Ужас - как обезопасявате къщата?

  • 3 388
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: Reza
ще видиш ти, като започне да ти отговаря и да ти се кара след някой друг месец...Simple Smile


Хе, хе.... това с отговарянето вече го правим  Twisted Evil
Зоя (на година и 2 м.) като кажа не започва сърдито да размахва пръст... Хем ми е смешно, хем ми се плаче... като захитрее още малко какво ще я правя ...  Embarassed

# 16
  • Мнения: 18 542
Решението е всичко възможно най-на високо и под ключ. Ще видиш като започне да се катери. Ще трябва непрекъснато да си след него  Twisted Evil  Wink

# 17
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Valery

Ох, ама само с пляскане и говорене няма да спася горкия компютър - ще мисля как да го направя безинтересен.
След като залепих пералнята и вече не се отваря - тотално загуби интерес.  Mr. Green Сега трябва да измисля как да направя РС-то безинтересен  Thinking

Валери
и аz съм с съЩия проблем с моя малкия - като е реШил че копчето на компа е страШно интересно, такива пораzии ми направи и колко пъти трябваШе да оправям наново раzни документи - мани, мани.
Накрая хванах мъжа ми и сложи на копчето отпред една планка така че аz го включвам вече с пила zа нокти, а малкия не може да мине с пръстчето и да рече Цък
Иначе какт и Реzа и у нас всичко е качЕно на 2 етаж и съм му оставила в кухнята свободен достъп до Шкафа с тенджерите и едно от чекмеджетата на секцията пълно с стари списания да "чете"  колкото иска. Това го прилагах преди това и с каката успеШно, ама номера с компа не ми гобеШе правила, че тогава компа не стоеШе там а беШе в маzето.
Сега се катери на Шефския стол и на плота дето е клавиатурата и миШката и с тях се zабавлява, ама само ако съм иzлеzнала от стаята. И с тях ми е правил пораzии, като zаключени сайтове и раzни други сътворени от "работата" му с миШката дреболии.
От накаzания не раzбира, нито от zабележки просто трява да го иzрасте това пусто любопитство

# 18
  • Мнения: 6 243
Малката още не е усетил хубавото на компютъра, ама баткото беше ужас. Спасението беше компютъра - на високо и се сваля само като имаме работа. Бях шампион по бързо закачане на кабелаци. Къде третата година решихме да обуздаем този интерес и взехме да му купуваме специални програмки за дечица, заедно с МS Easyball. Тогава вече интересът към ПЦ-то стана по-овладян и контролируем. Не че не сме имали изпълнения от рода на: десктопа сменен с картинка на знойна жена, лапнала нещо, покрито с черно правоъгълниче. Бащата ми се кле, че няма нищо общо с тая работа, а и не е в стила му да слага мръсни картинки тук и там, така че оставаше да е малкото зло. Добре че имаше правоъгълниче.

# 19
  • Мнения: 1 581
То пълно спасение няма как да се случи, но поне частично  Wink
Аз бях дала стара клавиатура и мишка, които уж бяха закачени и заедно пишехме и цъкахме с мишката и гледахме какво става. Сега тук сме с лаптоп, който е толкова високо, че аз едвам пиша, затова го ползвам малкият като спи.  Neutral Face
Освободила съм му едно малко шкафче в кухнята и едно чекмедже в хола, за да си ги отваря и да си слага неговите неща, това спаси положението с отварянето на другите, след много много обяснения  ooooh!
Новата ни мания е да се хвърля всичко в кофата с боклука - така май ни изчезнаха всички капачки на шишетата, половината части от пъзелите и доста други неща, една малка част спасих, та май ще се купува и "детска кофа".
Купихме gsm играчка, ама като истински - свири, свети, когато на моя спря да му работи половината дисплей (много закъсняхме с това).
Вече не действат никакви заключванки и залепванки - захитря. Пуска печката, рови в хладилника, пуска и спира тв...

# 20
Доста трудничко става обезопасяването:) Качваш всичко на по-височко и връзваш дръжките на шкафовете:) за да не може да го отваря. За компютъра обаче няма спаение. не знам до кога ще издържи - копчето за цд-то е най-интересно, да не говорим за биенето по клавиатурата. Ако го изключа вече се е научил да си го включва сам.. въобще - няма спасение... ако го дръпна оттам насила почва да ходи из къщи и да дърпа покривките на масите .. и ме гледа нахално:) цирк пълен , ама какво да направиш:)няма как

# 21
  • Мнения: 3 569
Цитат на: mam@
Цитат на: deja pere
Имам идеи, но са много жестоки  Twisted Evil  Ще замълча  #Cussing out

Ние скоро се шегувахме, че когато дойде този момент ще слагаме наморник  Crazy

И ръцете с белезници отзад Simple Smile

# 22
  • Мнения: 81
При нас е сьщото вьпреки че кака Иринка вече е на три годинки.Колкото до копютьра.... се примири Mr. Green И до сега щом ме види на компа решава че трябва и тя да щрака.Само при тати не смее защото след "поправката" на кутията която беше направила и трябваше да я сменим имаше малко bash по дупето от тати.

# 23
  • Spain
  • Мнения: 3 750
хе хе ако трябва да  цитирам ще трябва да препи6а половината тема.
и в къщи се вихри торнадо. в4ера специално махнах вси4ки дръжки от шкаф4етата. уловката е там 4е на едно не съм махнала и там " бъркаме" разрешено е Simple Smile Wink  ина4е доста неща понаслагахме ,още пералнята я гледа като омаяна но не посяга, тв-то го бие .видеото ве4е знае 4е "хапе" . при мен оба4е не помага с "не"  или " това не трябва да се пипа" - само ми се обръща, дарява ме с широка усмивка и толкова Simple Smile,като гледам самоа се у4и - например сега фурната не я оби4а и я заобикаля ,защото веднъж я пипна като бе6е топла врати4ката и се изплаши. понеже сме в къща имаме врати4ки на стъпалата (дървени затварят се с раибер4ета ) така не може да падне или слезе сама . пове4ето 6каф4ета в кухнята  са с поедно скрито гвоздеи4е - като го сложи6 и няма отваряне 6каф4ето  - тези рационализации слава господи ги наследихме от хазаите . имат 3-ма близнаци !!:) аз една мома не мога да опазя , таа се 4удя на хората с по 2 ,3 деца как успяват

# 24
  • Мнения: 1 680
Дръжките на шкафчетата ги обърнахме от вътрешната страна. Пред техниката сложихме масата от хола и табуретки отпред, за да няма достъп. Имаме цветя и с търпение и приказки и поскарвания не пипа цветята.
Ама като цяло скрии лекарствата, козметиката ти и препаратите нависоко.

От сега до към 1г.6м. ще си ходиш след него, за да го пазиш - няма как. После като поотрасне е друго, е не е чак като да си без дете. Успех.

# 25
  • Мнения: 175
Ох, всичко това ми е много познато...
Последното нещо, което направих днес беше да пратя саксийките (любимите ми палмички!) при майка ми. Неможете да си представите с какъв замах и скорост тича до саксията, грабва шепа пръст и бяга, защото знае, че това НЕ СЕ ПРАВИ! И затова му е интересно... Съответно после пуска пръстта някъде по пода... Чистенето с прахосмукачка ми стана като хоби! На ден по 5-6 пъти...
Компютъра засега го барикадирам с еди фотьойл, телевизор, DVD, видео, усилватели и т.н. - с другия фотьойл... Проблема е, че няма как да укрепя две високи тон-колони, които много обичаме да бутаме долу...
Като вихрушка е! Като кажа НЕ, той клати пръстче, казва НЕ и отива точно на забраненото място с лукава усмивка...
Положението е неспасяемо почти... Май немога да дам съвет, защото и аз имам нужда от такъв!!!!!!!!!!!!

# 26
  • София
  • Мнения: 3 679
И ние си имаме торнадо. Някак си вече май овладях положението - няма никакви барикади, всичко е достъпно. Има си нейна клавиатура, която се подвизава на рафт под видеото и може да си я блъска колкото иска. Мъжът ми изключи копчето за включване и рестарта на компа и вече няма изненади. Шкафовете съм ги вързала един за друг така че да може да ги отваря но да не изкарва нищо от тях. Тя поглежда вътре, пъхва някоя по ситна играчка и затваря. По този повод от 2 дни търсим дистанционното на уредбата и вече се заражда в мен съмнението че е отпрашило към кофата за боклук. Няколко пъти я хващам да пъха там играчки, но този път май съм я пропуснала...Е, имаше и малко шляпане през ръцете и сега като отиде до нещо на което съм и казвала не, сама пипа леко и си повтаря -не-не-не. Laughing
Имаме доста цветя, но една единствена драцена предизвика интереса и - влачи си я из цялата къща, но май вече и омръзна. Доста е поопърпана, но ще оцелее  Laughing
Ами това е от мен - пускай наволя пък каквото стане. Интересен е етапа, когато казват - искам миксера ама включен - тогава вече незнам Laughing

# 27
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: Anda

 И друго - за по-ценните неща, които си привличат детето, не е лошо да се направят "дубликати" - примерно една стара клавиатура, по която да "пише", фалшива "печка", на която да "готви", "ютия" и прочие. Така се утешава донякъде за забраните.

Какви дубликати - не шризнава той такива неща. След като ми счупи мишката му я направих негова и купихме друга, но видиш ли тя естествено е по-интересна от неговата. Мисля си, че същото ще стане и с клавиатура.
Леле като ви чета спасение няма. Аз още преди месеци си купих голяяям гардероб и натъпках всичко от ниските шкафове в него, а те са празни за да може той да го отваря , да гледа и да завира всичко там, а козметики, лекарства са скрити. Наскоро си преместих всички препарати върху хладилноика и гардероба - оставила съм само верото на мивката  Wink
Ще мисля аз нещо за компютъра. Имах идея да сложа такава предпазна решетка, като за стълби, н нямам къде да я захвана от едната страна, така че ще мисля нещо друго  Thinking
Ей добре, че ме предупредихте за кфите за боклук - ще преглеждам често-често отпадъците  Wink

# 28
  • Мнения: 1 383
Във всички случаи детето е по- опасно за къщата , отколкото тя за него. За неговата безопасност - всички препарати във висок шкаф, никакви остри предмети  или чупливи неща на разположение, тапи на контактите, някои слагат силиконови ъгли на мебелите, но ние не сме имали нужда.
За къщата - всичко по високите етажи, шкафовете завързани, като оставихме по един в стая на негово разположение, на кофата и хладилника - предпазители Чико, виж за котлоните вече сме се шамаросвали. Разбира се, той въпреки взетите мерки успя да повреди уредбата - не и свети дисплея , пералнята- беше натикал всевъзможни боклуци, включително четка за зъби, между барабана и външната част/тя се отваря нагоре/, лаптопа - изля върху него витамин С, видеото- скъса му се някакъв ремък, паркетът е като след бомбардировка, тапетите са изрисувани, добре че ще се местим. Е, той вече е на 4, т. е. това не ти се струпва наведнъж, някакси свикваш. Но в новия апартамент няма да го преживея. Но и той вече е голям и е по-разумен.

# 29
  • Мнения: 29
Това с махнатите вратички на шкафовете или лепенките - добре, но АЗ как да ги отварям?!? И какво да правя като нямам "горе"? Изобщо ума не ми го побира къде да прибера чупливите неща и забранените предмети!!! Дъщеря ми изобщо не ми е създавала проблеми с пипане насам и натам - като кажех не и то детето не пипаше. Но расте такъв малък звяр в момента, че съм в чудо какво да правя, особено със шкафовете засега...???

Общи условия

Активация на акаунт