За 3-годишните момченца ?

  • 2 667
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 506
моето момче и шнолки си слага
У нас нямаме шнолки по тази причина - дори с моите разбирания ми идва в повечко да го разхождам с фибички  Mr. Green  Доскоро и роклите на малката стояха скрити в гардероба, но интересът му към тях намаля доста след като веднъж се ядосах, изведох го с рокля и любимият му батко добре му се посмя...

# 31
  • Мнения: 649
и моят мъник- въпреки че е на 1,5 год.
  • си има количка за кукли, в която разхожда една мишка или малките колички  Grinning
  • си играе редовно с моите гримове, когато е при мен в банята
  • обува ми обувките, също и тези с токовете... обува и на баща му
  • има си детска кухня и готви, когато и аз готвя
  • има и парцал за бърсане и детска прахосмукачка
  • розов телефон на Барби (ами друг цвят не намерихме)

още не е проговорил, но другите неща въобще не ме притесняват.... Просто му е интересно и се опитва да прави всичко, което и аз правя по цял ден. Когато види, че баща му нещо работи също се опитва да го прави....

# 32
  • Мнения: 3 164
С малкия почти нямам такива "проблеми" Grinning-е, бута момичешки колички, чат-пат получава обърквация на половете, но определено се има за мъж Crazy виж,  с баткото е друга работа Twisted Evil-облича ми нощницата, халата и се прави на момиче-дори сам си казва, че е момиче Crazy

# 33
  • Мнения: 1 622
Наско е на 2г. и 10м и много често говори за себе си в женски род. Не обръщам внимание на това. Повтарям това, което е казал по правилния за него начин и го отдавам на факта, че цял ден е с леля детегледачка. Щях даже да се учудя, ако по "усет" говори по друг начин. Ще го израсте.
Вкъщи нямаме кукли и си играе с колички, кубчета, строители и т.н, напълно "подходящи" за момче играчки, но когато отидем в Патиланци, куклите от бебешката джунгла се строяват на пейката, разнасят се, хранят се, интересно му е. Даже си мислех дали да не му купя една кукла. В крайна сметка те приличат на хора и предполагам точно това му е забавно.
На 2-3 години проблем с идентификацията е последното нещо, което може да се каже за случаи като тези. Не го мисли въобще.
Поздрави:)

# 34
  • Мнения: 11 322
Моя раzбойник е на 3 1/2 г.
Редовно чувам от банята (след като е приключил с "голямата работа") = Мамо, готовА съм
Не се притеснявам ни най малко.
Нормално е. Тепърва им предстои да усетят раzликите.
Обува си обувките веднъж правилно, веднъж раzменени. Сам zабеляzва и почва да пуфти и да се ядосва, че е сбъркал.
Играе с куклите, раzхожда ги, преоблича ги и ги къпе.

АИС, радвай се, че имаш нормално zдраво момченце на 3 годинки. Hug

# 35
  • Мнения: 809
Когато Стефчо ми е сърдит ми казва - Вече няма да съм ти приятелка. Laughing
Понякога говори в женски род, иска да бута детската количка на съседското момиченце, даже се бях замислила да му купя.
Според мен говори в женски род, защото е предимно в женско обкръжение и така чува окончанията. Що се касае за детските колички, не виждам нищо обезпокоително.
През цялото си детство ненавиждах куклите, играех само с камиончета, катерех се по дърветата - все момчешки забавления. Даже като бях бременна, се чудех, ако е момиче как ще играя с кукли. Щях да се науча на стари години. Sunglasses
Е, определено нямам проблем с половата принадлежност.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 421
 Синът ми доскоро говореше за себе си само в женски род. И аз бях питала в някоя от темите за това. Предполагам, че покрай сестра си, баба си и мен се получи това - просто ни копира.
 Играеше си много с количката за кукли, заспиваше с кукла, играеше си с куклите на сестра си.
 Сега вече нещата взеха да се "оправят" - говори за себе си в мъжки род и чат-пат забравя и казва - "сърдита съм ти" Laughing Играе си основно с колички и разни "мъжки" играчки, но ако сестра му има нова кукла много му се иска и той да си поиграе с нея Grinning

 Момичета за обувките - майка ми има много добър подход и децата ми никога не са си бъркали обувките.
 Слагаме обувките правилно една до друга и показваме, че обувките така са приятелчета и "виж как се гледат едно друго".
 После обратно - "виж как са скарани и всяко гледа настрани".
И така сега малкият си ги слага една до друга и си мърмори - "ето... приятелчета" и тогава ги обува.

# 37
  • Мнения: 2 891
Не виждам нищо обезпокоително в това да говори в женски род. Моят син също го прави. Я си представете какви шантави изрази спретвате всички, когато учите чужди езици Wink Та така..., а за изказването на възпитателката не мога да намеря обяснение.

# 38
Синът ми обожва да играе с кукли, А за говоренето в женски род случва се. А ако го отава за 5минути си прави муцка грим.   

# 39
  • Мнения: 4 970
Все едно аз съм го писала! Само ще добавя и слагането на червило, тоест гланц за устни.  Вече е почти на 4 и нещата са почти на местата си. Синът ми общува много с мен и баба ми, и си играеше с 2 братовчедки.

# 40
  • Мнения: 5 183
Моето мом4енце е на 4, но и ние минахме през такъв период - аз се забавлявах, а съпругът ми много се стресираше  Mr. Green направо занемяваше, като видеше сина си да проявява интерес към "женски" игра4ки и аксесоари. А Томи, за ужас на татко си, казваше 4е любимите му цветове са оранжев и РОЗОВ, ядеше САМО розов сладолед, искаше да обува моите 4орапогащници, да си слага 4ервило, обуваше ми обувките, буташе коли4ки с кукли, а в МакДоналдс по едно време си искаше детско меню с игра4ка за моми4енце ... карал ме е и шнолка да слагаме и ласти4е... Не вси4ко това наведнъж де, но минахме през вси4ки тези неща .. + преобли4ане в детската градина като приказни герои, но той бил я фея, я принцеса ...  Crazy
Сега май ве4е друга вълна го тресе - 4е е "голям и силен батко на 4 годинки" и има мускули, "като Спайдермен" И Батман, взети заедно  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 603
Миналото лято се събирахме доста майки с деца на една площадка. Винаги се повтаряше еднаи съща ситуация - момиченцата си носят бебешките колички, а после момченцата си играят с тях Mr. Green. Това никога не ме е притеснявало. Исках да му купя количка, но на баща му идеята не му хареса. Резултатът - винаги когато види такава директно отива да я вземе, особено, ако е изоставена.
Една приятелка има две деца с малка разлика /момиче и момче/ - имат две еднакви бебешки колички /инъче настава разпра/
За говоренето в друг род, мисля, че с времето ще се оправи. И моят син бърка родовете. Чувала съм и четири годишно момченце да го прави. Не мисля, че е притеснително. Децата копират изразите от родителите...
За госпожата - просто нямам думи. ..

# 42
  • Мнения: 2 722
За ужас на тати купих розова бебешка количка на младежа Simple Smile
купих и две куклички - момченце и момиченце - сега Милен е "тати" и води бебетата на разходка, храни ги, слага ги да спят с много грижа, пее им нани бебе нани и като ги приспи хваща парцала да чисти.
Ако се чудите дали ме притеснява - НЕ, ни най-малко - би ме притеснило ако не го правеше, защото на тази възраст децата копират - всичко което виждат в обкръжението си. И няма нищо по-естествено от това да повтаря действята на мама. Даже ме умилява - толко е нежен към своите бебета, и нито веднъж не ги е потупал по дупето, а не му е чак до там непознато Embarassed
През останалото време подрежда де що свари на влак или пуска коли по пистата,"ремонтира"си колелото - въобще момчешки занимавки, но като се кротне за малко показва и тази страна на характера си.
Дано отгледам такъв прекрасен мъж, какъвто самата аз съм открила за себе си  Grinning Peace

# 43
  • Мнения: 809
Да добавя една случка от вчера.
Около 15 минути откъм стаята на Стефчо цари подозрително затишие.
Отивам и какво да видя - Стефчо набарал лака ми за нокти и си маже ноктите на краката (ръцете вече ги беше намазал). Laughing
Е, какво да го правя. 100 пъти съм обяснявала, че това е само за момичета и т.н., но като му е интересно не мож го спря.

Общи условия

Активация на акаунт