АВГУСТ бебче ще ми донесе и минали тревоги ще отнесе

  • 10 647
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 127
Добро утро на всички Simple Smile

Исках да споделя, че за мазане ползвам масло на "Икаров" и един крем на "КОКОНА и майка" редувам ги Simple Smile Според мен си зависи много и от типа кожа дали ще се появят стрий.

Лек ден на всички Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2
А аз използвам кремчето на mothercare - http://www.mothercare.com/gp/product/B000MLSWV6
Има го в мола в магазина на mothercare.

# 32
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Здравейте мамчета с малки коремчета  Hug

Ехеее колко събития е имало докато ме няма.
Първо да честитя на Констанс момиченцето, на Беличка и Шоши момченцата - момичета много се радвам за вас  Grinning
Добре дошла на мама Тиамиа   bouquet
Меги, браво на твоя шеф и на братчето ти - между другото и аз имам сестра на 11 ще стане сега и тя е много ентусиазирана. То аз и бях като 2-ра майка с тези 15 години разлика  Laughing

Аз се завърнах от Гърция и беше много хубаво, само дето ни валя дъжд постоянно и не можахме да видим нищо от Атина. Но поне работа свършихме та и малко разгледахме. Но то пък нашия късмет - гъркинята каза, че това са първите студени дни тази зима там! Нямам думи. Но сме се зарекли, че някой ден ей така ще отидем до Солун.
Ние не сме обсъждали въпроса за летните почивки, защото обикновено на нас това ни е най-натовареното време в работата и много рядко ни остава свободна пролука. Но дори и да не ходим на море, аз като изляза в майчинство към юли месец и си занасям Д-то във Велинград да си ме гледа майка (свеки) - там и басейнче ще си имам на мое разположение и природа за разходки и чист въздух - някак си винаги съм предпочитала планината пред морето.

КатКа и при моите изследвания се получи така. Док каза, че ако имаш някакво течение - я гъбички, я нещо друго, най-вероятно е от това. Но ти си питай твоя доктор, той най-добре ще ти каже.
Кора, честито мила, благородно ти завиждам. Аз направо вече нямам търпение да усетя бебчо.
Пък аз да ви кажа тази нощ сънувах бебо, ама толкова реално - направо не ми се събуждаше. Най-интересното е, че го гледахме на ехограф и то милото не се спря на едно място и по някакъв необясним за мен начин аз си общувах с него - все едно си говорихме. И му казвах да се спре за да го види докторката, а то ме пита ама защо така сега, искало да си играе бонбончето. Много сладурско. И как после човек да не е усмихнат и щастлив цял ден.  Grinning

# 33
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте, мамчета  bouquet!
Добре дошла на Тиамиа Hug!
Кора, честито прекрасно изживяване! Това пърхане са си точно мъничките петички на бебчето. А ти в койя г.с. си? Защото и аз с нетърпение чакам тези усещания, нали втория път се усещало по-рано?
mimsat, радвам се за прекрасните мигове в Гърция и малко ти завиждам за лятната почивка. Ние също мислим да не пропуснем морето, най-вече заради детето, обаче незнам...в края на юни ли да идем, в края на 7-я месец не е ли малко рисковано дълго пътуване...ще мислим още, ама аз без моренцето и Балчик не мога.
Времето е разкошно и след малко изчезвам - ще си оправя главата, че откога не съм ходила на фризьор - взех да плаша уличните помияри вече Mr. Green.
Пък и любимото ми НОИ Twisted Evil вчера най-сетне ми е превело паричките / от 20 декември не съм взимала заплата Confused.../ и така ме сърбят ръцете...май много много няма да се задържат в мене!

# 34
  • София
  • Мнения: 1 374
Здравейте коремчета Simple Smile
Леле, колко много сте изписали през последните три дни. Цяла сутрин ви чета. Аз нещо не съм на кеф тия дни, имах едни болки в корема, ниско долу в областта на яйчниците по-точно и се притесних. Обадих се на доки и тя ми каза на пия но-шпа и магнерот и да не се тревожа, ама аз нали съм си паника и досега не ме е боляло коремчето и сега съм все още притеснена дали всичко е наред с бебо. Някоя от вас имала ли е такива болки и дали отшумяват с течение на времето. На мен от но-шпа-то ми минаха, ама все ме е страх да не ми се случи пак. А доки ме успокоява по телефона и каза, че било нормално, ама нали ми е за първи път да съм бременна, а и съм паника та не знам как ще издържа до прегледа в началото на март.
Поне колежката ми се грижи за доброто ми настроение и сега сме решили да отидем малко на шопинг разпродажба на обувки в обедната почивка, та ще се поразсея, надявам се. Simple Smile
Лек ден от мен и до скоро.

# 35
  • Мнения: 222
Хей здравейте отново мамчета! Sunglasses

Shoshi84-Що се отнася до мазането, човек с каквото и да се маже, всичко е въпрос на тип кожа. Аз например се мажа с Мустела и преварен зехтин, но честно казано от зехтина най-добре ми се чувства кожатал
Cora-що се отнася до усещането и аз имам някакви подозрения, но още не мога да твърдя. За първи път ми е и просто незнам. Снощи до като четях книга и си бях сложила ръката на коремчето, ама верно че нещо си помръдваше.
Целувки и до скоро! Simple Smile

# 36
  • Мнения: 79
Здравейте момичета. Grinning  Аз не съм писала от 4-5 теми насам, но в общи линии се старая да ви чета. Виждам че имаме вече момченца и момиченца, и ритничета, което много ме радва. Очаквам и аз с нетърпение да усетя всичко това.
Моята бременност си върви нормално - разминах се с гаденето, изследванията ми бяха ок, като гледаме бебето на ехо всичко изглежда добре, така че се наслаждавам на всичко досега. След 2 седмици съм на втората ЖК, на която и таткото ще дойде, за да види бебока най-накрая. Надявам се и този път да ми кажат, че всичко е ок.  Praynig
Аз спрях да пия ФК, но и не пия никакви витамини в момента, защото изчаквам прегледа. Вие как действате по този въпрос. И искам да ви питам още нещо, което напоследък взе много да ме вълнува - РАЖДАНЕТО. Тук в другите форуми има всякакви теми за естественото раждане и за подготовката за него. Някоя от вас мисли ли да предприема нещо по въпроса? Майчетата, които са минали вече по този път може ли да споделят нещо? Имам и питанка конкретно към Констанс, защото я бях нацелила в друга тема да  споделя, че раждането й е било много леко и бързо. Констанс, беше ли се подготвила предварително за това, нещо специално ли приложи или просто така се е случило. Аз съм привърженичка на естественото раждане и то защо - просто защото ме е страх само от мисълта за операция  Embarassed Тъй като аз съм от Шумен, а тук все още не правят епидурални упойки #Cussing out, май ще трябва да търся по-нестандартни методи, за да успея да се справя с раждането.
Ами това е, ако някоя от вас има какво да каже по въпроса ще ми бъде интересно да го разбера.  Hug
Извинете ме за дългия пост, но явно дългото ми мълчание си оказа влиянието  Embarassed

# 37
  • Мнения: 127
Здравейте коремчета Simple Smile
Леле, колко много сте изписали през последните три дни. Цяла сутрин ви чета. Аз нещо не съм на кеф тия дни, имах едни болки в корема, ниско долу в областта на яйчниците по-точно и се притесних. Обадих се на доки и тя ми каза на пия но-шпа и магнерот и да не се тревожа, ама аз нали съм си паника и досега не ме е боляло коремчето и сега съм все още притеснена дали всичко е наред с бебо. Някоя от вас имала ли е такива болки и дали отшумяват с течение на времето. На мен от но-шпа-то ми минаха, ама все ме е страх да не ми се случи пак. А доки ме успокоява по телефона и каза, че било нормално, ама нали ми е за първи път да съм бременна, а и съм паника та не знам как ще издържа до прегледа в началото на март.
Поне колежката ми се грижи за доброто ми настроение и сега сме решили да отидем малко на шопинг разпродажба на обувки в обедната почивка, та ще се поразсея, надявам се. Simple Smile
Лек ден от мен и до скоро.

Здрасти loni_0902,
Аз имам подобни болки ниско долу ту в дясно ту в ляво, но не пия нищо казаха ми че е нормално и матката се разтяга. Не се притеснявай... Явно бебока е доста буен и само се върти  Laughing

Чао а сега.

# 38
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353

Здрасти! С първото си раждане не ползвах никакви упойки и мисля, че не е толкова страшно. Лично аз се бях приготвила за филм на ужасите, а накрая си казах "Е, това ли беше". То и лекарите са си го казали-"Раждането е едно голямо акане"  Embarassed. Само дето е малко странно да го правиш легнал.

# 39
  • София
  • Мнения: 270
Аз родих естествено и без упойка. Истината е, че се поизмъчих и наистина си ме болеше. Няма какво да ви лъжа. Може би прагът ми на чувствителност е по-нисък, незнам. За второто раждане се подготвям най-вече психологически.

Пожелава ма всички леко раждане   bouquet

Но доста време има до тогава....

# 40
  • Мнения: 1 380
И ние смятаме да отидем на море но не август, защото както Констанс каза, ако бебето реши да излиза не ми се ражда по спешност в някоя месна клиника, не се знае какви са докторите там. Юни месец според мен е добре, въпреки, че ще съм с гооолям корем и ще ме е срам да се покажа по бански

# 41
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Мен днес мързелът ме е обхванал следобед, но пък за сметка на това сутринта кипях от енергия и свърших по-голямата част от работата. Та съм се поразровила нещо из интерент и попаднах на един интересен сайт с развитието на бебчето по седмици. Та реших да споделя това е линка.

Толкова от мен за сега, че телефонът пак започна да звъни  Close

# 42
  • Мнения: 2
А на нас лятната почивка ще ни се размине със сигурност. В момента сме на квартира и чакаме акт 15, за да влезем и да направим ремонт на новото си жилище. Дано стане навреме :)
А относно въпроса на mari_eta - вече навърших 15 седмици и съм в 16-та (от общо 40).

# 43
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
mimsat , благодаря за линка, интересен е.

Знаете ли дали на лентичките ни показва в коя седмица сме или на колко навършени сме. Май е навършените....
newsm78 Защото си сметнах, че сега ще навърша 16с. от зачеването, т.е. би трябвало да стана 18г.с.... newsm78

# 44
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Гита Ог, определено сме навършени, защото дава 16 и 5 дена при мен например, което е 117 дена и пише, че остават 163, което е точно 280-117. Тъй, че сега с теб сме на 16 навършени и караме 17-та. Но да ти кажа, чак като попита се замислих.

Общи условия

Активация на акаунт