гъбички при новородено

  • 9 797
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 585
Ако още не сте се излекувайте вземете си Дактарин гел , аз си мажех и зърната с него и има ефект , мажех и и биберона . Дактарина е безопасен , има пациенти които даже го пият при вътрешни инфекции и е и много ефикасен .  Ние го започнахме на 7 дни , тъй като имахме млечница поради лечение с антибиотици още от първия ден . Много бързо ни излекува , иначе млечницата не  е опасна и е доста често срещана , но трябва да се лекува , тъй като бързо се развива и  разпространява

# 16
  • Мнения: 585
а относно постинга на МИС БУ за  "промивки с оцетен разтвор в половата област, ако е момиченце, за да се избегне подсичането от гъбички." , голяма грешка млечницата е кандидозна ифекция , а киселата среда е предпочитана и е добра среда за развитие на тази гъбичка , по- скора леко алкален разтвор например на сода бикарбонат би помогнал . Но аз лично освен със отвара от лайка и съвсем малко смрадлика /малко защото някои бебета аи хора са алергични към смрадликата/ с нищо друго не бих  не бих промивала  за профилактика , още повече че ако няма инфекция в половата област , промяната на PH -то към по- кисело или по-алкално може само да нарущи равновесието и да стане причина за инфекция . Ни е например имахме млечница само в устата и хикъде другаде, но я предглеждах редовна и почиствах внимателно  , използвах отвара от смрадлика и лаика  за окол една седмица , и много внимавх аз да не прнеса гъбичките с ръце от устата и другаде . Но с Дактрина ги излекувахме много бързо мисля че за 3-4 дни вече нямаше и следа

# 17
Много бърз и добър ефект с препарата Фунгостатин. Нищо,  че е турско призводство.       
 
Как действа Fungostatin?
Nystatin проявява както фунгостатично (подтискащо развитието на гъбичките), така и фунгоцидно (разрушаващо гъбичките) действие спрямо различните дрождеподобни гъбички от рода Candida, получени от Streptomyces nursei. Nystatin се свързва със стеролите в клетъчната мембрана на чувствителните гъби като предизвиква промяна в пропускливостта на мембраната, давайки възможност на вътреклетъчните компоненти да напуснат клетката. Nystatin проявява незначителна активност спрямо бактерии и Trichomonas щамове.

Какво лекува Fungostatin?
Fungostatin е показан за лечение на кандидози на устната кухина.

Как да приемате Fungostatin?
Новородени:
Прилага се 4 пъти по 2 ml (200.000 единици Nystatin) дневно. С 1 ml от двата милилитра лекарство се третира едната страна на устната кухина, с останалият 1 ml се третира противоположната страна на устната кухина. При недоносени или деца с ниско телесно тегло е ефективно прилагането на 1 ml 4 пъти дневно.

Най- лесно е да се намаже биберонът и да се даде на бебко .
Успех !

# 18
  • Мнения: 2 197
Ако още не сте се излекувайте вземете си Дактарин гел , аз си мажех и зърната с него и има ефект , мажех и и биберона . Дактарина е безопасен , има пациенти които даже го пият при вътрешни инфекции и е и много ефикасен .  Ние го започнахме на 7 дни , тъй като имахме млечница поради лечение с антибиотици още от първия ден . Много бързо ни излекува , иначе млечницата не  е опасна и е доста често срещана , но трябва да се лекува , тъй като бързо се развива и  разпространява
И аз ще те посъветвам да си намериш Дактарин. много по-добър е. Вярно е, че рядко се намира, но аз лично го намерих веднага. А иначе на всички лекарства пише, че е за бебета над 2 години. Това е защото нямат право да правят изследвания върху бебета за странични ефекти и по този начин се застраховат.

# 19
  • Мнения: 6 164
Криси направи млечница на 3 месеца. Обикновено казват, че трябва да се изплаква устата на детето с вода след ядене, защото оставането на мляко в устата развива млечница, но аз го правех, и при все това той я получи. Нищо не можеше да сложи в устата, всичко плюеше и пищеше, с Дактарин се оправи мигновенно - на втория ден почти не беше останала, вече се хранеше без проблем, на 3-я нямаше и следа. Тая глупост със содата и търкането Stop много боли, няма нужда от бабешки лечения, след като има препарати вече.

# 20
опитай със мед и сода много е ефикасно . топваш си пръста първо в меда и след това обилно в сода и намазваш езичето и небцето аз така съм правила и много бързо действа опитай и ако си доволна сподели

# 21
опитай с мед и сода на тампон  или с пръст много е ефикасно и бързо действа аз така съм правила и съм доволна о

# 22
  • Мнения: 140
И ние сме имали този проблем и е много често срещан при кърмени деца.Няма място за притеснение,получава се от млякото.Трябва да се дава малко вода след кърмене,за да се изплакне устата,но пак може да се получи млечница,защото може да има остатъци от мляко.Трябва и зърната на майката да се почистват добре,да не остава по тях мляко.На нас Дактарин много ни помагаше.А що се отнася за намазванията с мед,не правете тази грешка.Медът е много вреден, особено за деца под 1г.Медът се дава след 2-3г.(има противоречиви мнения за точната възраст)

# 23
  • Мнения: 10
аз ти препоръчвам Дактарин орал гел и моята малка имаше гъбички, но защото голямата я "изучаваше" навсякъде включително и устата. Отачало я лекувах с Фунгостатин, но след като приключих курса с него отново се появиха.А да не говорим какъв отвратителен вкус има!!!С Дактарина ефекта беше окончателен - повече не се появиха.

# 24
  • Мнения: 10
но първо с марличка на пръста леко се минава по засегнатите места, и след това се намазва, и то след хранене и най - вече вечер да престои лекарството през ноща до първото хранене на детенцето.

Общи условия

Активация на акаунт