Фалшифицираха ми подписа на работа- какъв е законът?

  • 2 392
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 245
Би имало значение, ако от този подпис, съответно документ, са произтекли някакви вредни последици за теб или за работодателя. В случая е нещо съвсем незначително, не е и документ с някакво съществено значение този график доколкото разбирам, но за твое спокойствие все пак уведоми началника си, че не си го подписвала ти и че държиш следващия месец да си запозната лично и да се подпишеш лично. Да се рови по закони и институции на този етап ми се струва излишно.

# 16
  • Мнения: 108
В България някой ще тръгне да прави експертиза на подписа на работа. Ало приготвиш хилядарките за адвокати може. Авторка-вземи си поука. Един път като излъжа, после ще лъжат и мамят пак.

# 17
  • Мнения: 1 664
Фалшифият подпис ти е най-малкия проблем. Ако някой безпричинно се държи зле с мен ставам и си заминавам. Работа за рецепционисти поне има сега много, така се говори.
Предполагам че си на БГ морето, не съм го приближавала от 2014г. и не мисля да си го причинявам, включително и поради причините които написа.

# 18
  • Мнения: 333


Проблемът е, че наистина не знам, кои се е подписал от мое име. Също така се притеснявам да го повдигна на въпрос, тъй като още от сега имам няколко пречки с шефа на тази работа и имам чувството, че няма да ме вземат насериозно. Плюс това в този хотел се случват много подозрителни неща- в Буукинг персонала пише по 10 позитивни ревюта в един ден, за да се изравни с лошите ревюта на гостите и тям подобни. Като цяло си личи, че нещата тук не са както трябва и наистина трябва да им се пусне една сериозна инспекция, но ме е страх да я задействам аз, защото реално съм една никоя там. Ако продължават така най- вероятно ще напусна. Не си струват нервите.

Не ти знам годинките, ама от много притеснения, забравяш да си търсиш правата.
То така и за други неща може да злоупотребят с теб.
Отиваш и  казваш. Вадиш документа и говориш по проблема и че това за теб е недопустимо.

Разбирам. Благодаря, права сте.
Главният ми проблем е, че не знам точно как да го изговоря това с шефа, защото както споменах той отсега има проблеми с мен и вече се държи грубо с мен без реална причина. Ако и сега повдигна това на въпрос не мисля, че ще бъда взета насериозно.
С началника не е нужно да сте приятели. А да можеш да комуникираш с него за всякакви казуси.
На всяка работа ли ще бягаш като мишка? От какво те е страх. Бой, побой, убийство? Joy
Те трябва да разберат, че има хора си знаят правата, иначе вечно ще правят шашми, не го ли разбираш?
Аз съм пускала жалба срещу фирмата си докато съм била там. И какво от това?
Не са ме били,  изплатиха ми всичко. Че даже и под масата.
Подадох жалба за отровна среда от която венците ми кървяха.
Бях и напът да купувам жилище, договора ми трябваше, но пак моето момиче не съм си мълчала и съм си търсила правата.
Щото знам, че тоя дебил ще продължи да разигравя коня. И трябваше да разбере, че не всеки си мълчи.
Инспекторите бяха подкупени, но това е друга тема. Аз поне не си мълчах. Не бях уволнена, просто като приключи всичко с покупката си поддахо молбата и той даже ми каза, че ако искам може да по-малко да работя.
Бях на 22-23  и дори тогава си му казах някои неща директно в очите.
Не ме интересува сега как му е фирмата.
Та говори. И помисли как ще му го кажеш, трябва да го кажеш така, че да му стане ясно, че за теб това е голямо нарушение.

Ох, секунда, че нещо ми се изтри отговора--
Благодаря, права сте.
Единственото ми притеснение е как да го повдигна на въпрос, защото както споменах аз отсега имам проблеми с шефа и той се държи грубо с мен без реална причина. Имам чувството че няма да бъда взета насериозно и че това ще бъде изтупано под килима.
Не да бягаш ама ако не се чувстваш добре в тази фирма .... търси си късмета другаде.
Да не си женена за тези хора? Ако от началото се чувстваш притеснена,  представям си след време.
Не си заслужава нервите нито времето. Пали с 200 от там.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 635
Скрит текст:
Ако обичаш авторке не пиши в цитата ми. Че не ми е ок да ти търся отговоря.
Пише се след цитата.
А защо не можеш да говориш с него? Трябва да умееш да се изразяваш и да си казваш мнението.
Би трябвало след като си на уж важна позиция да можеш да комуникираш. Особено пък за хотел.
Виж Ябълкова какво ти е писала.

С графологична експертиза се установява дали е твой или не подписа. Но не виждам защо издребняваш. Вероятно си била ангажирана в него момент и не са искали да те безпокоят. Щом не е нещо важно, пропусни го, не създавай излишно напрежение. Ако не желаеш да се случва повече, кажи шеговито, че си видяла, че някой те е разписал и да те викат друг път. За сериозни документи едва ли някой ще тръгне да те разписва. Както казах - най-вероятно са решили да те/се улеснят.
А ти не си усложнявай живота излишно.
Съжалявам, че писах в цитата, не беше нарочно, както казах в началото на поста си- не използвам този сайт често и не съм запозната с форматирането му много добре.
Така де, отново казвам- аз съм никоя в този хотел. Шефът е префърцунен и претенциозен, и груб. Очевидно в този хотел не се спазват добри практики, както стана ясно с това с Буукинг и десетките фалшиви мнения. Тук съм от едва месец и вече имам проблеми, за които не съм говорила тук, но този казус с подписа беше това, което накара чашата да прелее, затова дойдох да пиша тук. Никой в този хотел не се интересува от това какво ми е удобно и какво не ми е удобно, те изобщо не се интересуват от това. Който се е подписал от мое име, се е подписал защото на НЕЯ/НЕГО му е удобно. Затова изобщо дойдох тук да питам как стоят нещата със законът в такава ситуация и дали изобщо си струва да се повдига на въпрос за нещо дребно като работен график, след като, нали, не е "важен" документ, на който да са се подписали от мое име.

Наистина благодаря за отговорите от всички, ще помисля какво да правя по въпроса от тук нататък.
[/quote]
До колкото разбирам проблемът е, че така изготвения график не ви е удобен. Обикновено новите хората работят с най- неудобния график, това е нещо като неписано правило почти навсякъде. Този подпис не се ли слага, че си уведомен, а не че си съгласен? Ако се търси съгласие на всички, направата на графика ще бъде цяло мъчение.

Последна редакция: нд, 19 май 2024, 10:45 от Алекс:)

# 20
  • Мнения: 108
Ами мене ме подписват на една тетрадка след края на смяната ако съм забравила и колегите също,но ние нямаме нищо против.Явно им изискват там нещо надраскано черно на бяло. Тия часове нямат отношение към парите, нищо. Щом почват да мамят на дребно, няма да спрат.
 За ревютата, явно е практика. Лъжат клиентите, лъжат работниците.На запад не мисля че е по-различно.
Ако те пишат само уикендите, нощни, да гадно е. Това че си там от месец не значи че трябва само гадни смени да вземаш.

# 21
  • Мнения: 634
Вместо мен са се подписвали преди години на работа, по моя молба. На молба за отпуска, трябваше спешно да се погрижа за болен близък, а работех в доста далечен град от този в който живеех, нямаше как да ида за пет минути до работата и да се подпиша аз. Ако е еднократно не бих търсила институции, бих проверила сред хората с които работя и бих помолила да не се повтаря, без да има сериозна причина. Имах един колега, който щеше да води графолог на една от предишните ми работи, после установи, че е забравил, че се е подписал и се извини. Всички сме хора, може да ни се наложи някога да поискаме услуга от колега, не е добре все да сме на нож и да се създава излишно напрежение.

# 22
  • Мнения: 32 488
Има хора това с подписа го възприемат много лошо.
На предишната работа също сме се разписвали.
Аз пускам 200 документа, взима ми ги колежката и ми ги разписва. Не винаги рабира се.
Имаше една нова издаде фактура, а друга колежка я взе, сложи печат и се разписа.
Така сме свикнали. Подписа е символичен тук.
Оназ като писна, егати и скандала направи.
Не остана повече. То и ние не искахме такъв истерик. Не млъкна 10 минути, не ни остави да обясним. Абе обяснихме, тя уж разбра, но и казахме, че няма да стане.

Притеснителното авторке, че уж казваш, че си на висока позиция, но не можеш да комуникираш с хората.
Предполага се, че за човек управляващ други хора комуникацията е основно нещо.

# 23
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 332
Ще използвам темата да питам нещо, което и друг път съм се чудила. Може ли да се промени подписа със съвсем различен, някой по сложен и вече да се ползва той? Моят е много лесен и често ми е минавало през ума, че всеки може да ме разпише. И ако се смени трябва ли някъде да се отрази тази промяна, нещо като смяна на документи?

# 24
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 245
Подписвай се както искаш.

# 25
  • Мнения: 735
Не трябва, освен ако спесимен от стария ти подпис не е депозиран някъде, напр. в ТР.

# 26
  • Мнения: 9 710
...Аз съм рецепционистка в хотел.Не съм сервитьорка или камериерка, а съм на доста важна позиция.
Въобще няма да чета повече! Само ще ти кажа, че камериерката е ТОЧНО ТОЛКОВА ВАЖНА, колкото рецепциониста. Сервитьорът, пиколото, миячката също! Объркала си се доста къде точно се намираш. Поработи върху фалшивото си самочувствие.

# 27
  • Мнения: 78
Когато приключвате отношенията си с работодотеля, разучете много подробно какво и кога трябва да разпишете, особено, ако имат интерес да сте разписали някой документ. На пример, в случай на съкращение, ако приемате или предавате нещо материално и т.н.

# 28
  • Мнения: 387
Без значение дали позицията е важна или не, това не значи, че е редно да я подписват на разни места, без даже да са ѝ казали. В изградени колективи, където изрично сте се разбрали така да правите за да се улеснявате е ок, макар и не законово, но се предполага, че няма да има претенции. Тук обаче, нито тя се е съгласила, нито някой изобщо ѝ е казал, което може да доведе до огромни последици за нея в някакви потенциални бъдещи ситуации, било то да я разпише за някакви фиктивни резервации, които в последствие да са платени от нейния джоб или нещо друго. В този ред на мисли естествено, не е правилно.

# 29
  • Мнения: 1 000
Учудвам се на мненията тук, че не било кой знае какво и това не бил важен документ. С този подпис тя удостоверява, че е запозната с този график. Сещате ли се ако минат 6 месеца как лесно могат да я разкарат за един ден дисциплинарно - правят един нов график, в който я пишат, че трябва да е на работа в ден, в който почива, и я уволняват заради самоотлъчка. Ако тръгне да се оплаква, се вади този график и се казва "ето, ти си се подписала, че ще бъдеш на работа в този ден". И после вече иди доказвай. По същия начин и на някоя молба за отпуска ще я подпишат и после ще се чуди къде ѝ е "изгоряла".

На нейно място аз какво бих направила - отивам при най-големия шеф, собственика или който е там и казвам какво се е случило. Ако е невъзможно да се срещна с него, ще му напиша мейл. Най-вероятно някой мениджър надолу по веригата иска да си улесни работата и го мързи да събира подписи от всички служители. Нека шефът да разбере как се скатават подчинените му. Подавам молба за напускане. Подавам сигнал в ИТ.

Общи условия

Активация на акаунт