За проходилките???

  • 1 317
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 456
На 7,5 месеца. На моята дъщеря много й харесваше в проходилката- можеше да стигне до всичко, което  пожелае сама. За съжаление обаче, когато искаше да вземе нещо от земята се обръщаше с нея, а след около половин месец дори я счупи. Не ни се купуваше нова и накрая пак проходи, като я държахме за ръце.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 750
Ами когато я хвана за ръчичките, тя сама се изправя на крака, с почти минимална помощ от мен. 
Това значи ли, че е готова за проходилка?

Това означава, че ти имаш огромно желание детето ти да се изправя, да ходи и т.н., което не значи че то е готово. По-добре е да пълзи и като стигне до някоя преграда да се опитва само да се изправя и т.н., защото така постепенно ще укрепне цялата му мускулатура. За мен това е най-полезния начин за бебето. Проходилките и всички други "патерици" са преди всичко за улеснение на родителя. Когато стане готово за ходене, то само ще го направи, без твоя помощ. Не виждам смисъл да бързаш. Има много случаи на бебета пострадали от използването на проходилка, но не се сещам за такива пострадали от липсата на такава  Peace

# 17
  • Мнения: 209
Само да попитам още нещо Mr. Green
Когато детето е в проходилката, задължително ли е да бъде с обувчици или може и по чорапки?

# 18
  • Мнения: 209


Това означава, че ти имаш огромно желание детето ти да се изправя, да ходи и т.н., което не значи че то е готово.
[/quote]
Нямам подобни амбиции- детето ми да прохожда насила или пък да се изправя насила. Това, което казах е, че когато я хвана за ръце, тя сама го прави. Просто като цяло е доста жилава.
Но да се твърди, че я насилвам едва ли не е абсурдно.
Благодаря ти все пак за отговора Tatalina.

# 19
  • Мнения: 887
Въпреки,че съм против проходилките сложих сина си на такава след 8 месец,защото той не искаше нито да го държа,нито да седи.Искаше да се движи навсякаде,но не можеше да го прави по друг начин освен с нея.Не мога да отрека,че е удобство и за мен,защото така мога да си свърша моята работа.Гледам обаче да не стой в нея повече от 1 час на ден.

# 20
  • Мнения: 2 757
На 7 месеца го сложих. Ама не сме я ползвали почти, защото придоби голяма подвижност и като че ли само това чакаше да почне да прави бели. Освен това има прагове между стаите и като щъка е опасно да не се преобърне по тези места. СПоред майка ми, която е гладала и гледа децата на сестра ми проходилката е била удобство, защото си е вършила работа по къщата през това време. При мен беше обратното така че не знам на някои хора как им е помагала проходилката - може би децата им просто са си седели в нея без да мърдат  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 1 750
Gvenda,  не твърдя, че "насилваш" детето - не съм използвала тази дума, нито съм имала това предвид. За мен е по-добре нещата да стават естествено. Природата си го е измислила.

# 22
  • София
  • Мнения: 8 932
Много деца се научават да ходят без никога да са пълзели. Дъщеря ми е на 9 месеца и нещо и хич не иска да пълзи, направо се изправя. Ако чакам естествено развитие трябва доста да почакам да се раздвижи. Така че я слагам в проходилката не виждам проблем. И синът ми проходи с проходилка и то много бързо и без инциденти, така че не съм сигурна, че децата ползващи проходилки прохождат по-трудно и падат повече.

# 23
  • в Низината
  • Мнения: 705
Дани беше в проходилка от 8 месец. Каквото и да казват, мисля, че е добре за детето, защото е по-самостоятелно.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 407
На около 10-тина месеца я сложих. Имах и аз съмнения, но засега нямам конкретни оплаквания.

# 25
  • Мнения: 5 103
Сложих я на около 7 месца, сега вече не я ползвам проходилката.

# 26
  • Мнения: 262
когато навърши 7м я сложих в проходилка. тя е много енергично дете и въобще не я изпускам от поглед,иначе 100% ще се преобърне!! но поне й доставя удоволствие. на 10м направи първите си самостоятелни крачки,но и сега когато се уморя я пускам в паяка. и дума да не става да бъде оставена без надзор!! когато имам работа седи вързана в малкото й столче.

# 27
  • Мнения: 8 917
Към 9 месеца.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Сложих Тери чак на 10 месеца.

# 29
  • Мнения: 4 156
Аз знам, че бебето трябва да може да седи само стабилно и тогава може да се ползва проходилка и бънджи.
И аз съм против проходилките, в които то седи.

Общи условия

Активация на акаунт