Mucha fiesta , poco trabajo...ИСПАНИЯ

  • 22 021
  • 283
  •   1
Отговори
# 75
  • Spain
  • Мнения: 3 750
пише 4е не се зарежда в търса4ката понеже е привеит албума .. можело само с покана от е- маил  newsm78
 ина4е ти пратих на ЛС паролата  Laughing
така би трябвало да се вижда нали ?

# 76
  • Мнения: 1 246
Честита Баба Марта на всички! Да сте здрави,весели ,засмени!
Хулиган4е
,съгласна съм с теб,точно това обсъждаме и вкъщи.Дори да не давам Али за целия ден на градина,да започнем с час,два,после до обяд...и така.Да свиква да се отделя с мен,а и заради езика,сега виждам,4е се озада4ава като й говорят кастеляно и каталан.
 Пита я комшийката -комо те диус-на каталан,и Али клати глава и казва но-но,хи4 не разбира какво я питат.После ми казва-Мамо,тази баба пита нещо Rolling Eyes
  Напълно разбирам,4е ако запо4не от 3 години в колехиото,ще й е по-трудно,а и с този каталан тук,малките деца знаят само каталан,по-късно в у4илище ги у4ат на кастеляно.
Марица ,с какво пътувахте,успех с ле4ението на Ани!

И аз не откривам албум4ето ни,Хулиган4е.

# 77
  • Мнения: 1 246
Хулиган4е,прати и насам паролата.... Grinning

Днес гледах по теле5,пак за гуардериите,за Мадрид ставаше дума,как хранят с бой де4ицата,скрита камера...беше доста неприятно.Стискат им нослетата и ги тъпчат с храна,която после повръщат и пла4ат,пла4ат...Цяла сутрин въртяха само това. Confused
Явно децата са малки,и не могат да кажат после какво им се случва там,Али ако й се скарам,веднага докладва на баща си ве4ер,като си дойде той от работа.

# 78
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Идеал петрофффффф  Mr. Green, вУезнáх!

Сега какво правим, всеки слага снимка с надпис кой кой е ли?  hahaha Mr. Green Sunglasses

# 79
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Идеал петрофффффф  Mr. Green, вУезнáх!

Сега какво правим, всеки слага снимка с надпис кой кой е ли?  hahaha Mr. Green Sunglasses
ами да ..аз не можах да намеря нови снимки 4е лепнах една коледна .. ша ма прущавате .. трябваше да направя някак албумите

# 80
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Аз ще сложа по-новички в понеделник - сега уикенда с милото ще ходим в Лондон  Heart Eyes да видим каква е хавата там  Mr. Green, само се надявам да не вали Crossing Arms, мъглата ще я преживеем някакси, но дъжда....

Да ви питам аз нещо... Снощи на мъжа ми брат му се оплака, че се сдърпал с шефа си нещо (шефа искал да работи в извънработно време без да му плаща, нашия отказал), и шефа му казал от следващия ден вече да не идва на работа. Работи в транспортна фирма. Вчера е ходил да си вземе каквото му дължат до момента, и дотук. Той си подготвя сега документите за паро, и докато проверяваше какво-що, разбра че не са му плащали сегуридад сосиал newsm78. Та имам няколко въпроса свързани с испанското законодателство - 1. не трябва ли да има ависо превио преди да напуснеш работа? 2. ако те махнат без такова ависо, не трябва ли да ти платят поне 2 седмици? 3. за това, че не му е плащана сегуридад-а, може ли нещо да се направи, в смисъл да го съди или нещо подобно? А, и вчера шефа му казал, че го гони, защото колегите му се оплаквали от него, при положение, че е в много добри отношения с тях??!!  newsm78
Въобще, как бихте постъпили вие в случая? Като дискриминация не може да се представи случая, тъй като той от 2 год вече е с испанска националност  Thinking.

# 81
  • Мнения: 201
здравеите
хулиганке ако даде6 усер и клаве може и пове4е снимки да има в албума  Laughing Wink
Весс, триабва да има ависо от 2 седмици, но ако е дисциплинарно уволнение, мойе и да се мине без 2те седмици  Wink
ниама за кwо да ти пластат за състите 2 седмици тъи като в този слу4аи те не състествуват  Wink
за тва 4е не му е пластано С.С. тои е триабвало да си подписва номини секи месец като всеки нормален работник, ако не го е правил застото не са му ги давали от 4асти и с много малка вина тои сам си е виновен, но забравиаики това, разбирасе 4е може да се денунсиа  Wink
и относно извинението на работодателиа забелиазвам 4е има добре замислена, тоест не съм доволен от теб, гониате дисциплинарно и сте подкупиа ако триабва 2ма работници да кажат 4е нисто не работи6, и наи доброто от вси4ко е 4е поради дисциплинарно изгонване ниама да ти платиа ни ун дуро, което в друг слу4аи би ми струвало баиа  Wink
и относно дискриминациата мисли6ли 4е един паспорт или едно карнет де идентидад те промениа???????? newsm78 newsm78  Laughing Laughing не бъди сме6на, смиатамте за una chica bastante culta  Wink
ади поздрави на вси4ки и 4естита баба марта, ахххх и да ви се похвалиа 4е за пръв път от 10 години си слагам мартеница, и то една мнооого тънка гривна и то заради маиками 4е нали сиа кат сте имаме бебе па то здраве и дъра дъра, викам ко да иа правиа, мъжми малко ми се смее както винаги и 2 4аса по късно ми показа стъркел 4е да я махна хахахахха и такива митиработи Laughing Laughing
ади до

# 82
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
4естита Баба Марта и от мен
Желая на вси4ки ви много здраве кьсмет и лУбов и най_ве4е (НАЙ_ВАЖНОТО) да са ви/ни живи и здрави де4ицата Heart Eyes
По между другото ако някой иска мартеници за деца мога да ви пратя,4е ми остнаха около 10 и са все за деца,пьк ве4е дадох на вси4ките ми познати.

Alest,аз моя "мьж" го дадох на градина когато беШе на 4 месеца(ммммммм.....по сте4ение на обстоятелствата.....)В една 4астна градина беШе,от която сьм много недоволна.БеШе там 4 месеца и си го взех заЩото градината беШе ужасна:x(поне за  мен де Embarassed).Сега от две години ве4е е в дьржавна детска градина и сьм мнннннннооооооооооооого доволна просто нямам толкова думи да опиШа колко си я харесвам ,4ак ми е кофти ,4е тази година трябва да я оставим Confused.Просто разликата между 4астната и между дьржавната е огрома.
Та така....отнесох се Embarassed......Пьрвият пьт го дадох на 4 месеца а вторият пьт на една годинка Laughing Wink

# 83
  • Spain
  • Мнения: 3 750
4ета ви и изведнъж ми изникна 4е тази година ще имаме много първола4ета май . от прима виста се сещам за Марица и Вал и Аз , Хара - твоята мома и тя или се бъркам . ще ме извините ако не съм споменала някои - сам да се спомене Simple Smile 4е аз като стара клзкарка ве4е не мога да  запомня вси4ко   Wink . Вал ако ти се намира и ако ти се хар4ат пари прати насам една - тази година никои от роднините ми не ме прати - пове4ето не знаят какъв е новия адрес , пък другите ни забравиха  Rolling Eyes
 Асто юзъра е bgmammaSpain - ама без парола не можеш да го види6 албума
паролата както казах нали4ни
 ако кажете ще я публикувам вси4ки да я виждат и вси4ки да гледат албума

ВЕС (БЕК нещо по4на да ме кефи  Wink ) имам телефона на една адвокатка в Мурсия -занимавала се конкретно с 4ужденци и с техните проблеми - дажеможело да нямат документи , аз веднъж се обаждах за 2-ма руснаци (те ми и дадоха този телефон) на които работодателя не им беше плащал заплатите . в слу4ая оба4е им беше платил номините - занимава се тая с то4но финансови въпроси . ако искаш мога да ти го дам - да и се обади и да поиска съвет или пък тя да го насо4и към някои адвокат или инстанция в областта му .

# 84
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
ХулигАнче, ще се радвам да ми пуснеш на лични координатите на тази адвокатка Hug, ако имаш инфо и горе долу за тарифа и разни такива.  А за паролата на сайта мисля, че не е хубаво да се пуска във форума, защото всеки, който влезе може да промени паролата и после никой да не може да влезе...  Crazy По-добре както сега - на лични. Thinking
Виждам, че си чела една тема за никовете  Mr. Green Laughing hahaha

# 85
  • Мнения: 811
Момичета,само аз ли нямам Кредор...Така се измъчих ... #Cussing out #Cussing out
 
Вес,първото нещо ,което трябва да направи братът на мъжа ти...не помня как се казва на бг,девер ли що ли... newsm78
е да отиде в SMAC.Има срок от 20 дена да го направи.Ако пропусне после нищо не може да се направи.
После,да отиде в Инспекцията по труда и да подаде денунсия за неплащани осигуровки,липса на договор и неправомерно уволнение.Може и сам да си я напише.Както и това в SMAC.Ако пред   SMAC двете страни не постигнат споразумение се отива на съд,Хузгадо де ло Сосял.И там вече ще се решава каквото ще се решава.Но закона винаги е на страната на работника,така че да си търси правата и то веднага.После за плащането на обезщатение...ами зависи колко време е работил във фирмата.Ако работи повече от 24 месеца без прекъсване му се полагат 45 дена за изрзботена година,плюс невзети отпуски и т.н.Но незнам как ще е в неговия случай,щом не са му плащали сегуридад сосял.
Навътре съм много в тези неща,защото ги минах и са ми пресни дет се вика.Питай,ако искаш нещо,с радост отговарям.Половин адвокат съм вече. Mr. Green Mr. Green

# 86
  • Мнения: 811
Явно ще пиша на части  Sad.Къде да се оплача за липса на Кредор... #Cussing out
Хулиганче,давай насам паролката.Искам да ви видя,а пък и да сложа някоя снимчица. Wink
Казвате,че държавните градини са по добри.Ами ще го имам предвид и живот и здраве в някоя такава ще я дам.Така ми се работи вече,че ми се реве.Ама и документите не са ми излязли още.Мойта нали е по сложна...Заинатила сам се ,като магаре на most и си искам тархетата по аррайго лаборал.Не съм ви се похвалила,но сега ще го направя...Мойта бивша шефка са я глобили от инспекцията по труда с ni mas ni menos....9250 еурос.От тях 3250 са ми осигуровките за 2 години работа при нея.Но още не смея да се зарадвам,защото можела и да обжалва.Като я знам каква е стисла едвали от раз ще ги снесе тези кинти.Но инспекора ме увери ,че каквото и да прави ,ще си ги плати.
Според това дали ще ми изплати осигуровките зависи аз да си подам молба за майчинство.И от тук мойто голямо притеснение...дали ще ми го дадат след толкова време.Детето все пак е вече на 10 месеца.Ако стане ,ще се похваля.
Казвала съм ви го и пак ще ви го кажа ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА.Вярно е,че много нерви се хабят,но си струва.Ако ще и морално обезщетение да е пак е нещо.С или без документи работите,с или без договор,няма никакво значение.Работодателя ще отговаря при всички случаи,не вие.
чакам на лични паролката и се включвам в закачането на снимки.  bouquet

# 87
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Alest, мерси за инфото!!!!  Heart Eyes И аз не знам какъв ми се пада  Laughing, затова си казвам брата на мъжа ми. Ами днес става трети ден откакто го уволниха, ние уикенда няма да сме тук, и няма да имам достъп до нет, но още в понеделник ще му "снеса" цялата информация.  Peace
Той си намери вече нова работа, но е бесен на стария си шеф ( и уж голям приятел). Ще задвижим нещата, няма начин, но аз не съм точно в течение какви са му документите, защото не съм там...
Лек и приятен уикенд ви желая, момичета!!!!  Hug  bouquet

П.С. А за кредора, ако ти изчезва, направи си поща в абв.бг, там си пишеш на латиница, натискаш един бутон преведи на кирилица и готово. Баба така ни пише и чете писмата, евала й на жената, на 85 години е, ама как чатка емейли!!!!!  #Crazy newsm78

# 88
  • Мнения: 176
Честит 3-ти март!
Нека помним историята си, да ни дава сили и разум и по-скоро всичко у нас да потръгне, както го мечтаем!

# 89
Не знам дали тук трябва да питам,но сам нова във форума и ме интересуват няколко неща.Моля ви не се сардете ако се меся не където трябва.Интересува ме следното нещо.Имам бебе на 7 месеца ,но от утк започват и проблемите.Родих го в Испания и докато навърши два месеца бяхме тук,но след това се върнахме в България и останахме за 4 месеца и половина ,сега пак сме на тиера еспаñола и ме интересува какво трябва да направя ,за да признаят имунижациите на детето ми направени му в България.Дали само имунижационния паспорт с печат от лекарят е достатъчен или се изисква още нещо.Интересувам се ,защото сега искам да го дам на градина .Но и това ми е малко тъмна Индия ,защото не знам дали могада го дам и ако да колко сте ми струва ,дали има и безплатни?Само да уточня,че детето е признато от баща си,които преди 20 дена получи втора резиденция за две години?Стана малко дълго,но моля ви ако някои има информация за тези неща нека да ми пише,да спомена и живея в Малага,комунидад Андалуция. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт