Женска консултация във Варна

  • 6 630
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Здравейте момичета,
Приедстои ми да се записвам на ЖК и обмислям при кого точно.За Градинаров и Радева от Окр.болница  имам информация, и то доста противоречива, така че ви моля, ако знаете за други лекари, дайте инфо.С първото си дете, преди 7 год., бях на ЖК в АГ-то,но съм възмутена от начина по който се водеше.Не зная дали ще ми повярвате, на за 9 месеца в самата конс. НИТО ЕДИН ПЪТ  не ме гледаха на ехограф??!!! #Crazy и само два пъти изследване на кръв и урина!!!!!! #2gunfireДобре, че ходех на частно и нямах сериозни проблеми...иначе не ми се мисли.Та затова сега много сериозно го обмислям.По принцип съм се насочила към Окр.болница, понеже ми е близо,затова моля ви, дайте отзиви.

# 1
  • Мнения: 793
Аз бях в МЦ Еквита д-р Йорданова, нямам оплаквания  Peace само че се намира под Икономическия университет и малко преди входа на Морската градина от към Летния театър, уф какво обяснение вкарах  ooooh!

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Аз ходех в Майчин Дом при др.Яков. Много съм доволна, платих такса предварително и после всички прегледи, тестове и видиозони (без 3 Д) ми бяха правени. Отношението и обстановката ми харесваха и познавах всички, така че като раждах се чувствах у дома си.

# 3
  • Мнения: 2 746
А колко платихте при д-р Яков за ЖК в Майчин дом?

# 4
  • Мнения: 111
Аз също съм ходила на ЖК в Майчин дом,там и родих.Много съм доволна както от уютната обстановка,така и от отношението на всички-от лекарката до акушерките.Бях при д-р Бейлерян.Невероятен професионалист и човек!
Таксата за всички прегледи и изследвания е 350 лв.(без 3d ехографа).

# 5
  • Мнения: 942
Аз ходих във Вита при Савулева и съм много доволна PeaceА и сестра ми (с четирите си деца)беше при нея Peace

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Ами аз бях на ЖК само втората половина на бременоста си и не съм здравно осугурена и платих 120лв май...да не излъжа, беше преди година. За раждането ( не съм здравно осигурена ) платихме 820лв за раждането и 100лв епидурална. Почти всичко ми дадоха от болницата.

# 7
  • Мнения: 61
Най горещо ти препоръчвам д-р Надя Тодорова.Преглежда зад часовника и работи по каса и е в ОБ.Няма да ти вземе и пари за раждането.В сравнение с останалите лекари е много по внимателна поне такива са ми впечатленията от тези в ОК.Раждах декември 2006 при Скочев.Ако искаш тя може да ти води бременността и да родиш при нея.Няма да съжаляваш

# 8
  • Мнения: 2 616
Здравейте момичета,
Приедстои ми да се записвам на ЖК и обмислям при кого точно.За Градинаров и Радева от Окр.болница  имам информация, и то доста противоречива, така че ви моля, ако знаете за други лекари, дайте инфо.С първото си дете, преди 7 год., бях на ЖК в АГ-то,но съм възмутена от начина по който се водеше.Не зная дали ще ми повярвате, на за 9 месеца в самата конс. НИТО ЕДИН ПЪТ  не ме гледаха на ехограф??!!! #Crazy и само два пъти изследване на кръв и урина!!!!!! #2gunfireДобре, че ходех на частно и нямах сериозни проблеми...иначе не ми се мисли.Та затова сега много сериозно го обмислям.По принцип съм се насочила към Окр.болница, понеже ми е близо,затова моля ви, дайте отзиви.

Сакън да не отидеш при Радева, тая е луда да знаеш!!!!
 Аз избягах от там и отидох в Майчин дом, защото тя ме тъпчеше постоянно с някакви лекарства, от които по-късно се оказа, че нямало нужда.Личното ми мнение е, че не си заслужават големите разходи по ЖК в Майчин дом, особено ако няма да раждаш там. Препоръчвам ти (дано не почнат да ми се карат) да идеш поне на една консултация при Д-р Давидков-може би за 3Д. Той препоръчва в 12г.с,ама това е за да те извика още 100 пъти и да ти вземе парите, 1 път към 16-18  г.с седмица мисля че ще ти стигне. Всеки един от 60лв, които ще си платиш си залужава. Но само веднъж! Посля няма да ти каже нищо повече от останалите лекари.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
60лв за 3Д? В МД преди половин година беше 30лв  Shocked

# 10
  • Мнения: 2 746
Jinjer, имаш предвид МЦ Вега зад часовника, предполагам?Като се замисля, май съм чувала и друг път за добри неща за д-р Тодорова.

Благодаря на всички за отговорите.

А когато вляза в 4-тия месец, смятам да отида при доц.Балев на ехограф да огледа бебето, тъй като имам лични впечатления и му имам доверие.

# 11
  • Мнения: 2 616
60лв за 3Д? В МД преди половин година беше 30лв  Shocked
Беше. Октомври месец там платихме 50лв, обаче от Нова година са вдигнали цените и нищо чудно и там да е 60лв вече. Освен това като сравня какво ми казаха и как ми обясниха как се развива беб и изобщо как премина прегледа на 3Д там, направо си хвърлихме парите на вятъра,ама айде.... Поне другите да си ги спестят.
Виж за Балев също само хубави неща съм чувала, но впечатленията ми са за Давидков затова него препоръчвам. До колкото съм успяла да систематизирам мненията до тук май той и Балев са най-добри за пренаталната диагностика на малчовците. Давидков не изражда, затова не мога да го препоръчам като постоянно наблюдаващ лекар!

# 12
  • Мнения: 44
Ако искаш да си по здравна каса, за нищо на света не отивай в Майчин дом. Първо, че се плащат 100 лв за видеозоните и после никой не ти обръща внимание, защото не си плащаш и едва ли след като не си плащаш ще раждаш при тях...Най дългия ми преглед с видеозона е траял 7 мин. и то с предварително подготвени доста въпроси от моя страна. А на който си плаща трае около час. Мен лично много ме дразни тая дискриминация-ще кажеш,че касата не им плаща за това. Карат те да се чувстваш като техен длъжник, което е доста неприятно

# 13
  • Мнения: 1 174
Аз също съм ходила на ЖК в Майчин дом,там и родих.Много съм доволна както от уютната обстановка,така и от отношението на всички-от лекарката до акушерките.Бях при д-р Бейлерян.Невероятен професионалист и човек!
Таксата за всички прегледи и изследвания е 350 лв.(без 3d ехографа).
Peace
И аз при нея бях, само че платих 175лв.,тъй като се регистрирах през втората половина на бременността си.
Ползвах и здравна каса, и пак имаше достатъчно внимание към мен.

# 14
  • Мнения: 1 448
Нито при Радеа, нито Градинаров  Naughty В Здравния има доста впечатления точно за тях двамата, ако се разровиш лесно ще ги намериш   Confused Аз лично бях при др Корновски в Майчин дом, останахме очаровани, много подробно обяснява и на достъпен за нас език  Peace Каквото и да решиш - успех!   bouquet

# 15
  • Мнения: 2 746
А някой има ли впечатления от д-р Уляна Петкова от АГ?

# 16
  • Мнения: 670
При Давидков не ти препоръчвам да ходиш. Постави ми диагноза втора извънматочна бременност (вече имах една), и ме "прати" в София да ми правят пластика на тръбата. Тази "втора извънматочна бременност" е вече на година и половина. Можеш дори да й видиш усмивката по-долу на ticker-а ми.

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 23:41 от errai

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 134
А някой има ли впечатления от д-р Уляна Петкова от АГ?

Тя не води консултации.

# 18
аз родих при др.Тодорова от ОБ,много съм доволна много е внимателна и работи с ЗК.а консултациите при др.Заимов-АГ никога не ходете при него големи проблеми ми направи и ЖК не ми води като хората.отидох  и при дц.Балев от Темелков от него съм доволна.

# 19
  • Мнения: 12
Аз ходя при Валентин Марков във военна болница по здравна каса,нищо не съм плащала и съм много доволна от него и акушерката,сега съм в 9тия досега ме е гледал 6 пъти на видеозон много прецизно ми следи бременоста изражда в МД препоръчвам ти го. Леко бременеене Wink

# 20
  • Мнения: 13
Аз ходих при д-р.Цветкова много съм доволна.Кабинетите и са на ул.Битоля и на ул.Т.Влайков.Също има 4D.За мен тя е супер и като човек и като специалист.

# 21
Аз ходя при д-р Яков в МД. За себеси съм доволна като се има в предвид ,че преди това ходех при Капка Атанасова, но мн малко време ми беше нужно, за да разбера, че тя не е моят лекар.На д-р Яков съм пациентка от 2 години ,ако се питаш, защо съм се записала при друг ще ти кажа ,че той тогава отсъстваше от клиниката.До колкото за цената на 3D преди 20 дена платих 40 лв., но без да записвам филмче, защото таткото беше с мен.Пожелавам ти да направиш правилния за теб избор и леко бременеене.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Нека се включа и аз по темата въпреки че нямам прекия опит от лекари.. Аз минах и през градинаров, но не повторих, събирах много информация за варненските лекари и събрах най-добра за д-р Тодорова. Сега тя ми води консултациите и нямам никакви лоши впечатления от нея. Дано и до края да е така. Успех при избора!

# 23
  • Мнения: 2 746
Момичета, много ви благодаря за мненията.Междувременно, при мен се получиха усложнения - в 6 седм. съм ,а прокървих като при мензис и лекарката ми каза, че шансовете за бебето са 50:50.Плодното сакче се е отлепило, около него има хематом, ембрионче не се вижда Tired заради кръвта.Така че, остава само да се моля....Много, много ми мъчно за бебчо.Просто не мога да си обясня защо се получи така.Само преди три дни ми установиха бременноста, всичко си беше на място и нормално, а вчера ми се наложи да чуя най-лошото...

# 24
  • Мнения: 170
А някой има ли впечатления от д-р Уляна Петкова от АГ?

Тя не води консултации.

Д- Уляна Петкова води консултация в частния си кабинет , който се намира на Бенковски , но не знам точния адрес.Първото си дете 2002 г. гораждах при нея в АГ секцио и бях много доволна.Второто си дете го родих в Майчин дом пак секцио при д-р Даниела Станева тя ми води и консултацията и мога да кажа , че отношението беше много добро както на нея така и на целия персонал на клиниката.

# 25
  • Мнения: 111
Много съжалявам за случилото се! Стискам палци всичко да е наред и БЕБЧО да оцелее! Аз мога да кажа, че нe съм особено доволна от Д - р Евгения Георгиева при нея съм на ЖК! Живот и здраве със следващото БЕБЧЕ няма да съм при нея! За установяването на бремеността ходих при Тодорова от '' Вега '' и бях доволна и съжалявам, че не се записах при нея на ЖК! Но то за всеки един лекар има и добри и лоши отзиви, така че ...  newsm78!!!

# 26
  • Мнения: 220
Много съжалявам, че трябва да изживееш всичко това. Дано бебчо да оцелее и да се закрепи! Горе главата и успех!
А някой да е чувал нещо (каквото и да е) за д-р Петър Барбаянев - АГ клиника "Ева"? Избрах си го да ми води консултациите, само защото клиниката е близо до работа, но нищо не съм чувала за въпросния доктор.

# 27
  • Мнения: 527
viva nova,дано всичко се оправи  Praynig Hug

# 28
  • Мнения: 17 409
Много съжалявам, че трябва да изживееш всичко това. Дано бебчо да оцелее и да се закрепи! Горе главата и успех!
А някой да е чувал нещо (каквото и да е) за д-р Петър Барбаянев - АГ клиника "Ева"? Избрах си го да ми води консултациите, само защото клиниката е близо до работа, но нищо не съм чувала за въпросния доктор.

Лекувал ми е раничка, след което забременях и той установи първата ми бременност. МИслех там да ходя на консултации, но пък не ми се даваха пари за прегледи и изследвания. Ако за теб не е проблем, или вече работят със ЗК, д-р БАрбаянов е много добър избор. ЗА ражданията, прави връзка с лекар/и от АГ, тъй като е работил там, срещу известна сума разбира се Mr. Green(инфото ми еот преди 4г).

# 29
  • Мнения: 17 409
Аз мога да кажа, че нe съм особено доволна от Д - р Евгения Георгиева при нея съм на ЖК!

ЗАщо не си доволна? Аз съм при нея, нямам оплаквания за сега. Не мога да кажа, че ме претупват, понеже съм по ЗК( по- горе имаше такова мнение за дискриминация).

# 30
  • Мнения: 13
Момичета, много ви благодаря за мненията.Междувременно, при мен се получиха усложнения - в 6 седм. съм ,а прокървих като при мензис и лекарката ми каза, че шансовете за бебето са 50:50.Плодното сакче се е отлепило, около него има хематом, ембрионче не се вижда Tired заради кръвта.Така че, остава само да се моля....Много, много ми мъчно за бебчо.Просто не мога да си обясня защо се получи така.Само преди три дни ми установиха бременноста, всичко си беше на място и нормално, а вчера ми се наложи да чуя най-лошото...
Здравей! Дано кървенето да е спряло вече. Ако спре, не се тревожи, каквото имало да тече, е изтекло. С първата си бременност имах много силен кръвоизлив-като много силна менструация. Приеха ме в АГ и бяха сигурни, че е аборт. Сложиха ми инжекци хормони и кървенето спря. после бременността мина нормалнои бебето се роди живо и здраво. Сега, при втората бременност имах няколко капки кървене през 9тата седмица, на ехото се видя хематом, по-голям от бебето-заковах се на легло за 2 седмици и ми изписаха Но Шпа и Дуфастон. Почивай си  и никакви натоварвания-тежко, секс, простиране и т.н. Хематомът ми още не се е разсеял, казват, че намалял, сега съм 22 седмица.

Аз имам много добри впечатления от Д-р Давидков-от работата му, не от отношението му към колегите му и пациентите като цяло. Много е комерсиален, но РЯЗКО се разграничава професионализмът му в образната диагностика. С двете бременности съм ходила на поне 10 различни лекари с ехограф (трябваше да си вземам болнични от различни места) и съм се наслушала на какви ли не приказки от рода на "това е главичка, това е краче" и толкова. При Давидков е като представление:) Прави доплер на пъпната връв, доплер на бъбреците на бебето, измерва всички кухини, много подробна морфология, не съм била на друг подобен професионалист, изключва вродени аномалии (Даун,  спина бифида, заешка уста и др.). А и от Нова година има нов 4Д ехограф, с който може да направи кардиоехография на сърцето на бебето! Е, ще си запушиш ушите като започне да ти разправя какви некадърници са другите доктори.Simple Smile Хубави неща съм чувала и за д-р Балев, но не съм ходила при него.

# 31
  • Мнения: 2 746
Много ти благодаря за окуражителните думи, enikani ! Да, кървенето спря, всъщност беше само един ден, но като при мензис, макар и  не толкова силно.Биха ми Прегнил, а сега пия Дуфастон.
Тъй като имам и друго детенце, не мога да си позволя постоянно да лежа, но все пак гледам да се щадя.Ще направя всичко възможно да спася бебчето си.Докторката ми не е много обнадеждена и ме "успокоява", че на запад никой лекар не правел опити да задържа бременност до 12-тата седмица в случаи като моя....

# 32
  • Мнения: 377
Дано всичко се оправи. Но каквото и да стане мисли че е било за добро. Казвам ти го от опит, т.к в началото на месеца преживях аборт в 5 месец.
Относно лекърите - ходила съм при много лекъри. За ЖК не ти препоръчвам д-р Елена Димитрова от МЦ "Еквита": не пуска всички изследвания, всеки път те гледа на ехограф но нищо не вижда ( На мен не видя че крайниците изостават с 3 седмици спрямо главата, което е видно и на обикновен ехограф).
Също не ходете и при Д-р Каварджикова от МЦ "Вега": караше ме да пия Геритамин в продължение на 5 месеца, при условие че беше на ясно че искам да имам дете в този период, а витамин А който се съдържа в Геритамина , при продължителен прием води до вродени анамалии и малоформации на плода.
За фетална морфология препоръчвам и доц.Балев и д-р Давидков - ходих и при двамата и от двамата съм доволна. Но ако изкаш да видиш че наистина всичко е наред с бебето отиди при Давидков, апарата му е много по добър, много по добре обяснявя, ти виждаш всичко и отношението му е добро, като изключим това за колегите му, но да незабравяме че в повечето случай е прав. Доц. Балев също е много добър, но обяснява по малко. Които от двамата да изберете  няма да сгрешите.
Успех на всички.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 472
Дано всичко да е ок с теб и бебчето.
НЕ препоръчвам д-р Славова от МЦ "Кооператор" /до кафе Формула/. Препоръча ми я моя приятелка, която си е следила бременността при нея и беше доволна. И аз отидох при въпросната лекарка за установяване на бременността. Бях в 7 г.с. и тя ми каза, че всичко е ок, но прегледа беше толкова претупан, че след няколко дни отидох при друга лекарка за по-сигурно. Оказа се,че имам леко отлепване на плодния сак , поне нямаше кървене, пих 1 месец Утрогестан и сега всичко е ок. Не знам какво щеше да стане, ако не бях отишла при другата лекарка.

# 34
  • Мнения: 2 616
........

Аз имам много добри впечатления от Д-р Давидков-от работата му, не от отношението му към колегите му и пациентите като цяло. Много е комерсиален, но РЯЗКО се разграничава професионализмът му в образната диагностика. С двете бременности съм ходила на поне 10 различни лекари с ехограф (трябваше да си вземам болнични от различни места) и съм се наслушала на какви ли не приказки от рода на "това е главичка, това е краче" и толкова. При Давидков е като представление:) Прави доплер на пъпната връв, доплер на бъбреците на бебето, измерва всички кухини, много подробна морфология, не съм била на друг подобен професионалист, изключва вродени аномалии (Даун,  спина бифида, заешка уста и др.). А и от Нова година има нов 4Д ехограф, с който може да направи кардиоехография на сърцето на бебето! Е, ще си запушиш ушите като започне да ти разправя какви некадърници са другите доктори.Simple Smile Хубави неща съм чувала и за д-р Балев, но не съм ходила при него.

 newsm10

# 35
  • Мнения: 19
Здравейте !
Не сьм осигурена така че си плащам за всичко и тьй като живея до МАЙЧИН ДОМ се записах там да ми водят ЖК ПРИ Д-р Капка Атанасова - доволна сьм от нея и от акушерката Рени Койновска - добри са и изобщо в МД всичко е добре организирано като изключим чакането пред кабинета ... но няма нищо идеално - там и ще раждам !
Ходих и при Давидков и той ми взе акьла - неговото си е направо шоу - и е прав като плюе другите - те не могат да работят с 3Д и 4Д - но принего само за пренатална диагностика и скрийнинг - пьк и ти остава за спомен - направи ми диск сьс целия преглед записан като клип - mpeg и друг диск сьс снимки само от най интересните моменти - пишлето на синчето в преден план и физиономията му в профил и анфас и още много други важни и маловажни но безкрайно интересни за всяка бьдеща майка и любопитното й семейство ...
[/url]
Молба кьм модераторите - знам че снимките заемат място ама целта ми е да унагледя написаното ...
Така че дори избора е голям ...
Аз сега имам друга мька - в тьрсене на най - добрия педиатьр - но това е една друга тема ...

# 36
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
И аз съм при Валентин МАрков във Военна
Страхотен човек,много е внимателен,отзивчив.Когато и да му се обадя,не ми е откзавал съвет.Малко по-мълчалив е ,но не мисля,че трябва да си празен дърдорко,какъвто е Давидков,за да си добър професионалист.
Акушерката му-Фажева,и тя е върхът.
Горещо ги препоръчвам

# 37
  • Мнения: 4 425
Аз имам много добри впечатления от Д-р Давидков-от работата му, не от отношението му към колегите му и пациентите като цяло. Много е комерсиален, но РЯЗКО се разграничава професионализмът му в образната диагностика. С двете бременности съм ходила на поне 10 различни лекари с ехограф (трябваше да си вземам болнични от различни места) и съм се наслушала на какви ли не приказки от рода на "това е главичка, това е краче" и толкова. При Давидков е като представление:) Прави доплер на пъпната връв, доплер на бъбреците на бебето, измерва всички кухини, много подробна морфология, не съм била на друг подобен професионалист, изключва вродени аномалии (Даун,  спина бифида, заешка уста и др.). А и от Нова година има нов 4Д ехограф, с който може да направи кардиоехография на сърцето на бебето! Е, ще си запушиш ушите като започне да ти разправя какви некадърници са другите доктори.Simple Smile Хубави неща съм чувала и за д-р Балев, но не съм ходила при него.


Феталната морфология не може да изключи аномалия като Синдром на Даун!!!!!!!!!!!!
Може да отхвърли риска с точност до  60 %. Стига с хвалбите на Давидков,че  той казва ,че няма Даун Rolling Eyes Ако се направи БХС и фетална морфология при такъв специалист се  отхвърля с точност  до 70 % и пак не е 100 %!!!!!!!!!!!99 % точност дава амниоцентезата!!

Феталната морфология може да изключи наличието на Спина бифида,но не и на Даун!!

# 38
  • Мнения: 52
Здравейте, мами и бъдещи мами.

Не съм влизала във форума отдавна, все не остава време. Искам обаче сега да споделя нещо.

И моите ЖК ги води д-р Надя Тодорова - много бях доволна от нея до вчера.

Тъй като вече съм в края на 8-мия месец и не ми остана време за чудене, вчера говорих с нея за раждането. Питах я дали ще ме изроди тя - много е мила, внимателна и най-вече ме познава.

Бях чувала, че не взема пари и заради това много се шокирах, когато ми каза, че ще ми струва 300 лв. да ме изроди тя - нормално раждане. Каза, че от 2 месеца за всяко раждане, което води, плаща на Окръжна болница 100 лв. Другите 200 лв. така и не разбрах за какво са.

Моля да ме информирате за нормално раждане по Здравна каза в ОБ плаща ли се и колко?

Моля за коментар и за съвет. Незнам как да постъпя, а нямам време наистина.


Благодаря,
Силвия

# 39
  • Мнения: 2 746
Аз не съм чувала за доктор, дето не взема пари за раждане...Но при положение, че ще я ангажираш, не може да няма тарифа.Без пари е само ако си при дежурния екип.И това е навсякъде, доколкото знам.Но пък мисля,че е нормално да си иска пари, защото това за нея е извън работния и график.Ти ще си съгласна ли да работиш извънредно без пари?
Аз пък напоследък започвам да се замислям за друго.Добре, ангажирам си лекар, но раждането ми започва примерно точно след като е свършила нощната смяна и доктора е легнал да спи.Дали ще ми обърне нужното вмнимание, се питам.Въобще дали е удачен този вариант с предварителния ангажимент? По принцип, за момента съм решила да раждам в АГ-то, а там чувам за цени от 500 лв. нагоре, тъй че 300 лв. при Тодорова са добре.

# 40
  • Мнения: 17 409
iconomistca, тази д-р Тодорова не работи ли в Окръжа болница? Какви 100лв плаща? Всяко раждане е по клинична пътека и е абсолютно безплатно.
НЕ знам, за мен пък не е редно да си искат, но и те сигурно са си прави. Аз те съветвам да се преориентираш към д-р Скочев, той пари няма да ти поиска и няма да те разочарова. Или пък да си родиш при дежурния екип, няма да те оставят да се мъчиш Wink

# 41
  • Мнения: 52
Здравейте.

Д-р Тодорова не работела в Окр. б-ца от 2 месеца и затова за всяко раждане, което водела, плащала по 100 лв. Това ми обясни.

Вчера приятелка също ми каза за д-р Скочев, но за целта май трябва да ида при него 2-3 пъти. Така си мисля. И едва тогава да се уговоря. Как смятате вие?

За дежурен екип - май и така съм склонна. Имам позната, която ражда и така. Не се оплаква. От всички варианти, сякаш за този съм най-склонна.


Поздрави,
Силвия

# 42
  • Мнения: 545
Щом д-р Тодорова не работи в Окръжна, как искаш да й се плати - с направлението, което ще занесеш. ще се плати на екипа от болницата, а тя не е в него. А е напълно възможно да й искат "такса" за присъствие на раждане - все пак за тях тя е външен човек, макар и лекар.

# 43
  • Мнения: 17 409
При д-р Скочев може да отидеш към края на бременността(8-9) месец. СПоред мен обаче и да избереш варианта без уговорка, няма да сгрешиш.

# 44
  • Мнения: 52
Благодаря на всички. Вече взех решение за раждането - ще разчитам на късмет и на дежурния екип на ОБ.

Поздрави,
Силвия

# 45
  • Мнения: 5 178
Нито при Радеа, нито Градинаров  Naughty В Здравния има доста впечатления точно за тях двамата, ако се разровиш лесно ще ги намериш   Confused Аз лично бях при др Корновски в Майчин дом, останахме очаровани, много подробно обяснява и на достъпен за нас език  Peace Каквото и да решиш - успех!   bouquet

Д-р Явор Корновски е най-усмихнатия и внимателен АГ, който съм срещала.  Кой от двамата бащата или сина води ЖК.
Иначе аз ходих при Савулева във Вега, но сега разбирам че вече не работи там

# 46
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,
аз също ходя на консултация при д-р Тодорова. Тя не работи в ОБ от 22.05, станало е някакъв голям скандал и тя е напуснала. По тази причина  тя е на договор и за това трябва да се плаща по 100 лв на болницата, а нормално за ангажимента да и се плати.
Поздрави,

# 47
здравейте всички,
Моля, посъветвайте ме къде да започна ЖК по ЗК.
Първа бременност ми е, 6 г. седм. и съм в паника, че не съм ориентирана къде, при кого и т.н
Благодаря на всички, които ще ми помогнат в решението  Blush

# 48
  • Мнения: 2 746
здравейте всички,
Моля, посъветвайте ме къде да започна ЖК по ЗК.
Първа бременност ми е, 6 г. седм. и съм в паника, че не съм ориентирана къде, при кого и т.н
Благодаря на всички, които ще ми помогнат в решението  Blush

Рано ти е още да се регистрираш, ще те върнат.Трябва да си поне в 10 г.с., ако не и 12 г.с. за да те вземат на ЖК.Д-р Надя Тодорова е добър вариант за водене на консултация.Не се паникьосвай, а спокойно събирай информация за докторите и ще решиш.

# 49
viva nova благодаря ти за съвета, смятах че възможно най-бързо трябва да те заведат на консултация Embarassed. Можеш ли да ми дадеш някакви координати на въпросната д-р  Тодорова и къде работи?
10Х

# 50
  • Мнения: 2 746
Работи в жълтата сграда на кръстовището на Окр.болница, всеки понеделник и че, че твъртък от 14 - 18 часа, кабинет 108.Имай предвид, че по здравна каса някои неща се спестяват, не е лошо да се ориентираш и към друг доктор за второ мнение.Например за ехограф д-р Тодорова не е много  обстоятелствена, на мен директно ми каза, за повече подробности да ходя при доц.Балев.Иначе си върши работата. Laughing

# 51
  • Мнения: 94
Тази д-р Тодорова последно във ВЕГА ли е само или в или до Окръжна?

И казате за ЖК от 10та г.с., ами до 10-та не трябва ли преглед и някви насоки кво да се пие, ала бала?

 newsm78

# 52
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Тази д-р Тодорова последно във ВЕГА ли е само или в или до Окръжна?

И казате за ЖК от 10та г.с., ами до 10-та не трябва ли преглед и някви насоки кво да се пие, ала бала?

 newsm78

До 12-та г.с. се ходи "на частно"  Sad Питаш си гинеколога какво да пиеш, четеш от форумите и стискаш палци всичко да е наред.
Според лекарката, при която отидох за установяване на бременност, бременност не се регистрира до 12 г.с.,  защото много често се случва да има спонтанен аборт. Дори ми спомена за процент от порядъка на 50%, което ми се струва доста пресилено. Прилагаме естествения подбор, който оцелял, оцелял. И какво да ги правят регистрираните по-рано бременни, ако вземат да направят аборт? Ми колко бумащина ще трябва да се изпише

# 53
  • Варна
  • Мнения: 3 246
Тази д-р Тодорова последно във ВЕГА ли е само или в или до Окръжна?

И казате за ЖК от 10та г.с., ами до 10-та не трябва ли преглед и някви насоки кво да се пие, ала бала?

 newsm78
Вега вече не функционира, Тодорова преглежда там където е обяснила viva_nova. Когато искаш може да отидеш на лекар, аз отидох при 2 седмици закъснение, т.е. в 6та, просто регистрацията и картона се правят по-късно. Не е задължително и да си платиш за този първи преглед - взимаш си направление от личния и готово.

# 54
  • Мнения: 94
Последно не разбрах тази жълта сграда към Окръжна ли е или не? Няма ли точен адрес и какво е, частен кабинет ли?
 Whistling

# 55
  • Варна
  • Мнения: 3 246
В тази жълтата сграда се помещава МЦ "св.Анна", в който д-р Тодорова има кабинет, както и други доктори-специалисти. Отделно тя води раждания в Окръжна болница, като за това заплаща някаква такса - това го прочетох тук от темата, не съм говорила по въпроса все още с нея.

# 56
  • Мнения: 94
Чудесно! Благодаря ти  Hug
Чудя се колко ли струва преглед на частно при нея, понеже моя личен дава направления само до 5то число на месеца.. Money

# 57
  • Мнения: 94
Абе странно, че била в МЦ на др Цолов, а на сградата пише МЦ Св.Анна.. newsm78

# 58
  • Мнения: 2 746
Абе странно, че била в МЦ на др Цолов, а на сградата пише МЦ Св.Анна.. newsm78

Не е странно.Понеделник и четвъртък е в жълтата сграда на "Св.Анна" , а в сряда, ако не се лъжа е в МЦ Цолов.Само не знам там дали преглежда по здравна каса.

# 59
  • Мнения: 94
Е добре де, къде  е тоя МЦ др Цолов?!!!

# 60
  • Мнения: 2 746
Е добре де, къде  е тоя МЦ др Цолов?!!!

Намира се в един блок на ул.Ген.Колев по пътя на автобус 13 към кметство Приморско.Това е след кръстовището на книжарница АБВ, бившата Пеньо Пенев. Друго, което да те насочи е магазина за тапети на същата улица, мисля че МЦ Цолов беше в блока под този магазин.На самата улица е, не може да не го видиш.

# 61
  • Мнения: 94
Благодаря ти, viva_nova  Flutter
че си записах час, а не знаех точно къде е..сега ми е ясно.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт