Майски бебета 2024г. - Тема 16

  • 18 105
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 427
Момичета не се отказвайте, кърменето е трудно в началото но не спирайте да опитвате възможно най често слагайте бебето на гърда ето какво четох днес за кърменето ако може да бъде в помощ на някоя.
 
Скрит текст:

# 31
  • Мнения: 7 366
Значи горе долу половината ни кг си оставаме в болницата🌞
Лл дойде прегледа я,даде насоки.Хубаво да почистя пъпчето имаше останала малко коричка,ама пусти страх аз леко пипам там 😁
Сряда ни вика на мерене и теглене,вижда ми се рано ама щом е казала.

Какво мисте за коклюша ще я слагате ли по-рано по новите правила.Питах я тя каза ако нещо ви притенява ще в сложим рано.

# 32
  • Мнения: 2 923
Аз писах в предната тема, 3 кг ми остават от 12. Също си купих стягащ колан и за кръста върши работа. Малко да се оправи времето и тръгвам с количката, че тази седмица в София е студ и дъжд, само два пъти излязохме...

Пожелавам успех на всички с кърменето, вие за мен сте героини! Знам, че като не кърмя не ми е мястото да давам съвети, но все пак гледайте да се погрижите и за себе си и менталното си състояние. Вярвам, че трябва сте спокойни, защото бебенцата всичко усещат ❤️ Аз първата седмица бях доста зле психически, ревах на майка ми и на мъжа ми, а дори не кърмя и успявам да се наспя. Кураж, мацки!

# 33
  • Мнения: 212
Какъв бебевалеж... изпуснах му края.
Честито на всички мами, нека са здрави и спокойни бебчетата. 💕
На всички в очакване ще кажа, че най-хубавото предстои и е съвсем, съвсем близо.  

Pauly, потърси Светлина Николова. Доколкото разбрах вече е в Бургасмед. Тя е жената, на която дължа успеха си с кърменето на първото дете.

# 34
  • Мнения: 849
Фрезия ако са като менструални болки, това са си подготвителни контракции според мен и е нормално за този етап на бременността.
Ние също живеем на едно такова място,където е с баири,на високо.Пътищата са гадни,прашно е.На около 20 мин пеша има голям парк и съм решила с бебо всеки ден да ходим и по цял ден да си висим там.
Ох pauly,така като те чета ми става гадно.Дано успееш да намериш правилния начин на кърмене.

# 35
  • Мнения: 597
Аз се водя по бебчето ми .Моето бебе само се буди и иска храна.Понякога през половин час търси гърдата.Понякога цели нощи и ден сме закачени на гърдата.Но тя си сама иска дохранване ,започва да плаче неутешимо ,а гърдата е вече празна и аз се явявам в един момент биберон само.При скок в растежа търсят повече храна.Мисля,че аз нямам достатъчно мляко.Тя сама си ми показва кога е гладна,кога има нужда от още.Чакам консултантката днес ,дано помогне Не се отчайвайте и аз съм в порочния кръг 😂

Последна редакция: сб, 18 май 2024, 12:06 от Mims1900

# 36
  • София
  • Мнения: 900
Относно кърменето, и ние имахме малко драма в началото със засукването. Явор се будеше на три часа и нещо да яде, ядеше усилено само ако сменя памперс преди това, един вид да го разсъня. От гърда засукваше, ако не е изнервен от глад. А кърма имах много, чак ме болеше, изтичаше спонтанно... Но за да има силите да засуче се налагаше да му дам първо малко АМ, та да не е толкова гладен (около 5-10 мл) и поне да се опита от гърда.
Вкъщи като се прибрахме ми направи един номер, където не можах да го събудя 2 часа, и се приготвих да цедя и да дам с шише насила. Слава богу се събуди и сука от гърда. Жълтеницата ги успива много в началото. А Явор беше целият жълт. Малко по малко се изчисти и сега суче на 1:30-2:30 часа (рядко повече време минава).
За засукването най-добре е да се видите с консултант. На мен ми помогна съветът от Ася Демирева (с първото бебе) да оформя зърното с протектор за зърна и след като бебето засуче, да го махна и да дам така. Не става от първия опит, но става накрая. Аз така върнах каката на гърда. Но много адмирирам търсенето на помощ от консултант. Ла лече лига, НАПК, IBCLC, доброволни... Тук във форума има тема за бързи въпроси и отговори за кърменето. Вижте и нея.
А за килограмите, свалила съм 5-6 само. Остават ми 8 донизходна позиция, но пестно казано не искам дабсваля повече от 5. Даже ако сваля само 3 ще е супер, защото аз започнах с поднормено тегло. Но не ми се иска да остана на сегашните си, че имам коремче и малко ми убиват панталоните за небременни, а не ми се подменя цял гардероб.

Коклюшната ваксина няма да слагаме по-рано, ама и Явор е вече на месец и малко, та ще избутаме. За един месец е качил кило и 200 и е пораснал 4 см.

# 37
  • София
  • Мнения: 423
Аз имам съмнения, че ме хваща следродилна депресия. Дано да греша и хормоните все още да се наместват. Щастлива съм много, че имам Гого. Но ми се плаче, криво ми е някакво, нямам апетит... Ще мине, знам. В такива моменти гушкам и целувам малкия, говоря му.

# 38
  • Мнения: 597
Аз имам съмнения, че ме хваща следродилна депресия. Дано да греша и хормоните все още да се наместват. Щастлива съм много, че имам Гого. Но ми се плаче, криво ми е някакво, нямам апетит... Ще мине, знам. В такива моменти гушкам и целувам малкия, говоря му.
И аз имам нещо ,но не обръщам внимание ,толкова съм благодарна за малкото съкровище .То при мен не е точно депресия ,просто от хормоните сменям настроенията-ту се смея ,ту ми се плачеше първите дни ,при мен сега по-често се изнервям и ставам нервна ,всички ме дразнят около мен с присъствието си 😂Но определено няколко дни след раждане започва хормоналната буря

# 39
  • Мнения: 160
За храненето се водя от бебето - кога и колко. Щом наддава и расте, значи всичко е точно.
Но не е акал от повече от 24 чАса, дано да изкара нещо по-късно днес, за да не се притеснявам.

Някой знае ли кога идва първия цикъл след секцио, без кърмене?

# 40
  • Мнения: 2 923
Някой знае ли кога идва първия цикъл след секцио, без кърмене?

4-6 седмици ми каза АГ, тогава ме вика и на преглед. Може и малко повече. Общо взето като свършат лохиите и идва цикъла явно, макар че аз вече имам много малко 😂 Язък за тия грамадни превръзки.

# 41
  • Мнения: 7 366
Нямам представа за цикъла каката я кърмих по-активно от сега, попринцип при всеки е различно както и лохиите ....
Ще кажа по спомени за нея течеше ми около 40 дни,да ...ужас 🫥после имах около два месеца и малко и ми дойде ц. и кърмих,а бях чувала,че докато кърмиш не ти идва ц.ама тц....
Оф това акане ....
Добре тръгна със сиропа,лл ми вика спирай го дай половин клизма ако не е акала три дни
Аз нямам време за депресия 😁живея на три часа и като заспи каката ме мята айде мамо да играем на нещо.
С каката имах ама и тя беше трудно бебе ....

# 42
  • Мнения: 312
mokka и аз имах следродилна депресия... постоянно ревах, че съм сама във вкъщи с бебето и няма с кого 2 приказки да си кажа... И с това не излизане, че времето беше кофти, още повече се депресирах... А относно яденето - изобщо не се храних, може би седмица след като ни изписаха. Сега вече мисля, че съм Ок. Аз рева и бебето става нервно и реве... Абе бяхме картинка...

# 43
  • Мнения: 855
Alexandrova17, успокояваш ме. А колко време успяхте да се кърмите като цяло? В болницата консултантките ми бяха казали не повече от месец да ползвам протекторите, та се бях притеснила какво ще правим след това.

Помпата е KikkaBoo - Noa, но дори и на друга да се спреш, наистина е страхотно улеснение такъв тип помпа. Изцеждам се докато го храня или си върша друга работа из вкъщи и ми спестява доста време. Ако трябваше да отделям и по 40 - 50 минути да се изцеждам на всеки три часа отгоре на всичко останало сигурно щях да се побъркам.

# 44
  • Мнения: 7 366
mokka и аз имах следродилна депресия... постоянно ревах, че съм сама във вкъщи с бебето и няма с кого 2 приказки да си кажа... И с това не излизане, че времето беше кофти, още повече се депресирах... А относно яденето - изобщо не се храних, може би седмица след като ни изписаха. Сега вече мисля, че съм Ок. Аз рева и бебето става нервно и реве... Абе бяхме картинка...
Същата работа с първото бебето реве и аз рева 🫥🤷аз съм на мнение спокойно бебе -спокойня майка ...няма как да реве по цял ден бебето и да съм ок.

Общи условия

Активация на акаунт