Слагате ли кърма във фризера.

  • 1 156
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 136
Замразявай!!!! На мен ми се наложи да не кърмя 2 седмици, понеже ненадейно ме сви кръста и се оказа че имам дискова херния. И замразената кърма ме спаси докато бях на инжекции и силни лекарства. Цедих се и изхвърлях кърмата по време на лечението, а на малката и давах замразената.  И ако щете вярвайте "мръсната" кърма имаше зеленикав оттенък, когато я изливах в бялата мивка. Преди да се реша на лечението се измъчих 1 месец... стигнах до загуба на съзнание заради болките...само и само за да не спра кърменето.... карах само на хомеопатични.....но не ми помогнаха.
Така хем аз бързо се оправих, хем малката все още е на кърма!!!! Замразявай!!!!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=166930.msg3284742#msg3284742

# 16
  • Мнения: 439
мого хубаво,че всичко е наред с бебо и с теб.аз така бях-с авент помпата стисках,докато не си разраних зърната,но дойде кърмата-и аз имах и почти винаги се доцеждах.слагам в 100мл.стерилни контейнерчета и в камерата.но има лек мирис.

# 17
  • Мнения: 942
Разбира се, че си заслужва да замръзяваш кърмата. Винаги може да ти послужи за нещо, дори и да имаш достатъчно кърма. На мен лично ми върши голяма работа, когато ми се налага да излизам. Сега след ядене изцеждам по много малко и я замръзявам в стерилните шишенца за урина, които се продават в аптеките Hug
И аз така Peace

# 18
  • Мнения: 689
В началото имах много кърма и започнах да замразявам в торбички за лед, като с перманентен маркер надписвах датата и количеството.
Знам, че кърмата не е хубаво да се съхранява на едно място (в едно и също чекмедже) с други продукти, защото поема миризма и бебетата не я искат.

# 19
  • Мнения: 9 483
Фризера ни е пълен Mr. Green
Продължавам да кърмя-беб е на 1г и 2 мес., но със замразената кърма правя кашите, картофено пюре и др.Wink
Използвах "стерилни чашки за урина" от аптеката-въпреки че са стерилни и всяка е опакована отделно-ги миех, нямат никакъв мирис Peace

# 20
  • Мнения: 3 089
замразявай със страшна сила и се надявай да не ти потрябва! аз замразих не знам колко литра, които така и никога не изпозлвах. важното е, обаче, че ако ми се беше наложило, щях да имам алтернатив на ам.

# 21
  • Мнения: 101
Моят син го кърмих до 8 мес и замразявах кърмата - имаше в изобилие, а АМ пиеше само 2 мес. Може да ти потрябва, така че замрази си!

# 22
  • Мнения: 1 043
аз слагам като ми се напрегнат но в началото кадето цедих повечко защото по често ми се нарягаха гърдите - имам повече ноп не съм цедяла за да има д а яде ами за да има резерва примерно ако стане нещо да изляза и да ме няма примерно повечко без да съм изцедила

Общи условия

Активация на акаунт