Страх ли ви е от проклятия

  • 9 479
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 793
.... И така го нашутах в задника, че после му е посинял още повече сигурно....  Whistling

 Joy  Joy
Мен циганка ме е кълнала преди години поради същата причина - че не й дадох пари. И като почна да ги нарежда едни ми ти клетви  Crazy И колкото повече се отдалечавах от нея, тя с толкова по-висок глас кълнеше  Laughing Да е сигурна жената, че ще чуя.  Laughing Не обръщам внимание на такива.

# 16
  • Мнения: 5 539
Не е по темата, но не можах да се стърпя, когато някой спомена за ключките и народното творчество Mr. Green
Поздравче:
- Гърнясала сланино! Дано да се въвонейш! - викаше булка Варлаамица от крушата.

- Дървенице, кръвопийке! Дано да пукнеш! - викаше булка Салямсъзка от покрива при коминя.

- Да те порази Господ!

- Да те убие чумата!

- Да те прокъсне!

- Да се вампирясаш!

- Огън да гори тебе и децата ти!

- Живеница да ви изяде двама ви!

- Гиди свиньо, дванайсеткиньо!

- Гиди ялова кукувица!

- На въже да видя мъжа ти и ти отдолу да му люлейш краката!

- На кол набит да видя твоя и самодиви да играят хоро около него!

- Дано ръцете, дето ми вапцаха котката, да изсъхнат и да почернеят, като твойта черна душа, жълта циганко!

- Дано гръбнакът, дето го окачиха на вратнята ми, да се задърнеше в гърлата и на двама ви и да ви задави, поразена тахтабо!

# 17
  • Мнения: 2 292
не ме е страх. дай ги насам бабките  Joy
Ако можеш да се справиш с моята веднага ти я давам,много е проклета тая жена и какви клетви бълва........

е трябва да опитам първо все пак  Hug но тя каквото каже , ще и отвръщам със същото ... или zа да не се моря щ? си вzема едно огледало  Joy Joy Joy

# 18
Съгласна съм TUTI,че само майчините клетви стигат.Знам го от опит.Моята свекърва преди години "прокълна"сина си да му се роди син  и той да бъде толкова палав,колкото е бил мъжа ми като малък,за да разбере какво е преживяла тя.Е,хубаво де,ама аз каква вина имам!Синът ми-да е жив издрав-като малъкбеше надминал баща си/по лудории/Сега нещата са други-той е вече на 18. Момичета,пазете се от клетвите на вашите свекърви!!!!!!!

# 19
  • Мнения: 46 518
Не, не вярвам в такива неща  Grinning

# 20
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Някой те е прокълнал и сега те е страх ...
Не, просто с дъщеря ми коментирахме баба й - на първия ми мъж майката, та се смяхме как кълне, чумата дърта... Laughing

# 21
  • Мнения: 7 091
Аз знам само за майчини клетви, които са се сбъднали, не един и два случая за съжаление. Много е грозно като си помислиш, майка да кълне, предполагам в афекта си човек не съзнава силата на думите си, но въпреки това е ужасно според мен. На мен лично ми се е случвало и не бих забравила ( а може би и простила), въпросните думи, особено след като се сбъднаха.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
За майчините клетви може и да е вярно. Нали знаете като ядосвате много майките си те казват дано децата ти са същите като теб.
Иначе не вярвам. Там където работя има една много проклета лелка - обикаля и проси и ако нищо не й дадеш или й се види малко кълне, ама кълне ви казвам - ужас. Еми аз съм на работа всеки ден - или трябва да й давам пари всеки ден или да ме кълне. И аз не давам - айде де ще я издържам аз нея. Знае да кълне, пък не знае да благослови като й подадеш нещо.
А за бабешките клетви се сетих и друго. Когато баба ми усети, че си отива поиска да й купим пръстен и да я погребем с него. Да не стигали клетвите дето ги е казвала, волно или неволно.

# 23
  • Мнения: 14 654
аз също веднага се сетих за чичовци
не ме е страх от проклинащи старици- по този начин те си трупат черни точки за деня на страшния съд  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 1 244
Един просяк веднъж ме прокле, вика: "Дай двайсе стинки, ма, циците да ти порастнат!"
И ето, те сега растат, растат!  Party
Само да не спаднат като родя...  Tired

И "Да пукнеш дано!" са ми казвали... то е ясно, че се сбъдват проклятията някой ден, да.

# 25
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
НЕ! Вярвам, че за да не те застигне трябва именно да не вярваш!  Mr. Green

Друго нещо е собствената ти майка да ти 'пожелае' нещо, тогава почти винаги се сбъдва...

# 26
  • Мнения: 2 407
Не,но не ми е приятно като някой ме проклетисва.

# 27
  • Мнения: 25 615
Леле, къде ги намирате тези кълнящи роднини? Laughing
Нямам спомен някой от близките ми да е проклинал когото и да е.  newsm78 Нито баби, нито майка, нито други роднини...
Винаги съм мислила, че това са цигански суеверия или нещо, прочетено в книгите.
Всъщност, сетих се! Баба ми разказваше как като дете, когато е направела някаква беля, майка й я е погвала да я бие, а тя е бягала из двора. Много бързо е бягала, а и дворът е бил доста голям (няколко декара), та в един момент майка й каталясвала, спирала се и започвала да я замеря с буци пръст и да я кълне. Не си спомням клетвите, но явно не са хванали, нищо, че са били майчини.  Laughing Баба ми почина на доста завидна възраст и ако не я бяха уморили небрежни лекари, можеше да надхвърли стотака...
Не, не вярвам в клетви!  Naughty

Пп Мен най-често ме кълнат на пазара. Когато отказвам да си дам парите за изгнила стока, за да я мъкна до нас и там да я хвърля, само защото продавачът го мързи сам да си я изхвърли. А пък когато им кажа да си я ядат сами...Леле, какви живописни клетви се разнасят след мен! Бедна ви е фантазията! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 28
  • Мнения: 14 654
баба ми мрази мъже с дълга коса и обикновино ги кълне "ега побеснееш, та да си дръпнеш косата!"

# 29
  • Мнения: 2 229
Не, изобщо. Peace

Общи условия

Активация на акаунт