Плаща ли се още "за благодарност"?

  • 1 409
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
Оставам и с впечатлението, че 90% плащат. При това условие лекарите ще обърнат внимание не на онези, които са платили, а на онези, които са платили повече.
Следващия път, когато отидете да раждата, нищо чудно уговорката да ви струва вече 2000 лв. и повече.

# 16
  • Мнения: 1 004
Имат пари хората, плащат. И правят сечено, на другите които нямат, а заради тях трябва и те да платят, за да не ги осакатят от алчност. Алчност, която самите родилки подхранват, както се вижда по-горе от повечето постинги.
Ще си платили предварително да си оригурили спокойствие.  #Crazy Stop
Има частни клиники за тази цел.
Що трябва тези, които не са платили, да нямат спокойствие, защото лекарите осигуряват само на такива, дето си плащат newsm78
И последно - няма да забравя преди 2-3 години случая в Майчин дом мисля че беше, където един лекар беше уморил жената, само и само да не раздели парите с други, ако й направи спешно секцио. Мъжа каза: Докарах я здрава и права и си я взех в ковчег. Защото лекаря й казал ден в който да отиде да й предизвика раждане, щото тогава разбираш ли бил на смяна. И това с уговорка.  ooooh! ooooh!
Ето, докъде води алчността човешка, за която повечето добре се грижите  Peace Peace

# 17
  • Мнения: 2 891
Пари не давам! Бутилка и бомбони може.

# 18
  • Мнения: 1 138
Пари не сме давали, бонбони и бутилки отставихме за лекарите и акушерките. /раждах във Втора градска/

# 19
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Всеки сам си решава,но аз лично не видях смисъл да си плащам на лекар.Каза ми че ще си родя нормално ако не се наложи нещо по спешност и така и стана.После само почерпих който екип беше на смяна и това е.

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 17:19 от valeria81

# 20
  • Мнения: 1 455
Против съм. Naughty
Не мога да се доверя на лекар,който го прави за парите.Иначе почерпих-ДА,но без да са ми искали,просто го повиках през ноща,човека не беше на смяна,свърши си работата и това е.Нито си е направил устата за пари,нито ме е притеснявал с нещо.О да и това е в Шейново,не знам защо си останала с впечатлението,че там си искат. Peace

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 17:28 от gery gerry

# 21
Имат пари хората, плащат. И правят сечено, на другите които нямат, а заради тях трябва и те да платят, за да не ги осакатят от алчност. Алчност, която самите родилки подхранват, както се вижда по-горе от повечето постинги.
Ще си платили предварително да си оригурили спокойствие.  #Crazy Stop
Има частни клиники за тази цел.
Що трябва тези, които не са платили, да нямат спокойствие, защото лекарите осигуряват само на такива, дето си плащат newsm78
И последно - няма да забравя преди 2-3 години случая в Майчин дом мисля че беше, където един лекар беше уморил жената, само и само да не раздели парите с други, ако й направи спешно секцио. Мъжа каза: Докарах я здрава и права и си я взех в ковчег. Защото лекаря й казал ден в който да отиде да й предизвика раждане, щото тогава разбираш ли бил на смяна. И това с уговорка.  ooooh! ooooh!
Ето, докъде води алчността човешка, за която повечето добре се грижите  Peace Peace

smile3521

# 22
  • Мнения: 236
Да, давам за благодарност, разбира се.
Аз държа на отношението към себе си и детето ми и баш в този момент, едва ли бих оставила нещата на случайността. Лекар си избрах, още, когато разбрах, че съм бременна.
Моят доктор не искаше нито лев, но аз държах много на това и за да не го засегна с пари, купих подарък на доста висока стойност.
Ако не е тайна-какъв беше подаръка?Питам,ащото не знам в каква ситуация ше се озова и какво ще ми се наложи #Crazy

# 23
  • Мнения: 2 529
Имат пари хората, плащат. И правят сечено, на другите които нямат, а заради тях трябва и те да платят, за да не ги осакатят от алчност. Алчност, която самите родилки подхранват, както се вижда по-горе от повечето постинги.
Ще си платили предварително да си оригурили спокойствие.  #Crazy Stop
Има частни клиники за тази цел.

Права си, но нали се сещаш защо се получава така - частните клиники все пак дават заплати, а тези държавни специалисти, които взимат пари с уговорка и обикновено са много добри си докарват доста големи доходи и то на гърба на болницата, в която работят, следователно нямат голяма мотивация да минат единствено на частна практика, а всеки иска да е при добър специалист. Ето ти затворен кръг и спънато развитие на частния сектор в тази област, но нещата бавно и славно вървят към нормализиране и аз съм оптимист за майките, които не искат или не могат да си плащат уговорка. За щастие все повече и по-добри стават частните клиники, за тези, които имат съответните възможности.

# 24
  • Мнения: 942
Ако искаш да си спокойна и докторът да е на твое разположение - да, плаща се за "благодарност". Имам доверие на доктора си и съм изключително довола от отношението му. Най-важното е, че въобще не се притеснявах и затова раждането ми мина леко.

Късмет и на теб Simple Smile
И аз платиш но при изпитан вече лекар PeaceИзражда и четерте деца на сестра ми Simple Smile И не съжелявам.Човека беше при мен през цялото време и ме обсипваше с такова внимание,ама..........аз пък взех че родих за час(откакто постъпих в болницата) и то много лесно........даже когато бях на магарето се зачудих за какво да плащам че товсичко мина толкова бързо и гладко,но....все пак ако тръгна пак да раждам(дай боже поне още два пъти Praynig)пак бих избрала същия лекар и пак бих му благодарила в кеш hahaha

# 25
Ако искаш да си спокойна и докторът да е на твое разположение - да, плаща се за "благодарност". Имам доверие на доктора си и съм изключително довола от отношението му. Най-важното е, че въобще не се притеснявах и затова раждането ми мина леко.

Късмет и на теб Simple Smile
Twisted Evil Peace

# 26
  • Мнения: 5 391
Аз не съм платила нищо за раждането, въпеки че имах уговорка и раждах в друг град.

Като ме изписваха предложих пари, но доктора отказа.
Направих подарък обаче, чувствах се задължена за

професионализма,човечността,условията и вниманието на тези хора

Иначе, zayo, съгласна съм с теб! Peace

# 27
  • Мнения: 8 917
Както си прецениш. Peace
Леко раждане. Hug

# 28
  • Мнения: 508
Нищо не съм плащала, а и не са ми искали. Родих в Тина Киркова

# 29
  • Мнения: 24 467
Ако е "за благодарност" не може да се плаща, благодарност не се купува с пари, най- много да почерпя, както съм и правила, тъй като и в двата случая се отнесоха добре с мен и с децата ми. Пари не съм давала нито"при поискване", нито по желание.

Общи условия

Активация на акаунт