Вторият триместър мина, давай смело МАЙска весела дружина

  • 20 692
  • 294
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 78
                            Здравейте Май-чета,

        Вчера ходих на лекция на списание 9 месеца за нормалното раждане. Беше интересно и се запознах с априлски мами/след това хапнахме по салата на Годзила/. Ей, варненки - да знаете колко пъти са се срещали вече, а ние???
На 01.03 ще има в Окръжна болница от 17 часа, а на 08.03 отново на списание 9 месеца - от 9.30 часа.
       За епидуралната упойка във Варна - потвърдиха, че само в Майчин дом я слагат свободно; в Окръжна уж слагали ама с предварителни уговорки /абе във Варненския форум няма мама , която е родила с епидурална там/, докато за АГ-то е сигурно, че няма, но за сметка това попитах и наистина се оказа, че единствено там пък имат неанатологично отделение/което било с много добра апаратура и специалисти-педиатри - недай боже да ни се налага/. Обяснението на д-р Александров, за това, че няма епидурална в АГ-то беше, че нямат специалисти-анестезиози  Cry. На мое запитване за предварителна уговорка с екип, пак той ми каза, че не е възможно. А пък и то какво значи предварителна уговорка, като ние не знаем кога ще зараждаме Grinning, за да ни чака въпросния екип в болницата. Стана много дълго, ама и аз продължавам да се триумя заради пустата му упойка.
     Хайде варненки, споделете накъде сте се ориентирали??? Само за Katia_N  знам, че е твърдо решена за АГ-то, а там са наистина добри специалисти..........
     Мajceto, секциото се прави със спинална/и това съм питала/ и на мен ми стана интересно, как така имат специалисти за спинална, а нямат за епидурална. Ще взема и затова да се позаинтерисувам следващия път, та нали съм си от питащите Grinning
                                       Хубав следобяд от мен   bouquet

# 76
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Аз нямам коластра.Нито капка не се е появявала.Това дали означава,че няма да имам и кърма? EmbarassedА може би още е рано или пък не е задължително да имам предварително? newsm78

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Здравейте, мами Mr. Green
nuna, не са проблем 1-2 левкоцита(бели кр.телца) и няколко еритроцита(червени кръвни телца). По принцип като норма дават 3-4 левкоцита и 1-2 еритроцита, но в нашето състояние нормата е много относително нещо. Проблем е когато са на групи, а не единични бройки.
За епидуралната и спиналната - в София може и да е практика, но по другите градове макар и големи си зависи от болницата. В Пловдив например в двете най-големи болници - ВМИ и Окръжна такова чудо не се допуща, секциото се прави с пълна, за епидурална ако искаш те мотат - отначало сега ще дойде анистезиолога, който естествено не идва, после пък става късно и така си раждаш нормално без упойка. Политика на отделенията или по-скоро на шефовете на отделенията, приемат го едва ли не като глезотия. Там, където аз съм се насочила си е включена в цената епидуралната, секциото е със спинална, имат си добре обучени анистезиолози за целта, но болницата е частна. И в Торакс предлагат тези "екстри". В едно от другите АГ-та също при желание слагат епидурална, поне така казват, но не съм се интересувала, защото не смятам да раждам там. Има и в още една болница родилно отделение, казват, че условията били добри, отделението е малко и отношението на персонала било на ниво, но нямали добър анистезиолог, който да поставя епидурални и спинални упойки и за това не го правят.
За крампте - нямам такива и слава богу. При спортистите ми е ясно защо се получават, но по принцип знам, че крампите са  свързани с редица причини  - обезводняване, липса на калий или магнезий, проблем в уросяването на краката, причини може да се търсят и в промени в гръбначният стълб , в някои от случаите причината е и в редица заболявания, но това нас не ни касае.
За коластрата - нямам все още петна по сутиена, но по зърната вечер забелязвам засъхнали остатъци, в много мижави количества разбира се.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Аз нямам коластра.Нито капка не се е появявала.Това дали означава,че няма да имам и кърма? EmbarassedА може би още е рано или пък не е задължително да имам предварително? newsm78
Може да имаш коластра, а после да нямаш кърма, може да нямаш грам коластра, а да имаш много кърма, може да имаш и двете. Mr. Green Не се притеснявай. Peace

# 79
  • Мнения: 14
Здравейте майчета, и по-специално към варненките. В Окръжна болница правят епидурална упойка при мен лично първото ми раждане беше с такава и останах мн. доволна.

# 80
  • Мнения: 14
Смятам пак там да раждам живот и здраве при д-р Свраков.

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 22:53 от rumbai

# 81
  • Мнения: 533
Ама вие какво сте се заоплаквали все едно е петък и със сетни сили чакате почивка!Я по-бодро УТРЕ Е СЪБОТА и ще се наспим донасита.Да ви кажа ,колко е изобретателна дъщеря ми,за да оправдае едноседмичното си отсъствие(ще ходим на ски)казала на г-жата(моя колега и приятелка):Мама я изнервя градския шум и затова иска да отидем на планина.

# 82
  • Мнения: 123
Привет, МАЙ-чета!
Ние днес бяхме на ЖК, бебо е много добре в развитието си (с други думи- красив и дългокрак като майка си  Mr. Green), тежи 1400гр, отваряше устичка сякаш искаше нещо да ни каже и ни помаха с ръка  Laughing
Много съм щастлива след като го видя и усещам как все повече изгарям от желание да го гушкам и мачкам  Heart Eyes

Темп, относно името- мисля, че няма да има никакъв проблем да запишето детето с каквато фамилия пожелаете (само помислете за в бъдеще това как би могло да му се отрази, като удобство или неудобство и предвид чисто бюрократични съображения в Б-я и ЕС  Hug)

# 83
  • Мнения: 533
Май и ние ща имаме проблем с бащиното име-каката е Моника Даниел...,а сега бебчо(момче)ще стане с 2 собствени имена, ако е ....Даниел....?Или каката ще си остане така,а бебето ще бъде с др.бащино име Даниелов..ужас!

Последна редакция: пт, 23 фев 2007, 18:01 от ina_ana

# 84
  • Мнения: 529
Да се включа и аз на бегом в новата ни темичка. Днес беше по-спокойно в работата, и аз цял ден четох по форуми и гледах онлайн магазини.  Mr. Green Но пък резултата е налице - готова съм с всички списъци, избрах почти всички важни неща, и сега хуквам да купувам.  Crazy Утре ще ходя до Захи да напазарувам дрешките, ще взема и някои работи за сестра ми, че тя хич не се е загрижила още, а вече влезе в деветия месец.  Naughty А в неделя ще посрещам свекър, свекърва, брата на мъжа ми и майка ми. Всички ще се дигнат от Плевен да дойдат да ни видят. Ще има полемики на всякакви теми, подозирам но ще се оправя с тях по бързата процедура  Crossing Arms Тъй де, аз съм бременна и противоречиви на моето мнения не търпя.  Mr. Green Та така, при нас се очертава поредния натоварен уикенд, а кога ще си почина, не ми е много ясно. Добре че засега нямам съществени оплаквания, киселините дето се опитват да ме мъчат ги моря чудесно с биричка, схващания още нямам, само бебо рита като бесен и аз само охкам, ма туй са бели кахъри Wink

# 85
  • Мнения: 373
Majce, хубави спортни панталонки?Откъде?  Crazy

За схващанията- на мен не ми се схващат само краката , а и ръцете.От врата , по раменете , до върховете на пръстите ConfusedМного е болезнено и неприятно Sick Да видим дали упражненията за бременни ще помогнат.

# 86
  • Мнения: 205
Контркцийки, коластра, схващания, килца - всичко си имам. Хем гледам да не се оплаквам много, но като казах на мъж ми че хематолога каза, ако ми падне много хемоглобина (под 80) ще ходя на кръвопреливане, той настръхна и ми вика: никви такива бременности вече  Joy Да се роди живо и здраво и повече не искам да се подлагаш на това! Много грижовен иначе...

# 87
  • Мнения: 205
сега като пуснах оя отговор при натискане на бутончето публикувай ми се рестарт-на компютъра...да няма някой вирус тука, момичета? Или моя комп си отива... само това ми липсва сега newsm78

# 88
  • Мнения: 1 461
Krasi, 25g. , Dobrich - o4akva vtoro detence  : newsm55 smile3504

# 89
  • София
  • Мнения: 4 590
Krasi, добре дошла. Ако кажеш  и кога ти е терминът, ще мога да те включа на заглавната страничка. Hug
Коластра нямам. Преди време ми се стори, че имам малки бели точици по гърдите, но може би съм се заблудила. Сигурно е било от сутиена. Flutter
Крампи- аз от край време съм си имала  слава богу рядко и се получават когато нещо си изкривя крака или нещо подобно. Болката е адски неприятна и обикновено изчаквам и си минава от само себе си. Но така несъзнателно не съм получавала и се надявам да не получавам и занапред.
Контракции си получавам, но слава богу не болезнени, само стягане на корема и обикновено се случва след дълго лежане, като се изправя.
TheBean,  моят хемоглобин беше падна под 80 преди 2 месеца (беше 74) и хематологът като видя изледванията ме изпрати веднага на кръвопреливане, но изчакахме 2 седмици и се покачи на 91 та се разминах слава богу поне засега. Praynig Сега в началото на февруари беше паднал на 87 Sad Ходя си редовно на хематолог и силно се надявам да се размина с кръвопреливането. Ще видим сега в началото на март как е, дано не е паднал пак много. Praynig
Лека нощ и приятни почивни дни!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт