гъбички в устата при бебе на 40 дни

  • 22 577
  • 35
  •   1
Отговори
Момичета,моето бебче е на 40дни и се храни от около 30ия ден с адаптирано мляко.Но с водата хич ни няма,прави едни физиономии все едно му давам лимон.Като ходихме на първата имунизация нашата педиатърка му видя езичето и каза,че има гъбички в устата.Препоръча да му натриваме езика с марличка напоена със сода,каза че били много упорити тези гъбички.Той обаче от содата му се гади и не иска да си отваря устата да го натриваме.Моля тези мами,които са имали такъв проблем да препоръчат нещо друго освен содата.

# 1
  • Мнения: 2 447
Нещо,може да ти препоръча само педиатъра на детето....Това са гъбички и изискват компетентно лечение...След като му се гади от содата,сподели с педиатъра...

# 2
  • София
  • Мнения: 368
Дъщеря ми също имаше гъбички в устата като беше на възраста на твоето бебче, лекувахме ги с Дактарин гел, мажех в устата два пъти на ден. Упорити са наистина проклетите му гъби.... ooooh! ooooh! ooooh!доста време ги лекувахме. Продължавай да даваш вода, дори по една две глътки след хранене е добре да поема щом се храни с АМ.

# 3
  • Мнения: 21
Ние имаме същия проблем с бебе на 40 дни. Изписаха ни "Фунгостатин" за обтриване с марля и още със содена вода след хранене. Мисля, че содата помага повече от лекарството. Задължително след хранене се изплаква устната кухина с 2-3 лъжички вода като се дадат на бебето да изпие. Аз му правя и чай за изплакването и редувам с вода. (чаят е п/в колики). Успех!

# 4
  • Мнения: 21
"Дактарина" ни каза лекаря, че е доста силен и препоръча "Фунгостатин".

# 5
  • Мнения: 1 424
И Томи имаше гъбички, понеже от самото начало е на АМ. Мазахме ги с Дактарин гел като слагах малко върху една марличка и ги натърквах. След ядене пиеше и малко водичка. При нас общо взето бързо минаха, дано и при вас минат бързо Peace А сода, честно казано не бих слагала в устата на толкова малко бебе Confused

# 6
  • Мнения: 72
Здравейте!
Аз съм далеч от тази тема вече, но пък ми стана интересно и исках да споделя своя опит!
Аз ползвах Дактарин за този проблем, но трябва да се следи детето да не се плюнче обилно в рамките на 1/2 час поне, че иначе няма ефект - то просто си го изсмуква и след мазане никаква храна и течности!!!! И задължително само вода повреме на инфекцията!!! Никакви други напитки - нито чай против колики дори (при нас гъбичките възникнаха именно вследствие на употреба на чайове и така ме посъветва специалист)!!!

# 7
  • Мнения: 46 492
Не е задължително да са гъбички, може да е просто мляко, така беше при нас. Всички бебета имат такъв налеп, а реално наистина болните се броят на пръсти.
Ако са гъбички има доскомфорт, болка, детето показва ясно, че нещо не е наред.
Водата е излишна, ако има няма да ги излекува (ех, ако се лекуваха губички с вода  Laughing).
Ако смяташ, че е това - най-добре си пуснете изследвания.

И още:
"Не се опитвайте да почиствате налепите по механичен път, нито да прилагате бабиното лечение с мед и сода за хляб. "
http://www.moetodete.bg/encyclopedia_0_50.html

# 8
  • Мнения: 5 393
Ако е млечница, налепите приличат на афти и са не само по езика, а и по венците и по вътрешната част на бузките. Бебето ще е нервно и няма да иска да яде, или пък ще мрънка докато яде. Иво е хващал млечница два пъти, лекувала съм го с Дактарин, минаха му много бързо и двата пъти(под много бързо имам предвид, че налепите изчезнаха буквално за 2 дни, но се маже поне 5). Отделно от млечницата обаче езичето му от средата навътре беше постоянно бяло и не се повлияваше от Дактарина. но не бяха и гъбички- просто мляко. Махна се, когато разредих кърменията към 6тия месец и захраних с пюре.

п.п. Няколко пъти вече в подобни теми съм пускала тази снимка, ще я пусна пак.

  Това НЕ Е млечница 

# 9
Много ви благодаря за съветите. Hug От това,което прочетох ми се струва ,че нашето не са гъбички,май само налепи от млякото.

# 10
  • Мнения: 141
И аз да споделя опита си с така наречените гъбички.И моето бебе имаше налеп по езика ,който според едната педиатърка беше млечница , а според друга ,при която я заведохме не, а просто налеп от млякото. Мазах с дактарин няколко пъти и мина много бързо.Има дни , в които пак се появява ,става й бял езика ,но само с едно намазване с Дактарин се оправя. Наистина ако са гъбички на детето ще му е много дискомфортно.Аз лично не бих мазала със сода, прекалено ми изглежда. Педиатърката ни посъветва веднъж в седмицата да киснем бибероните на шишетата във разтвор на около половин литър вода с една лъжичка сода за 30 мин.

# 11
  • Мнения: 4 668
При нас педиатъра констатира гъбички и ни изписа Дактарин . За два дни се оправи напълно .

# 12
  • Мнения: 305
На нас са ни изписвали Дактарин,за млечница.

# 13
  • Мнения: 1 219
Да,гъбичките или млечницата са доста срещани сред бебетата.Упорити са,но се лекуват. Peaceне се трвожи.Довери се на педиатъра си.Ще ви изпише някакво гелче и ще ви помогне.бебето е доста малко,затова не те съветвам да прибягваш към алтернативни,бабешки методи.

# 14
  • София
  • Мнения: 23 072
При изписването ни от Токуда ми казаха да мажа с Дактарин. Още след второто мазане изчезнаха полипите!

Общи условия

Активация на акаунт