захранване от 1 месец - "ЗА" и "Против"

  • 6 711
  • 172
  •   1
Отговори
# 15
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз мисля, че е рано, въпреки, че не съм родила, но по книжките пише , че е раничко newsm78

# 16
  • Мнения: 1 029
Защото нашия педиатър вчера ни каза да започнем със сокче от ябълка,но Крис е на 1 месец и 6 дена.

 #Crazy
Категорично против! Аз също бих го сменила веднага  Peace

# 17
  • Мнения: 7 091
Не виждам за какво ЗА може да става въпрос на тази възраст и какво точно положително би донесло даването на сок, детето получава всичко необходимо от майчиното мляко. Елена дори още вода не пие. Как се обоснова този педиатър? Влез и прочети в библиотеката на кърмаческия форум и ще видиш колко ПРОТИВ може да си докараш ако започнеш толкова рано със сок.
 

# 18
  • Мнения: 4 915
1. Смени си педиатъра.

2. Информирай се за захранването от темата "Библиотека" на кърмаческия форум.

Никакво основание и причина няма за захранване преди навършени 5-6 месеца.

# 19
  • Мнения: 83

 Категорично съм за ранното захранване!!! Моят Крис започнахме да го захранваме със сок от ябълка още на третата седмица от раждането му.Нито и за секунда не е страдал от колики.Още няма навършени три месеца и вече ядем по 5 пъти на ден като две от храненията са каша или кремчета, плодово пюре и т.н. Пием всякакви сокчета и домашни и купени.Да не говориме че много отдавна съм забравила нощното хранене, понякога пиеме само вода или сок, иначе си спинкаме по цяла нощ!!!  Peace  Според мен е по-добре организмът да се захрани по рано,докато все още си изгражда вкусови качества, така се приопщава към всичко по лесно. Това пък не го разбирам да храниш детето си до 6 месец само с мляко - горкото!!! 

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз съм против ранното захранване също.бебето ми е на 3 мес. и 10 дни и досега е само на АМ.За себе си смятам,че съм права.Захранването се прави между 4-6 месечна възраст-това го пише във всяка по-нова книга.
От друга страна имам една приятелка,бебето и е на 2 мес. и 20 дни-напълно захранено с всичко!Яде пюрета,супи,пие сок,яде дори вафли,шоколад и обича да ближе.....СЛАНИНА!!!!!! #CrazyБебето си е напълно здраво! newsm78 newsm78 newsm78

# 21
  • Мнения: 380
Това пък не го разбирам да храниш детето си до 6 месец само с мляко - горкото!!! 
Горкото ми дете, 6 месеца на кърма без вода и сок беше 10кг и 73 см. И ако на това му викат"мъчение"  Mr. Green  Mr. Green Mr. Green

Всеки си знае най-добре кога да захрани детето си. Аз лично съм за късното захранване. Педиатрите тук съветват кърма или АМ до 6 месец и постепенно захранване след това.
Успех! Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 2 162

 Според мен е по-добре организмът да се захрани по рано,докато все още си изгражда вкусови качества, така се приопщава към всичко по лесно.

Всъщност изграждането на вкусовите качества няма нищо общо с времето на захранване. А това, че се приобщава по- лесно- също не е норма- има много деца, които отказват да приемат дълго време нещо различно от мляко, въпреки настоятелните опити на родители, баби и лели. Както има и такива като твоето, при които няма видими проблеми (дай Боже и занапред) от ранното захранване. Всеки сам избира как да отгледа детето си, но не е зле преди това да се информира какви са рисковете при ранното захранване и да прецени може ли да ги поеме.

Това пък не го разбирам да храниш детето си до 6 месец само с мляко - горкото!!! 
Не го разбираш, защото за теб кърменето е само даване на храна на бебето, а за повечето мами в този форум е нещо много повече. Peace

# 23
# 24
  • Мнения: 203
Това пък не го разбирам да храниш детето си до 6 месец само с мляко - горкото!!!
Моето дете е горкото, че на 8 месеца е основно на кърма.

Ти ще си прецениш най-добре, като преди това прочети добре защо някои са Против и защо други са За. Лично аз съм против ако не друго, то като гледах детето си на 1 месец, то още е полу-човек, дето не знае на кой свят се намира къде ти да му давам сокчета, просто не ми се вместваше никак си, да не говорим, че никой не ме е карал! Даже майка ми преди 30 години е чакала до 6 месеца, за да ме захрани и като й казах, че днес някои дават сокчета на 20 ден, стана  #Shocked #Shocked   #Crazy

# 25
  • Мнения: 3 205

 Според мен е по-добре организмът да се захрани по рано,докато все още си изгражда вкусови качества, така се приопщава към всичко по лесно. Това пък не го разбирам да храниш детето си до 6 месец само с мляко - горкото!!! 

Мнения разни. Мога да ти кажа от личен опит, че моето дете, което е захранено на 6 месеца и е пило сок 5-6 пъти в живота си, няма никакъв проблем с новите вкусове. В момента яде абсолютно всякаква храна (плодове, месо, зеленчуци, каши) - няма проблем нито с вкусове, нито с консистенции. Просто това не се определя от захранването - всяко бебе е с различен вкус и различен апетит.
Нощното хранене и при нас беше до края на първия месец. Така че и това не се определя от захранването.

# 26
  • Мнения: 1 930
Тук няма да има мама, която да ти препоръча захранване толкова отрано.
Има доста информация в Библиотеката, сядай и чети, чети!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 133

 Категорично съм за ранното захранване!!! Моят Крис започнахме да го захранваме със сок от ябълка още на третата седмица от раждането му.Нито и за секунда не е страдал от колики.Още няма навършени три месеца и вече ядем по 5 пъти на ден като две от храненията са каша или кремчета, плодово пюре и т.н. Пием всякакви сокчета и домашни и купени.Да не говориме че много отдавна съм забравила нощното хранене, понякога пиеме само вода или сок, иначе си спинкаме по цяла нощ!!!  Peace  Според мен е по-добре организмът да се захрани по рано,докато все още си изгражда вкусови качества, така се приопщава към всичко по лесно. Това пък не го разбирам да храниш детето си до 6 месец само с мляко - горкото!!! 

Смятам, че това е вървене срещу физиологичните нужди на детето ти.

# 28
аз съм против  с двете ръце!!!!
Пробвах да дам на бебчо след 2 месец по настояването на педиатърката ни - резултата - Запек!Беше ужасно и много мъчително за бебето и нас самите!
Това беше моя невероятна грешка!
Нищога не бих го направила от ново

# 29
  • Мнения: 138
поред мен е доста рано. Коремчето не еподготвено за различни храни от мляко.

Общи условия

Активация на акаунт