Мая проговаря!

  • 2 331
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 81
Честито Бу и БРАВО на Мая Sign Exclamation Сега ще си малко преводач но това да са ти проблемите Stuck Out Tongue И наистина че е нормално но всяко майче е гордо  с рожбата си в такива моменти Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 077
Кефи ме. Ще и звънна.

Тичай за тапи.... Laughing  Laughing  Laughing

# 17
  • Мнения: 5 500
Честито, boo!!!
С Цецо май бяха на една възраст, обаче той казва само: мама, бабу /баба/, диду /дядо/, каку /кака/, баба /бау-бау/, бръм-бръм/като види кола/ и всичко останало е Ъ или рев и посочване с пръстче. Обаче всичко разбира. Онзи ден съм в кухнята по един пантоф само и той като ме видя така посочва краката ми и вика само Ъ-Ъ, и аз: ами да мама е с едно пантофче, че в бързината не успя да си го обуе и той милия дотъча до хола и ми го донесе. Е, как да не се разтопя Laughing
Въпросче към мамите на момченца: вярно ли е, че по-късно проговарят? От доста места го чувам вече!

# 18
  • Мнения: 2 792
Цитат на: AFRODDITA
Въпросче към мамите на момченца: вярно ли е, че по-късно проговарят? От доста места го чувам вече!

   Не мисля, че има някакви полови  тенденции при проговарянето Wink. Димана говореше страшно малко почти до 3-годишна възраст,Момчил от първия месец загука, на пет-шест месеца вече мамкаше и дадкаше и обираше точките на педито и от там като се почна не можеш да му затвориш устата.Така че ако питаш мен си е до характер, а не до пол Grinning

# 19
  • Мнения: 5 877
Цитат на: Anonymous
Браво на Мая!!! Абе нормално, нормално, ама проговарянето си е истинско чудо - окончателно превръщане в човек, венец на онто- и филогенезата!  Stuck Out Tongue
Хехе, Анна като каза "тати няни", баща й се похвали на целия град!
Да ти е честита малката бърборанка!

Гостът бях аз, но от друг комп!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Честито!!! Браво на Мая! Представям си как се чувстваш, Буу, сега! И си мечтая...

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Забравих да кажа, че освен говоренето (сутрин се почва... айди, маме, тани...! ...тани!...и вечер - мечо пи! пи! мама - пи! и слага първо мечо, а после и мен - заедно със себе си - да спим...) пее и песнички. Първата я пее отдавна, повече от 2 месеца. Вече знае три...
Ходи...ходи...баба...мече....  тича...тича...тича...
(Ходи, ходи баба Меца крушки да събира; а след нея тичат малките мечета, тичат, тичат, тичат с босите крачета!)
- придружено със жестове - първо ходи с ръце зад гърба, после тича като мечетата Wink

Петьо...петьо...петьо...много...дут...тича...тича...
(Петльо, петльо, петльо, петльо, много си надут! Ходиш важно, сякаш че във чизми си обут!)
Само че завършва с първата песен за мечетата, понеже мелодиите си приличат много  Grinning

Мама ми купи-пи...купа...купа...
(Мама ми купи днес нова книжка със картинки...)

Мелодиите докарва даже Simple Smile

# 22
  • Мнения: 5 140
Честито Бу и браво на Мая,моята Ния проговори около годинка и месец.Много е хубаво когато може да обясни какво иска,какво и е и т.н   newsm10

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: AFRODDITA

Въпросче към мамите на момченца: вярно ли е, че по-късно проговарят? От доста места го чувам вече!


1.Въпросът ти е погрешно зададен! Просто трябва да питаш мама с 2(еднополови или разнополови-няма значение)деца за разлика, щото тя се установява само и единствено, ако можеш да сравниш м/у нещо и нещо си!
2. След като изясних това се смятам за длъжна Wink да ти кажа: ДА, много вероятно е момчетата да проговарят доста по-късно от момиченцата, защото тяхната природа е такава. Те просто по-късно съзряват. Има и изключения, не мога да скрия, но са единични случаите.
3. Това с чехлите, което описваш е под знаменател:"разбирам какво ми говорят, но АЗ не говоря все още"!
4. И моят син разбира, но не говори. А на неговата възраст сестра му беше много напред с материала. АЗ все ги уча, занимавам се с тях, но просто малък мъж не се подава на учение за сега. Виж в катеренето и завирането под леглата е пръв. Това, което сестра му не умееше ама хич Wink!
5. Да се изкажат и други мами на 2 деца, за по-добро проучване на положението.
6. И един лаф за накрая:
Едно дете, което до 3г. не говорило ама хич(момче със сигурност е), най-сетне проговаря и пита:"Ето сега, когато вече мога да говоря, какво толкова искате да ви кажа?!"  Rolling Eyes


Воо - честита ти говореща щерка  Flutter . Подготви си ушите за словесни атаки ежеминутно.  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 2 846
браво на Мая
а ние още мълчим Embarassed и няма изречения Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 2 655
БРАВО на кака МАЯ!
Тя станала голяма прекрасна говореща принцеса. И от нас честито за изреченията и сладките думички в тях.

# 26
  • Мнения: 3 569
Нямам търпение да чуя щерката да говори ... лелеее само като си я представя и неволно се усмихвам Simple Smile

# 27
  • Мнения: 6 206
Честито!
Аз съм по желание, ако може една песен да ми изпее Мая, ако може и с жестовете. Grinning

# 28
  • Мнения: 522
Браво на Майчето! Да ти е жива и здрава малката бърборанка, boo!

Общи условия

Активация на акаунт