Мило,кръгло ми коремче, я кажи - на топличко си скрило най-хубавото ЮНаЧЕ, нали?

  • 19 072
  • 277
  •   1
Отговори
# 90
Здравей мамче,искам да те попитам пишеш,че си правила ремонт на апартамента.Това ме интересува,защото ние с моят мъж ще започваме да прави ме ремонт на целия апартамент. Ще слагаме дограма на целият, ламинат,стените латекс и цялата баня.Направо не ми се говори направо УЖАС.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 167
Ние решихме, първоначално че ще правим малък ремонт, а то какво излезе ремонт на баня, тоалетна, перално, кухня, цялостна подмяна на дограма, цялостно боядисване и т.н каквото се сетиш. И тъй като аз съм в болнични и не ходя на работа се занимавам, просто ужас. Ако те интерисува нешо конкритно пиши ми на лични и ще ти отговоря. Да не занимаваме другите с тези досадни неща.

# 92
  • FRANCE
  • Мнения: 2 255
Uspeshna sedmica badesti i nastoiqsti mamcheta,
Kak izkarachte we? Az v marzel i visene v laboratorii. Pravixa mi tset za diabet, albumin i anemia. No za diabet e tri chasa, piesh zaxaren sirop i na vseki chas te izsledvat. Vas pravili li sa vi takiva izsledvania?

Lilibon pishi mi za kakvo lekarstvo stava vapros?

Za kilogramite, moga samo blagorodno da zavijdam na mamite deto ne kachvat. Az se ochertavam v grafata sloncheta, a na vsichkoto otgore sam i niska Crazy

Mnogo se izvinivam che pisha na latinitsa, znam che e gadno da se chete no kredora e neaktiven dnes.

Mnogo tseluvki na tumbachetata

# 93
  • Мнения: 54
Здравейте и от мен,

Идеята със снимкит е страхотна, и аз ще кача при първа възможност.
Информацията за кърменето е много полезна, особенно за първобременни като мен  Grinning
ние сме в постоянен ремонт - а уж се нанесохме в нов апартамент преди 4 месеца. Сега пак трябва да си разбижаме банята и тоалетната, защото на съседите отдолу им тече, а не е ясно точно откъде, но вече толкова сме преживели покрай този апартамент, че не ми се мисли, а и ме искам да занимавам и вас. Аз си мисля само за детската и как ще я подготвяме нея - опитните мами мойе ли да споделят какви кошарки и други принадлежности са най-полезни и приятни.

Пожелавам ви усмихната и много хубава седмица на всичките - по-малко болежки и с повече сън и нежни ритничета  Peace

# 94
  • Мнения: 229
Добро утро,мами Hug Надявам се да сте се наспали добре...Аz едва ставам сутрин,толкова ми се спи smile3524
По въпроса zа секса,ние го бяхме поиzоставили напоследък,ама събота и неделя си наваксахме и zа напред Mr. GreenЯвно ремонта ни се отраzява добре....вече боядисахме хола и спалнята.Много обичам да работя с милия...което е от голямо предимство zа семейния биzнес Heart Eyes
Lilibon,и на мен ми кажи какво е лекарството...
3асега проиятен ден на всички и най вече на работе6тите мами като мен Grinning Whistling

# 95
  • Мнения: 4 559
Добър ден и от мен! При нас е нещо мрачничко, а ми се излиза с фъстъка. Дано при вас е по-слънчево.
За кошарите - аз съм влюбена в тези с люлеещия механизъм, но специално за сина ми нито имах пари за такава, нито се оказа нужна - човекът си заспива сам и даже не обича да го люлея на ръце. Сега с второто не знам как ще се приспиваме, но ще ползва кошарата на батко си.
За полезните неща в детската стая - освен кошарата ще трябва и място за повиване, аз лично ползвах повивалка, която се слага върху кошарата, други пък предпочитат да си имат отделна маса за повиване. За дрешките ще трябва скрин. Аз съм голям привърженик и на "активната гимнастика" - онези подложки с дръжки и джунджурии закачени на тях. Моето дете така се научи да хваща. За друго засега не се сещам, другите мами да допълват.
Хайде лек ден и приятни емоции в тумбачетата!  bouquet

# 96
  • Мнения: 229
3абравих да ви кажа,чв при мен вали сняг и всичко е побеляло Sunglasses
3а бебе6кото креватче...тоzи път искам ко6че като това http://www.babywiegen.net/mit-himmel_gross.jpg 3а Матиас имах ко6ара,в която той нито една но6т не спа и zатова сга се надявам,че на беба 6те й е по добре в такова ко6че....3а повиване имам подложка,която се слага в/у пералнята и там ми е много по удобно.Ето така иzглежда http://www.baby-walz.com/bilderneu/737/wh500q80/606715.jpg Досега нямахме детска стая,но сега 6те имам.Супер ме е като мисля,колко 6те ми е  хубаво да не се мотаят играчките на децата иz цялата къ6та SunglassesИ да не намирам колички,6околади и какво ли не под дивана,както вчера като го преместих zаради ремонта(той е много тежък по принцип) и няма да ви  каzвам какво бе6е отдолу ShockedМале мила...моя син си криел там 6околадчета и какво ли о6те не...все си търся 6нолите zа коса,е поzнайте къде бяха Rolling Eyes и т.н.Абе направо ре6их да не вzимам дивана в новата къ6та и категорично няма да купувам втори такъв,а два-три по малки,дето 6те мога да ги местя когато си поискам Peace 3атова децата трябва да си имат по въzможност собствена стая...ние сме планирали 3 детски стаи...само да сме живи и zдрави да ги напълним Mr. Green

# 97
  • Мнения: 118
Здравейте и от мен,
като стана дума за покупки и обзавеждане, реших да се 'разпиша', че от няколко дни ми е готов списъка, и сега се чудя мога ли да намеря магазин в София, където да 'пипна' всичко избрано, че особено за големите неща хич не ми се пазарува 'на сляпо'.  Thinking Само че излиза, че почти никъде в София не можеш да разгледаш повече модели колички наведнъж!! Ако в София е така, представям си мамите от провинцията колко им е весело  ooooh! Та днес отивам в Малечко, а за Пег Перего допълнително ще търся. Ако някой има идеи по въпроса, да пише!! А ако има желание и за компания... ей, би било страхотно да престана да кръстосвам улиците като Дон Кихот БЕЗ Санчо Панса  #Crazy
Живея в Хиподрума, но тъй като не ходя на работа, мога да си разполагам с времето. Та ако някой... тъй де..  Embarassed.. ми му е самотно и е наблизо..   bouquet
Желая ви приятен ден и слънчице и добро настроение за разходки!!  Heart Eyes

P.S. Тормози ме един въпрос - редно ли е да се купува за бебо каквото и да е преди раждането?? Около мен аман от суеверници, искат да си направя списък, и докато съм в болницата с бебо, те да напазаруват и приготвят каквото трябва. Как не разбират, че така ми отнемат най-голямото удоволствие?!?!?!  smile3511 .. Та ще се радвам да чуя мнението ви, мами!

# 98
  • Мнения: 2 530
Здравейте  Grinning,

захванала съм се и аз с едни размествания и обмисляне на какво да се промени, не е за говорене  ooooh! При нас положението е малко особено, защото живеем в доста голям мезонет, но абсолютно непригоден за семейство с деца (ергенското жилище на мъжа ми). Така например вместо на втория етаж да има две спални, има една спалня, баня, дрешник и...зимна градина. Долу сме с дневна и кухня свързани, баня и една малка стая (добре, че поне нея я има), която от кабинет на мъжа ми пригодихме в стая за майка ми и за следобедния сън на детето. Нощем малкия спи в нашата спалня. Както вече се досещате малкият има 2 легла (горе и долу) и разни други неща по две  ooooh! Добре, че ще се местим в къща. Питате ли ме сега за бебето  Rolling Eyes - решила съм да му взема малко легло или люлеещо се кошче + скрин с плот за повиване отгоре (първият път ваната ми беше с плот за повиване, но много място заема и ще я махам), за нашата спалня ще взема също още едно легло май няма как. Тази дървена кошара, която имаме сега е с люлеещ механизъм, но не съм го ползвала, така че не мисля, че е нещо без което не може.
За кърменето, аз кърмих малкия малко над 10 месеца, като той абсолютно сам си се отби и се надявам и сега да се кърмим успешно с бебето. Големината на гърдите няма абсолютно никакво значение според мен - моите са малки, като родих и дойде кърмата се увеличиха, после пак се върнаха в стария си размер  Simple Smile . В началото ми се израняваха гърдите, но ги мажех с Гармастан и след месец всичко си дойде на мястото. Не съм имала запушени канали, не съм и прекалявала със съветите на кърмачките от форума за кърмене, защото гледах само на бебето и на мен да ми е удобно и преценявах, кое е подходящо за нас и кое не  Peace

Ketkata, аман от суеверия  Crossing Arms Заради тези суеверия се наложи да обикалям като луда по магазините след като родих, защото доста неща от закупените от моите роднини не ми харесаха. Сега ще пазарувам смело и даже вече съм определила една солидна сума, която мъжът ми да ми връчи в края на другия месец и започвам Laughing

# 99
  • Варна
  • Мнения: 3 917
Как сте мамита?
Аз изкарах луд уикенд, свекърите бяха на гости. Голямо шетане и търчане, сега съм малко уморена. Но установих, че движението ми се отразява добре. В четвъртък съм на ЖК и нямам търпение  Flutter
За покупките - и мен ме тресе тази треска. Нямам никакво намерение да оставям всичко за след раждането  Naughty Това е напълно излишен стрес!
МКТ, и аз много исках кошче, но без балдахина (струва ми се прахосъбирачка), но тук все още не съм виждала хубави и се чудя дали си струва за 6 месеца и после да купувам креватче. Освен това живеем в много малко жилище и меря всеки сантиметър. Засега съм се спряла на варианта дървена кошарка 60/120 см за у нас и една сгъваема за път и бабите.
За кърменето - много се надявам да имам кърма. Четох на много места, че предварителното търкане на гърдите е опасно за контракции и не смятам да го правя. В моята книжка пише, че ако гърдите не са ти големи е достатъчно да ходиш без сутиен - търкането в плата на дрехите при движение било достатъчно. Аз карам така.
Количките все още са ми голяма мистерия  Thinking От една страна разбрах, че новороденото трябва да се вози в напълно легнало положение. Ама такива са все разни зимни кошове, а ние ще сме с летни новородени. Няма ли да се сварят вътре  newsm78 После пък за зимата вече ще са на 4-5 месеца и трябва нормална количка (за сядане). И не знам какво да си купя. Идния уикенд мислим да пообиколим магазините за информация.

# 100
  • Мнения: 118
kiki29 & svetli!! много ви обичам за хубавите съвети за обзавеждането преди раждането!!  Hug веднага се сещам за едно НО - как ще накарам моичкия да изостави собствените си суеверия и да пазарува с мен?! Сами се сещате, че сама няма да мога, най-малкото защото той е 'банкера' вкъщи  Thinking Абе май без убеждаване няма да мине    bash
За количката, и на мен ми хрумна това за летните бебета и зимните кошове.. Да не говорим, че ми е забранено да вдигам тежко и количката ми трябва да е мах 10кг, понеже отгоре на всичко живеем на ет.2, с вито стълбище, без асансьор, а няма къде да оставям количката долу. Та след голямо умуване стигнах до извода, че комбинирана количка ще ми свърши най-добра работа - имат пълно легнало положение, достатъчно 'солидни' са, с по-големи гуми от летните, а и няма да ни е студено седнали през зимните месеци. Лично аз харесах най-много ПегПерего Венеция, вярно че е скъпа, но се надявам да компенсира с удобство, качество и издръжливост. От по-ефтините подобни са МагИнгланд Принцес Рол, NeoNato Reverso Sport Tris, и Baby design lucky - всички под 10кг и с обръщаща дръжка /много умно нещо според мен/. Дано да съм била полезна и на другите майчета /мога и линкове да пусна, само кажете/.
А що се отнася до кошарката, у нас е толкова тясно, че на първо време реших да вземем само сгъваема кошара. То времето само ще покаже дали въобще ще ни трябва друго, а кошарата винаги може да върши работа при бабите. Дори шкаф за повиване няма да купувам, надявам се, че на спалнята ни ще ми е достатъчно удобно.
Извинявайте, че пак написах цял роман, ама с по-малко думи не стана  Embarassed

# 101
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
хайде, Кети, давай линковете, че нещо скучая в момента - нямам много работа.
Иначе току-що се връщам от ЖК, всичко ни е наред - на мен и бебо, тати е много доволен, че синът пак беше навирил пишката  Joy
След 2 седмици съм пак, че нещо сутрин съм като бухтичка, та за всеки случай
Целувки...

# 102
  • Мнения: 229
Момичета,ето ви моето раzре6ение на проблема с количките...Аz имам спортна количка zа сядане от Матиас и само купих столче zа колата в съ6тия цвят ,което пасва на нея...Не6тата иzглеждат така http://img.idealo.de/folder/Product/313/4/313458/produktbild_gross.gif Столчето се zакрепя с лице към майката и докато беба е малка 6те се воzи с лице към мен,а после махаме столчето и пак става спортна количка...А столче zа кола ми трябва така или иначе,zатова...дано да съм била полеzна...

# 103
  • Варна
  • Мнения: 3 917
Момичета,ето ви моето раzре6ение на проблема с количките...Аz имам спортна количка zа сядане от Матиас и само купих столче zа колата в съ6тия цвят ,което пасва на нея...Не6тата иzглеждат така http://img.idealo.de/folder/Product/313/4/313458/produktbild_gross.gif Столчето се zакрепя с лице към майката и докато беба е малка 6те се воzи с лице към мен,а после махаме столчето и пак става спортна количка...А столче zа кола ми трябва така или иначе,zатова...дано да съм била полеzна...
newsm78 Искаш да кажеш, че новороденото го возиш в столчето за кола, монтирано върху рамката на количката? Ама то така не е напълно легнало, а нали уж това било важното  Thinking Иначе столче за кола и аз ще си имам, ама мислех само за кола...

# 104
  • Мнения: 199
МКТ така не става ли количката по-тежка.Аз съм виждала такъв вариант да се продава и се бях замислила за нея,но като помислих реших,че става по-тежка а съм слабичка.
За комбинираните колички също знам,че са доста тежички.Но аз съм се спряла на комбинирана с големи колела и коша да се маха/живея на 4 етаж без асансьор немога да качвам цялата количка/.И съм за бебето да гледа към мен,защото иначе се притеснявам.
Но аз съм суеверна и няма да купувам нищо.Днес минах покрай един магазин за колички и едвам не се изкуших да вляза,ама непосмях.Хвърлих едно око през витрината.Оф как ми се иска да иде май вече и да си пазарувам на воля,но дотогава само ще разглеждам из нета.

Общи условия

Активация на акаунт