Какво мислите за цените на жилищата в България?

  • 3 972
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 423
Цените в БГ са нахално високи.
Малко на гол тумбак чифте пищови.

# 46
Ето, ето и въобще ако пуснеш една търсачка в гугъла ще видиш много снимки.
Лихвените проценти по жилищните кредити са до 8,5% в зависимост от годините. На коментирам дали е много или не само давам инфо Wink.


на мен ми се струват невероятно гросни тези произведения
да не говорим че правят ужасен контраст със съществуващите сгради около тях

# 47
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
mcdirock, в Гърция стигат до 6% в зависимост от това дали е твърд или плаващ лихвения процент. В Бг също ще се променят това е сигурно. Не съм оспорвала качеството на строителството, просто казвам, че вече има и качествено.
PetyaL, не случайно казах, че в Бг не се ядат доматите с колците Wink. Използвал се е радиоактивен чакъл от мините в Бухово, но не за строителство на сгради, а за пътища и това е били преди 30г. Все пак не сме от бананова република Wink, може контрола да е слаб, но не и да липсва напълно за такива сериозни неща.
gioia, около първата сграда няма стари за да прави контраст, втория линк е със снимки на нови сгради около, които също няма стари. Дали от архитектурна гледна точка ти харесват, това вече е въпрос на вкусWink.

# 48
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ето, ето и въобще ако пуснеш една търсачка в гугъла ще видиш много снимки.
Лихвените проценти по жилищните кредити са до 8,5% в зависимост от годините. На коментирам дали е много или не само давам инфо Wink.


на мен ми се струват невероятно гросни тези произведения
да не говорим че правят ужасен контраст със съществуващите сгради около тях

и аз се замислих Що така не ми се нрвят много, ама не съм архитект, та може естети4еското ми 4увство да е леко затъпено newsm78
Макар, 4е съм дълбоко убедена, 4е голяма 4аст от архитектите са напълно лиШЕни... имам 4увството, 4е пове4ето са неуспели художници, които с извинението за оригиналност правят ужасни работи. (не визирам снимките горе, генерално си приказвах)
mcdirock, в Гърция стигат до 6% в зависимост от това дали е твърд или плаващ лихвения процент. В Бг също ще се променят това е сигурно.

ето в това и аз съм убедена

# 49
Minalata godina iskah da kopuvam jileshte v BG, makar che v BG jiveia tochno dva pyti v godina za po dve sedmici, no nali sega vsichki kazvat che investiraneto v nedvijim imot e nai-dobroto i razni ei takiva izrechenia. V grada ot koito sym veche ima nedostroeni blokove, koito zapochvat da se rushat. Sled niakolko dena na ogled na ne malko obekti reshih da ne kopuvam. Tazi godina si kupih jileshte v Germania (staro), na cenata na koaito shtiah da kupia minalata godina v BG Sad, v momenta pravia remont i sled kato obsyjdam cenite na materialite v BG i cenite tuk pri specialni oferti ili pyk materiali, koito sa v ogranicheno kolichstvo sa na polovin cena i po-malko, vijdam che vsichko mi izliza pochti taka kakto bi mi izliazlo i v BG. Jilishtata v BG syshto se nujdaiat ot dostroiavane, koeto v povecheto sluchai izliza na cenata na samoto jilishte. Ta, neka da obobshtia - dve razlichni strani, ednakvi ceni, i razlikata che tuk vzemam pone 12 pyti srednata BG zaplata v euro. Kyde e logikata na bezbojno skypite apartamenti v BG i to stroeni po pokraininite na gradovete, t.e po poletata

# 50
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Живо безобразие.Не се наемам да давам мнение за на4ина на строителството,заЩото и тук е съЩото положение/в Португалия/.Собственият ми Шеф така бързо и "ка4ествено" строи,бедна ви е фантазията.Та в този смисъл,вси4ко е така както го разбират собственици,инженери,строители.ЛоШото е,4е от това си пати купува4ът/ако не си отваря о4ите;)/

# 51
  • Мнения: 2 907
Наскоро четох, че цените на имотите в град София били точно толкова високи колкото същите тези цени в град Лондон. Източникът е немското списание Фокус. Имаше шокиращи примери като това, че един 3стаен апартамент в панелен блок и в някой далечен от центъра квартал струвал между 80 000 и 12 000 ЕВРО!

Не виждам какво сме се хванали да коментираме.

П.С. Явно в България има доста богати и заможни хора, няма да е толкоз зле както искат да ни накарат да повярваме  Laughing

# 52
Благодаря ви! Само ми потвърдихте моите догадки-че цените са станали европейски без да има организацията на процеса, финансирането куца, необходимите закони и въобще всичко е доста по скъпичко и ти излиза соленичко, да не говорим че маи няма и подкрепа на закони, кооперациите не работят-никъде не чух и не съм видяла нещо за кооперациа и правила. Естествено все още БГ е в период на преход и малко бърза да настигне западна Европа а хич не е за там. Значи една част от парите идват от продадени земи, друга част отвън и много малка част идва от хора които започват с една заплатка от нулата. Отвратителни цени и ако може да се нарече пазар, но това е извън контрол и пълен хаос. Плащат се пари за някакви дизаинерски решения и според мен липсва уют в тях и така се водят повечето хора-всички имат такава кухня и аз и накрая всички са еднотипни евтини шаренки фурнирни, пластмасовки по нищо по добри от старите еднотипни комунистичеки кухнички-само модата се е сменила, всички инвестират в БГ в имоти и аз -докато разумните хора не видят и се сблъскат с истината и се дърпат назад и като отидат на нещо по свястно ти се завива свят от цената. А лошо строителстви има навсякъде, въпроса е как е защитен купувача?

# 53
  • Мнения: 563
Наскоро четох, че цените на имотите в град София били точно толкова високи колкото същите тези цени в град Лондон. Източникът е немското списание Фокус. Имаше шокиращи примери като това, че един 3стаен апартамент в панелен блок и в някой далечен от центъра квартал струвал между 80 000 и 12 000 ЕВРО!

Не виждам какво сме се хванали да коментираме.

П.С. Явно в България има доста богати и заможни хора, няма да е толкоз зле както искат да ни накарат да повярваме  Laughing
леле, ами че аз тогава да не се окажа милионерка в евро с апартамент в центъра и тухла Crazy
тия цифри са върха, нереални колкото си искаш, дали някой ги плаща изобщо ми е интересно.
И тия богати и заможни хора откъде ги вадят тия десетки хиляди евро newsm78
при положение че хората не спират да реват как нямат пари и не плащат сметки за парно с години Rolling Eyesнещо не е както трябва в цялата история май newsm78

# 54
  • Мнения: 2 907
силви, имам приятелка в Страсбург, живее в мизерна квартира, плаща около 600 е вро за нея. Преди две години нейните родители и купили жилище в София, в хубав квартал, за 85 000 евро. Това било преди две години. Сега тя се допитала колко ще върви за продажба и фирмата и казала, че най-малко за 160 000 ще може да го продаде.
Моята приятелка най-сериозно си мисли да го направи, за да може да си купи с тези пари жилище тук, което предполагам ще е по-атрактивно от това в София...
Разбиращ ли за какъв абсурд става въпрос?
Горко им на нормалните българи, които имат честна и коректна работа и трябва да изхранват семейства.

Пак казвам, че темата е безкрайна.

# 55
  • Мнения: 563
силви, имам приятелка в Страсбург, живее в мизерна квартира, плаща около 600 е вро за нея. Преди две години нейните родители и купили жилище в София, в хубав квартал, за 85 000 евро. Това било преди две години. Сега тя се допитала колко ще върви за продажба и фирмата и казала, че най-малко за 160 000 ще може да го продаде.
Моята приятелка най-сериозно си мисли да го направи, за да може да си купи с тези пари жилище тук, което предполагам ще е по-атрактивно от това в София...
Разбиращ ли за какъв абсурд става въпрос?
Горко им на нормалните българи, които имат честна и коректна работа и трябва да изхранват семейства.

Пак казвам, че темата е безкрайна.

#Crazy #Crazy #Crazy ти ми събра очите направо! Това е наистина абсурд! Знаеш ли ще се заинтересувам за цените в нашият кварал обаче, току виж излезе че с парите от апартамента ми там мога да си погася половината, че и повече ипотека Shocked
за нормалните хора и заплати не ми се мисли, тежко им с такива цифри, собствено жилище няма да дочакат Tired

# 56
  • Мнения: 5 462
Ами я вижте това дето и спалня няма ...къде ще се спи идея си нямам..луксозно .........???????? #Crazy
http://imoti.gbg.bg/index.phtml?rd=http://www.imot.bg/perl/main. … 43&f1=details

# 57
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Същото безумие апартамент си купи една позната в  малък град / не си спомян дали беше 70 или 80 000 евро/. И аз си мисля "2 стаи с кухня", а се оказа гарсониера.   Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes А в квартала само блокове г....до г....Гледат си в прозорците и не знам как не ги гони клаустрофобията.  За двойна цена тук ще има това:

http://www.funda.nl/koop/detail_fotos.asp?1=1&my=&vvnav= … 2DD8A4EBC7630C%7D

А това с лихвените проценти, също е пързалка. Рекламира се и се дава първата и втората година ниска лихва, а след това постепенно се увеличава. Но това не се коментира в банката....

# 58
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ето и още цени на жилища. Средната цена е 1000 евро за квадратен метър.

# 59
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Ех, ще стане и от мен милионер, стига да се навия да си продам апартамента в София Wink

Сега за лихвените проценти, някой май беше написал че били 10-12% ама това е много старо инфо. то това било преди 100години, сега нещата са други. В момента лихвения процент за ипотечен кредит варира между 7-8%, което не нещо нечувано и невиждано мисля. Е, вярно че тук в ДЕ е 4%, ама все пак е нещо. И между другото въпреки цените има бум на изтеглени кредити за аппартаменти - тоест не са за оплакване хората, не ги мислете много  - щом изплащат знаци имат. То българина винаги е бил магьосник - аз все се чудя - как с 300лв. на месец и кола си купува и я кара нон стоп, и на море всяка година, че и апартамент изплаща Wink Wink

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт