До колко назад във времето?

  • 1 845
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 255
Давам само един от много примери. Просто този ми е най-пресен.
Племенника ми в момента е на 10 години и живее във Варна. Идват на гости със сестра ми да видят бебето и той изтърси следното:
- Ти помниш ли като живеехме в еди коя си квартира и ти дойде на морето как всеки ден ми купуваше едни бонбонки с кученца/в самите бонбони имаше пластмасова играчка на различни породи кучета/? И т.н.
Аз бях изумена, защото той по това време тъкмо беше навършил 2 годинки.  А помнеше къде е живял и какви неща сме вършили на въпросното море.
Децата помнят невероятни неща. И аз имам спомени от три годишна - и то с подробности!

# 16
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Дъщеря ми е на 5 години и половина. От това което разказва спомените и са след като е станала на  2 год. Интересно е, 4е има неща които явно много са я впе4атлили и си спомня вси4ко с най-големи подробности. Аз имам спомени за слу4ки от детската градина.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 025
И аз да се включа по темата
Михаела помни разни съботия от миналото лято, когато ходихме при баба ми в провинцията.Явно много я е впечатлило всичко там и помни кучето, вуйчо ми който беше довел и неговото ловно за малко и двете започнаха да се лаят и др. такива.Определено повече помни хора и имената им.Беше запомнила педиатърката ни макар че не беше идвала повече от половин година и като я видя такъв рев настана, което ме кара д а мисля че я свързва с ваксините.Някои пъти ме пита за разни деца които не сме виждали отдавна, с които си е играла.

# 18
  • Мнения: 432
Моя най- ранен спомен например е от яслата - била съм около година и половина. Случи се да разкажа за него на майка ми преди време и тя беше изумена как може да съм си спомняла- къде ни слагаха на гърнетата, че приличаше на голяма баня със светлосини плочки, описах и стаята в която разказваха приказките и че се стигаче по вити стълби до нея и т.н.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 513
Пу-пу, умни са ни дечицата!  Stuck Out Tongue
Вярно е че помнят нещата и случките, които са им направили силно положително впечатление. Мисля си, че лошите неща много бързо ги забравят и Слава Богу, че е така.
По темата: мойто пате си спомня например как в края на октомври (тогава е била на 1г.11м.) цяла седмица ходи в Зоопарка с кръстницата си, докато аз бях на работа. И сега ми разказва как леля Ани хвърлила ябълка на Марта (мечката) и тя вдигнала лапа. Като че ли това е най-стария и спомен.
Ама какво и се върти в главичката в същност?

# 20
  • Мнения: 1 680
Лятото бяхме на море и Жорето беше на 1г.и 10м.
Сега е на 2г.4м. и все още говори за морето.
Иначе помни може би няколко седмици назад - отдавна не му бях пускала Том и Джери и вчера като му пуснах любимото епизодче, започна предварително да ми го разказва.

# 21
  • София
  • Мнения: 301
Цитат на: Liorena
Искам да попитам мамите на дечица, горе-долу на възрастта на Ади:

до колко назад във времето вашите деца помнят разни случки, които ви разказват към днешна дата например?
2,3,4 месеца? случки, които са се случили и след време се сещат за тях и ви разказват отново? случки, които са ги впечатлили или не толкова......просто разни неща, за които се сещат...

 Sign Exclamation интересува ме времето (в дни, седмици, месеци) - колко назад, случили се неща?
 Sign Exclamation Sign Exclamation  към мамите с деца не по-големи от 2г и половина

Предварително ви благодаря за отговорите Simple Smile


Моят син е една седмица по-голям от твоята дъщеричка. Не съм сигурна дали това, което ще напиша отговаря съвсем точно на въпроса ти, но надявам се поне отчасти да е така.
Зълва ми и семейството й (леля и чичо за детето ми) живеят в Щатите от преди да се роди сина ми. За последно си бяха в България месец юни, а детето навърши 2 г. в края на август. Оттогава нито се е чувал с тях по телефона, нито пък е виждал техни снимки. И съвсем наскоро, разглеждахме снимки от неговото кръщене, на което присъстваха въпросните леля и чичо. Като видя снимка на чичо си веднага реагира с думичката "Тити" /в превод "Чичо"/. Аз останах малко изненадана, защото не предполагах че въобще си спомня за тях - тъй като, реално, той ги е виждал два пъти в живота си. Но, явно, детето помни!

Общи условия

Активация на акаунт