Амилия я изписват - вече даже се усмихва

  • 2 718
  • 49
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 896
Най-малкото недоносено бебче, Амилия, родена на 24 Октомври, с тегло 284 грама, ще си отива вкъщи защото е добре. Вече е на 4 мес. и даже се усмихвал хайвана.

Статия и снимка
Клипче

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Божествено чудо!
Хвала  Hug

# 2
  • Мнения: 503
Господи! Видяхте ли му краченцата!?! Дано сътбата му да е добра!

# 3
  • Мнения: 1 273
Боже не мога да повярвам на очите си. Браво на лекарите. Браво и на малкото--такава жажда за живот.

# 4
  • Мнения: 2 891
Гледах го снощи по ТВ, наистина е невероятно. Това значи да си борец.

# 5
  • Мнения: 143
Браво на малката Амилия! Много борба и жажда за живот има в нея! Наистина е цяло чудо, но Господ си знае работата... Писано и е да живее, дано расте здраво и лъчезарно дете! Simple Smile

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Браво.Дано от тук на татък има лек и безпроблемен живот.Да расте здраво и щастливо.

# 7
  • Мнения: 2 386
 newsm51 newsm51 Чудесно..

# 8
  • Мнения: 27 524
Боже, не мога да повярвам, не знам и какво да кажа. Горкичкото, дано всичко е наред занапред  Hug

# 9
  • Мнения: 4 422
Божееее колко е било миниатюрно Shocked Дано да няма проблеми  Praynig

# 10
  • Мнения: 5 622
Това е то..В Америка имат техника хората и правят чудеса. Тук същото детенце щеше да има 90% по-малки шансове..ако изобщо имаше свободен кувьоз за него....  Confused

# 11
  • Мнения: 2 013
Това е то..В Америка имат техника хората и правят чудеса. Тук същото детенце щеше да има 90% по-малки шансове..ако изобщо имаше свободен кувьоз за него....  Confused

Тук, уви, щяха да го изхвърлят като мъртъв плод от спонтанен аборт.

Дано оттук нататък животът на малката Америя е хубав и щастлив,  и най-вече да е здравичка.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Тук, уви, щяха да го изхвърлят като мъртъв плод от спонтанен аборт.

Дано оттук нататък животът на малката Америя е хубав и щастлив,  и най-вече да е здравичка.


Защо мислиш, че спасението е по- добрия вариант ..... аз си мисля, че не е съвсем така ..... надявам се детенцето да расте щастливо

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето го мишока




# 14
  • Мнения: 5 622

Тук, уви, щяха да го изхвърлят като мъртъв плод от спонтанен аборт.

Дано оттук нататък животът на малката Америя е хубав и щастлив,  и най-вече да е здравичка.


Защо мислиш, че спасението е по- добрия вариант ..... аз си мисля, че не е съвсем така ..... надявам се детенцето да расте щастливо


Защото ако има, макар и нищожен шанс, той трябва да се използва!


И то с памперс иначе...

# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не мисля, че трябва да се спасяват толкова малки бебенца .... не мисля, че е хуманно ...... съжалявам ...така мисля

# 16
  • София
  • Мнения: 329
Браво на детенцето! Браво и на лекарите!   bouquet

# 17
  • Мнения: 451
господи колко е малко, като гледам снимка и направо настъхвам, дано и таз душица има своя шанс Praynig

# 18
  • Мнения: 2 013
Не мисля, че трябва да се спасяват толкова малки бебенца .... не мисля, че е хуманно ...... съжалявам ...така мисля

Ми, аз си мисля, че всеки живот има смисъл. Щом е оцеляло, било е някаква висша промисъл, осъществена чрез усилията на лекарите.

А иначе католическата църква е против абортите и против ин витрото и всякакви изкуствени осеменявания. Ти съгласна ли си, че не трябва да има лекарска намеса при семейното планиране?

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не мисля, че трябва да се спасяват толкова малки бебенца .... не мисля, че е хуманно ...... съжалявам ...така мисля

Ми, аз си мисля, че всеки живот има смисъл. Щом е оцеляло, било е някаква висша промисъл, осъществена чрез усилията на лекарите.

А иначе католическата църква е против абортите и против ин витрото и всякакви изкуствени осеменявания. Ти съгласна ли си, че не трябва да има лекарска намеса при семейното планиране?


И аз вярвам в живота .... без да търся смисъл в него ..... но ми се струва, че хората прецакват  бъдещите човешки поколения, като се месят твърде много в природните ( или божии ) работи ..... аз съм за правото да оцелее силния .... от друга страна си е грехота да оставиш едно детенце да умре, когато има шансове да бъде спасено .... незнам въпроса е многопластов, сложен е ....

# 20
  • Мнения: 2 085
Милата душичка Hug Преборила се е за живота си  Hug
secretgarden, не те разбирам, ама хич Naughty

# 21
  • София
  • Мнения: 10 825
Уххх, разревах се Confused голяма съм патка. Надявам се всичко от тук на татък всичко да е наред с това детенце. Щастлив живот му пожелавам

# 22
  • Мнения: 2 353
  Ехеее, малко чудесно дребосъче! Пожелавам и да стане столетница и да е много щастлива!

# 23
Голямо БРАВО на малкото детенце и на докторите! Според мен всеки има право на шанс, естествения подбор за мен, като майка и при липса на генетични увреждания не е тема на размисъл. Определено не само абсолютно "нормалните" и здрави бебета имат място сред нас.

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

secretgarden, не те разбирам, ама хич Naughty


И аз не разбирам себе си понякога   .... радвам се за детенцето

говоря принципно .....

..имам предвид, че е прекалено малко ..... вероятно вече може да се направи оплождане в епруветка и яйцеклетката да бъде поставена в изкуствена матка .... край на страха от раждането .... вероятно е възможно ..... и това е наука .... вероятно това е бъдещето ни .... просто отиваш и си прибираш бебето .... незнам колко е добро това ..... и колко е лошо

... или  клониране на загубено детенце ..... добро , но и лошо ...тръпки ме побиват от научните постижения в областта


# 25
  • Мнения: 2 022
Е, момичета. Сигурно преди много много години някой се е ужасявал как може да ти отрежат корема и да извадят бебето. Факт е, че в САЩ имат много силна неонатология и една голяма част от случаите, които тук се водят неспасяеми - там са рутина. Не мога да си представя, как може да се нарече нехуманно спасяването на човешки живот. То корена на думата е това.
Да е жива и здрава сладурката!  Simple Smile

# 26
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 405
Аз мисля, че е чудесно постижение на науката  Peace Естественият подбор отдавна не е на дневен ред - човечеството се намесва навсякъде. Какво значи за добро или за зло в тази ситуация  newsm78 Спасен е един живот, даден му е шанс. Даден е шанс на майката и бащата да се радват на собствено дете. Това е прекрасно.
Тук, в България, доста по-големи преждевременно родени бебета нямат никакъв шанс, уви. Cry

# 27
  • Мнения: 617
Браво на детето, че се е борило, браво и на лекарите, че не са се отказали.
Дано детето да няма някакви увреждания и да расте здраво и щастливо.

# 28
  • Мнения: 1 312
Уххх, разревах се Confused голяма съм патка.

Ставаме две Cry

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Голямо БРАВО на малкото детенце и на докторите! Според мен всеки има право на шанс, естествения подбор за мен, като майка и при липса на генетични увреждания не е тема на размисъл. Определено не само абсолютно "нормалните" и здрави бебета имат място сред нас.

Извинявайте, но се чувствам длъжна да обясня .... нямам предвид, че различните дечица, специалните , нямат място сред нас ..... обществото и държавата са длъжни да им осигурят нормален живот, да ги интегрират и да им помогнат да се чувстват пълноценни ..... както с всички останали членове на обществото .... но това са износени бебенца .... а в случа я бебето е родено в края на  21- ва седмица ..... 5 ти месец .... средата на бременността....

....следващият път може да спасят бебче и в 3 ти месец ..... много ми е неестествено .... плод, който расте извън утробата ...... незнам дали имат право да правят това ...... да спасяват живота на всяка цена . ..... и незнам дали аз лично бих се съгласила да го правят за моето дете ...... 

   Незнам ......

........ предполагам, че това, корето пиша ви се струва отвратително .... но аз се питам

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 14:58 от secretgarden

# 30
  • Мнения: 1 630

Извинявайте, но се чувствам длъжна да обясня .... нямам предвид, че различните дечица, специалните , нямат място сред нас ..... обществото и държавата са длъжни да им осигурят нормален живот, да ги интегрират и да им помогнат да се чувстват пълноценни ..... както с всички останали членове на обществото .... но това са износени бебенца .... а в случа я бебето е родено в края на  21- ва седмица ..... 5 ти месец .... средата на бременността....

....следващият път може да спасят бебче и в 3 ти месец ..... много ми е неестествено .... плод, който расте извън утробата ...... незнам дали имат право да правят това ...... да спасяват живота на всяка цена . ..... и незнам дали аз лично бих се съгласила да го правят за моето дете ...... 

   Незнам ......

........ предполагам, че това, корето пиша ви се струва отвратително .... но аз се питам
  202uu
И аз мислех вчера да напиша нещо в този дух, но не намерих точните думи

Мисля, че все пак трябва да се поставят някакви лимити в медицината
Шансът това момиченце от тук нататък да води "нормален" живот е близък до нулата
Много от неонатолозите също са против спасяването на толкова малки бебета


# 31
  • Мнения: 332
Направо невярвам на очите си. То на човече не е приличало като се е родило, а я сега какво хубаво и здраво бебе изглежда  Party Обаче какъв е само парадокса: в повечето болници в нашата срана няма дори читави кувиози, а там докторите сътворяват чудеса. Медицината в Америка е на светлинни години от българската  newsm12

# 32
  • Мнения: 5 622
 Аз никъде не прочетох, че детето е с увреждания в следствие на преждевременното си раждане(странно, но факт). А щом го изписват, значи е способно вече да се храни само(има гълтателен рефлекс) и да отделя и диша. Това е най-важното...А и предполагам, че са взети мерки шансовете да има някакви мозъчни увреждания да са сведени до минимум..100% ще го наблюдават повече от обичайното, а ако смятаха, че детето ще е увредено, мисля, че нямаше да направят всичко необходино за да живее и щяха да оставят природата да си свърши работата...

# 33
  • Мнения: 1 416
Браво на Амилия!  Hug Нека късметът е на нейна страна и занапред...

Сикрет,
Не мога да се съглася с теб. За какъв живот извън утробата става дума?!   Rolling Eyes И как можеш да сравняваш изкуствената матка с преждевременно родено дете?
Не проумявам как намираш за неестествено спасяването на живот. И дано никога да не ти се налага да вземаш трудното решение да оставят ли умре недоносеното ти бебе.  Wink
Дъщеря ми се роди по-рано, не в петия месец, разбира се. Здрава, дори в кувюз не е била. А моята утроба беше по-негостоприемна от външния свят...  Simple Smile 

П.П. Само не разбрах какво толкова му е на детето и защо мислите, че няма да живее нормално?  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 1 630
Вероятността бебе родено в 22та седмица да няма сериозни неврологочни последствия е 1-5%
За 21 даже не мога да намеря статистика

Дано тя да е едно от тези бебета

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


Сикрет,
Не мога да се съглася с теб. За какъв живот извън утробата става дума?!   Rolling Eyes И как можеш да сравняваш изкуствената матка с преждевременно родено дете?
Не проумявам как намираш за неестествено спасяването на живот. И

Лора, не съм против ...... задавам си въпроси .... дали занапред трябва да спасяват всяко бебче родено в петия месец ..... трябва ли ..... медицината надобрява ...... след десет години вероятно ще могат да спасяват и 3 месечни ...... трябва ли да го правят ...... има ли право медицината да се меси там, където природата вече си е казала думата ......

... незная дали може да се сравнява преждевременно родено в седмия месец с това в 5 тия ..... седмачето вероятно би оцеляло и без кувиоз


....... и се извинявам, че ви превземам темата ... но се опитвам да се оправдая  ...  Embarassed ....

# 36
  • Мнения: 1 080
Природата си знае работата  Peace.Щом е оцеляло значи е било достатъчно силно .Познавам едно момче родено на село в шестия месец.Баба му го сложила в престилката си и си го отнесла вкъщи .Сега е баща на две деца .
По твоята логика Сикрет , децата родени с тежки аномалии например без анус ,и тнт изобщо не трябва да се спасяват ,което е малко по- встрни но пак е свързано .И аз между другото изпитвам известни колебания но в крайна сметка или ще се самоунищожим или природата ще ни отдаде заслуженото най- после .Както виждаме една вълна помита хиляди ,едно земетресение още повече .Така ,че споко .

# 37
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
... каква природа ..... медицината

не казвам, че децата с аномалии не трябва да се оперират ..... питам се до къде има право да се намесва медицината .....

скоро дали живот или смърт,  ще стане въпрос на собствен избор

# 38
  • Мнения: 1 080
Колко деца родени в петия месец оцеляват ?
Медицината не е безгранична .
Правото с което се лекуват болните от рак е същото това право с което ще се спасяват и бебета и ще се слагат ваксини .

# 39
  • Мнения: 1 416
Не, не вярвам да дойде ден, в който да можем да избираме дали да живеем или умрем. Медицината няма да напредне кой знае колко. Хирургията - може би, но нищо феноменално не може да се измисли, за да оттърват от смъртта.
Медицината трябва да се намесва, докъдето може. Амилия не е оживяла по чудо. Просто е била достатъчно издръжлива и явно - без увреждания. Много деца, родени по-късно от нея или пък доносени, няма този шанс. И умират, въпреки добрите грижи в неонатологията.
Явно на Амилия й е било писано да живее...

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
  ........ да това е една голяма дилема .........  но ако медицината стигне до там, че да може да спаси всеки ....... тогава човешкия живот ще се обезцени ....

# 41
  • Мнения: 503
Не смятах да го споменавам, но се разразява спор. Случайно преди 3 години, когато разхождах по-голямата си дъщеричка из квартала, се заговорих с една майка. Оказа се, че нейното момиченце е родено точно в 5 месец. Не зная подробности от развитието й , както и за здравословното състояние, но това детенце все още си живее тук, движи се, расте, говори и посещава детска градина. Да е живо и здраво! Ето, че и в България има кадърни лекари (независимо от условията). Та въпроса ми е: Имат ли право да са щастливи въпреки трудния старт?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Браво на бебето и на лекарите!  Hug
Ражда се бебе, което е ЖИВО! Какво значи това - че природата му е дала шанс. Кои сме ние, та да решим, че щяло да страда по-нататък или не знам си какво. Правим всичко, каквото се иска от нас - това е изпитание за бебето, родителите, лекарите!
Няма нищо общо с генетичните упражнения, при които инициативата идва от комерсиалните интереси на хората, не от природата.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
   Така е ... прави сте ....   Hug .....  всички сте страхотни ...  добри хора ....... дори ме е срам Embarassed , че повдигнах въпроса, но той  винаги се промъква в мислите ми, когато чуя за някое такова "чудо "  .....   Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 636
   Така е ... прави сте ....   Hug .....  всички сте страхотни ...  добри хора ....... дори ме е срам Embarassed , че повдигнах въпроса, но той  винаги се промъква в мислите ми, когато чуя за някое такова "чудо "  .....   Rolling Eyes

Спокойно- имаш право на мнение. Наистина това е нож с две остриета. Защото по този начин наистина преобръщаме с главата надолу теорията за естествения подбор "По-силният побеждава" Но пък може би в днешно време не става въпрос за физическа сила, а за ум. В този смисъл "По-умният побеждава" Силата на хората е вече в  науката. Замисли се за това Peace

А на бебенцето- хубав и нормален живот занапред Hug

# 45
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://news.bbc.co.uk/2/low/uk_news/6149288.stm

 Thinking

# 46
  • Мнения: 4 451
 smile3501, но и secretgarden донякъде е права. Дано детенцето  е здраво и не се появят проблеми след време. fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Казвам го като майка, която много пострада с голямата си дъщеричка, родена износена със секцио, но не е изплакала веднага и резултата е заболяване от аутистичния спектър. Чувала съм, че това често се случва на седмачетата. Дай Боже здраве и много късмет в живота на малката! Praynig

# 47
  • Мнения: 2 673
В Америка, няма невъзможни неща. В България също сме спасявали мнооооооооого малки бебенца, ..около 600 грама newsm78 Peace

# 48
  • Мнения: 5 622

Да, ако се роди мъртъв плод, ОК, но като го видиш живо, какво?! Да го оставиш в кофата да мре ли?(Извинявам се за натурализма...)  Confused

# 49
  • Мнения: 1 317
Моя позната роди преди 9 месеца в 6 месец - 650гр. Детенцето е живо  здраво, с едни големи бузи и добри очи.
Жаждата за живот прави чудеса  Peace

Общи условия

Активация на акаунт