Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 285
мартенките имат ново бебе Party
момичета на колко време са Ви консултациите? моя доктор започна да ме вика на 2 седмици, а каза че като ми издаде 45 дневния болничен трябва да ходя всяка седмица  Thinking

Моята лекарка от 2 месеца ми твърди, че трябва да ходя на 2 седмици, но аз си ходя по веднъж в месеца. След като няма пробем, не знам защо трябва да ходя на 2 седмици. Иначе, доколкото съм чувала, в 9 месец се ходи всяка седмица на преглед и на слушане на тоновете не бебо.

Току що надзърнах в мартенския форум, там продължават да се роят бебоците. Като гледам термина на някой майки и се шашкам - та те раждат месец преди термина си и то големи бебчовци.

# 61
здравейте и от мен!
В последно време не мога да седна на комп.,защото веднага ме напада малкия и се запо4ва едно блъскане по клавиатурата, че се принуждавам да стана.
Предния път като раждах се притеснявах много от клизмата, но се оказа че не е неприятно изобщо,така че не се притеснявайте момичета.
Ние сме в 32 седмица и по размери също си отговаряме на толкова,чакам момиче  Party
Зърна предния път не сум подготвяла и ми се разраниха жестоко, но за около седмица, сега все още се каня да започна подготовка.
Искам да попитам дали някой е чувал нещо за новата болница Токуда?Вие решили ли сте къде ще раждате?
Успях да драсна 2 реда тази вечер Joy
Леки последни метри на всички  бъдещи майчета и леко и бързо раждане!

# 62
  • БГ
  • Мнения: 735
как ме разсмя Ая, , ами защото си си поръчвала  а аз се ошашках нещо , мерси   bouquet

# 63
  • Мнения: 161
Здравейте и от мен!newsm51
Днес цял ден се каня да пиша и все нещо друго изниква #Silly
tevolere, съжалявам, че нямам снимков материал,но фотоапарата ми отказва да работи newsm66, така че ще карам по фактурата: памучни ританки-1лв., плюшен комплект(ританки и жилетка)-5.50лв, плюшено гащеризонче - 6.80лв,комплект чаршафки-11лв,козметика на Бюбхен-по 5.60лв,камизолки-1лв,хавлиено боди-3.30,боди с къс къкав-1,60лв,комплект бархетни пелени-4лв. Общо взето това е и мисля,че си заслужава newsm10,но затваряха и не можах да взема всичко от списъка,така че ще има продължение smile3508
Ауууу,ама вие ме изплашихте с това раждане и разстройството #Crazy...аз от два дни съм така и вече почнах да се шашкам Embarassed,ама дано е нещо от храната, че аз не съм готова още....не че някой ще ме пита Crazy
За обезкосмяването,аз вече не мога сама, то вече ми е трудно да си режа ноктите на краката,а камо ли кола маска,та си ходя на козметик 4470.
И пак за контракциите: честно да си кажа,нямам представа какво е това чудо newsm78,ще взема да раждам и няма да разбера, а пък и аз понасям на болка, та да не стане да отида в родилното само за да прережат пъпната връв Joy. Помогнете,момичета! Rolling Eyes Описвате го като стягане,ама на целия корем или само на долната част? Колко време продължават "лошите" и "добрите" контракции?
Много,много ви благодаря предварително и ви прегръщам силно! Hug  bouquet
Лека и спокойна нощ на всички! smile3524

# 64
  • Мнения: 367
benitta следващата лекция на курса е утре от 17.30 и е за покупките за бебето (ти си поприключила с това),  ако решиш можеш да дойдеш. поликлиниката на понеделник пазара 4 етаж, а ако си сигурна, че ще идваш мога да те чакам отпред на входа Laughing

до магазина не отидохме  Cry но аз ще го посетя и него и един на петко д. петков и двата са с производство на място

като се знам каква съм от всеки магазин ще купя по нещо и така докато ги обиколя и реша от каде ще се пазари почти всичко ще е купено   Joy

чао и лека вечер

# 65
  • Мнения: 1 419
Добре дошла на новата мама - кажо малко детайли за теб, поне термина и ако знаеш какво бебче чакаш  Hug

За прегледите, аз от тази седмица започвам всяка седмица - т.е. док каза в момента, в който почнат 45те дни всяка седмица до раждането ще мерим тонове, но май е защото знае, че има няма още 2-3 пъти ще мери  Joy.

Мдаам, при мартенките започна бебшорския дъжд  Heart Eyes.

А аз пък се просълзявам като видя бебче по някоя реклама или като чуя сладка детска песничка - хормонки, какво да ги правиш Crazy

# 66
  • Мнения: 483
Аз ще ходя по 3 пъти на седмица от сега  #Crazy 2-ти при мойте специалисти по рискова бремменост и 1 път при генеколога ми.
Нямам никакви контракции, нито пък ми тече коластра. Бебето за разлика от дъщеря ми е много-спокойно, не ме рита непрекъснато дори ми се иска да е малко по-активно . По-скоро се разпъва, разтяга и бута но пак не много
Имам малко проблем със захарта сутрин (на кръвта Wink) и последните 3 седмици съм болна. Каката ме събуди с жестоко разтройство тази сутрин Sad и цял ден а на сухи работи, дано не е някой лош вирус че ни писна от болести.
Иначе мога да се похваля че вече всичко е подготвено за бебока. Сега само трябва да пера. Имам да докупувам няколко дребни нещица; стаен термометър,
няколко връхни дрешки и май е това.
Нямам никаква подготовка за нещата за болницата  Confused не знам какво да си взимам по-напред
 Confused
и добре дошла на новата мама
 

# 67
  • Мнения: 367
добро утро

тази сутрин не издържах и скочих. по принцип се излежавам и пак заспивам но бебка наистина много ме риташе. вчера веднъж хълца и така почна да рита сега вечерта се повтори. явно и на нея не и харесва и решава да атакува корема на мама. имаше моменти когато я усещах на 4-5 места едновременно  Shocked . да си призная ми хареса, но и се изнервих, че не мога да заспя повече  Blush . то наистина как да реагираш в такъв момент да се смее ли човек да плаче ли. аз се посмях и станах. сега отивам да си направя мляко с нес кафе и ще чакам да пишете.

чао и лек ден на всички

# 68
  • Попово
  • Мнения: 687
Добро утро ранобудни птички, бременни душички   Party Whistling
то с това спане страшна работа... ама няма как, още 7-8 месеца така ще е  Confused поне случихме на топла и лека зима, че ако беше завяло и зафучало да се затворим из къщята щеше да ни се увиди и увиди чакането  Simple Smile
А Илит къде се загуби???
Спорен ден от мен  Hug

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 109
Здравейте и от мен момичета!
Явно не само аз не мога да спя вечер. Ама то е едно ритане и блъскане, просто нямам думи. А на следващия ден съм като парцал, особено след обяд единствената мисъл е  да си легна. Но за съжаление съм на работа и не става.
За клизмата - не че не е гадно, но се налага. Но не е болка за умиране! Simple Smile
За пишкането - доколкото си спомням, в предродилна зала ми се допишка, но понеже бях на системи, ми сложиха подлога. Това за мен си беше по-зле от клизмата.
За родилна зала - честно си казвам, че общо взето нищо не ме интересуваше. Просто исках всичко да свърши по-бързо. Така че въобще не съм се замисляла над тези неща.
Като гледам как пазарувате!!! Браво на вас. Аз все още се мотая. Не че ми е останало и време де, но..... Първо смятам да видя какво е останало от щерка ми. Доколкото си спомням имаше неща които прибрах без да бъдат обличани дори по веднъж.
Смятам като излезна в болничен, живот и здраве от 09.08 да избера шишенца, козметика и количка.
И така спорен ден, момичета  bouquet

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 newsm51
Днес май се очертава слънчеве време Simple Smile жалко, че ще съм заточена в нас.
Момичета, започвам и аз с оплакванията Blush
Втора вечер имам много странни остри болки под ребрата. Ама направо не може да се мръдне. Беба явно натиска нещо, но колкото и да опитвам не мога да разбера какво е. Предната вечер направо се изплаших. Рева от болка и за малко да щях да будя таткото да ме води в болница. Добре че не го направих. Успях да стана и да се раздвижа малко и се поуспокои. Псле започнахме да хълцаме - сихурно пполовин час, после ме хванаха жестоки киселини .... и така почти не съм мигнала. Добре, че вчера лекцията и момичетата ми подействаха много убодряващо Simple Smile
Е, тази вечер почти се повтори картинката. Обаче вече ми се беше насъбрала умора от предната вечер и стиснах зъби и заспах. Обаче пък се събудих пак с тази болка  newsm78
Изобщо не мога да си обясня защо се получава така и какво точно ми натиска под ребрата в дясната страна - ама като почне от плаващите ребра до ... почти до стомаха.

Веси, тази лекция ще я пропусна Simple Smile
а следващата каква е ?

# 71
  • Мнения: 1 419
Добро утро, ранобуднички  Hug.

Пишете ме и мен в отбора на недобре спящите  Crazy. При мен проблемът е, че не ми стига въздух, в резултат на което ставам поне три пъти да пишкам, прозявам се поне 20-30 пъти и се надигам да се поуригна (извинете  Blush) поне 3-4 пъти и чак тогава ми се освбождава малко място и успявам да заспя  Confused. И това е от 3-4 вечери, а цялата процедура ми отнема поне час  Sick.
Отделно се будя на всеки 1,5-2 часа да пишкам и към ранната сутрин вече и заспиването пак е трудно. Та тая сутрин му заявих на мъжа ми, че май наближава времето, когато ще спя по всяко време на денонощието заради невъзможността ми да спя цяла нощ, а посред нощите ще чета книги и ще вися в Интернет  Whistling. Е, то това с невъзможността да спя много скоро и заради друго ще е факт, но това горното с четенето и Интернета е за преди раждането  Mr. Green.

# 72
  • В реалността
  • Мнения: 214
най-после
тази седмица започваме ремонта-уж майстора е обещал да свърши за 3-4 дни, а после ни чака едно  redecoration и едно clean newsm79 newsm75 като при всички, само че  май повечето вече приключихте с тази част Laughing

Style, за накрайниците питах защото определено ще ми трябват-имам плоски зърна и много се притеснявам дали бебчо ще може да суче-а аз твърдо съм решила да го кърмя/дано да мога Praynig/ Гледах в net-а, че има и каучукови, но нямам никаква идея към какво да се насоча
Само аз ли съм с такъв проблем!? и ако има друг вариант помагайте, че това ми е голям тормоз сега Thinking

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
jane_sk, аз като четох в кърмаческите теми останах с впечатлението, че плоските зърна не са проблем за кърменето. Дори и без силиконовите добавки Simple Smile
Мисля, че при правилно поставяне на бебчо на гърдата, то не суче от самото зърно, а птириска определени места под ареолата и така стимулира млякото, а зърното е един вид.... насочване на струйката, или не знам как да го кажа.
Може и аз да не съм разбрала правилно, но ...по-добре виж и ти какво може да разбереш от там  Peace

# 74
  • Мнения: 367
benitta довечера ще разбера каква е следващата лекция и ще пиша

jane_sk доклолкото си спомням от това което съм чела силиконовите зърна се ползват само в началото, след това зърната изкачат (заемат формата на силиконоворо зърно) и проблема е решен.

Общи условия

Активация на акаунт