Вреден ли е видеозона

  • 8 540
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 393
Не е вреден.Спокойно.Гледай си бебчето всеки месец, аз така правех-страшен кеф. Heart Eyes

# 16
# 17
  • Мнения: 911
"Вредният" видеозон може да ти спести много неприятности, да спаси теб и бебето ти, да открие   НАВРЕМЕ редица проблеми на бебето и плацентата.
Чудя се как е възможно в днешно време да продължават да се ширят подобни предразсъдъци. Не бих се учудила, ако роднините, примерно, забранят  да се простират след залез слънце пеленките на бебенцето - сакън, талъсъми да не ги полазят!
Потрес и безумие!
 #Crazy

# 18
  • Мнения: 617
... забранят  да се простират след залез слънце пеленките на бебенцето - сакън, талъсъми да не ги полазят!
Потрес и безумие!
 #Crazy

xa-xa-xa талъсъми...  много добре казано

# 19
# 20
  • Мнения: 701
О,боже! #CrazyИ това ли измислиха сега?Ако започна да се съобразявам с всички неща... #2gunfire #Cussing out #2gunfire
То не са: да не се дъвче дъвка- /оплитала се пъпната връв около вратлето на бебето/
                да не минаваш под стълби-това не го знам за какво е... newsm78
                да не прескачаш маркуч - нещо пак за пъпната връв
                да не се подстригваш до края на бременността - ако е момче ще му отиде пишката
                като ритне бебето да не поглеждам чужд човек в очите,че ще заприлича на него
                и какви ли не други простотии
По тази логика ако трябва да спазваме всичко-ами вратата,ключа и девет месеца само до тоалетната... Mr. Green

# 21
  • Мнения: 298
О,боже! #CrazyИ това ли измислиха сега?Ако започна да се съобразявам с всички неща... #2gunfire #Cussing out #2gunfire
То не са: да не се дъвче дъвка- /оплитала се пъпната връв около вратлето на бебето/
                да не минаваш под стълби-това не го знам за какво е... newsm78
                да не прескачаш маркуч - нещо пак за пъпната връв
                да не се подстригваш до края на бременността - ако е момче ще му отиде пишката
                като ритне бебето да не поглеждам чужд човек в очите,че ще заприлича на него
                и какви ли не други простотии
По тази логика ако трябва да спазваме всичко-ами вратата,ключа и девет месеца само до тоалетната... Mr. Green

hahaha Joy Как са ги измисляли всичките тия суеверия.. ooooh!
Иначе и аз не мисля, че е вредно и с нетърпение чакам датата на прегледа, за да си видя малкото човече  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: X
"Вредният" видеозон може да ти спести много неприятности, да спаси теб и бебето ти, да открие   НАВРЕМЕ редица проблеми на бебето и плацентата.
Чудя се как е възможно в днешно време да продължават да се ширят подобни предразсъдъци

Подкрепям напълно. За жалост се оказва, че двата заплащани от ЗК прегледа са КРАЙНО НЕДОСТАТЪЧНИ. Понякога това е единственият начин да се спаси майката и/или бебето, като се хване навреме евентуален проблем. Лека и безпроблемна бременност, Джувка !

Скъпа titini, досега съм се подстригвала около 3-4 пъти. Разполагам със снимка на въпросната пишка от миналата седмица... ако някой ти натяква за подрязванто на косата, пиши, че да я приложа Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 1 244
Точно така. Видеозонът не е рентген (който е забранен за бременни), а е ултразвук, т.е. работи със звукови вълни.
Но все пак не говорим за суеверия, т.е. притеснението от видеозон не е равно на притеснението от уроки  Laughing. Просто не е 100% доказано, че е 100% безвреден (както и за 99,9% от "безвредните" медикаменти в интерес на истината), защото за това са необходими десетилетия практика, употреба, изследвания, статистика. За това самите лекари предпочитат да щадят плода. Но на този етап е ясно, че нормалната честота на ехографските прегледи през бременността.. или дори малко повече - не вреди, не.

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Не!

# 25
  • Мнения: 226
И аз си задавах същия въпрос в началото на бременността ми, но след дългите ми проучвания се оказа, че няма нищо гнило във видеозона Hug
Услех!

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 973
Не!

# 27
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Не е вреден.Спокойно.Гледай си бебчето всеки месец, аз така правех-страшен кеф. Heart Eyes
И аз така мисля.Когато бременеех нищо друго не ми доставяше по-голямо удоволствие от това да гледам бебо всеки месец как расте и мърда в мен и да сравнявам снимките месец след месец от видеозона.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
Не мисля,че е вреден.През бременността имах около 30 прегледа с видеозон,ако беше вреден едва ли лекарите ще са толкова безотговорни!
Леко бременеене!

# 29
  • София
  • Мнения: 622
Момичетата са ти казали, но все пак и аз да се отчета- не не е вреден естествено, но като всяко нововъведение в медицината на по- възрастните навремето им се е струвало опасно -градски митове  Tired Гледайте се с бебо -видеозонът е абсолютно необходим. А каква е тази крайна реакция от страна на твоите роднини  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт