Овенче или рибка, МАРТенчето чакаме с усмивка!

  • 14 363
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 467
Благодаря за съветите за крем Пенатен:)

Исках само да кажа за чувството, че не искам бебето. На мен наистина не ми се е случвало да си го помисля, дори съм супер щастлива, че ще сме вече трима, струва ми се като някаква приказка:)

За майките, които ги е страх, че голямото детенце ще се почувства пренебрегнато. Мисля, че е нормално, но мисля, че ако по някакъв начин въвлечеш детето в грижата за бебето и правите много неща заедно, няма да се случи подобно нещо. Имам приятелка, която така кара да се чувства важна голямата си дъщеря, като й помага с разни дреболии за бебето. Но все пак, сигурна съм, че ще се намери време за игри:)

# 16
  • Мнения: 337
да се разпиша и аз в новата тема  Peace

# 17
  • Мнения: 376
Здравейте, момичета и в новата тема!
Абе, да ви попитам - освен памперсите какви други пелени трябва да купя и колко?
Днес играя ролята на мерудията !!
Аз имах три бархетни и няколко тензухени , свършиха ми чудесна работа и ми бяха напълно достатъчни. Постилах ги най вече върху повивалника като преобличах бебо , обикновенно като му свалях памперса за смяна или имаше фонтан или жълтици та пелената поемаше всички съкровища и нямаше опръскани. Някой ги ползват при кърмене ако случайно бебето повърне но аз не съм имала такъв проблем и не съм ги ползвала. Абе вършат работа и е хубаво да имаш поне две , три.

# 18
  • Мнения: 140
Благодаря за окуражителните думи,мислех че съм ненормална.Аз не че не се радвам,по-скоро се притеснявам как ще се справя,дали ще съм добра майка-изобщо как ще се грижа за едно малко човече,което разчита изцяло на мен.И като сложим и факта че мъжа ми е по-голям и аз съм глезана(демек бебето в нашата връзка) и съвсем се отчайвам.
Дано да се справя. Praynig
eva74 Благодаря за инфото за джапките.Аз съм си взела чехли,а мислех да си взема мойте си джапки,за в банята.Мерси и за инфото за пудрата.Аз мисля да я ползвам. Peace

# 19
  • Мнения: 1 232
Честита нова тема:))

Та за Пенатен за подсичане какво ще ми кажат опитните мами? Може ли да се използва от момента на раждането или се чака известно време?
Здравейте киндерсюрпризчета Hug,аз много съм доволна от Пенатен ползвахме го от самото раждане,че и сега за Вики.А на Бюбхен крема за подсичане как е?
Момичета,аз се връщам от очен малко притеснена,докторицата ме ровичка гледа из очите и ме вика в петък пак ,нещо явно не и харесва и ще ми разширява зениците и ще ме дооглежда.Нещо я усещам ,че се кани секцио да ми препоръчва та незнам,аз съм се настроила за нормално и това секцио ме плаши Embarassed.Мъж ми умозаключи,бе хората пари дават да родят секцио ти се опъваш,ми шубе ме е подобни интрервенции не са ми правени никога  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 004
morgause, много си права за голямото дете
Сега погледнах при февруарките. Мале какви раждания се описват, чак се  #Crazy
Все повече почвам да си мисля че моето раждане минава към леките, вярно че болките от системата бяха много силни, но пък всичко си вървеше по план, без никакви препятствия, проблеми, загуба на тонове и интервенции....освен епизотомия...с идеални напъни..
Лелеее, дано и това раждане да ми е такова  Praynig

Миранда, и аз бях така - бебето. Но вече не съм  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 57
Привет на всички бъдещи и вече настоящи мами  Hug

Честито на новите майчета!

Благодаря за милите пожелания   bouquet

Още в понеделник като ни изписаха и се опитах да пиша, но нета се скапа и така и не ми е останало време, а уж бабите са тука засега, ама пак трябва някой да ги наглежда. Май трябва да им направя график и само почасово да идват, че иначе не знам повече помагат ли или пречат  Rolling Eyes
Ние с бебе Алек сме добре, макар раждането да не беше много очароващо, предимно заради неприятния методи на екипа в АГ-то в Стара Загора да те ядосат и изнервят, за да си родиш по-бързо  #2gunfire Но поне вече се гушкаме вкъщи с  baby_neutral
Засега това от мен, че нещо не ми остава време за почивка, но ще пиша скоро пак Simple Smile

Успех и леко раждане на следващите   bouquet

Ето малко снимки от нас -

http://stefidobrin.multiply.com/photos/album/5

# 22
  • Мнения: 1 232
Стефи очарователен е миличка,жив и здрав да ви е  bouquet

# 23
  • Мнения: 140
bilbo_bo Честито връщане в къщи.Бебчо е прекрасен!Пожелавам ви незабравими мигове заедно. Hug

# 24
  • Мнения: 376
Били , прекрасно бебе си имате , да ви е живо и здраво и мнооого послушно !!!

# 25
  • Мнения: 492
bilbo_bo, благодаря, че намери време за нас. Много ви се радвам. Много сте сладки.   bouquet

# 26
  • Мнения: 750
Bilbo_bo, честито благополучно завръщане в къщи!  bouquet
Малее, някой вече са си в къщи.... Аз също много се притеснявам дали ще обичам бебчо, направо не мога да си помисля, че ще обичам някого колкото дъщеря ми, успокоявам се само с това , че Господ си знае работата  Heart Eyes.
Може и да съм изперкала, обаче първия път не ме беше страх да раждам, а сега много ме е подгонило шубето, вие как сте момичета, страх ли ви е много?

# 27
  • София
  • Мнения: 8 283
 Mimi4, да внимавате по пътя и леко раждане.

Sade, наистина страшен лаф това ми напомня бащата ан една приятелка който при сестра й (2ро момиче) закъснял за изписването и майка й не му кажала пола, съответно щастливия тати черпил за момче и така на 2рата седмица разбрал че е девойка И той е бил щастлива от това, въпреки отнесените шеги а деройката я наричали „момчето на тати”.

Тетанус: странно че са препоръчали такова нещо. Аз бях ухапана от кърлеж в 3 месец, който престоя в мен повече от 24 ч., извадиха главичката (при хирурга установихме че това е бил окърлеж бях му махнала телцето явно при разчесване) и точно защото съм бременна не ми сложиха противотетанусова ваксина.

Козметиката: на първо време за мен стигат:
1. Нещо за къпане: шампоан за тяло и коса/бебе-сапун/бръснарски сапун (ние с това понахме малкия няма идея от къде се взе).
2. Олио/Мляко за мазане.
3. Крем за подсичане
ще с е доверя на Нивеа за 1 и 2, а 3 съм твърда за БОЧКО.


една приятелка от квартала (разхождаме си заедно дещата) днес ми разправя как и се искало да се разходи с колата до някоя детска площадка/клуб ама мен не ме взимала щото я било страх да ме вози Simple Smile да не скочила в някоя дупка и да ми предизвика раждане  Mr. Green
Аз и казвам "браво бе аз на теб се надявах да си ми "линейка", ако мъжо не може да стигне навремем а тя "ааа, това е друго Simple Smile"

Та в тази връзка как сте през деня, има ли някой около вас?
Как сте с "евакуационния" план, с тези задръствания не ми се мисли на мъж ми му трябва 1 час да стигне добре, че имаме един приятел, който уж работи наблизо (човека каз аче ще помага ако се наложи), ама наистина уж щото е след около връсното пък там.....
Ако тати си е в къщи плана е отрепетиран (стискам зъби и карака, не дишам и се моля да няма задръствания), даже стола за кола на малчо преместихме, зад тати, че да се товарим бързо на автомобила Simple Smile

Deina, преди ме беше страх сега съм ужасена и то при положение, че за самата болка хич не ми пука

# 28
  • Мнения: 1 004
Мен всъщност сега ме е страх да не тръгна да раждам без да съм готова с документите, иначе като си помисля за раждането ми става много хубаво, сигурно защото си спомням само хубавите моменти, а болката съм забравила колко е била силна.

Изобщо съм много спокойна, относно придвижването също....че няма за 1 час да родя я....
Първият път съм обикаляла България в 9ти месец и хич не се притеснявах къде ще ме свари раждането.
Сега пак гледам да не мисля за самото раждане, и така не се психясвам. Първият път като преносих, ако мислех за раждането трябваше наистина да се панирам, но аз не мислех и бях добре. отидох с усмивка, после си повиках и после си имах бебе  Grinning
Единственото което ме е страх е дали всичко и този път ще протече нормално, но не го мисля, надявам се да е така.

# 29
  • Мнения: 93
Здравейте момичета и аз съм тук и все още съм 2 в 1  Hug

Честито завръщане на мама Стефи newsm51

Общи условия

Активация на акаунт