за изследванията към НЗОК

  • 1 593
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 111
Малееееееее! Iqa на мен за БХС ми взеха 45 лв. и лекарката ми каза, че ако не си по здравна каса било 60 лв. А сега от теб разбирам, че ти си платила 22 лв. Ей това вече не мога да го разбера! Всеки си взима явно колкото си поиска - и това ми било хора и то лекари! Просто съм адски възмутена и ми иде да ги  #2gunfire!!!

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
БХС от касата не се поема, нито пък ФМ. Но препоръчват - докторите - да се отиде на БХС по-рано - 16 седмица, примерно - за успокоение и сигурност, а като се установи, че вс. е наред, на ФМ да се отиде по-късничко - към 21 - 22 седм. за да е по-големичко бебчето и да могат хубаво да му разгледат органите вече по-подробно. А БХС се препоръчва до 18, понеже, ако случайно - не дай Боже - не вс. е наред, може по-късно да е твърде късно...

# 17
  • Мнения: 111
Не мисля, че е така! Защото и на нас, които сме от '' провинцията '', от две години се правят и пробите се анализират в Терапията във гр. Варна! Така, че не са транспортни разходи!

# 18
  • Мнения: 434
Здравейте,

Аз имам друга информация за ехографските прегледи (ултразвук). Значи досега ходих 2 пъти на преглед и само един път си платих. Показаха ми една таблица с разрешените ехографски изследвания по гестационни седмици. от 1ва до 12та има 1 преглед, после на всеки 4 седмици по един преглед като последните два месеца по два прегледа на седмица...

# 19
  • София
  • Мнения: 5 721
БХС и аз знам поне от моя лекар,че не се поема от здравната каса! НА мен ще ми правят другата седмица тъй като знам,че се прави между 16 -18 седмица! Бхс на мен ще ми струва 50 лв. като ще ми взимат кръв в Шейново и след това не знам май не се изследва там ....нямам идея.За безплатните видеозони от моя лекар също знам,че са 2 Grinning ма като чета нагоре май при всеки е различно Twisted Evil а тва е баси гадното аз до сега съм ходила на видеозон 5 пъти като и днес пак ще ходя и така всеки път по 20 лв. 

# 20
  • Мнения: 204
А знаете ли дали биохимичния стриинг се поема от касата и в коя седмица е най-подходящо да се прави?

Биохимичният скрининг не се поема от ЗК. Прави се между 15 и 19 г.с. и цената му е 23 лв. - на 14-тия етаж на Майчин дом е лабораторията по молекулярна патология, чийто шеф е доц. Кременски. Телефонът е: 9172 473 (ДНК анализ)

# 21
  • София
  • Мнения: 5 721
Мен явно доста искат да ме натоварят  Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 1 225
trex, къде ходиш на консултации?
Интересна ми е тази таблица за ултразвука.


По каса имаш право на два ултразвука, другите си ги плащаш.И на 4 пъти кръв и урина - първия път като се регистрираш - до 3-тия месец, в 5, в 8 и 9 месец.БХС - се плаща 22 лв на касата в МД - и ти дават фактура.Прави се най късно до 18 седмица.На мен ми взеха кръв в 16-та седмица.Феталната се прави до 24 седмица. Аз бях в 21 когато ми гледаха бебето.Докторът беше много внимателен - около 30 минути го оглежда от всякъде - каза че това си е сериозна работа и иска време.

# 23
  • Мнения: 434
trex, къде ходиш на консултации?
Интересна ми е тази таблица за ултразвука.

Ами ходя в клиниката на Щерев. http://www.ivf-bg.com
Аз незнаех, че има ограничения дори и последния път бях изненадана като каза, че трябва да плащам понеже в първите 12 седмици имам право на само 1. После видях таблицата.. може да е някаква нова за 2007. Бяха я закачили и имаше удивителна. Значи изглежда така..
Г.С.                 Брой прегледи
1-12                        1
13-16                      1
17-20                      1
21-24                      1
25-28                      1
29-32                      1
33-36                      2
37-40                      2

И аз трябваше да плащам, защото съм за втори път първия период.. каза, че другия няма да го плащам..

# 24
  • Мнения: 1 251
Аз съм от Пловдив и за БХС ми взеха 29 лева, от които 20 лева за самото изследване и 9 лева за разхода за куриер до София, защото нали все още само в Майчин дом правят това изследване. Иначе във ВМИ Пловдив ти взимат кръв, която изпращат в София и след 5 дни резултата е готов и си го получих във ВМИ-то. Досега са ми правили 4 ехографски прегледа, но всичките съм си ги плащала по 20 лева. Имам направление от личен лекар, който ми спести само плащането на пълната кръвна картина и урината, досега 3 пъти съм давала кръв и урина за стандартните изледвания-токсоплазмоза, пълна кръвна картина, хепатит, сифилис и Спин и т.н. Много зависи и от лекаря, защото има и такива, които ако нямаш оплаквания може и чак към 5-6 месец да благоволят да ти пуснат задължителните изследвания. 

# 25
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз в понеделник сутринта ще ходя в Шейново да ми взимат кръв! А нея сигърно изпращат в МД.... лекаря ми каза,че до 15 дни ще са готови изследванията newsm78 а по принцип знам,че става доста по бързо newsm78 каза ми,че преди това ще ме гледа на видеозон там и след това кръвта! Самото изследване 50 лв.... както казах по горе! 

# 26
  • Мнения: 1 883
И аз в събота 3 март, имам час за БХС, моят доктор работи в Шейново ,но консултациите ми са в поликлиника и нищо не съм плащала досега.Такса 1.80 лв. за взимане на кръв.Изследванията са безплатни.И 8 лева за кръвна група , вече не се поемала от здравната каса.Понеже от ЗК са малко видеозоните, ние процедираме така: единият път плащам по 20 лв., другият път не.Ходя на консултации на 2 седмици.Имаше и вариант да караме по ЗК, но аз избрах първият.За БХС не попитах колко ще струва Embarassed, но в понеделник ще се обадя по тел. и ще питам, за да съм подготвена.И ако ми кажат някяква баснословна  #Crazyсума се отказвам. NaughtyЩе си направя направо Амнио-то при Димитрова .

# 27
  • София
  • Мнения: 242
Vela  искам да ти кажа, че днес си правих изследването за кръвната група и платих само за манипулацията. Ходих с направление от гинеколожката ми. Все още кръвната грепа се поема от ЗК.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
По ЗК се полагат 3 ехографа, 3 пъти кръв и урина, 2 пъти микробиология. При добро желание от наблюдаващия разбира се, ехографите може да са на всеки преглед  Wink , както и по-негово усмотрение исзледванията може да са по-начесто.
И при мен беше така!

# 29
  • Мнения: 1 883
Vela  искам да ти кажа, че днес си правих изследването за кръвната група и платих само за манипулацията. Ходих с направление от гинеколожката ми. Все още кръвната грепа се поема от ЗК.
Ох, да полудееш вече. #CrazyИ на мен гинеколога ми даде направление, но в лабораторията казаха ,че вече не се поема от здравната.Става дума за 25-та поликлиника в Младост.

Общи условия

Активация на акаунт