Mucha fiesta , poco trabajo...ИСПАНИЯ

  • 22 045
  • 283
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 186
Виждам, че кърменето вече не е и въпрос на личен избор.  Grinning

Ами така и трябва да е според мен  Crossing Arms Мисля че е грехота знаейки, че кърмата е най-доброто за детето ти, да го лишиш от нея защото "не ти се искало"

# 91
  • Мнения: 186
Не знам дали тук трябва да питам,но сам нова във форума и ме интересуват няколко неща.Моля ви не се сардете ако се меся не където трябва.Интересува ме следното нещо.Имам бебе на 7 месеца ,но от утк започват и проблемите.Родих го в Испания и докато навърши два месеца бяхме тук,но след това се върнахме в България и останахме за 4 месеца и половина ,сега пак сме на тиера еспаñола и ме интересува какво трябва да направя ,за да признаят имунижациите на детето ми направени му в България.Дали само имунижационния паспорт с печат от лекарят е достатъчен или се изисква още нещо.Интересувам се ,защото сега искам да го дам на градина .Но и това ми е малко тъмна Индия ,защото не знам дали могада го дам и ако да колко сте ми струва ,дали има и безплатни?Само да уточня,че детето е признато от баща си,които преди 20 дена получи втора резиденция за две години?Стана малко дълго,но моля ви ако някои има информация за тези неща нека да ми пише,да спомена и живея в Малага,комунидад Андалуция. Thinking
Малага-22 няма абсолютно никакъв проблем с ваксините тук. Просто ще кажеш (съответно покажеш) кои ваксини са правени на бебчо. Най много ако някоя ваксина липсва, да му я направят сега.
За безплатна градина не знам дали има на тая възраст, но по принцип много по-евтино е в guarderia/colegio publico. Моята дъщеря е на 10 месеца и я пускам в частна детска градина за половин ден(4 часа) и ми струва 108 евро без яденето. За пълен ден, пак без ядене е 193 евро.
За резиденцията на бащата, не мисля че има връка с градината, единствено може да ви помогне за правенето на документи на бебчо  Peace

# 92
 елидима01 Това имах предвид guarderia/colegio publico ,но незнаех дали се използва тази дума и дали на тази възраст 6те мога да го дам.А е жизнено важно,защото само със заплатата на таткото няма де се справим.Съжaлявам ,че ви натоварвам с моите истории,но вие сте поcледната ми надежда за информация .Питах кого ли не ,но никoй не е имал случаи като този и никoй не знае как се процедира.Благодаря ви за отговорите Party и се надявам само ако може и това да ми разясните за guarderia/colegio publico Thinking.И още нещо мислите ли че детето ми ще има някакви проблеми като досега му е говорено само на български,той е мн малък и не знам дали 6те направи разликата,но не знам ,много ми е притеснено да не се стресира и да стане нервен или нещо подобно,защото честно да ви кажа е мнoгo спокойно ,весело дете,на което дори зъбите не му развалят настроението.Пак се отплеснах, Confusedсъжалявам.

# 93
  • ES
  • Мнения: 2 172
Алест, какво си работила при тая твоя шефка и пак такава работа ли искаш да работиш, щом с такова желание искаш да се връщаш на работа. Не мислите ли, че е рано за детско заведение до 1 годишна възраст на детето?

# 94
  • Мнения: 811
Алест, какво си работила при тая твоя шефка и пак такава работа ли искаш да работиш, щом с такова желание искаш да се връщаш на работа. Не мислите ли, че е рано за детско заведение до 1 годишна възраст на детето?


не,няма да се връщам на същото място.представяш ли си само ...не думай. Mr. Green
иначе ми се работи и то много.искам нещо за половин ден да си намеря,колкото да не забравя да контактувам с хората и да говоря,че освен нечленоразделни звуци,друго не приказвам  Laughing...изключвам по някоя и друга обменена дума с майките в парка.

# 95
  • Spain
  • Мнения: 3 752
първо привет на новодошлите моми4ета malaga_22 и елидима01
Малага незнам как то4но стоят нещата във вашия район но по пирнцип ще ти обяснявам (от ли4ен опит )
 Безплатни градини няма . има 4астни и обществени но и 2те са платени . в обществена детска градина е доста трудни4ко да попадне6 то4но сега (тук например наплива е огромен и се 4ака на опашка да влезе детето ) . по принцип в края на април , на4алото на мах се ходи (при нас в сентро културал) за да се запише детето за следващата година (септември). разбира се не пре4и да  отидеш в детската градина и да се примолиш . може пък да се окажат разбрани и "без ред " да го запи6ат . при нас обществената детска градина струва 50 евро на месец + комедор 70 (храна )и е от 9 до 17 4аса.
моята дъщеря ходи в 4астна -цената е 230 евро с обяд и следобедна закуска .. но майките винаги носят поне по 1 иогур и някои сандви4 . по 4асове е от 8 до 18 4аса и има един 4ас като екстра ако искам . с две думи градината е отворена до 19 4аса . никои никъде като записваш детето не ти иска имунизациите . в някои 4астни градини оба4е детего могат да ти го откажат и да кажат да дойде като навър6и 1 година . в обществената са от 4-5 месе4на възраст .аз от обществената не бях доволна .. . и документи също не са нужни ..това изобщо не ги интересува .
също така можеш да си помоли6 бека за детскта градина . в кметството става , но трябва да попита6 защото дори всеки град си има собствени правила за това . например при нас за " преесколар" отпусклали беки - така решил кмета Simple Smile ..така 4е това трябва да го пита6 .. но мисля 4е биха ти поели 4аст от заплащането ако си единствено в обществената ..за 4асната незнам .
 не се притеснявай да питаш и да пишеш - попаднала си на правилното място  Wink Mr. Green
Алест - този момен ми е познат - докато бях "отдадена само на Гери" социалните ми контакти бяха свдени с мед лицата и продава4ктие в магазините и хазайката .. много назаднах и аз за 2 години ..но сега бавно и славно набирам скорост . и какви работи си си измислила за половин ден ? аз освен 4иста4ка с това орарио друго не виждам какво бих могла да работя от 9 / 9.30 до 13.30 /13.50 - такова ще ми е свободното време от септември . дай някои идея за работа ...

# 96
А колко казахте че сте ми струва подобна частна гредина за половин ден,примерно от9 до един или знам ли?Истината че като родих не съм си и представяла,че ще ми се наложи да давам детето в подобно заведение,но ако не искам да се върна в БГ и да лежим на гърба на свекъра и свекървата ,а това не ми се нарави много много щото хич не мога да понасям как лигавят детето ми,а и поне за нас в БГ на този етап не е. ooooh!

# 97
  • Мнения: 811

Алест - този момен ми е познат - докато бях "отдадена само на Гери" социалните ми контакти бяха свдени с мед лицата и продава4ктие в магазините и хазайката .. много назаднах и аз за 2 години ..но сега бавно и славно набирам скорост . и какви работи си си измислила за половин ден ? аз освен 4иста4ка с това орарио друго не виждам какво бих могла да работя от 9 / 9.30 до 13.30 /13.50 - такова ще ми е свободното време от септември . дай някои идея за работа ...
То и аз нямам много идеи.Ама поне знам,че в супермаркетите предлагат работа за половин ден.А чистачки винаги можем да станем... newsm28 newsm79 newsm75 1ironing wash hang 1dishes
Ще мисля още,имам време. и ще търся.А ти как си с работата?Започна ли нещо сутрин?


Незнам за вас,ама аз като дойде пролетта не се чуствам добре.Вместо да е обратното...И не е само физическа умора,ами и психическа.И си ходя вечно с едно главоболие и ми е едно такова,как да кажа...мъчно. smile3518 Weary

# 98
  • Мнения: 1 128
Весс,трябвало е да не си ходи от работата,защото така шефа му може да каже 4е сам е напуснал,дори и да го е изгонил.После шефа трябва писмено да му съобщи за уволнението.АКо не е писмено просто не е валидно.И в писмото трябва да каже това уволнение на какво се дължи и ако твоя близък не е съгласен този въпрос се разглежда пред съд.Ако е правилно уволнението няма какво да се прави,но ако не или трябва отново да го приемат на работата или да му платят обезщетение.Дисциплинарното уволнение става писмено.
Пратете ми и на мен данните за албум4ето,4е да се покажем и ние Mr. GreenМерсаж

Последна редакция: нд, 04 мар 2007, 14:31 от friki

# 99
  • Мнения: 1 818
Здравейе,момичета!Ето ме и мен в новата темичка...Вече сме в новата квартира и от два дена имаме NET.Все си викам,че всяко зло за добро...така де,жилището е по светло ,по-голямо и в по-удобен квартал,макар,че не е много обзаведено.Има паркове наблизо,а това за малкият е най-важното.
Добре дошли казвам и аз на новите испански мами.Сигурна съм,че ще ви е интересно тук,както и на мен.И аз съм от скоро тук.
Ще прочета подробно темичката и пак ще ви пиша. Heart Eyes

# 100
  • Мнения: 1 128
Моми4ета аз щях да предлагам да правиме албума в www.snimka.bg ,защото е на български и на вси4ки ще ни е по лесно,но малко късно се вклю4вам.Та думата ми е светнете ме как да си ка4а снимките в нашия албум,щото нещо не схващам newsm78
 Hug Hug Hug

# 101
  • Spain
  • Мнения: 3 752
zna4i - има един бутон  upload more (със зелена стрелки4ка  намира се то4но под снимакта на първия албум )- като го натисне6  се зарежда друга страница . под 4ервения надпис "Upload Destination" като щракне6 в първото поле се отваря и от там си избира6 еднин от 2-та албума - де4ица или мами . отдясно на този екранен прозорец се вижда 4ервен надпис "Choose Files" там натиска6 "ексаминар" за да си намери6 то4ния фаил (снимка ), като я избереш снимката ...наааи отдолу на това поле  "избор на фаилове" има 4ервен бутон "старт ъплоуд" натиска6 го и готово .. толкова Simple Smile
alest ами аз от 1 година ве4е близо съм 4иста4ка - ходя в една къща за по 4 4аса . от тези дето на АСТо и НА мъжа и им 4истят къщите . както виждаш моме мога да се изразявам, говоря 4е и образование имам ..и 4истя къщата на доста тъпи хора ..дето имат пари .. това Хапливото го казвам защото оня пост няма да го забравя .. колкото и да ми се иска Асто !  ина4е пиис бабо пиис - и аз като доидох си казвах " аз да 4истя къщи, дето в БГ и една 4иния не бях измила .. моля ви се ..ама се налага ...така 4е по добре ти или мъжат ти Асто да се изказвате по меко ,4е не се знае как и къде може да ви запокити живота  Wink

# 102
  • Мнения: 811
Хулиган4е,знам за какво говориш.И аз все такива работи съм работила и ве4е съм на предела на психи4еското си здраве,защото се питам още колко години ще минат,докато успея да си приравня дипломата и тем подобни.А годинките си хвър4ат.Дойдох на 25,а ве4е съм на 30.Какво ще пиша в корикулумите за тия 5 години  newsm78.Ей това ме яде и не ми дава мира.
За успокоение на душата взех сега ,4е врътнах една баница.А уж съм на диета... Mr. Green.Купувате ли си фини кори?Ако не знаете да ви подшушна откъде... Laughing.
  bouquet

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 00:39 от Дивиана

# 103
Ами кажи за корите де?

# 104
  • Мнения: 176
Ха пратете паролката и потребителското име на албумчето да се турна и аз там Mr. Green. ама ще е с някоя снимка от сватбата миналото лято, че преинсталирахме компа и затрихме всички други  ooooh!
Алест, за корите за баница и аз чакам да ни светнеш от къде са.
А между другото ще обясните ли как стоят нещата с легализирането на дипломите, че ги имаме преведени и нотариално заверени от лятото, но все не ми стига време да се поинтересувам какво, къде и как...

Общи условия

Активация на акаунт