
не го пожелавам на никой Praynig


# 27
  • Мнения: 1 878
Горкото детенце  Cry горките му родители и изобщо всички, които са го обичали  Cry

Аз на 6 години в София съм ходила сама да купувам хляб, хвърлях кофата за боклук сама и си играех сама пред блока с приятелки, сега на своето дете аз не позволявам нищо от тези дейности и се ужасявам от мисълта, че трябва да е самостоятелен вече, че ще ходи на училище, че ще е сам по пътя, че......не мога да му светя над главата винаги и навсякъде, защото сега е на 6, но утре и на 10 и на 16 той няма да е в безопасност в една държава, в която липсват основите (и дали само те) на държавността, липсват вече дори на елементарно ниво - законност, сигурност, ред, здравеопазване, морал, съвест.................
 ooooh!

И да - и държвата е виновна, защото създава благоприятни условия за такива гадове, защото не мисли изобщо за свойте граждани, защото нещата са навързани и ако няма кой да ги прибира и наказва аз и с автомат да ходя до детето си все ще изтърва някоя ценна секунда  #2gunfire

3 годишното детенце преди години, беше изчезнало за секунди от погледа на баща си и...........

# 28
  • Мнения: 1 547
И да - и държвата е виновна, защото създава благоприятни условия за такива гадове, защото не мисли изобщо за свойте граждани, защото нещата са навързани и ако няма кой да ги прибира и наказва аз и с автомат да ходя до детето си все ще изтърва някоя ценна секунда


Недейте така, стига с тази държава! Имате ли представа колко по-голям е процента престъпни деяния в Америка - по принцип, а не заради повечето жители? Какво внушително количество серийни убийства, отвличания, изнудвания и прочее има всяка година, и как това количество непрекъснато расте, вместо да намалява? Въпреки законите и ефективната съдебна система?... В България все още е рядкост да се натъкваш ежедневно на ученици, които избиват половината си клас с пушка; на родители, които имат деца от собствените си деца; на банкови чиновници, които избиват по 116 жени, само защото са руси, например; на починали от свръхдоза тийнейджъри или на държани с години в плен заложници... И слава Богу!

Държавата, колкото и силна да е, не може да разконспирира и затвори всяка чалната душица. Или всеки, напил се до умопомрачение. Вярно, в БГ и откровено лудите са на свобода, но знаем, че повечето престъпления са всъщност дело на напълно разумни индивиди - и това е най-страшното.

# 29
  • Мнения: 1 673
По турско време не сме имали държава. Лично родителите, роднините и съседите са носели отговорност за това да не ти отвлекат турците детето, да не го вземат за еничар, да не го изнасилят...Сега е много лесно. Има държава и тя всичко трябва да прави.

Много ми е мъчно да разбера за тази ужасна трагедия, но не може така-"държавата е виновна".

По моему за едно дете се грижат и отговорност носят:

1. майката и бащата
2. пълнолетни братя и сестри, баби, дядовци, лели, стринки
3. съседи, приятели, общество
4. специализирани държавни органи

И четирите групи трябва да са коректив и контрол една на друга. Ако майката е безотговорна, първо бащата трябва да започне да вдига скандали и да наложи нов ред и дисциплина в семейството. Ако и майката, и бащата са безотговорни, бабите, дядовците и т.н. трябва да предложат помощ, да мърморят, да размахват пръст. Ако и бабите са същата стока, то съседите трябва да направят забележка, да се възмутят. И в крайна сметка да сигнализират съответните органи! Те органите не могат да дебнат по сукаците за нередности!

За да не става един човек престъпник отговорността е на:

1. майката и бащата
2. пълнолетните братя и сестри, баби, дядовци, лели, стринки
3. съседи, приятели, общество
4. специализираните държавни органи

Нередностите първа трябва да ги забележи майката, да си наблЮдава детето, да го възпитава на ценности и морал. Семейството идва второ за подкрепа, за разбиране, за помощ в отглеждането и правилното възпитание на един човек, за развиване на неговите комуникативни качества. Съседите, приятелите, обществото идват на трето място за социализирането на един човек. И накрая съответните органи, ако предишните три групи са се провалили.

Искам повече да няма такива ужасни новини в емисиите. Искам да разберем най-после, че държавата- това сме ние.



Общи условия

Активация на акаунт