За 3-годишните момченца ?

  • 2 665
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 546
Не си е играл с кукли поради липсата на подобен артикул у нас...
Куклата беше моя... Докато бях бременна с близнаците (вече имах едно момченце) се надявах поне едното бебе да е момиче, та за това... Grinning
Както и да е, пред мен изразиха някакво съгласие, но после сина ми каза, че не му давали да играе с въпросната количка. Което за мен означава, че продължават да смятат, че са прави.

И затова още ми е притеснено.
Моят съвет е да поговориш с директорката! Не може да си позволяват такова нещо тези жени, трудно ми е да ги нарека учителки! Решавай проблемите в градината със замах и без компромис иначе ще съжаляваш по-късно. Най-лоши последици при отрасналите деца имат неприятните спомени от по-малко съзнателното им съществуване, в ясли и градина например! Нямаш идея с тези подсъзнателни спомени какви бели могат да станат като влязат в пубертета. Единия от близнаците ми и до днес търчи към тоалетната къто види тлъсто месо, защото лелите в градината насила му бутаха мазни, лоени мръвчици в устата...

# 16
  • Мнения: 295
=^._.^= , Всъщност нямаме днес рожденни дни. Синът ми стана на 3 през декември, а малката на 1 през януари, но оттогава линийките не се променят и информацията е подвеждаща... Сори Crazy

Кристал, вероятно си права. В интерес на истината, въпросната госпожа не за първи път си позволява да изразява по-различно отношение към детето ми. Като например, че в началото все обясняваше на сина ми, че 'Мама ми купи днес' (беше му любимата песничка) била песен за бебета. Като я питах, тя просто отрече. И той вече не я пее. На мой въпрос 'Как е бил днес?' и изисквайки повече подробности от обикновеното 'всичко е наред', веднъж отговорът беше 'Че мога ли да запомня за всяко от 26-те деца!'. Друг път учудващо ядосана ми съобщи, 'че си е излял сока отгоре'.

Не съм обръщала прекалено внимание на тези неща, т.к. той винаги е доволен и щастлив като го вземам, а и смятах, че просто жената е била преуморена и не е лично отношение. Затова и не съм контрирала тези забележки настойчиво. Но разказвайки сега историята си давам сметка, че нещата не са толкова елементарни.

Виждам, че днес празнувате.

  bouquetЧестит рожден ден! Да растат здрави и усмихнати!  bouquet

# 17
  • Мнения: 17 546
Не, не го приемай за лично отношение! Просто жената е доста елементарна като човек според мен, и основното чувство, което я ръководи в общуването с хората е злобичка, придружена с липса на елементарно възпитание и най-вероятно (без да се смееш!  Grinning ) липса на задоволеност, та затова изказванията и са подли и нагли. Дай и да разбере на време, че не може да си позволи подобно отношение с теб и детето ти, без въобще да се притесняваш иначе ще ти се качи на главата! Просто я сложи на място. В нашата детска градина още помнят мъж ми като "най-страшния, лош и недоволен татко" щото не им пестеше мнението си и не смееха да дрънкат простотии, но пък за това не съм се оплаквала от гледането на децата. Това с мръвките беше на мига корегирано, но вече беше си свършило пагубната работа и сина ми го помни и до днес, вероятно и завинаги...

# 18
  • Мнения: 3 506
Цитат
- понякога говори за себе си в женски род - 'играла съм', 'колко съм силна' и подобни. Не често, но се случва.
Допреди няколко месеца непрекъснато говореше за себе си в женски род. Единствената (ама наистина единствената) думичка, която казваше в мъжки род, беше "наказан"...

Цитат
- трудно му е разграничи половете. Не знам от къде идва объркването, но като го питам казва, че сестра му е момченце, например
Едва от няколко седмици започна да се усеща за какво иде реч. Преди това непрекъснато бъркаше. Винаги съм си мислела, че има и пожелателен момент в цялата работа - искат да приличат на мама.

Цитат
- обича да бута момичешки колички за кукли (и от момчешките също, но все пак...)
Обича и до момента. Обича също игра с всякакви домакински електроуреди - прахосмукачки, печки, миксери, ютии и т.н. Обича да се върти около мен в кухнята. Засега това само ме радва.

Цитат
- все още срещам големи трудности да го науча да обува обувките си правилно - в повечето случаи са разменени и така си ходи без да му прави впечатление.
Все още не се опитва да си обува обувките сам, има само едни джапанки, които съумява някак да нахлузи, обикновено разменени.

# 19
  • Мнения: 261
Здравейте,
и Емо говори за себе си в женски род, но само, когато става въпрос за какъв ще става /лекарка, магазинерка и т.н./. Половете ги познава, за обувките винаги пита дали така се обуват. А иначе лятото ме изнуди да му купя количка. Мисля, че имат един период, през който момичетата искат да играят с коли, а момчетата с кукли.
Място за притеснение няма  Wink.

# 20
  • Мнения: 2 807
AIS, от всичко, което си изброила отговарям положително само на предпочитанието му да бута момичешки колички за кукли, и то още когато беше на година и половина.
Дори и му купих една, не защото бях бременна с дъщеря ми  Wink

Според мен момчетата ги харесват (не познавам момченце, което да не харесва тези колички за кукли) просто защото са на подходящата за тях височина и са удобни за бутане.
А и е нещо по различно от момчешките играчки за бутане  Wink

Сега у дома имаме три колички, понякога заедно си разхождат плюшените зайчета, плюшените мечета и т.н. - от всичко по 2 (скоро може и по 3  Wink ), само дето по цветове се различават, за да може да си ги разпознават.  Laughing



# 21
  • Мнения: 1 455
Сина ми не говори в женски род,напротив Wink обръща се към сестра си в мъжки род,но пък лбимата му играчка от дете му е количка за кукли.Купих му въпреки,че мъжа ми не искаше.Не ме притеснява.
А за обувките той от малък се обува сам,но от известно време го забелязвам,че си ги разменя,лява и дясна newsm78.Ако го видя в къщи му обяснявам и ги разменяме,но имам чуството ,че нарочно го прави,а понякога го оставям така да си ходи.Дъщерята на моя приятелка походката и беше крива и ортопеда и препоръча да и смени обувките,та от там останах с впечатлението,че това не вреди Wink От всичко което си описала,не виждам повод за притеснение Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 797
Аз също имам 3 годишно момченце. Естествено, че имаме количка за кукли, в която вози мечо от време на време, имаме също розова прахосмукачка и ютия(просто нямаше друг цвят), както и печка,но интереса му към тях вече премина. Нормално е да иска да прави неща, които правя и аз, все пак по цял ден е с мен, това не ме притеснява. Децата искат да пробват от всичко, опознават сзаобикалящия ги свят по този начин.  Говори главно в мъжки род, но понякога се случва да сбърка и аз го поправям. Още не знае ляво и дясно и често си бърка обувките.
 Не виждам нищо притеснително при сина ти, освен поведението на госпожата в градината. newsm78

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
моето момче и шнолки си слага

# 24
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
моето момче и шнолки си слага

Да ... и това се случва. Проявява интерес и към гримовете ми, макар че татко му е потресен  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 295
Много ме успокоиха всичките ви отговори! А по въпроса за госпожата - днес отново говорих с нея. Инициативата беше нейна. Започна с това, че синът ми не слушал никак и когато имали някакви занимания ставал и тръгвал на някъде да прави нещо друго, а тя по никакъв начин не можела да го спре. След това отново се върна на въпросите за говоренето в женски род и бутането на кукленската количка, която не давал дори на момиченцата.

Доволна съм обаче, т.к. мисля, че след моите коментари едва ли скоро ще си позволи да говори нещо подобно за 'проблемната ориентация' на детето ми. Бях културна, но смятам достатъчно твърда. Остава само да видя дали и как това ще повлияе на отношението й спрямо сина ми.

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сега се сетих, че много обича да ходи на токчета...обува обувките на баба си и шляпа....  Laughing


AIS, браво на теб   bouquet

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Напоследък сина ми прави някои неща, които се чудя, доколко са безобидни и ми се иска да попитам дали и вашите 3-годишни момчета са минали през подобен период. Доколко са безобидни и част от етапите на растежа?

 - понякога говори за себе си в женски род - 'играла съм', 'колко съм силна' и подобни. Не често, но се случва.
 - трудно му е разграничи половете. Не знам от къде идва объркването, но като го питам казва, че сестра му е момченце, например
 - обича да бута момичешки колички за кукли (и от момчешките също, но все пак...)
 - все още срещам големи трудности да го науча да обува обувките си правилно - в повечето случаи са разменени и така си ходи без да му прави впечатление.

Е, сблъсквали ли сте се с подобни случаи?

1:1 с моя син.
Аз лично не се шашкам. Той вече е на 3г. и 1/2 и нещата взеха да се подобряват.

# 28
  • Мнения: 1 455
Браво Hug
Сега като се сетя и моя син миналата година обожаваше да ми носи обувките в къщи.Слагал е токове на по 10 см. Crazy
И фибички и червило е искал,че веднъж като ми взел спиралата без да го забележа,скрил се в стаята....,няма да казвам как го намерих,но съм го търкала половин час под душа Blush

# 29
  • София
  • Мнения: 172
Моя син определено обича да кара кукленски колички, малко като на рали ги кара. Много съсредоточен и сериозен като си разхожда мишката, заека или мечо по улиците с количката. И това съвсем не променя и обичта му към "типично момчешите" игри. Аз не се притеснявам и не го спирам, макар че се сблъсквам с хорско неодобрение и предубеждения.  Даже хора, които знаеха, че момче си бяха помислили, че грешат и почнаха да говорят за него в женски род Simple Smile
На Мони също се случва да говори в женски род, аз го поправям. Отдавам го на това, че е все с мен, а аз  за себе си говоря в женски род.

Общи условия

Активация на акаунт