Ябълково сокче за едномесечно бебе?

  • 2 210
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 478
Аз не можах да разбера едно - какво общо има това, че е наддало бебчето 1.370 със сока от ябълка  newsm78 Според мен е прекалено рано за сок и на твое място не бих дала. Naughty Потърси в библиотеката има доста инфо по въпроса  Peace
Peace

# 16
  • Мнения: 568
Вигантолче си се дава. Не съм чувала сок да замества вит.д.
по 2 капки или колкото ви предпишат.

# 17
  • Мнения: 1 737
в никой растителен продукт не се съдържа вит. Д. Този педиатър говори измислици, само за да те наплаши и убеди да захраниш рано.
Ранното захранване е вредно, за това се отрича по цял сват.  Grinning

# 18
  • Мнения: 2 005
И аз съм на мнение,че е доста рано за сокче newsm78А капките ги давам 20 дни,след които 10 почивам и така...

# 19
  • Мнения: 3 089
предлагането на сок на едномесечно бебе е въпрос на избор на майката. прочети туй-онуй из библиотеката на кърмаческия и ако все още искаш да даваш сок, давай! факт е, че ние самите сме отгледани по тази система и не сме кой знае колко увредени. аз лично не бих давала никакви сокове, плодове и пюрета до навършване на 5-6 месеца на детето.
важното е да вземеш решение след като ти самата си се информирала, а не просто под влияние на някакви авторитети - лакари, други майки, баби и т.н.
успех!

# 20
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Мойто бебо пък не е наддал много, и педито каза да почвам със сок от ябълка и пюрета, защото има вероятност да ми е намаляла кърмата и да не му стига, аз я питах, а не може ли да давам пюре от ябълка разредено с малко кърма вместо сок, а тя не та не той бил малък и не можел да гълта, ама нали е разредено, не е гъсто, както и да е не стигнахме до консенсус и аз реших да се опитам да си увелича кърмата, която между другото хич не ми е намаляла, а и като и казах че смятам като стане на 6 м да започна с кафяв ориз да захранвам, тя ми каза че имало глутен вътре и не ставал за малки деца, дрън дрън, смятам тя да се грижи за бебо ако се разболее и да няма грижите с какво го храня, щот отива към смяна

# 21
  • Мнения: 107
Според мен НИКАКЪВ СОК, много е малка.има мног на4ини да увели4иш лактацията си-вземи си лактогенен 4ай на Хип .Много е ефикасен.2-3 ч.л в 1 чаша вода и го пиеш 15 мин преди кърмене и веднага слиза кърмата.САМО СПОКОЙСТВИЕ

# 22
  • Мнения: 422
Знам, че сега повечето мами, ще ме оплюят, но аз реших да храня детето си така като сме хранени и ние с баща и .Затова от една седмица давам сокче на детето/на 1м и 25дни/.Първо се колебаех доста , но направих малко сок и и дадох една лъжичка, много и хареса, започна да се облизва.Щом на нея и харесва , защо да я лишавам.Сокчето е малко като количество , а и не замества хранене/давам 3 лъжички сутрин и следобед между храненетата/, но са пълни с витамин С.Според мен децата ни учат сами как да ги гледаме, иначе се храним на поискване, по 6 пъти на ден.Сокчетата се дават заради витамините, а и да подготвят стомахчето да привиква по меко към различна от мляко храна.

# 23
  • Мнения: 24
и на  нас ни казаха  сокче  от  първия  месец но  аз изобщо  не съм  давала  сокче  чак  на 4м,когато  свършиха  коликите  защото  според  мен  сока  от  ябълка  изостря  коликите

# 24
  • Мнения: 2 159
Според мен никакъв сок не му трябва на детето!Моята педиатърка ми изписа на 20 ден капки Вигантол.Сок и до сега не съм дала!Съветвам те и теб да не даваш!
и аз така мисля Peace

# 25
Последната тенденция е да се захранват бебетата след 6-тия месец. Аз не бих дала сок, а Вигантол, но това е твое решение.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 390
Рано му е, разбира се, не се поддавай! Wink

# 27
  • Мнения: 1 691
И мен редито рано-рано почна да ми промива мозъка за тези пусти сокове. Но тъй като и тя върви към сменяне, едва ли ще има щастието да ми се наложи. Аз сок няма да дам още мноооого дълго време, а ще захраня живот и здраве след 6 навършени месеца.

# 28
  • Мнения: 2 467
Хич и не му чакай безбройните издънки на педиатъра  Naughty За детенце става въпрос  Crossing Arms пък те експерименти си правят, все едно са ветеринари (опс, ветеринарите са доооста по-внимателни към пациентите си)!
И нашата ме плашеше с рахит (аха да и се вържа), после с анемия... Знаят си тяхното...
Лятото един "Педиатър" предписал на бебок сокче от череши, щото щял да им мине сезона. Майката даде. Бебето на 20 дни. Съшия на скоро на 45 дневно бебе сок от портокал - витамин С имало... Майката дала...

Общи условия

Активация на акаунт