Помощ Хламидии.........

  • 149 287
  • 769
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 268
Hri успокой се миличка. гадни са тези пусти хламидии, но се лекуват. пият се антибиотици и едновременно с това се вземат противогъбични лекарства, защото от антибиотиците може да получиш гъбички, но ако вземеш мерки няма страшно, а и те са по-малкото зло. Skiorche при всички случаи ако има съмнения за хламидия е добре да се направи и кръвен тест при който да се изследват едновременно IgG и IgM. Първото показва наличието на отдавнашна хламидийна инфекция, а второто - на скорошна. Тоест ако IgG е високо а IgM ниско - това означава че инфекцията е отдавна и може би дори е хронифицирала. Ако IgM е високо а IgG ниско - означава, че е "прясна". Дано да съм била полезна. За по-прецизно медицинско обяснение:

http://cibalab.com/tests/Chlamydia_trach_doc.htm

# 16
  • Мнения: 9 093
Скайгърл, в такъв случай един резултат ИгГ 1:16 примерно как трябва да се тълкува newsm78

# 17
Тук вече и аз мога спокойно да се включа.  Sad И аз ги минах тези гадини и след няколко дни съм на контрола. Надявам се вече да сме ги убили, а най-вече да няма последици.
Hri не им се коси много, ама не ги и оставяй да си действат, щот са големи пакостници. Не искам да ти развалям плановете за бебче, но моята лекарка, както и майка ми (също мед. работник) казаха, че докато си имаме хламидии няма да си имаме бебче. В смисъл, че те действат както се казва с "невидими ръце" и правят големи бели, ако не ги хванеш навреме.В началото няма абсолютно никакви признаци и няма начин да разбереш, че има нещо без изследване.В по-късен етап, когато вече са си пуснали пипалцата както трябва започваш да усещаш парене, подуване, сърбеж, болка при полов контакт - абе неприятна работа. При мъжете симптомиите са също парене при уриниране, болка, подуване. Имах 22 единици при норма 9. Тва си е количество! Мъжа ми беше маааалко по-добре - само 13. Правиш си кръвен тест в ЦИБИЛАБ и ти показва аламинут всичко  Wink На нас ни предписаха АЗАТРИЛ и естествено противогъбични. Сега кат пуснем контролата, ако няма вече нищо ( ДАНОООО!!!)  Praynig ще се наложи да направя изследване за проходимост на тръбите  Close за да се види дали пък там не са направили беля, защото времето си минава, а всеки месец омразната лелка ми идва на гости.
Направи си бързо изследванията и се надявам при теб да е малко по-лесно отколкото при мене, щот аз вече се тормозя бая време ( 2г. )
Пожелавам ти ниски стойности на хламидиите  Praynig и много скоро 2 чертички!!!

# 18
Скайгърл миличка май и на теб ще се наложи да понаучиш имената на антибиотиците. Нормата е 1 - 9.  Sad

# 19
Извинете, вече мноооооооооооооогоооооооо ми се спи щот бях нощна и пиша щуротии. Тва последното беше за Stef а не за Скайгърл. SORRY

# 20
  • Мнения: 268
Скайгърл, в такъв случай един резултат ИгГ 1:16 примерно как трябва да се тълкува newsm78

стефи не знам  newsm78 на моите изследвания от Цибалаб пише следното: до 9 - отрицателен, от 9 до 11 - гранична зона, над 11 положителен. съответно аз имам за IgM 2 AE, а за IgG 7 AE.

maggi4ka не се притеснявай мила, разбрахме те  Grinning въпросът е, че явно стеф и хри говорят за някаква друга норма на изследване, с която за съжаление не съм запозната  newsm78. а иначе докато има хламидия трудно може да се забременее, да не кажа и никак. а и внимавай с изследването за проходимост, първо трябва да си сигурна че си се излекувала (не само от хламидии, ами изобщо от всякакви бактерии), защото иначе контрастното вещество може да разнесе бактериите по тръбите и да направи голяма беля!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 327
Skiorche при всички случаи ако има съмнения за хламидия е добре да се направи и кръвен тест при който да се изследват едновременно IgG и IgM. Първото показва наличието на отдавнашна хламидийна инфекция, а второто - на скорошна. Тоест ако IgG е високо а IgM ниско - това означава че инфекцията е отдавна и може би дори е хронифицирала. Ако IgM е високо а IgG ниско - означава, че е "прясна". Дано да съм била полезна. За по-прецизно медицинско обяснение:

http://cibalab.com/tests/Chlamydia_trach_doc.htm
Skygirl много ти благодаря за изчерпателната информация. Реших да направя кръвен тест. Моят д-р ме изпрати да си направя тест за хламидия, заради по-обилно течение. Интересно ми е как се прихваща тази гадина? Не мислех, че е нужно да го правя при положение, че имам 10 годишен пост. партньор, а и детенце на 2г. и 10 мес. (тогава забременях на 4 или 5 месец опити). От басейн? Или от ....?
Мерси и на теб Stef !

# 22
  • Мнения: 820
Повечето от лекарите казват, че заразяването става изключително по сексуален път и че битовия начина на заразяване е само в рамките на теорията.

# 23
  • Мнения: 268
skiorche не бързай да се притесняваш! първо направи теста, за сега има само съмнение и нищо не е сигурно! по принцип се води полово предавана болест, но според мен е възможно да се прихване и от басейн, макар и по-малко вероятно. а и реално погледнато течението може да се дължи на един милион неща, доктора освен хламидия взе ли ти секрет за микробиология? според мен с това трябва да се започне и ако не е направено трябва да настояваш! но е добре и да елиминирате съмнението за хламидия, пак ти казвам не се паникьосвай предварително, дори по някакъв начин да си се заразила важното е да се започне лечение възможно най-скоро и всичко ще е наред! стискам палци!

# 24
  • Мнения: 2 270
Повечето от лекарите казват, че заразяването става изключително по сексуален път и че битовия начина на заразяване е само в рамките на теорията.

И моят лекар твърди това . . .

# 25
  • Мнения: 9 093
Имам приятелка, която в момента е бременна - преди да забременее, странно изведнъж повториха изследването за хламидия и се оказа положително. Със сигурност при тях заразяването не е станало по полов път. Така че явно е възможно. А лекарите си имат една приказка, че "теорията за заразяване по битов път е създадена за да не се развалят семейства" Laughing
И да ви кажа още нещо: не правете изследвания в Цибалаб, особено за хламидии. Обикновенно излизат положителни Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 2 327
Имам приятелка, която в момента е бременна - преди да забременее, странно изведнъж повториха изследването за хламидия и се оказа положително. Със сигурност при тях заразяването не е станало по полов път. Така че явно е възможно. А лекарите си имат една приказка, че "теорията за заразяване по битов път е създадена за да не се развалят семейства" Laughing
И да ви кажа още нещо: не правете изследвания в Цибалаб, особено за хламидии. Обикновенно излизат положителни Wink

Е ти направо ме гръмна!  Shocked Ами аз тъкмо натам бях решила да се запътя след 1 час. А къде да ги направя за по-сигурно? Дали пък не са си взели поука след репортажа в Господари на ефира?

# 27
  • Мнения: 9 093
Отиди в Кандиларов. Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 2 327

Разликата в цените е 12 лв.  Дано да не е за сметка на качеството.

# 29
  • Мнения: 9 093
Нещо не си погледнала както трябва, не бива да има разлика в цените, погледни хубаво дали се изследват едни и същи неща Thinking

Общи условия

Активация на акаунт