Имате ли помощ от близки за децата си?

  • 3 704
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 327
да са ми живи и здрави приятелите! от тях получавам най-голямата помощ, че то роднини малко ми останаха  Confused
Сутрин ставаме, оправяме се и водя Ати на ясла, после на тръстиката, вечер бързам да си я взема, прибираме се - чистене, готвене, игра, после тя в леглото, аз или на компютъра или чистя и пера, а на моменти аз си лягам направо с нея, за да си отпочина. И на другия ден - пак така.
Имала съм случаи преди няколко седмици с температура от 39 градуса да ходя да я прибирам от яслата, но пак оживях Wink eli-nora, права си - като се мобилизира човек прави чудеса.
Имам доведена сестра, която я взима, когато се налага да пътувам, но ако е за повече от 2 нощувки малката много тежко го преживява... После се буди нощем и проверява как е връзката: "маммма?"...
Иначе баба ми ми помага много - опрая ни леглата, прибира играчките, гледат заедно филмчета, докато аз наготвя... Останалото си е моя грижа. Най-ми тежи, че няма асансьор и ми е дошло до гуша носенето и на детето и на багажа, но няма начин...

Каси, Ати я дадох на ясла като беше почти на 1 г и 1 месец. Детето се адаптира много бързо, никакви проблеми не съм имала, въпреки че е страшно привързана към мен. Рядко боледува, много играе в яслата с децата. Има моменти, в които като и обуя пантофите и дори ме избутва настрани, за да влезне при децата. Е, тогава ти става малко криво, но минава като видиш как се усмихва. Така че не се притеснявай, тъкмо ще може да си играе по цял ден с други деца!

# 16
  • Мнения: 6 315
Каси, горе главата! Йоан тръгна на ясли много малък (аз работя след като свършиха болничните). Още не бяхме разделени с баща му, но... парите не стигаха и ако трябва да бъда честна сега стигат много повече въпреки двата заема Simple Smile. Начини винаги има стига да вярваш че хубавото тепърва предстои Simple Smile.

# 17
  • Мнения: 2 863
Хм, като чета някой от постовете и стигам доизвода, че май живея досто по-лесно, откакто съм свела до абсолютния минимум готвенето и чистенето Joy изобщо не си давам зор, гледам да е горе-долу оправено и подредено, научих децата да не мрънкат като се налага да ядат едно и също на обед и вечеря (ама два пъти на ден да готвя- не става) и така се оказва, че май съм доста свободна.
Преди време една близка приятелка ми каза- като родиш второто ще свикнеш, че някой неща няма да са като преди и ще се научиш да избираш- дали да се наспиш или да ти е изчистено, дали с детето навън или подредена къща.. оказа се много права- винаги избирам моя и на щерката рахат Mr. Green

# 18
  • Мнения: 351
Дам, колкото по-малки са децата, толкова по-бързо и лесно свикват с яслата. Ния е на ясла от 1г и 5 м., но се адаптира много бързо- просто един ден отказах да я взема на обяд и те я приспаха там- и готово!
Иначе майка ми я взима Ния всеки ден от яслата. Гледа я докато аз се прибера, но много рядко успявам да изляза с приятели след работа- предимно петъците!  С нас живее и брат ми, на когото разчитаме, когато трябва да се отиде до някъде с кола или пък за по-силова работа!
От догодина с Ния ще си живеем самостоятелно и се надявам до тогава да съм готова за това изпитание  Praynig
Финансово си се оправям напълно сама... Заема си го изплащам и всички други разходи свързани с нашия бит ги поемам аз.

# 19
 Rolling Eyes напълно сама се оправям вече 4 год и половина.Не ме питайте как - не зная, но още съм жива - сякаш най-тежкото мина.Е, наемам гледачки когато съвсем полудея, но те са си чужди хора, и имам повече ядове с тях,вместо помощ.Ако някой ми беше казал,че така ще ми се обърне живота - нямаше да му повярвам.Имах прекрасни,всеотдайни родители- лека им пръст, откакто ги няма ми е много тежко Sad
но пък си възпитавам сина да ми помага във всичко и макар и още много малък, вече сме екип Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
И да и не...

С Дариа живеем сами. Майка ми е на 250 км. от нас и работи. Когато ми се наложи обаче - както сега с варицелата - се мобилизират всички майка ми, баба ми и леля ми и гледат Дариа "щафетно", защото не мога да не работя толкова време. Иначе бившия я гледа, за по 1-2 дни, когато съм в командировка или пък вечер, за да изяза /1 път седмично по принцип/ имам и бавачка за спешни случаи... Ходи на градина откакто навърши 1 г. и 10 месеца и много добре се оправя там.

Не чистя и почти нямам време да готвя  Embarassed Дариа е страстен почитател на всякакъв вид ресторанти и поръчки за дома по телефона.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 2 863
хи хи, дъщеря ми днес каза, че лелите в ресторанта много хубаво готвели и нямало нужда аз да се мъча и да ми е трудно като готвя Joy

# 22
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
хи хи, дъщеря ми днес каза, че лелите в ресторанта много хубаво готвели и нямало нужда аз да се мъча и да ми е трудно като готвя Joy
Laughing  Много добре се ориентира детето  Wink
Правила съм си експеримент - за времето, в което ще се напъна да приготвя нещо за вечеря в домашни условия, колко пари бих могла да изкарам. Ами - на чиста загуба съм Thinking, без да броя умората и изнервянето Crossing Arms
Изводът май се налага сам - оставям това на хората, които го умеят; аз като съм с 2 леви в това отношение, по-добре да правя нещо, от което ще имаме взаимна полза Wink
Сега ако успея и напълно да го приложа на практика, както съм замислила, ще е съвсем добре Peace

# 23
  • Мнения: 515
След развода си се прибрах при мама-тази силна жена ме е отгледала мен и брат ми съвсем сама без помоща на баща ми .Сега гледа моите две деца.Справяме се някак двете,но в на4алото ни беше много трудно.В бивщият ми съпруг тя виждаше мъжа ,който в кЪщи никога не сме имали,но той предаде доберието и.Беше готова на вси4ко за него и го оби4аше безкрайно.Сега сме сами -двете с 2 те деца.Аз ве4е имам добра работа и доходи,децата ми са нахранени ,прибрани,възпитавани добре-и 2 те сме у4ителки.Толкова много дължа на тази жена ,4е 3 живота няма да ми стигнат да и се отблагодаря,но за това я оби4ам толкова много и гледам 4есто да и до показваме.Сега тя и децата са целия ми свят

# 24
  • София
  • Мнения: 1 752
Да ми е жива и здрава безценната мила мама!!!  Винаги е била до мен и без нея не знам дали бих се справила  ooooh! Година и половина гледа Дивчо сама, а аз като разведка се прибирах всеки петък по нощите от Софето и понеделник зачезвах наобратно в 4:30.
Е, от година и половина са при мен, но пак без нея сме погинали, че с моето работно време от осем до осем  Tired Често виновно си мисля, че за сина ми тя е и мама, и баба, и тати... нали е най-много с него. И чисти, и готви, и глади. Аз като някой безхаберен съпруг: прибера се вечер вкъщи като зомби, зяпам в една точка и нямам желание за нищо. ако не е мама, не знам на какво ще ми заприлича къщата  ooooh! Гледахме се с Дивчо сами половин година, ама голям зор видях Crazy

# 25
Откакто се разведохме с бившия гледам малката сама,е имам майка която обаче не живее в града включва се понякога като е здрава я взима при тях на село и една страхотна баба, която обаче я гледа само ако имам нещо много наложително,защото се притеснява да не и стане лошо когато гледа малката .Иначе през лятото детето боледува и се наложи да я спрем от ясла гледа я една жена до обяд следобяд майчето като ми искаше по левче на час за гледането.Но нещо с паричките закъсахме напоследък и не я викам.Хубават новина е че почвам в софийска фирма скоро работа и обещават добра заплата.

# 26
  • Мнения: 393
  Mnogo se radvam za vsichki vi-da sme jivi i zdravi,da badem`Palnocenno` do decata si i vse takiva hubavi neshta!
     No iskam da popitam,az sam v provinciata,ima li niakoi da spodeli kak se tarsi tam dobre platena rabota za edna mama,kogato osnovno sama se griji za detenceto?Az i sega si rabotia,....ama shte sam po-dobre,ako sam na drugo miasto.Za sega sam v NGO sektora i za niakoi  moje i da  e  dobre,ama za men e kato na dobrovolni nachala,a na esen Gogo tragva na uchilishte..I za tova sam obarkana-da si stoia v Centara i da imam vreme,no bez parichki ili da se prehvarlia otnovo v chasnia sektor-tam moje i pari da niama i vreme da niama...Nakade??? newsm78

# 27
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
И аз нямам помощ от родителите си- не защото са ми отказали, а защото не съм я търсила, а може би не ми е потрябвала.
В началото, след развода на искаха да ми помагат, тъй като не бяха съгласни с моето решение, и аз се научих да се оправям сама. намерих жена да гледа Алекс след градина, докато аз се прибера от работа. Сега вече и плащам по нещо допълнитебно за да идва и да почиства вкъщи, че когато остане на мен минава доста време от чистене до чистене, пък и домашните задължения не са ми страст.....
С финансите също сама се оправям.
Ако искам да ходя някъде без него обаче, мога да го оставя при родителите ми- т.е. след предварителна уговорка мога да разчитам на помощ.

# 28
'За тази 1 година и 2 м. 6месеца са ми плащали вноската за жилището - през останалото време аз си я плащах'
бихте ли ми казали какви вноски ( в какъв размер) и за какъв период се покриват от държавата,както и какви докоменти са необходими!Благодаря  предварително!

# 29
  • Мнения: 2 956
Ами живея с майка ми и в момента по стечение на обстоятелствата баща ми е при нас. Претърпя злополука и беше с патерици - нямаше къде да отиде човека. Майка ми е болна от множествена склероза - не работи от доста време- от както родих почти. Единственото ,с което ми помага е пазаруването ( но не това,което ми трябва,а това,което тя реши  Laughing ). Баща ми си е болнични, аз съм си по майчинство. Моля се да приемат малката в ясла,че не се издържа въобще. Имам 3 заема и майка ми и тя толкова. Не са много големи,но са си доста разходи. Не я търси за чистене нея. Виж да пусне пералнята може. Детето мога да и го оставя само,ако спи. В много ,ама наистина много наложителен случаи ще я гледа и в будно състояние.  ooooh! Преди време исках да започна работа и да и прехвърля майчинството, или да я гледа за известно време- отказа категорично. От финансова гледна точка положението е кошмарно. ДОбре,че имам приятели да са ми живи и здрави. Иначе се оправяме така- естествено не чистя всеки ден все пак. Пък и Вики все може да се заиграе докато пусна 1 прахосмукачка. За готвенето се сменяме тримата.  Laughing
На моменти определено имам чуството,че откъм домашана организация,ако бях сама щеше да ми е по-лесно  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт