Отговори
# 75
  • Мнения: 1 419
Джейн, и аз като Бенита съм разбрала за зърната и струйката  Grinning. Иначе аз също съм с плоски зърна, но си изскачат при определена манипулация и затова не смятам на този етап да прибягвам към такива накрайници  Peace. Иначе ако си купувам, определено няма да са каучуковите, а ще са силиконови  Wink. Ако и при теб понякога изпъкват, пробвай първо без такива накрайници. Доколкото знам при самото смукане, бебето си оформя зърната и след известно време ще забравиш, че са ти били плоски  Whistling.

# 76
  • В реалността
  • Мнения: 214
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ newsm10
МНОГО МНОГО МНОГО
Тези неща  и аз съм ги чела тук-там, но само на теория не мога да съм сигурна newsm78
Да , определено в някой случаи изпъкват Blush.
Значи определено ще пробвам със силиконовите, поне да съм сигурна че съм направила кавото мога...

още веднъж благодаря
Усмихнат и слънчев ден на всички
Днес мисляда изгоря няколко калорийки по разходки  bouquet

# 77
  • Мнения: 63
Здравейте момичета,

За зърната мога да кажа от опит. В болницата миналия път ми казаха че няма да мога да кърмя без силиконови зърна. Също са ми плоски в нормално състояние, и се оформят от самосебеси, например бебето като суче. Не съм ползвала сисликонови зърна нико веднъж. Бебето не захапва зърното, а ареолата! (иначе се разранява зърното). Не съм имала проблем, кърмила съм повече от година!
Успех Simple Smile

# 78
  • Мнения: 205
Здравейте Hug

аз днес започнах да си оправям чантата за болницата, да е готова за всеки случай и ми изникна един малко смешен въпрос, но ще ви попитам Embarassed Вие каква чанта ще си приготвяте, аз като гледам те са толкова много неща, ама си мисля, ако ида с малък сак да не изглеждам смешна там, все едно съм тръгнала на екскурзия Joy

# 79
  • Мнения: 1 114
Здравейте Hug

аз днес започнах да си оправям чантата за болницата, да е готова за всеки случай и ми изникна един малко смешен въпрос, но ще ви попитам Embarassed Вие каква чанта ще си приготвяте, аз като гледам те са толкова много неща, ама си мисля, ако ида с малък сак да не изглеждам смешна там, все едно съм тръгнала на екскурзия Joy

Докато будувах тая нощ абсолютно същата мисъл ми мина през главата. Laughing

# 80
  • Мнения: 11 036
Боби, ето какво четох преди малко за багажа  Peace

"Добре е предварително да си стегнете багажа в удобна чанта. Според мен най-хитро е да разделите багажа на две - един за родилното, в който да са документите, лигнин, джапанки, тоалетни принадлежности, нощница, 2-3 памперса... Дори и да предпочитате превръзки, имайте си и малко лигнин, той става за всичко - бърсане, почистване, кърпа за нос.
Пригответе още една чанта, в която да има "допълнителни припаси" - още една нощница, превръзки, повече памперси, зарядно за телефона, помпа за кърма и тн. багаж, който ще ви е нужен в отделението, таткото ще ви го донесе на другия ден и няма смисъл да го разнасяте, когато ви стегнат контракциите. Също така си купете повече от предпочитаните превръзки и ги складирайте у дома, та да не се налага таткото да ви купува - не всички татковци правят разлика между видовете превръзки."

Сайтът-източник е http://martin-vassilev.hit.bg/spisyci.html
Списъците и обясненията в него са за Майчин дом, но могат да са от полза и за другите.

# 81
  • Попово
  • Мнения: 687
хихихи  Joy това с чантата и аз го мисля нощно време, смятам да взема малко сакче, това с което синковеца ходи на зелено училище  Crossing Armsколкото и да няма място в стаята все ще го сместя някъде Winkиначе полиетиленов плик просто не е удобно, хартиен изобщо Confused в интерес на истината още нищо не съм купила за тази чанта... в четвъртък като отида при док ще попитам какво точно трябва за нашата болница щото май давали всичко, без личните вещи разбира се  #Crazy но нощници, чехли, лигнин, и др. разни консумативи от тях.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Боби и аз си го мисля това от няколко дни Simple Smile
Макар за болницата, на която да съм се спряла да искат само четка за зъби и чехли... нещо не мога аз да тръгна така  Blush
Все ще помъкна още работи, ама се чудя още какви точно.

# 83
  • Мнения: 1 419
Боби, аз също започвам да я приготвям. Аз лично смятам да използвам раницата си - никакви сакове, никакви куфари  Crossing Arms. Каквото ми трябва после, мъжа ми ще ми носи. Взимам само най-важното за първите 24 часа, а то не е чак толкова много  Simple Smile. Както и вчера написах, т.к. ще съм със секцио, водещият ми ЖК ме предупреди да не взимам твърде много неща, защото ще сменя три стаи докато се настаня трайно в моята си и я има кой да ми носи чантата, я не  Peace.

# 84
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Момичета какво става с Penelopa, нещо ми се губи newsm78

# 85
  • Мнения: 1 419
И други момичета се губят тия дни - пенелопа, Илит, Наталия...

Момичета, обаждайте се редовно (ако искате разбира се) - вече сме в период, в който всичко става и е добре да сме спокойни една за друга  Heart Eyes.
А като се замисля в списъка ни на 1ва страница колко много момичета има, които се появиха само и не писаха повече  Sad. И един татко се завъртя, ама но опияни с пивките заглавия и изчезна  Laughing

# 86
  • Мнения: 205
Много ви благодаря на всички за съветите. Hug
Явно нещата, които ми се струват смешни и незначителни вълнуват всички ни Crazy

# 87
  • Мнения: 367
benitta понеже с теб ще раждаме в една и съща болница и знам че почти нищо не трябва да си носим, но все пак аз съм намислила следното: четка за съби, паста, чехли, крем за лице (не мога без крем) то аз си имам нещо като мострички, но не са в пликче а в тубички и си ги пазя за път и сега ще влязат в употреба и за болницата. комплектчето има крем, тоник, измиващ гел и крем за около очите.

отделно ще приготвя едно малко сакче с 2 малко хавлии (за лице и интимните части) една голяма за баня, душ гел, шампоан и един крем за тяло и ако преценя, че ще ми влязат в употреба филип веднага ще ми ди донесе. също може и една моя ношница ако тази от болницата се изцапа, но предполагам, че и от там могат да ни дадат чиста.  за допълнителния багаж ще разхождам другите да ми го носят ако се наложи нещо  Grinning няма смисъл да мъкна и после да връщам неизползвани неща.

# 88
  • Мнения: 221
Здравейте,момичета!
Току-що надникнах при мартенките и останах изненадана-още бебчета-вече са шест,малееееееее,родени почти месец преди ВТР някои.ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ!!!

Нормално е да ни вълнуват тези неща,които обсъждате.Аз,макар и  да съм минала веднъж по този път сега отново се чудя кое, как и защо да приготвя за болницата,какво ще е необходимо за начало за бебето и други такива newsm78.
За плоските зърна не се притеснявайте,и моите са такива,но като засуче веднъж бебето,те си изпъкват и няма проблеми. Peace

Някой беше писал по-горе,че се притеснява дали ще усети контракциите  навреме .Спокойно,няма такава опасност.Ще ги усетите и още как.Не могат да се сбъркат с нищо друго.Дори тези,които усещаме сега от време на време са нищо в сравнение с истинските.
Признаците ,че раждането наближава при всеки са може  би различни.Няколко дни преди това ти става едно леко на корема,диша се спокойно,дори може да ви обхване мания за чистене.Няма да забравя как аз се катерих да свалям и да пера пердета,а после още неизсъхнали бързах да ги закача отново ,та да не забележат моите хора,че ще ми се карат.Три вечери подред имах контракции,но се оказа че са лъжливи и си заспивах, а когато наистина започнаха истинските ,разбрах какво е контракции.
Малеееее,отплеснах се,..........а исках да кажа само,че няма опасност да не разберете,че раждате.
Дано всички мами,които отдавна не са писали са добре.  Peace
Приятен ден на всички и се пазете. Hug

# 89
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Аз все отлагам събирането на багажа за родилното, но при мен има още време  Sunglasses
Разглеждах магазините в интернет и ми харесаха тези бебешки дневници . Имате ли представа какво съдържат вътре? Търсих по нашите магазини, но не намирам, а ми се ще да има къде да записвам нещица около бебо  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт