Отговори
# 720
  • Мнения: 705
Никаква полза няма от тези въпроси по КМИТ - 3 са приложенията и според мен, едното е с 5 инстанса. Гледах как се виждат и в таск мениджъра, ама това е като онази приказка за дявола и как се чете евангелието ....

# 721
  • Мнения: 623
Gergana8310, 3 приложения са, просто в едното - Notepad се работят няколко документа.
Радвам се, че съм права. Зачудих се дали не  обърквам детето. Друг въпрос също ме учуди на тест , който решава онлайн. Посочен е като верен отговор Home, но според учебника е  Design

# 722
  • Мнения: 11 184


Примера е с тематична таблица Simple Smile) настолното ми четиво напоследък Simple Smile

# 723
  • Мнения: 4 937
Gergana8310, 3 приложения са, просто в едното - Notepad се работят няколко документа.
Радвам се, че съм права. Зачудих се дали не  обърквам детето. Друг въпрос също ме учуди на тест , който решава онлайн. Посочен е като верен отговор Home, пък и двете мислим , че трябва да е Design.
Много глупаво е зададен въпросът, защото не е указано приложение/програма. Ако става въпрос за ексел, то тогава Design менюто редактира цветовото оформление и вида на таблицата, а някои задачи/функции са достъпни и от Home менюто. В този ред на мисли понеже различните опции за форматиране имат бърз достъп/shortcut в Home, би трябвало той да е правилен отговор.

# 724
  • Мнения: 809
Тестовете по КМИТ са ужасни и най-вече безполезни. Подобни знания се доказват с практически задачи. А се оказва, че има и матура по ИТ.
Обикновена компютърна грамотност е важна ама практически.

В следващата версия ще сменят разместят местата.
Миналата година на 1ви юни пред Народния театър една майка ходеше и питаше различни деца и родители, дали може да й дадат ИТ по КМИТ попълнена. 🤣

А за въпроса с таблицата, казано ли е в за кое приложение е въпроса? В Excel е в Home, както е показала second.

# 725
  • Мнения: 623
Тестовете по КМИТ са ужасни и най-вече безполезни. Подобни знания се доказват с практически задачи. А се оказва, че има и матура по ИТ.
Обикновена компютърна грамотност е важна ама практически.

В следващата версия ще сменят разместят местата.
Миналата година на 1ви юни пред Народния театър една майка ходеше и питаше различни деца и родители, дали може да й дадат ИТ по КМИТ попълнена. 🤣

А за въпроса с таблицата, казано ли е в за кое приложение е въпроса? В Excel е в Home, както е показала second.
Не е посочено приложение. Дъщеря ми си сваля произволни тестове в Google. От време на време, когато не е сигурна, пита мен, но не съм от полза.

Последна редакция: ср, 05 юни 2024, 18:37 от Gergana8310

# 726
  • Мнения: 1 109
По въпроса с таблицата - трябва да се уточни в кое приложение. В Word има две ленти за работа с таблица - Layout и Design.

# 727
  • Мнения: 683
И аз да се отчета:
Видя си работата по физика - заместник директорката му казала, че има шансове и му пожелала късмет на НВО. Объркал е някаква "в" подточка с плътност.
На класното по МАТ има 6 - утре ще разбере дали ще го изпитва още.
Аз съм 3 поредни дни с упражненията. Ако не спра бирата незнам дали ще имат ефект, но поне не ми се доспива следобед.
Ние летим на 5ти юли за Рим и се връщаме на 9ти. На 10ти ще редим желания. Ще я превземем направо тази Италия Simple Smile

# 728
  • Мнения: 148
Джамбалазът предвожда потерята, която не пуска жените да се качат в лодката. Баба Илийца му се примолва да я пусне и той благодушно се съгласява да се качи с тях в лодката и да може да отиде до манастира. Донякъде помага това, че той се е отбивал у Баба Илийца и тя е трябвало да го гощава. Ако помните, по времето преди освобождението османските войници, а май и не само те, са имали правото да влязат във всеки български дом и стопаните са били длъжни да го посрещнат и гощават с най-хубавото, а накрая са си искали да им платят ,че са се търкали зъбите докато ядат.
Ако правилно си спомням, четникът прострелва именно Джамбалаза, когато баба Илийца го оставя в гората.

Този, на когото се моли баба Илийца и когото е гощавала, е Хасан Ага.
А наистина Джамбалаза е водач на турската войска и бунтовникът го прострелва (в VI част на разказа).

# 729
  • Мнения: 523
Здравейте. Бихте ли споделили дали като влезете в системата на МОН с потр.име и парола, дадени в служебната бележка от училището на детето, виждате меню ЖЕЛАНИЯ и КЛАСИРАНЕ както и Списък с училищата? Защото при мен ги няма тези три неща.
 Или тези работи впоследствие ще бъдат активни, т.е.след като приключи НВО и излязат оценките?

# 730
  • Мнения: 18 693
Още нямаме дадена бележка и не съм проверявала. Нали системата трябва да отвори на 8.07 в 00:00 часа?

# 731
  • Мнения: 4 937
И аз нямам бележка, чакам я към средата на юни по последно инфо.

# 732
  • София
  • Мнения: 17 403
Здравейте. Бихте ли споделили дали като влезете в системата на МОН с потр.име и парола, дадени в служебната бележка от училището на детето, виждате меню ЖЕЛАНИЯ и КЛАСИРАНЕ както и Списък с училищата? Защото при мен ги няма тези три неща.
 Или тези работи впоследствие ще бъдат активни, т.е.след като приключи НВО и излязат оценките?
Желания и Класиране ще бъдат активни по-късно, когато е срокът за подаване на желанията, съответно при обявяване на класирането.

# 733
  • Мнения: 18 693
Малко тъп въпрос, но къде ще трябва да влезем и да гледаме? На страницата на МОН ли?

# 734
  • Мнения: 523
Малко тъп въпрос, но къде ще трябва да влезем и да гледаме? На страницата на МОН ли?

Да, напиши в гугъл - priem.mon.bg вход
и ще те препрати

Иначе ето как изглеждат визуално нещата при мен засега:


И ето как би трябвало да изглеждат според инструкциите в pdf файла от раздела Помощ:

Общи условия

Активация на акаунт