бременна съм в шести месец

  • 4 748
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 55
Поради същата причина и аз бях в болницата за малко и оттогава-вече 2 месеца пия магнезий, ношпа и бускулизин. Отиди на лекар и той ще ти каже какво да пиеш. А за плача нормално е да сменяш настроенията си  Joy да му мислят мъжете ни  Mr. Green

# 16
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Пристягането, както вече са ти писали, най-вероятно е от контракции, за това се обърни към гинеколога си.

А за плача - нормално е, хормони...

# 17
  • София
  • Мнения: 1 424
хормони newsm45 newsm45 newsm45

# 18
  • Мнения: 1 254
мдам..хормони за плача и магнерич за контракциите. ако имаш болки но-шпа. това е! леко бременеене! Peace

# 19
  • Мнения: 6 164
Повече от 6 такива подувания като "топка" за 1 час и уведоми лекаря си, да не получиш разкритие преждевременно.
А плача да ти е проблема, забавлявай се, почивай си, че после няма да имаш време и душ да си вземеш! Wink  bouquet

# 20
Може ли да попитам нещо ,корема ми се стяга на топка  от време на време, пия магне в6 и нош па в края на шести месец съм.Дали това е нормално ?
 
 
 

# 21
  • Мнения: 11 004
Да, това са подготвителни (Бракстон-Хикс) контракции. Но ако са болезнени, консултирай се с лекаря си!

# 22
  • Мнения: 574
Както са ти казали и другите момичета, плача е нормален. Спокойно, ще спреш със странните настроения скоро след раждането.
Но за болката и втвърдяването на корема - обади се непременно на гинеколога си, добре е да те види и да прецени кое ще е най-добре за теб и бебето ти. Вероятно ще трябва да си почиваш повече, а и да пиеш лекарства срещу контракции!
Вече са ти казали!Пожелавам ти лека бременност и раждане и да се похвалиш със здраво бебе на финала  bouquet

# 23
  • Мнения: 942
Както са ти казали и другите момичета, плача е нормален. Спокойно, ще спреш със странните настроения скоро след раждането.
Но за болката и втвърдяването на корема - обади се непременно на гинеколога си, добре е да те види и да прецени кое ще е най-добре за теб и бебето ти. Вероятно ще трябва да си почиваш повече, а и да пиеш лекарства срещу контракции!
Вече са ти казали!Пожелавам ти лека бременност и раждане и да се похвалиш със здраво бебе на финала  bouquet
Пожелавам ти леко бременеене  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз пих магнезий заради контракции/точно такова стягане на корема/ от 4-ия месец.
А колкото до плача-напълно нормално е.Много плачех на филми с бебета,на "Такъв е живота"...
За моя най-голяма изненада като родих не спрях да плача още две седмици,направо ужас!
После хормоните просто си влизат в нормалните граници...

# 25
  • Мнения: 421
Blush Ее...аз съм далеч от 6-ти месец,но за сметк на това съм все в двете крайности.Или плача като луда,или съм супер щастлива...Горкото ми Мило...само го тормозя,за най-дребните неща започвам да му правя забележки,и в момента в който той реши,че не трябва да пада по гръб и да ми се извинява аз започвам да плача и да викам "Ама защо правиш така,ще не изкараш луда"...оф,а аз вярно съм полудяла...

   Сега съм се постреснала...искам да ви питам,като по-напреднали..Корема ме наболваше ниско долу още в началото - това си ми бяха първите признаци...Ходих на лекар (за да потвърди бременноста ми) казах му за тия болки (като преди менструациа) и той ми предписа "Папаверин хидрохлорид"  3х2 и 3х1 - общо 9 хапченца за 6 дни.Аз започнах да ги пия вчера,защото си мислех,че тия болки ще изчезнат...но не.Вече съсм във втори месец...болят ме гъдрите,спи ми се постоянно,плача...не ходя редовно до тоалетната - до тук добре,тия признаци на всякъде ги виждам,ама тази болчица ниско в корема като пред менструация (даже малко по-слаба) нормална ли е в началото на втори месец?  newsm78


     Съжалявам,ако съм ви занимавала с глупости,ама малко съм се притеснила    Cry

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Сега съм се постреснала...искам да ви питам,като по-напреднали..Корема ме наболваше ниско долу още в началото - това си ми бяха първите признаци...Ходих на лекар (за да потвърди бременноста ми) казах му за тия болки (като преди менструациа) и той ми предписа "Папаверин хидрохлорид"  3х2 и 3х1 - общо 9 хапченца за 6 дни.Аз започнах да ги пия вчера,защото си мислех,че тия болки ще изчезнат...но не.Вече съсм във втори месец...болят ме гъдрите,спи ми се постоянно,плача...не ходя редовно до тоалетната - до тук добре,тия признаци на всякъде ги виждам,ама тази болчица ниско в корема като пред менструация (даже малко по-слаба) нормална ли е в началото на втори месец?  newsm78 
Тази болчица е нормална  Peace Мен ме държа дълго време, но не съм пила системно нищо. Само когато станеше по-силна пиех по 1 Но-Шпа и гледах да не се товаря физически. Иначе изкарах първите 3 месеца на Дуфастон.
За нередовното ходене до тоалетната обаче вземи мерки. По мои наблюдения това влошаваше положението с болките. А и хич не е хубаво да се напъваш. Смени си храната, яж супи ... можеш да намериш много теми със съвети по въпроса.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 555
Blush Ее...аз съм далеч от 6-ти месец,но за сметк на това съм все в двете крайности.Или плача като луда,или съм супер щастлива...Горкото ми Мило...само го тормозя,за най-дребните неща започвам да му правя забележки,и в момента в който той реши,че не трябва да пада по гръб и да ми се извинява аз започвам да плача и да викам "Ама защо правиш така,ще не изкараш луда"...оф,а аз вярно съм полудяла...

   Сега съм се постреснала...искам да ви питам,като по-напреднали..Корема ме наболваше ниско долу още в началото - това си ми бяха първите признаци...Ходих на лекар (за да потвърди бременноста ми) казах му за тия болки (като преди менструациа) и той ми предписа "Папаверин хидрохлорид"  3х2 и 3х1 - общо 9 хапченца за 6 дни.Аз започнах да ги пия вчера,защото си мислех,че тия болки ще изчезнат...но не.Вече съсм във втори месец...болят ме гъдрите,спи ми се постоянно,плача...не ходя редовно до тоалетната - до тук добре,тия признаци на всякъде ги виждам,ама тази болчица ниско в корема като пред менструация (даже малко по-слаба) нормална ли е в началото на втори месец?  newsm78


     Съжалявам,ако съм ви занимавала с глупости,ама малко съм се притеснила    Cry


Нормални са тези болки в началото, аз уголемяването на матката са. И аз в началото имах такива, не съм пила нищо.

# 28
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз не плача,но често ми се променя настроението-хормони какво да се прави LaughingА за корема,най-вероятно са контракции,консултирай се с доктора.Леко бременеене Peace

 Peace   bouquet  Hug

# 29
  • Мнения: 4 784
Нормално е. И на мен ми се плачеше, даже без поводи и най вече при следродилната депресия.

Общи условия

Активация на акаунт