Юнски бебета 2024 - тема 4

  • 18 956
  • 619
  •   4
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 205
На мен от 34-та ми спря магнезия. Каза и желязото, защото хемоглобина ми е висок, но като се сетя пия желязо, защото наистина ми е ниско. Ще го тествам пак другата седмица. Каза, че мога да спра и Утрогестана вече, но малко ме е страх и ще си довърша опаковката. Пада се да ми свърши в 37-ма седмица и мисля, че е ок да го спра.

# 31
  • Мнения: 1 170
Как успокоявате киселините 😞
Зелени ябълки, прясно мляко, малки порции, гавискон, нищо не ми помага вече. Не мога и да спя от тях.
С дъщеря ми имах силни киселини, а се роди с два косъма, не вярвам и това да е 😀
Синът имаше повече коса, а не помня да съм страдала толкова.

# 32
  • Мнения: 184
Ох, ами никак твърде успешно. Confused
Прясно мляко, гавискон или газирана вода редувам, но точно снощи се оплаквах на мъжа ми, че не съм очаквала, че човек може да има чак такива киселини.

# 33
  • Мнения: 94
За киселините понякога ми помага кола и иначе смуча талцид, но като е много зле положението гледам да не лягам и понякога спя седнала 😒

# 34
  • Мнения: 163
Ioni_666 - На мен ми помага единствено Waya Reflustop гелчета. Като при много силни киселини вечер пия по 2-3. Ужас е последните седмици... Помага по принцип да ядеш нещо по-леко и няколко часа преди сън, нооо не винаги Grinning

Относно добавките и аз съм чувала, че само магнезият се спира. Планирах тази вечер да изпия "последния", а утре ще питам АГ. За омега, фолиева киселина, желязо, витамин Д и Ц не виждам причина да се спират реално. Идеята не беше ли, че магнезият би ни попречил да усетим контракциите?

И аз също един пакет еднократно бельо взех в багажа за родилното, но и няколко голеееми памучни бикини.

# 35
  • Мнения: 497
Аз витамините сега тепърва ги засилих, ц, д, б12, че миналия път след раждането бях развалина. Гащи си нося бабешки памучни, стават и за болницата. Багажа още не го събирам, някак си ме притеснява да е готов. Иначе всичко което се сетя съм оправила, днес стерилизирах помпата че е втора ръка и поне веднъж да я мина. Кошчето за колата изпрах, дрешки, нощници.
За киселините ранна вечеря освен, друго не знам. Някакви хапчета няма ли? Като слезе бебето при мен надолу и ми се оправиха, ама и не бяха много този път. Сега като се е спуснало до 4-6 седмици трябвало да родя 😭😝

# 36
  • Варна
  • Мнения: 182
Благодаря Caprice! Честита рожба и на теб🍀! Бързо възстановяване. И моята упойка беше спинална и накрая започна да ми се повдига. Дори повърнах малко.Сега прохождаме в темата за кърменето.

# 37
  • Мнения: 411
Фрезия, по думите на моята лекарка част от добавките ги пием ние да се чувстваме по-добре. Спомена ми че Омега 3 намалява шансовете за депресивни състояния след раждането, но до колко е вярно не зная. И за това казва да не ги спирам.
И аз днес ще стерилизирам помпата. Др седмица ще перем количката и горе долу съм готова.
Някой др планира ли раждане в Токуда?

# 38
  • Мнения: 163
Много ми се струват тези 4-6 седмици след спускане на корем... Да видим дали ще ми се случи/ще го усетя това чудо Joy

Да, подкрепям с две ръце, повечето депресивни състояния са свързани с недостиг на витамини. Дори един значително намален витамин Д нанася щети. Затова съм си наумила да не го спирам този вигантол никога, дори летните месеци Nature Sparkles

# 39
  • Мнения: 1 170
Снощи пробвах да не ям, само ябълка, нямах апетит. Но не издържах и в 12 станах 😀
При мен бебето слиза надолу при раждането. И на спукани води си седят и се дърпат.
До сега в болницата съм ползвала памперси за възрастни и лигнин. Това беше правилото в болницата. Сега гледам, че в списъка пише еднократни гащи за родилки, тях съм ги пробвала вкъщи , но не ми бяха удобни.

# 40
  • Мнения: 635
Аз съм съм края на 36-та,имам витамини за още 2-3 дни и спирам всичко,магнезия също.
За мен еднократните гащи за родилки са ужасно неудобни и този път не си взех.
Памучни килоти и превръзки за родилки вършат чудесна работа🤣
След първото ми раждане имах по-обилно кървене 2 дни и после си минах на нощни превръзки.

# 41
  • Мнения: 264
Магнезия ако си секцио няма проблем. Аз имам контракции и с първото и с второто сега секцио си ги пия докрай. Аз съм на макс доза магнезий от 5 месец.
Но с Вит Ц който е споменат, трябва много внимателно. Той влияе на кръвотечението, така че особено ако ще сте операция консултирайте се добре за него…. Иначе при кърменето аз пак си пусках от време на време изследванията да видя ситуацията с желязо, Вит Б,Д и другите важни  и напасвах витамините и добавките според резултата ( както по време на бременност).
Сега вторият път много по-добре се справих и влизам да раждам с хрмоглобин 135, желязо 28, Вит б12 800 и тн…. Но ще видим след секциото и първият месец кърмене😅😅😅… някой пита- аз сега пак ще съм в Токуда!
Ioni_666 - На мен ми помага единствено Waya Reflustop гелчета. Като при много силни киселини вечер пия по 2-3. Ужас е последните седмици... Помага по принцип да ядеш нещо по-леко и няколко часа преди сън, нооо не винаги Grinning

Относно добавките и аз съм чувала, че само магнезият се спира. Планирах тази вечер да изпия "последния", а утре ще питам АГ. За омега, фолиева киселина, желязо, витамин Д и Ц не виждам причина да се спират реално. Идеята не беше ли, че магнезият би ни попречил да усетим контракциите?

И аз също един пакет еднократно бельо взех в багажа за родилното, но и няколко голеееми памучни бикини.

Последна редакция: пн, 27 май 2024, 21:25 от Alexandrova17

# 42
  • Мнения: 953
Аз съм с киселини от шести месец, много ми помага стопацид. Може по три на ден да се дъвчат, аз вземем едно преди лягане, и едно посред нощите. Макар че тези дни, не спя повече от час час и половина.. направо вече от умора не знам къде съм. Багажа е почти готов, само имам затруднения с намирането на свещичка Ева Кю за преди секциото. Гащи имам бабешки + превръзки. Предния път имах и еднократни, но така и не ги ползвах, директно бабешките, че да покриват операцията.

# 43
  • Мнения: 163
Честит вторник, мами! Nature High Brightness
Връщам се от преглед и тонове.
Девойката ми я изчислиха на 3.400-3.500кг в 36-та седмица Heart
Спеше в началото на тоновете, но бързо я събудихме! Рита като за световно последните дни хаха

# 44
  • Мнения: 90
Аз се следя и ще раждам в Токуда. В 37 г.с. съм и днес тоновете бяха супер, нямам разкритие. А иначе си имам някакви болки вече - остри, пронизващи ниско долу към влагалището.
Помпата я стерилизирах и опаковах в плик с цип от Икеа, но сега като ви чета разбирам  че най-вероятно я искат само за стимулация и облекчение , а не да се дава кърма на бебето.
Някой с предишен опит, ако може да сподели как е било конкретно в Токуда.
Ако пък се дава на бебето как става последващата стерилизация?


Фрезия, по думите на моята лекарка част от добавките ги пием ние да се чувстваме по-добре. Спомена ми че Омега 3 намалява шансовете за депресивни състояния след раждането, но до колко е вярно не зная. И за това казва да не ги спирам.
И аз днес ще стерилизирам помпата. Др седмица ще перем количката и горе долу съм готова.
Някой др планира ли раждане в Токуда?

Общи условия

Активация на акаунт