Лечение на свръхбройни зъби

  • 391
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 185
Здравейте, преди няколко месеца се сблъсках с проблема свръхбройни зъби. Синът ми скоро навърши 13, а преди това ми съобщи, че чувства, че му расте допълнителен зъб. Когато погледнах, наистина видях, че му расте зъб зад предните зъби. Нашата докторка ни изпрати да направим снимка и се установи, че не е един, ами два допълнителни зъба. Опасявам се, че другият зъб ще излезе от другата страна, т.е. пред зъбите. Интересува ме, има ли други, които са се сблъскали с този проблем и как се справихте, а и препоръки за добри специалисти за София.

# 1
  • Мнения: 14 000
Мой роднина имаш дублаж на кучешките. Вторите пораснаха преди/отпред на основните и приличаше на акула. Извадиха ги.  Не мога да препоръчам хирург, беше преди повече от 10 години.

# 2
  • Белгия
  • Мнения: 307
Такива зъби се вадят. Синът ми имаше два отпред, непорастнали, но изкривяваха двата израстнали. Извадиха ги преди два месеца и дори виждам леко наместване на предните му зъби още преди да е започнал ортодонтски процедури.

# 3
  • Мнения: 39
Аз имах във вътрешната страна зад кучешките. Първо отляво, извадиха го. След това отдясно, но той избутваше истинския кучешки, за това решиха да извадят истинския, а да остане втория и да се намести. Действа се бързо, за да не избутат нормалните зъби. Не мога да препоръчам ортодонт, но трябва хубаво да се разчитат снимките, дори най-малкото изместване на корените трябва да се лекува с правилните апарати. Не е страшно, просто не трябва много да се чака.

# 4
  • SF
  • Мнения: 21 564
Здравейте,
от кой град сте? Мога да препоръчам хирург в София. Зъбите се вадят. По-лошият вариант е да не поникнат всички зъби, отколкото да се дублират. Ортодонти също мога да препоръчам, но първо трябва да се освободи мястото.

# 5
  • Мнения: 185
Здравейте,
от кой град сте? Мога да препоръчам хирург в София. Зъбите се вадят. По-лошият вариант е да не поникнат всички зъби, отколкото да се дублират. Ортодонти също мога да препоръчам, но първо трябва да се освободи мястото.
Да, за София става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт