Какъв е размерът на издръжката, която получавате?

  • 12 651
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 477
Да започна отзад напред с отговорите. Нямам сили и нерви да водя дело за издръжка понеже като гледам и сумите, които се присъждат ще бъде в ущърб на детето ми. Нямаме брак с бащата на дъщеря ми и имаме само устно споразумение за 150 лв. и виждане 2 пъти в седмицата и 1 ден от уикенда за повече часове. Но никак не ми харесва това с устната уговорка, още повече, че родителските права не са уточнени на кой да бъдат...но ако водя дело май ще стане по-зле? А и всичките разправии с адвокати, дела, тромавата система - нямам сили и нерви! Така че това са нещата, които ме възспират.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 857
преди самите отговор на въпроса пак да вметна, че аз съм малко по-особен случай:
тъй като развода ни е по споразумение в бракоразводното адвокатката написа 50 лв издръжка, на практика аз обаче на получавам такава, защото се отказах от нея в замяна на жилище - с една дума взела съм си я барабар с лихвите
да ми е жив и здрав бившия съпруг! Simple Smile

1. Колко деца имате? едно дете
2. На каква възраст? 4 години и половина
3. Къкъв е размерът на присъдената издръжка? в бракоразводното пише 50 лв
4. Адвокатът Ви успя ли да се пребори за издръжка за старо време? -
5. През коя година е присъдена? 2006 год
6. Водили ли сте дела за увеличаване на издръжката? -
7. Колко дела?-
8. Ако не сте по какви причини? -
9. Бихте ли водили такова дело?
10. Какво Ви спира? -

# 17
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Много ми е странно, защо се присъждат такива малки издръжки. Смехотворни.

Аз съм дете на разведени родители, родителите ми имаха лоши отношения след развода.

Но баща ми е помагал. Сега като чета доста.

Ако на мен ми се случи да съм в това положение, ще го съдя до дупка.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 295
1. Колко деца имате?-----   Една дъщеричка
2. На каква възраст?----- Почти на 4 годинки
3. Какъв е размерът на присъдената издръжка?------  50 лв. по взаимно съгласие
4. Адвокатът Ви успя ли да се пребори за издръжка за старо време?----- към момента не съм ползвала такъв, но скоро ще ползвам
5. През коя година е присъдена?------  август 2006 г.
6. Водили ли сте дела за увеличаване на издръжката?----  предстои ми
7. Колко дела?------  ще водя колкото трябва
8. Ако не сте по какви причини?----- до сега не бях водила, защото той все обещаваше......
9. Бихте ли водили такова дело?-----  задължително
10. Какво Ви спира?------  вече нищо


Някой би ли ми обяснил какъв е редът за подаване на жалба, за неизплащане на издръжка?

# 19
1. Колко деца имате?-1
2. На каква възраст?-12
3. Къкъв е размерът на присъдената издръжка?-100 лв
4. Адвокатът Ви успя ли да се пребори за издръжка за старо време?не
5. През коя година е присъдена?2002
6. Водили ли сте дела за увеличаване на издръжката?не
7. Колко дела?
8. Ако не сте по какви приини?адвоката ми казва,че ми била много висока издръжката и затова,нямало да ми дадат повече
9. Бихте ли водили такова дело?отговорих на въпрос 8
10. Какво Ви спира?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 752
Не сме имали брак.
Докато синът ни стана на 7,5 години, БНД не даваше никакви пари. Така се и бе зарекъл.
Нямаше смисъл от дела - докато бе в България, щеше да се изкара безработен и безимотен. А и нямах никакво желание да се "тровя" пак с него. А като замина за Щатите стана съвсем безпредметно.
Вече за втора година (откакто се ожени  Thinking) превежда пари - по 100$ на месец.
Не крия, че съм много доволна от настоящата ситуация. Сега Дивчо има нужда от много неща, които сама не бих могла да му осигуря. Парите от баща му се употребяват за ски-училище, летен лагер, курс по английски, карта за басейна и т.н.
По-добре късно, отколкото никога.
Пожелавам и вашите бивши да ги осени по-значимо чувство за отговорност!  bouquet

П.С. Моля, да се коригира заглавието на темата - правилното е "Какъв е размерЪТ на..."  bowuu

# 21

1. Колко деца имате?1
2. На каква възраст?2 г
3. Къкъв е размерът на присъдената издръжка? 80лв
4. Адвокатът Ви успя ли да се пребори за издръжка за старо време?
5. През коя година е присъдена? 2004г.
6. Водили ли сте дела за увеличаване на издръжката?не
7. Колко дела?
8. Ако не сте по какви приини?
9. Бихте ли водили такова дело?да
10. Какво Ви спира? яростта и гнева на бившия


Махнах обграждащия цитат, така е по четимо.

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 17:14 от Stun

# 22
  • Мнения: X
Но баща ми е помагал. Сега като чета доста.
Ако на мен ми се случи да съм в това положение, ще го съдя до дупка.
Абе съдиш не съдиш, той като се води че взима минималната заплата - 180 кинта от тази година - иди го съди......

# 23
  • Мнения: 624
  bouquetИ минималната РЗ си има цяр:
Първо не всички съдилища искат социален доклад при дело за издръжка ,но ако практиката на вашият съд е такава изрично поискайте на първото по делото заседание ,той социалния работник като отиде и види как онзи живее го отразява в доклада , после има ли МПС излизал ли е извън територията на РБ , колко имота има ,КЪЩИ ,ВИЛИ ,НИВИ ,ГРАДИНКИ ,ДОГОВОРИ ЗА АРЕНДА.... ,издържа ли други низходящи възходящи ,ако има фирма и се осигурава на мин. и не декларира доходи -много лесно иска се да се направи справка в Национален статистически  институт колко средно получава лице с неговата професия ,дейност и т.н. , искаш и справка НАП осигуряван ли е .......щото някой ама мн. рядко се осигуряват на по-вече от минимума newsm78 ......... ако се сетя още мооже и да пиша ..........така че при добро желание вс. може.
Всичко описано по-горе може да се изиска със съдебно удостоверение  bouquet


Примерно на моя мн. близка оня си работи строителство на черно от като го знам ...не е общ работник .......той демек майстора на работниците плаща на ръка и така ........като отиде социалния работник го пита от какво живее .........срам несрам ,уплаши ли се незнам ама си призна че има няккви доходи .........записа се в доклада  bowuu и съда го прие .........на делото болен от..........абе сецнал се ..........стана смешно няма здравно оситуряване има пари да плати на лекаря няма пари да увеличи издръжка.........признавам си всички се смяхме в залата  Twisted Evil

# 24
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
donna 2 е права.

# 25
  • Мнения: 1 425
Евала - такива хора само така разбират.  Peace

# 26
  • Мнения: 357
Браво! И аз така мисля, за всичко си има начин, стига да сме достатъчно упорити да го търсим!
И да ви се похваля: след като пуснах две поредни жалби и се срещнах с прокурор, след всяка жалба получавах по 100 лв, миналия ден пак получих(след срещата с прокурора) и въпреки всичко съм си пуснала наказателно дело, защото все още  ми дължи издръжки за няколко месеца, така че няма да се откажа! Може да е тичане и нерви, но си заслужава и аз не смятам да спра докато не си получа всички дължими издръжки и да го науча да си плаща  всеки месец(може и със запор на заплатата, даже повече ме устройва) Wink
Търсете си правата!!!   bouquet

# 27
  • Мнения: 6 315
1. Колко деца имате? Едно
2. На каква възраст? 2 години и 8 месеца
3. Къкъв е размерът на присъдената издръжка? 80 лв
4. Адвокатът Ви успя ли да се пребори за издръжка за старо време? Не, за да се споразумеем
5. През коя година е присъдена? януари 2007
6. Водили ли сте дела за увеличаване на издръжката? не
7. Колко дела?
8. Ако не сте по какви приини? Не считам за нужно в момента. Той все още не е превел никаква издръжка, да видим до кога.
9. Бихте ли водили такова дело? Да, особено ако в близкия месец не ми преведе дължимата сума съм решена 100% да го съдя.
10. Какво Ви спира?

# 28
  • Мнения: 393

1. Колко деца имате?-----1
2. На каква възраст?----- na 7 godini
3. Какъв е размерът на присъдената издръжка?------  50 лв. по взаимно съгласие
4. Адвокатът Ви успя ли да се пребори за издръжка за старо време?----- ne,po skoro advokata behse na negova strana
5. През коя година е присъдена?------  mart 2005
6. Водили ли сте дела за увеличаване на издръжката?----  bih iskala,vse pak toi raboti izvan BG
7. Колко дела?------ shte se opitam,no ne znam dali i toi triabva da e v BG,za sega izchakvam da se varne
8. Ако не сте по какви причини?----- ami...ne viarvam da uspeia,pak i kato znam po kolko vreme se chaka...
9. Бихте ли водили такова дело?-----  задължително
10. Какво Ви спира?------  ne znam dali i toi triabva da e na deloto,za da ne go otlagat i da propadne v edin moment

Blagodaria,ako niakoi moje da mi otgovori na vaprosa za prisastvieto na bashtata na deloto newsm78

# 29
  • Мнения: X

1. Колко деца имате? 1
2. На каква възраст? 1 г. 2 м.
3. Къкъв е размерът на присъдената издръжка? 80 лв.
4. Адвокатът Ви успя ли да се пребори за издръжка за старо време? Бяхме с общ адвокат. Не съм се борила за стара издръжка, защото той си я плащаше и преди делото - в същия размер.
5. През коя година е присъдена? 2006 г.
6. Водили ли сте дела за увеличаване на издръжката? не
7. Колко дела? -
8. Ако не сте по какви приини? 1. Мисля, че не е минало достатъчно време. 2. Той взима минималната работна заплата по документи - мисля, че няма да успея да се преборя за повече от сегашната. 3. И да се преборя, увеличението ще бъде с колко? 20 лв. ? 30 лв.? За тия месеци разправии ще си заработя бая повече средства..... демек моето време струва повече от възможната изгода. 4. Липса на каквото и да било време.
9. Бихте ли водили такова дело? Надали.
10. Какво Ви спира? Гореизброените причини - причините, поради които не съм водила и досега.
Освен това евентуално ако бих намерила някакво свободно време бих го вложила в търсене на по-доходна работа за мен, или на някаква допълнителна работа, въобще в неща, които в дългосрочен план ще ми донесат повече средства от въпросните 20 левчета.

Общи условия

Активация на акаунт