"Какво е пра-баба? "

  • 2 078
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
В моя род всички /почти/ живеят до дълбока старост. Аз помня 3 пра-баби и 3 пра-дядовци. Не само си ги спомням ами имам и много истории за тях и спомени разказани ми от тях за младостта им. Всичките починаха след 90-тата си година.

Сега всичките ми баби и дядовци /с изключение на един/ са живи и здрави, както и тези на бившия ми мъж. Надявам се все така да са и Дариа да си ги спомня. За съжаление обаче бащата на мъжа ми почина няколко месеца преди да се роди Дариа/първата му внучка/ и ми е много мъчно, че тя никога не го е виждала. Единствено това, че той беше първия човек, на който казах за бременността си ми е успокоение - вече беше много болен.  Cry

# 16
  • Мнения: 2 220
Нито един от прабабите и прадядовците ми не е дочакал моето раждане. Сега сина ми си има 2 прабаби и 2 прадядовци, а трятият почина скоро. Надявам се да дожиевят до възраст, когато детето ми ще може да ги помни... Макар че се виждаме рядко, защото живеем далеч от тях

# 17
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Моята дъщеря има две прабаби Laughing...едната я е виждала 2-3 пъти, а другата я гледа през деня Wink и тя много си я обича.

# 18
Аз помня моите 2прабаби и един прадядо. А моят син има 2 прабаби и освен това на едната му прабаба на 73 г. леля и е жива и е на 93 г. Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 8 932
Моите баба и дядо (от страна на майка ми) са живи, т.е. синът ми има прабаба и прадядо. Аз обаче не помня моите прабаби и дядовци, от страна на баща ми не помня дори баба и дядо. Надявам се ние да ставаме все по-дълголетни  Laughing и дай боже да дочакаме внуци и правнуци.

# 20
  • Мнения: 5 577
 Grinning Аз бях към средата на бременността, когато почина моята пра-баба, т.е. за малко моя син да има пра-пра-баба.  Hug

Иначе сега като боледува го гледа пра-баба му, и пра-дядо му - т.е. моите баба и дядо.  Всички други работят. Гледат го по цял ден, приспиват го, хранят го, мият му дупето. Само на разходка не давам да го извеждат.

Та моя син ще има спомен от тях.  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 2 700
Явно рано сте се женили, пък и родителите ви сигурно са млади, след като имате па толкова прабаби и прадядовци. Аз познавах само една моя БАБА, а дъщеря ми има щастието да познава един свой дядо и 2 баби. За пра-родители изобщо не говорим.
А със стреса, в който живеем, ще е истнско чудо да доживеем правнуци. Cry

# 22
  • Мнения: 1 069
 Не познавам моите прабаби и прадядовци, но децата ми имат една прабаба- баба е на мъжа ми. А ще помнят и моята баба, за тях прабаба. Тя живя до, дръжте се, 96г, почина преди 6м. Имаше 3 дъщери, 3-ма внуци и 6 правнуци.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Едната двойка от тези пра-родители ме изгледа до 2-3 клас, другите бяха починали доста преди да се родя. Сина ми има 2 пра-баби и един дядо, и нямам представа един ден дали ще си спомня за тях(сега е на 5 год.)

Обхвана ме носталгия по онези дни...

# 24
  • Мнения: 154
Аз си спомням само едната ми прабаба, другите са починали още преди да се родя или пък като съм била бебе. Дъщеря ми има четири прабаби - всичките са живи и здрави, дай, Боже, още дълго време - и един прадядо - моят най-любим дядо  Heart Eyes. Надявам се да се прибираме по-честичко, за да може бебка да ги запомни, те са невероятни и стойностни хора!

Общи условия

Активация на акаунт