Вреден ли е видеозона

  • 8 562
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 596
УлтраЗВУКЪТ (= видеозон)  не е вреден.

# 46
  • Мнения: 6 164
В къщи ме нахокаха, че съм разрешила защото видеозона бил вреден за бебето.

Кой ако смея да попитам изръси подобна глупост?
Ехографът (още видеозон и ултразвук) изпраща ултразвукови вълни (неуловими за човешкия слух) и се "ослушва" за ехо, което пресъздава графика и виждаш образа. Оттам и "ехограф". Колкото може да е вреден звука за теб, толкова и за бебето.

# 47
  • Мнения: 1 043
Не,не е вреден Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 17 595
Вредно за теб и за бебето ти е "хокането". Обясни им го. То е в теб и решението как да се грижиш за здравето си - и за неговото - докато е у теб - може да е единствено ТВОЕ. АКо някой не е съгласен, да го присъди у себе си. Тогава ще има думата. А ехографът не е вреден. Не се бой. Притесненията са вредни.

# 49
  • Мнения: 208
Не е вреден ултразвука.

# 50
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 240
не мисля. по-добре да се подложиш на видеозон повече пъти и да се увериш, че бебето ти  е наред, от колкото да пестиш видеозоните...

# 51
  • Мнения: 4 473
За вреден -  не знам, но не е и полезно да се прекалява, или поне преди 7 години не беше.  Веднъж месечно е нормално.

# 52
# 53
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Категорично не! Това не е облъчване.

# 54
  • Мнения: 23 327
За вреден -  не знам, но не е и полезно да се прекалява, или поне преди 7 години не беше.  Веднъж месечно е нормално.
Peace Понеже е нововъведение в практиката/сравнително отскоро/ няма връзка между болести и видеозон.Но лекарите в Испания не прекаляват с него.Правят се 4-5 видеозона за цялата бременност,като около 16 седмица се избягва преглед с апарата,заради развитието на слуха на бебето по това време.прави се с цел профилактика за всеки слуай.В България се прекалява малко с честотата на ехографските прегледи по мое мнение.

# 55
  • Мнения: 483
Аз ходех всеки месец въпреки безпроблемната бременност. Не знам дали е вредно. Бебето ми е живо и здраво и е голямо юначе  Hug по-добре да се следиш, да го виждаш как расте и се развива, това е много приятно.

# 56
  • София
  • Мнения: 3 737
Поредната заблуда-не е вреден,разбира се,да не е ренген?!?!
Ходех всеки месец,дори накрая и по няколоко пъти...нищо му няма на детето ми
 Hug

# 57
  • Мнения: 2 675
не вярвам да е вреден. Ходила съм доста често като бременна

# 58
  • London,UK
  • Мнения: 52
Аз също не смятам ,че е вреден!Като бях бременна ходих всеки месец даже понякога и по два пъти!

# 59
  • Мнения: 678
не е вреден аз ходих доста често

Общи условия

Активация на акаунт