Вреден ли е видеозона

  • 8 546
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 617
Здравейте!
Преди седмица разбрах щастливата новина и отидох на лекар. Той ме видя на видеозон и видяхме околоплодното сакче.
В къщи ме нахокаха, че съм разрешила защото видеозона бил вреден за бебето.
Вие как мислите?



# 1
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Ох, не знам какво да ти кажа. И с двете бременности се скъсвах да ходя по доктори за да си гледам бебетата на видеозон. Аз мисля, че е безвреден, но четох статия, в която казват, че не е и....не знам. Но пък прегледите са много важни за проследяване на развитието на плода.

# 2
  • Мнения: 1 273
НЕ! Naughty това са глупости!
можеш да прочетеш нужната иформация ето тук  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/674/68/

П>П> Всичките ми прегледи по време на бременноста бяха с видеозон!
 Успех. Аз вече те поздравих и в предишната ти тема

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 17:41 от apv

# 3
  • Мнения: 46 560
Не е вреден.

Явно твоите хора не правят разлика м/у видозон и рентген, затова са те нахокали.

# 4
  • Мнения: 999
Не е вреден, но не се и прекалява с него. Повече от 1-2пъти месечно е излишно. Аз ходех на ехограф веднъж месечно.
Честита ти бременност  bouquet

# 5
  • Мнения: 115
Категорично НЕ.Изобщо не влияе на бебото или на теб.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 448
Глупости- нищо вредно няма, нито за теб, нито за бебето- бременей си спокойно   bouquet

# 7
  • Мнения: 6 461
Не е вреден.
През двете ми бременности постоянно ме гледаха на видеозон на консултациите.
А когато бях бременна с големия и ме приеха в патологична бременност .....там пък през ден правиха прегледи с видеозон.

# 8
  • Мнения: 6 624
Не, не е!Аз ходех през седмица.

# 9
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 561
Що не им теглиш по една на твоите хора.На мен също се опитаха да ми говорят ама аз още повече ходя. Mr. Green
До сега всеки път ме гледат на видеозон + това че съм ходила и по други лекари освен моя.За сметка на това обаче си гарантирам поне мъничко спокойствие.
Честито ти и леко бременеене.  bouquet

# 10
  • Мнения: 617
И аз мисля, че не е вреден ама питам за да се уверя.
Толкова е хубаво да видиш снимката от видеозона, че искам пак да отида. Е няма да прекалявам разбира се!  Laughing Laughing

# 11
  • Мнения: 527
Не е вреден,ако не се прекалява предполагам.Лека бременност и много здраве Grinning

# 12
  • Мнения: 2 891
А с колко още предразсъдъци ще се срещнеш....
Иначе, леко бременеене Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 401
Тия ваште не са в ред  Laughing.  Не знам дали някой вече въобще бърка бременни жени..
Аз например съм от тези, които прекаляват с видеозона - на всеки 2 седмици.  

# 14
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз мисля, че е безвреден, ако не е много начесто. Тоест ако ходиш веднъж месечно на видеозон, няма нищо лошо, но всяка седмица ми се вижда прекалено често. Това си е мое мнение.

# 15
  • Мнения: 5 393
Не е вреден.Спокойно.Гледай си бебчето всеки месец, аз така правех-страшен кеф. Heart Eyes

# 16
# 17
  • Мнения: 911
"Вредният" видеозон може да ти спести много неприятности, да спаси теб и бебето ти, да открие   НАВРЕМЕ редица проблеми на бебето и плацентата.
Чудя се как е възможно в днешно време да продължават да се ширят подобни предразсъдъци. Не бих се учудила, ако роднините, примерно, забранят  да се простират след залез слънце пеленките на бебенцето - сакън, талъсъми да не ги полазят!
Потрес и безумие!
 #Crazy

# 18
  • Мнения: 617
... забранят  да се простират след залез слънце пеленките на бебенцето - сакън, талъсъми да не ги полазят!
Потрес и безумие!
 #Crazy

xa-xa-xa талъсъми...  много добре казано

# 19
# 20
  • Мнения: 701
О,боже! #CrazyИ това ли измислиха сега?Ако започна да се съобразявам с всички неща... #2gunfire #Cussing out #2gunfire
То не са: да не се дъвче дъвка- /оплитала се пъпната връв около вратлето на бебето/
                да не минаваш под стълби-това не го знам за какво е... newsm78
                да не прескачаш маркуч - нещо пак за пъпната връв
                да не се подстригваш до края на бременността - ако е момче ще му отиде пишката
                като ритне бебето да не поглеждам чужд човек в очите,че ще заприлича на него
                и какви ли не други простотии
По тази логика ако трябва да спазваме всичко-ами вратата,ключа и девет месеца само до тоалетната... Mr. Green

# 21
  • Мнения: 298
О,боже! #CrazyИ това ли измислиха сега?Ако започна да се съобразявам с всички неща... #2gunfire #Cussing out #2gunfire
То не са: да не се дъвче дъвка- /оплитала се пъпната връв около вратлето на бебето/
                да не минаваш под стълби-това не го знам за какво е... newsm78
                да не прескачаш маркуч - нещо пак за пъпната връв
                да не се подстригваш до края на бременността - ако е момче ще му отиде пишката
                като ритне бебето да не поглеждам чужд човек в очите,че ще заприлича на него
                и какви ли не други простотии
По тази логика ако трябва да спазваме всичко-ами вратата,ключа и девет месеца само до тоалетната... Mr. Green

hahaha Joy Как са ги измисляли всичките тия суеверия.. ooooh!
Иначе и аз не мисля, че е вредно и с нетърпение чакам датата на прегледа, за да си видя малкото човече  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: X
"Вредният" видеозон може да ти спести много неприятности, да спаси теб и бебето ти, да открие   НАВРЕМЕ редица проблеми на бебето и плацентата.
Чудя се как е възможно в днешно време да продължават да се ширят подобни предразсъдъци

Подкрепям напълно. За жалост се оказва, че двата заплащани от ЗК прегледа са КРАЙНО НЕДОСТАТЪЧНИ. Понякога това е единственият начин да се спаси майката и/или бебето, като се хване навреме евентуален проблем. Лека и безпроблемна бременност, Джувка !

Скъпа titini, досега съм се подстригвала около 3-4 пъти. Разполагам със снимка на въпросната пишка от миналата седмица... ако някой ти натяква за подрязванто на косата, пиши, че да я приложа Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 1 244
Точно така. Видеозонът не е рентген (който е забранен за бременни), а е ултразвук, т.е. работи със звукови вълни.
Но все пак не говорим за суеверия, т.е. притеснението от видеозон не е равно на притеснението от уроки  Laughing. Просто не е 100% доказано, че е 100% безвреден (както и за 99,9% от "безвредните" медикаменти в интерес на истината), защото за това са необходими десетилетия практика, употреба, изследвания, статистика. За това самите лекари предпочитат да щадят плода. Но на този етап е ясно, че нормалната честота на ехографските прегледи през бременността.. или дори малко повече - не вреди, не.

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 550
Не!

# 25
  • Мнения: 226
И аз си задавах същия въпрос в началото на бременността ми, но след дългите ми проучвания се оказа, че няма нищо гнило във видеозона Hug
Услех!

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 973
Не!

# 27
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Не е вреден.Спокойно.Гледай си бебчето всеки месец, аз така правех-страшен кеф. Heart Eyes
И аз така мисля.Когато бременеех нищо друго не ми доставяше по-голямо удоволствие от това да гледам бебо всеки месец как расте и мърда в мен и да сравнявам снимките месец след месец от видеозона.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
Не мисля,че е вреден.През бременността имах около 30 прегледа с видеозон,ако беше вреден едва ли лекарите ще са толкова безотговорни!
Леко бременеене!

# 29
  • София
  • Мнения: 622
Момичетата са ти казали, но все пак и аз да се отчета- не не е вреден естествено, но като всяко нововъведение в медицината на по- възрастните навремето им се е струвало опасно -градски митове  Tired Гледайте се с бебо -видеозонът е абсолютно необходим. А каква е тази крайна реакция от страна на твоите роднини  #Crazy

# 30
  • Мнения: 4 621
Споре дмен това са абсолютни глупости. Няма нищо вредно в прегледите с видеозон.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 424
аз също смятам, че не е вредно. напротив - много си е полезно даже. първо че могат да се открият своевеменно разни болести ( чукай на дърво ), второ - че наистина е голям кеф да си гледаш бебока как шава вътре.
аз ходих веднъж на месец, а в 9 месец - всяка седмица.

# 32
  • Мнения: 59
определено има различни мнения по въпроса, но аз мисля че не е.ходила съм много пъти и всичко е неред, плюс това ако е вреден май докторите няма да ни гледат всеки път на консултациите споко
newsm51 smile3525






-----------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 13:22 от Доня Туфиня

# 33
  • Мнения: 2 159
Не е вреден.

Явно твоите хора не правят разлика м/у видозон и рентген, затова са те нахокали.
хаха, да Laughing

# 34
  • Мнения: 209
Не е вреден. Вълните при него са ултразвукови (образа се отразява чрез звук) и няма никакво облъчване. Виж, рентгена си е вреден. Но за видеозона(ултразвука) не се притеснявай.
Мен, междудругото, доста често ме гледаха.

# 35
# 36
  • София
  • Мнения: 3 859
Разбира се,че не е вреден.

# 37
  • София, център
  • Мнения: 3 455
 Naughty

# 38
  • Мнения: 363
Не само, че не е вреден, но мисля дори че е задължителен. Миналия път имах извънматочна бременност и добре, че я засекохме навреме иначе не ми се мислеше.

# 39
  • Мнения: 1 104
Мнения по въпроса със видеозоните много.Аз лично мисля че не са опасни и както са ти казали и други мами има случаи, при които видеозона се е оказвал спасяващ. Сега се наслаждавай на бременността!

# 40
  • Мнения: 4 629
За какво да са опасни  Shocked

# 41
  • Мнения: 311
А с колко още предразсъдъци ще се срещнеш....
Иначе, леко бременеене Simple Smile

 Peace

Не обръщай внимание на неграмотни изказвания, дори от близки хора.
Леко бременеене  Hug













# 42
  • Мнения: 887
Едва ли ако беше вреден лекарите щяха да го използват. Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 1 249
не е вреден!

# 44
  • Мнения: 617
Не  е вреден, не се притеснявай!
Леко бременеене Simple Smile

# 45
  • Мнения: 596
УлтраЗВУКЪТ (= видеозон)  не е вреден.

# 46
  • Мнения: 6 164
В къщи ме нахокаха, че съм разрешила защото видеозона бил вреден за бебето.

Кой ако смея да попитам изръси подобна глупост?
Ехографът (още видеозон и ултразвук) изпраща ултразвукови вълни (неуловими за човешкия слух) и се "ослушва" за ехо, което пресъздава графика и виждаш образа. Оттам и "ехограф". Колкото може да е вреден звука за теб, толкова и за бебето.

# 47
  • Мнения: 1 043
Не,не е вреден Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 17 592
Вредно за теб и за бебето ти е "хокането". Обясни им го. То е в теб и решението как да се грижиш за здравето си - и за неговото - докато е у теб - може да е единствено ТВОЕ. АКо някой не е съгласен, да го присъди у себе си. Тогава ще има думата. А ехографът не е вреден. Не се бой. Притесненията са вредни.

# 49
  • Мнения: 208
Не е вреден ултразвука.

# 50
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
не мисля. по-добре да се подложиш на видеозон повече пъти и да се увериш, че бебето ти  е наред, от колкото да пестиш видеозоните...

# 51
  • Мнения: 4 473
За вреден -  не знам, но не е и полезно да се прекалява, или поне преди 7 години не беше.  Веднъж месечно е нормално.

# 52
# 53
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Категорично не! Това не е облъчване.

# 54
  • Мнения: 23 111
За вреден -  не знам, но не е и полезно да се прекалява, или поне преди 7 години не беше.  Веднъж месечно е нормално.
Peace Понеже е нововъведение в практиката/сравнително отскоро/ няма връзка между болести и видеозон.Но лекарите в Испания не прекаляват с него.Правят се 4-5 видеозона за цялата бременност,като около 16 седмица се избягва преглед с апарата,заради развитието на слуха на бебето по това време.прави се с цел профилактика за всеки слуай.В България се прекалява малко с честотата на ехографските прегледи по мое мнение.

# 55
  • Мнения: 483
Аз ходех всеки месец въпреки безпроблемната бременност. Не знам дали е вредно. Бебето ми е живо и здраво и е голямо юначе  Hug по-добре да се следиш, да го виждаш как расте и се развива, това е много приятно.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 699
Поредната заблуда-не е вреден,разбира се,да не е ренген?!?!
Ходех всеки месец,дори накрая и по няколоко пъти...нищо му няма на детето ми
 Hug

# 57
  • Мнения: 2 674
не вярвам да е вреден. Ходила съм доста често като бременна

# 58
  • London,UK
  • Мнения: 52
Аз също не смятам ,че е вреден!Като бях бременна ходих всеки месец даже понякога и по два пъти!

# 59
  • Мнения: 678
не е вреден аз ходих доста често

# 60
  • Варна
  • Мнения: 478
 Party
Да знаете - не е видеозон а видозон!
Ние в България много обичаме да взимаме чужди думи и да ги променяме както по-добре
звучат.
А до колкото до вредата - със сигурност един път месечно или при предписание на лекаря е
нормално. Но по мое лично мнение не трябва да се прекалява. Все пак това са някакви електронни вълни. Не съм наясно със самото действие на уреда.
Но все пак се замислете - може ли за седмица-две да се промени нещо в бебчо?   bouquet

# 61
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз знам, че видеозона, не е много приятен за бебето.За цялата си бременност съм се съгласила на видеозон един единствен път

# 62

Общи условия

Активация на акаунт