Към майките на момченца!

  • 2 088
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 401
Моя син е вече на 6 г. - никога не съм му пипала пишката.

# 16
  • Мнения: 1 455
Искам да вмъкна,че ние също забелвахме от първия месец,но тя се оголи само от едната страна,а от другата не стана и затова се наложи намесата на уролог.

# 17
  • Мнения: 487
Съвсем лекичко и внимателно, без да насилваме, по време на баня я забелвахме и така на 2 месеца му беше изцяло забелена  Peace

# 18
  • Мнения: 887
Забелвахме я постепенно от 2 месец.Към 6 месец  синът  ми започна да вдига температура и след редица изследвания се установи(от моята педиатърка,за което съм и много благодарна),че постоянната температура е от секрета,който се е натрупал в незабелената част.
Тогава тя(педиатърката) я забели изцяло.Поради тази причина не мога да кажа категорично,че съм против забелването,защото сама видях,че и то си носи своите последствия,както и самото забелване.
Мога да кажа само,че е по-добре да се направи своевременно и от човек,който е наясно как трябва да се направи.

# 19
  • Мнения: 27 524
Не, не се пипа, нищо не се прави!

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 42
...след редица изследвания се установи(от моята педиатърка,за което съм и много благодарна),че постоянната температура е от секрета,който се е натрупал в незабелената част.

Никога не съм забелвала пишлето и никога не е имал проблеми с уринирането. Нали всъщност за това е цялата хамалогия по забелването, за да не се получи патологична фимоза, която възприпятсва уринирането. Така, въпросът ми, свързан с горния цитат е: как може да влезе мръсотия под нещо "залепено"? Опитвала съм се да дръпна максимално надолу кожичката, но тя е така плътно залепнала....та, нали това й е функцията, да не влиза мръсотия навътре??? Моля, отговорете, защото съм чела и други случаи с насъбрала се нечистотия под кожичката. 

# 21
  • Мнения: 667
Синът ми е на 3 месеца.
След като четох за фимозата, взех решение да не заголвам. В България за съжаление все още натискат майките да го правят или педиатрите заголват - чела съм, че чак до кръв.
Ако потърсиш с търсачката "фимоза", ще можеш сама да прочетеш  и вземеш решение.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Забелихме я раничко и той почти не разбра,не е ревал по нищо не съм разбрала че го боли.От 40-тия ден ни каза педито.За около месец я бяхме свършили тази процедура и сега от време на време я забелваме докато го къпем,за да не залепне пак.

# 23
  • Мнения: 6 619
Аз също не забелвам педито каза да го правя ,но частната педиатърка при която ходим каза да не пипам нищо .И понеже тя е по в крак с новостите чете интересува се за разлика от държавната ,която като и казах ,че ще си купя Пентаксим и искам нея да ползваме ей такива очи опули  Shocked слушам нея.

# 24
  • Мнения: 503
и аз я забелвам от 2 м.по малко.четох много по въпроса,но на племенника (6г) скоро я цепнаха и като видях как изживява всичко Cryпо-добре според мен е докато неразбира!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 134
На моя син още при раждането беше частично забелена и аз в началото само придърпвах кожичката, колкото да мога да го почистя. Когато стана на 2-3 месеца започнаха да се натрупват секрети под кожичката и целия му пенис се подуваше и зачервяваше, което естествено ме стресна. Когато казах това на педиатърката, тя ми обясни че е най-добре вечер докато го къпя лекичко да придърпвам за да се оголи и да изтекат натрупванията. Изписа ми и едно кремче -Универтан. С него го мажа когато стане раничка при изтичането на секретите. Сега главичката е почти заголена и аз продължавам да го дръпвам лекичко когато го къпя - но никога не го е боляло и не е плакал.

# 26
  • Мнения: 374
При нас стана постепенно - по съвет на лекарката ни и мисля, че този вариант е по-добър, защото е по-безболезнено.
Започнахме от 3 месец по малко да дърпаме всяка вечер след къпане. Когато ходехме на консултация, педито придърпаше по повече и така - до 7 месец вече изцяло.

# 27
  • Мнения: 480
Аз му я придърпвах на всяко къпане-със средна сила. Един ден, на около 6мес.беше той, при това дръпване кожичката просто се цепна. През нощта се събуди от болка, припарило му е, когато е поискал да се изпишка. Махнах му памперса-имаше малко зацапано с кръв. Плака много, но накрая успя да се изпишка и му олекна. Правихме промивки с калиев перманганат  и това беше всичко. Сега има още 2 мм,докато се покаже цялата главичка, но продължавам да я придърпвам.

# 28
  • София
  • Мнения: 480
Не се занимавам със забелване, заголване, подръпване и тем подобни (само мъжа ми го огрява  Blush )

# 29
  • София
  • Мнения: 1 056
и аз я забелвам от 2 м.по малко.четох много по въпроса,но на племенника (6г) скоро я цепнаха и като видях как изживява всичко Cryпо-добре според мен е докато неразбира!


Танита, кажи ми моля те, защо му я цепиха на племенника ти пишата, нещо се е възпалила ли?

Общи условия

Активация на акаунт