Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем ....

  • 15 441
  • 301
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 164
 Готово! Всичко е дарено вече. Според мен мина доста добре.Аз лично малко се шашнах и ми стана кривичко ,заради дечицата. Още ми се насълзяват очите като си спомня как протягаха ръчички и викаха- "Мамо,мамо".Незнам,може би защото ми е за първи път може би.Толкова бяха милички, просто душички- чисти и непорочни.
 Ще оставя подробностите на lucyl30 , защото тя е главния "виновник"(шегичка Laughing) за организацията на цялото мероприятие и тя трябва да разкаже за него. Лично аз много й благодаря  bouquet,и ако се организираме пак ще гледам да участвам по дейно.
Сега ще кача снимките от моя апарат,те са малко. Люси ще качи останалите.

# 241
  • Мнения: 917
http://snimka.bg/album.php?album_id=116593 - това е протокола от дарението. Аз също се разчувствах и нямам желание да коментирам. Ще кажа само, че децата са много милички, чисти и спретнати, явно добре гледани. Персонала също се отнасяше добре с тях или поне пред нас - целуват ги, прегръщат ги и много ги гушкат. То така и трябва. Браво на Люси за организацията и предлагам да си преспадни транспорта на памперсите, защото той излезе 40лв, но все пак вие решавате

# 242
  • Мнения: 164
Браво на Люси за организацията и предлагам да си преспадни транспорта на памперсите, защото той излезе 40лв, но все пак вие решавате
Абсолютно съм ЗА Peace

# 243
# 244
  • Мнения: 598
Браво на Люси за организацията и предлагам да си преспадни транспорта на памперсите, защото той излезе 40лв, но все пак вие решавате
Абсолютно съм ЗА Peace

Много ясно, естествено че ще си го приспадне  Peace


Аз лично малко се шашнах и ми стана кривичко ,заради дечицата.
Sad Rolling Eyes и аз сигурно ще съм така. Много ми се идваше, но някой друг път ще се включа.

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 15:04 от Танина

# 245
  • Мнения: 2 577
Браво момичета !!!
Аз много съжалявам, че не успях да дойда, но този дъжд ми провали плановете Rolling Eyes
Искрено се надявам следващия път да съм с вас  Peace

Браво на Люси за организацията и предлагам да си преспадни транспорта на памперсите, защото той излезе 40лв, но все пак вие решавате
Абсолютно съм ЗА Peace

Много ясно, естествено че ще си го приспадне  Peace

Абсолютно съгласна Peace

# 246
  • Мнения: 917
и след днешното ни посещение при дечицата да ви напомня че идва 1ви юни - давайте идей какво ще се организираме за тогава. Аз предполагам, че във всеки дом за деца ще има празник и можем да се организираме да ги зарадваме с торта, почерпки и въобще нещо от сорта. Мисля че би било много весело. И тъй като хазната вече се поопразни  Laughing как ще стане набирането на новите средства. хайде казвайте, предполагам в тоя дъжд не сте на разходка

# 247
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
 newsm51 БЛАГОДАРНОСТИ НА ВСИЧКИ МАЙЧЕТА, КОИТО ПОДКРЕПИХА АКЦИЯТА И НАПРАВИХА ТОВА ДАРЕНИЕ ВЪЗМОЖНО!
 smile3525 на тези които успяха да отделят време или да споделят идеи за реализирането й
  bouquet  bouquet  bouquet на съпруга на madllen - който отдели от времето си да ни помогне ....

Ето че на 1ва пролет направихме и Нашето 1во дарение /надявам се и не последно  Wink/ в Дом "Майка и дете" - Бургас.
Много не ме бива в писанията, но ще се опитам .... Персоналът беше подготвен за нашето посещение и ни приветства ... Веднага се сформира комисия за приемането на Дарението - всичко беше описано по бройки, килограми и цени ... За главен дарител избрахме madllen /майче аз я нарочих  Sick, но нядавам се тя да няма нищо против ..../, тя ни беше и късметчето ... След като опразнихме колите и попи отиде да проверят килограмите на плодовете ... А останалите, Главната сестра ни заведе в една от групите с най-големи дечица  Grinning /преди посещението ни помолиха да си сложим калцуни на обувките  Peace/ ... А те душичките как НИ СЕ ЗАРАДВАХА  People Angel People Angel People Angel Two Hearts Two Hearts, как да не ти се разтупти сърчицето и да не искаш да нагушкаш няколко поне ... Помещението в което вклязохме беше занималнята, към нея имаше спално помещение и баня /ако не бъркам имаше и столова, но виж за това не съм сигурна  newsm78/. Всичко изглеждаше много чистичко, стените бяха боядисани в пастелни цветове, които допринасяха за топлина .... Децата бяха много добре облечени, на въпросът ми дали това е за празника /в 9 ч. са имали тържество/ ми отговориха, че се стараят да ги обличат така ежедневно ... имали много дарения от дрехи още от преди години .... За съжаление нямаше как да ги снимам миличките  Cry, тъй като има спуснати за това указания от Министерството към Домовете .... Затова тук, можете да видите както снимки от дарението, така съм пуснала само за информация снимки от спалното помещение и банята към него http://snimka.bg/album.php?album_id=113320&view=1&photo=17
След краткото ни посещение в групата, а за някои и по-дълго, имахме "удоволствието" да се запознаем и с Д-р Сабрутова. Личните ми впечатления от нея ги оставям настрана  Mr. Green От нея, както и от Главната сестра разбрахме, че в Дома понастоящем има 204 деца, около 200 души персонал, децата са разпределени в 6 отделение, като във всяка има почти по 2 групи, всяка група не повече от 20 деца .... Децата са на възраст от 0 до 3 годинки, имат и недоносени, както и с аномалии и няколко деца на по-голяма възраст но с тежки малформации ....Към Дома има организирана почасова грижа за деца със специални нужди, а понастоящем изграждат /т.е. отремонтират/ помещения за Дневен център за деца със специални нужди /т.е. нуждаещи се деца от града, с по-специални нужди могат да бъдат оставяне там за през деня/ със спални помещения, столова, зали за рехабилитация и сензорна стимулация, т.н. Разбира се центърът е далеч от завършването си и недостиг на средства понастоящем се усеща основно за оборудване и мебели ....
Накрая пак имахме "удоволствието" да разговаряме с Д-р Сабрутова, на въпросите ни от какво имат нужда, тъй като все пак не разполагаме с кой знае какви финанси /да не кажа с почти никакви  Mr. Green/, тя предложи по-скоро когато имаме възможност и време да се отбиваме и виждаме децата /те имат нужда от контакти с хора извън дома/, евентуално да им организираме разходка някъде навън или просто да ги придружим при тяхната разходка навън, да поиграем и поприказваме с тях, да ги погушкаме /това последното от мен  Grinning като идея/ ...... Което като цяло не мисля, че е чак толкова неосъществимо  Peace
Забравих най-важното, ПОКАНЕНИ СМЕ НАЙ-ОФИЦИАЛНО НА ТЪРЖЕСТВО НА 1-ВИ ЮНИ!

Личното ми мнение, от малкото което успях да видя и разгледам, Домът е доста добре обзаведен за институция от този род  /казвам го от личен опит тъй като съм ходила и на други места/, и изглежда полагат грижи за дечицата, изглежда сравнително наскоро някой от помещенията поне детските са били ремонтирани, а и изграждат "Дневен център". Друг е въпросът, че имат недостиг на персонал  ... Така че по-скоро предлагам занапред когато имаме възможност да събираме средства, с тях да подкрепим някой друг Дом, а в този можем да ходиме да виждаме дечицата, да поиграем заедно с тях ... и евентуално ако нещо успеем да заделим по-скоро да изкараме по-големите извън Дома .....  Peace

C-3PO - от проходилки винаги имат нужда !!!! Така че позабърши я, поизперия я - и ще я занесем  Peace

madllen - в цялата суматоха, забравих да ти дам парите за плодовете  Embarassed doh, така че казвай къде ще ти е удобно да се видим /за събота още не знам  Blush/ и да ти ги дам  Hug

Относно транспорта на памперсите, благодаря за предложението, но   Naughty както писах по-рано аз го поемам   thumbsup /най-важното е да им свършат работа Peace

Хайде, че много дългоооооо стана ..... Ако не успея за събота, ще видя какво мога междувременно да направя за детското бельо от Егоиста и ще ви държа в течение ....

ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ И ЕДИН МНОГО УСМИХНАТ ДЕН /макар и мъничко дъждовен/ от мен   bigdance2

# 248
  • Мнения: 917
Люси, както винаги си много изчерпателна.

# 249
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Старая се  Joy

# 250
  • Мнения: 598
Люси, както винаги си много изчерпателна.

Мдаааа, оценявам го, нали съм питка-любопитка и искам всичко да знам  Mr. Green Само малко си премълчаваш ти за директорката  Mr. Green, няква гадна е май, а?

# 251
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
По-скоро изглежда някак бизнес дама  Mr. Green, което някък не ми се съвместява с педиатър  newsm78
Но по-добре да оставя личните впечатления настрана  и всеки да си добие своите, когато има възможност да посети Дома ...

# 252
  • Мнения: 462
Момичета, стархотни сте!
lucyl30 ти си невероятна!  bouquet
Надявам се и аз да дойда следващия път, ако има кой да гледа малкия!
  ... Така че по-скоро предлагам занапред когато имаме възможност да събираме средства, с тях да подкрепим някой друг Дом, а в този можем да ходиме да виждаме дечицата, да поиграем заедно с тях ... и евентуално ако нещо успеем да заделим по-скоро да изкараме по-големите извън Дома .....  Peace


Подкрепям напълно!

# 253
  • Мнения: 917
Benna  и Галхен вече дадоха своя принос с дрехи за дома в Бата, а моят дом се превърна в склад Joy Хайде и другите, който има желание да се включи

# 254
  • Мнения: 5 713
Да, аз и преди писах, че имам дрехи и обувки за даване. Какво предлагаш да се разберем? Може и на лични.

Общи условия

Активация на акаунт